Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

iyi bir doktormuş ilgili anladığım kadarıyla... özele mi gittin?
bu arada doktorun yaklaşımı tedavi tarzı bence gayet iyi ve olumlu
yeni sürecin hayırlı olsun...
evet canım acayip ilgili geldi banada ve çok ayrıntılı anlattı ve moral verdi.muayene ederken bile hep konuşup anlatıyordu bana .özel bir hastanenin doktoru. umarım iyi olur bundan önceki doktorumun ağzından cımbızla çekiyordum lafları.sende yeni bir doktora başlıycakmışsın dediğin gibi 4 boyutlu ultrason çok iyi her doktorda yok çok ayrıntılı görebiliyorlar.

bende başalayacağım kürlere canım .. evet hala adet olmadım :2: evet çok sıkıntılıyım canım ... doktorlar ne diyor hiç soran bilen var mı bu kürlere ?
canım ben çekiniyorum soramıyorum ne o saçmalıklar diycek diye. bilirsin doktorlar alternatif tıpa pek inanmazlar ama ben kesinlikle inanıyor ve güveniyorum. sonuçta ilaçlarda bitkilerden yapılıyor.erşeyin ilacı var bitkilerde yeterki kullanabilelim.2 ay klomen tedavisine cevap vermedi benim yumurtalarım büyümedi.soğanla hamile kaldığımda kadın şaşırdı şok oldu. bu yumurtalardan hiç beklemezdim çok zor bir yumurta yapın vardı demişti.ama ben tabiki soğan yaptığımı söylememiştim.sen boşver yap canım olumlu sonuç alıcaksın. saraçoğlunun sitesinde okumuştum hasta yorumlarında kadının inci gibi dizilen PKO görüntüsü bile yok olmuş bu soğandan sonra.

gyman merhaba canım sen bal,tarçın,çörek otunu iyi yapan biri olarak sormak istiyorum bende bugün sarı renk bir akıntı oldu.hafif kahverengiye dönük ama ilişkide olmuştu onun öncesinde normalmi acaba.

dün çatladıysa ya da bu gün çatladıysa zaten o spