Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

selam hanımlar
bana yardımcı olurmusunuz:) bende psk luyum 6 aydır evliyim 1 aydırda kist olduğu için doğum kontrol hapı kullanıyorum değerlerim düzensiz çıktı bende ayrıca kist var 6cm doktor adetinin 3 günü tekrar kan alalım dedi değerlerine bakalım dedi ve kist gitsin öle bakalım duruma göre dedi. benim merak ettiğim bu kist giderse değerlerim düzene girecek sonra bana ne verecek doktor ilaç olarak çünkü sana klomen veremem hiç klomen kullanmadığın halde kistin sanki kullanmış gibi olmuş dedi. yani benim merakım bu kist giderse sizce bebek için ne ilaç verir size ne tür tedavi uyguladılar banada bir çıkarımda bulunursanız bu ay kist giderse bana ne tür tedavi uyguayacakk doktor

şimdi gördüm gelmişsin.ay vallahi bu site bendede bağımlıklı yaptı canım girmeden duramıyorum evde iş yaparken bile acele ediyorum bir an evvel işimi bitirip girmeye bakıyorum.face e filan girdğim,açtığım yok burası daha zevkli geliyor.

yakaladım kızlar sizi nasılsınız? girdiğimde pek kimseler olmuyor

çıkıyodum canm bende osesi izliycem eşimde notlarını gircekmiş pcyi ona vercem.valla herkeste belirtiler aldı başını gidiyor.hayırlısı bakalım kiminki gerçek çıkacak gönül isterki hep birlikte hamiş kalalım.görüşürüz canm öptm.

öncelikle merhaba gçmiş olsun benim senin gibi bir arkadaşım vardı onunda vücudusürekli kist yaptığı için doktoru ilk doğum kontrol hapı verdi. onunla gitmediği için kistler ,iğneli menagon tedavisi ile aşılama ve tüp bebek denemeleri olmuştu.şimdi bir oğlu var kistelrini doktor doğumda temizledi.sana kistlerin gittikten sonra yumurtlama ve hormon dengeleyici ilaç verebilir doktorun .yalnız bu tadevi çok sabır isteyen bir iş sürekli her ay doktorlarda geziyoruz.ve doktorlarda öyle hemen acele etmiyorlar bizim gibi bekleyip görelim gibi bir şey tutturmuşlar gidiyor bu arada zamanda geçiyor canım. sana tavsiyem yaptınmı bilmiyorum ama mutlaka soğan kürü uygula.Allah şifa versin.

kızlarrr bana cevap yazın lütfen arkadaşlar .....

canım saol cevap verdiğin için daha öncede kist oluşmuştu ama doğum kontrol hapıyla geçti ben soğan kürünü kullandım ama işe yaramadı hatta kullandığım ay 2 kistim oluştu bilmiyorum denk mi geldi ama şimdi canım ben buradan okuyorum da bu yumurtlama ve hormon ilaçlarının adı ne canım yazarmısın ?

canım bana sorduklarına atlamadan cevap yazdım hep ama.... şimdi o ses türkiye izleyeceğim bu gün çok yoruldum.... iş çoktu evde... bence de metforminle beraber 3 ay böyle devam et sonra zaten tek başına metformin yeterli olacaktır her şeyin düzene girer evlendiğinde de rahat edersin... evlendiğinde sakın bizlerin yaptığı hataya düşme korunma canım... bizler ilk yıllarda hep korunduk... :) meğer ne gereksizmiş....

tabi ya şansın yüksek canım benim tablom gerçekten de yorumlaması çok zor tablo ve ben anlayamıyorum bu dengesizliği
inşallah canım tutmuştur benim de yumurtam çatlamıştır çatlamasa da daha 2 hafta var esas çatlama zamanına onu yakalarım diye düşünüyorum....
öpüyorum seni...
ayyy vallahi inşallah bu patlama olsun artıııık yaaaaaaaaaaaaa.

ben rahim filmi çektirmedim ya canım klomen almak istemiyorum ne zamanki çektiririm o zaman devam ederim tedavime şu anda gereksiz zaten metforminle yumurta çatlatacağıma inanıyorum :))

canım tablodan anlasan bile benim tablomdan bişey anlamak çok güç ben yorumlayamıyorum iyi bilmeme rağmen site hepten deliriyor benim tablolarımı yorumlayamıyor site bile :))
canım bazen sık gelemiyorum nete uzun süre bilgisayar başında da duramıyorum boynumda ağrı yapıyor.... okuyorum o anda cevap yazıp hemen çıkıyorum mecburen...

inşallah prolaktinin düşer... hayıt iyi gelebilir bir çok hormona iyi geliyor ama markalı ürün bulmak gerekli... ben son kullandığım tohumlardan şüphelendim çöpe attım hepsini..
.

Son düzenleme:
aynen gyaman çok kötü oldum hemde . bir yandan saçlarım dökülecek diye düşünmem mahvetti zaten beni. gerginlik gerginlilk kalbini kırmadığım kimse kalmadı neredeyse...

hayatım böyle kendini strese sokarsan olmayacağı varsada olur germe kendini rahat ol

demekki zor bir bünyen varmış canım soğan suyu ile vücudun tam atamamış.3-4 adet döneminde kullandınmı bilmiyorum?hormon değerlerin nasıl eksikliğie göre ilaçlar değişir mesela bende ve burdaki çoğu arkadaşta PKO ve yumurtlama düzensiliği olduğu için metformin şeker ilacı kullanıyoruz bu yumurtlamayı düzenliyor.yumurtlama ilacı olarak arkadaım iğneli tedavi görmüştü ilaç ismi menagondu.kisti olmasına rağmen tedavi ile hamile kaldı?sende üzme kendini teknoloji çok gelişti artık kendi kendine bıraktın olmuyorsa ,sonuçta artık her türlü seçenek var.çikolata kistimi seninki?

cvr önceki sayfada hepinize cevap yazdım canım sana da yazdım hayıtla ilgili bakarsın...
şimdi çıkmam lazım öpüyorum hepinizi....

biricik 35 canım mesaj kutunu boşalttın mı sana yazamıyorum.......

sağol canım gördüm iyiki varsın tatlım.iyi geceler.

ben daha kadınlar kulubüne üye değilken bircik adlı arkadaşı çok takip ederdim.ondan çok şey öğrendim. o zamnlar üyeliğim yoktu.o beni bilmez ama ben onu takip ettiğim için iyi biliyorum. bende bekliyorum onu gelsin diye ama hiç bir sayfada güncel halini göremiyorum.

canım valla sadece kist olduğunu biliyorum yasemin doğum kont hapı verdi belki 1 aydan fazla kullanabilirsin kistin geçmezse süre uzar dedi .bende hamile kalmak istiyorum siz bana doğum kontrol hapı veriyorsunuz diye kızdım doktorda bu kist ve hormon değerleriyele hamile kalamazsın dedi değerlerim:FSH=8 LH=11.17 E2=26.57 PRL=12.21 değerlerim bunlar bunları kist düzensizleştiriyormu sence nasıl arkadaşım

canım değerlerin PKO olduğunu gösteriyor ama benim doktorum sadece hormonlar değil usg ye de bakmak gerekiyor PKO için demişti.şimdi sen bence herşeyi ayrıntılı olarak sana anlatabilecek bir doktor seç. çünkü eğer senin kistlerin PkO dan kaynaklı atamadığın folliküller mi ,yoksa sebebi bilinmeyen çoğu bayanda olan vücudun ürettiği çikolata kistimi.bunu öncelikle öğrenmen lazım. 21. gün progesteron tasti yapılması gerekiyorki yumurtlaman olup olmadığına bakılsın .hiç merak etme sonuçta okadar çok bayan varki kistlerle hamile kalan önemli olan yumurtlama varmı sende bunu bence öğren.

Son düzenleme:

canım sanırım psk dan dolayı atamadığın kist dedi şimdi sen söyleyince hatırladım birde progesteron=0.184 ne anlama geldiğini bilmediğim için yazmadım onu bu arada çok teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için sence progesteronum nasıl iyi mi çok sordum kusura bakma ama son sorum:)

Yine malesef tek cizgi ( ben hissetmiştim bu ay olmadıgını ya cok moralim bozuldu
Allahım bize sabır versin ben her ay bu çöküntüyü kaldıramıyorum galiba
Simdi adet olmak icin progestan icmem gerekecek acaba once yara icin doktora mı
Gitsem?

canım ya cok saol içim rahatladı valla meyvemi falan iyi yiyorum onlarda sıkıntım yok ta işte doktorum folik asitide kesti progestanıda kesiti kan ilacı yazdı ama yan komsum 4 aylık hamile ona folik asite dewam ettrmiş kafam karstı aman neysee her doktor bi ayrı işte :))) ara ara bulantılarm oluoda cıkarma olmuo sadece bulantı oluo süt hiç içemiorum ama peynirimi yogurduu yıyorum pekmezz bilmiorum ben oldm olası yıyemıorm ama minişim için yiycem :)

ben dün akşam pilatese başladım ve bugünde diyete başlıyorum.inşallah kararlı bi şekilde devam ederim.dikkat etmeyince kilo gidiyor 2aydır dikkat etmiyodum 2kilo almışım yok diyetsiz olmuyo.şimdi doktorumu izliyorum doğru beslenme üzerine konuşuyolar.

canm üzülme zamanı var diye düşün.yaran varsa evet önce onu tedavi et canm bi an önce dr.a git.

en önemlisi inanmak canm zaten ateşine göre yumurtanda çatlıyo dimi.kendini nasıl iyi hissediyosan öyle yapmak çok önemli.inşallah bu sürede bebeğin gelecek canm öpüyorum.

günaydın canlar.
mutlu bir hafta bizlerin olsun.. bol hamiş haberli geçsin artık haftamız.. hakkaten sıkıldım yahu hamişsizlikten.. şöle ağız tadı ile bi sevinelim artık..
bende durumlar aynı hala.. vücudum sabitken ağrım sızım sancım olmuyor.. gaz sancılarını saymazsak tabi ama yatakta yatarken sağdan sola dönerken kasıkta bir sızı aman Allah'ım.. birde elimle bastırdığımda aynı ağrıyı hissediyorum.. dün apandisit ağrılarını araştırdım.. dayanılmayacak boyuta ulaşırmış bir süre sonra.. çok şükür bende öyle birşey yok.. sonuçta 3-4 gündür süren bir ağrı bu.. ve şiddeti sadece dün sabah biraz fazlaydı ama sonrasında azaldı.. anlam veremiyorum bu duruma.. şimdi bugün temizlik yapacağım evde.. bakalım ne olacak halim.. akşam üstüne doğru hala ağrı devam ediyor olursa doktorumu arayıp bir danışacağım bakalım ne çıkacak.. inşallah bebek vardır bu ağrılar da rahim kaslarının bana vermiş olduğu ağrılardır..

ayy apandist ağrısı olsa şimdiye acil servise götürürdü herhalde beni.. yukarda tarif ettim ağrıyı :)))
bizde dün tüm gün eşimle iş yaptık evde.. sağolsun pek yardım etti.. dolaplarımızı toparladık, giymediklerimizi ayıkladık filan.. sonra ben mutfağa giriştim o da bi baktım ayakkabı odasını komple antreye çıkarmış orayı düzenliyor.. cillop gibi yapmış valla.. bu arada ayakkabı odası da ne diye soranlara;
küçük tuvaleti iptal ettik.. ve oraya ayakkabılığımı koydum, bana mükemmel bir vestiyer oldu orası.. misafir gelince klozet az zor oluyor ama napalım artık alıştık..
bu arada pekmezli kek için, 1 bardak şeker yerine yarım bardak şeker yarım bardak üzüm pekmezi koyuyorum..

ayyyy ağzına sağlık.. inşallah bebektendir bu ağrılar sızılar.. Allah'ım tez vakitte göndersin miniciğimi.. hiç böyle ağrım olmadı hayatım boyunca.. içim bulanıyo.. ama bunu migrene de bağlıyorum.. sanki migrenim tutacak gibi.. benim migren gelmeden önce tükürüğüm ağzıma fazla gelir onu bile yutamam.. midem alt üst olur.. sonra bi bakarım migren tuttu.. kıvrandırır beni.. normalde böyle hissettiğimde migren krizini engellemek için kullandığım bir hap var ama hamişlikte sakıncalıymış.. o nedenle ya bebek varsa deyip aylardır bu migren krizlerine sabrediyorum.. bu sefer inşallah migrenden değil bebektendir tüm bunlar.. en çok da kasık ağrısı kafama takılıyor.. ben gaza geldim bile şekerim.. adımı değiştiriyorum gazwoman oldum resmen :)))) bu tuhaf renkteki akıntıyla ilk kez karşılaştım.. ilaçların yan etkileri filan da olabilir deyip geçiştiriyorum herşeyi.. belirtilere takılmaya gerek yok.. sonra avuç yalıyorum.. birde ben hep hevesleniyorum gaza geliyoruz hepbirlikte, sonra ben kırmızı kart görüyorum.. vee aradan biri çıkıyor hiç umudu olmayan biri.. ben hamileyim diyor.. yeterki bir hamiş çıksın da nasıl çıkarsa çıksın.. ama çıkması lazım.. umuda ihtiyacımız var..

ayy kötü düşünce yollama beynine.. hepimiz her an hamiş olabiliriz.. bu ihtimal her daim mevcut.. lütfen olumlu düşün.. ilaçsız da adet olabilirim de, hatta hamile de olabilirim de.. idrar testlerine de hiç güvenme.. benim kuzen 8. haftasında idrar testinde ikinci çizgiyi görmüş.. hemde silik çizgi..

bende de bulantı sürekli değil.. içim bulanıyo gibi bi değişik his var içimde.. arada da tükürük yutarken içim kalkıyor.. ama hiç istifra etmedim.. bende de böyle eğilip kalkarken, oturup kalkarken, yatakta dönerken ve elimle hafif bastırdığımda ağrı var.. dün çok artmıştı ama akşam saatlerinde azaldı yeniden.. gaz durumları feci ama

canım sen bi dr gitsene kaç gün var adetine ? inşh kötü bişi değildir bebişin senledir :)

25. günüm bugün.. aslında hep 30 günde adet olan ben klomenli tedaviler sonrası 33 günde olmaya başladım.. 5 ila 8 arası bir günde olacak.. olmasın yahu.. bebek olsun içimde.. akşamüstü hala ağrım devam ederse doktoru arayacağım hemen bakalım ne diyecek..

inşallah inşallah.... biricik neden hiç gelmiyor ki.. işleri çok yoğun belkide.. ya da hamiş kaldı evde ayakları uzatmış dinleniyordur
ateşin çok tuhaf senin.. neden öyle oldu ki..
ağrım dün artmıştı ama sonrasında azaldı.. inşallah hepimiz göreceğiz o bebekli takvimleri..
benim koca da feriha harici kolay kolay bişey izlemez.. sürekli film izliyoruz. gerçi son zamanlarda ben artık sıkılıyorum herşeyden çabucak.. o kendi havasında ben kendi havamda takılıyoruz.. benimde kociş yardım etti sağolsun.. pek bi şanslı hissediyorum eşim bana yardımcı olduğunda.. çok şükür ki uyuşuk herşeyi ayağına bekleyen bir kocam yok.. Allah bu yönden yüzüme güldü çok şükür, binlerce şükür.. kocişime de kocaman bir maşallah

ayy ben romantik,duygusal filmleri pek seviyorum.. böle ağlama hissi uyandırdı mı film bende süper.. birde karmankarışık adamın kafasını sürekli karıştıran filmler.. ilizyonist ile prestij.. bu iki film mesela favorim.. eğer izlemedi iseniz kesinlikle özellikle prestij izlemelisiniz.. böle her dakka aha şimdi ne olcak şimdi ne olcak moduna sokuyor adamı.. animasyonlardan da buz devri hastasıyım..
film konusunda gıcık bir yanım var.. herkesin izlediği filmleri ben hiç izlememiş oluyorum.. o gişe rekorları kıran yüzüklerin efendisi serisi mesela.. hiç izlemedim, birkaç dakikasını bile.. harry potter'lar da aynı.. full seri hd hemide hard diskin içinde ama ben onları hemen es geçiyorum..
senin bu akıntı durumun varya sana bebeği getirecek sanırım.. bi doktorunu arayıp sorsan ya.. testi tekrarlasan ya da.. göğüsler bende de koca koca oldu.. dün aynada bi bakayım dedim.. böle gerilmişler nasıl, parlak parlak olmuş üstleri gerilmekten.. bi tuhafım ya bu ay.. hadi hayırlara gitsin inşallah.. ama senden feci umutluyum.. yani bekliyorum her an hamileyim diye inleteceksin ortalığı..

ne güzel yazmışsın belirtileri.. gaz sancılarım var, sarımsı tuhaf bir akıntım var.. şişmiş göğüsler de cabası.. hele hele o geçmek bilmeyen kasık ağrısı üstüne tuzu biberi resmen..
inşallah bende bir gün sen gibi belirtilerimi sıralarım..
maşallah sana minnoşuna..

inşallah canım inşallahhhhhh

Son düzenleme:

ooooh daim olsun platesin ve diyetin.. senin okul yok mu bugün? öğlenci misin yoksa?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…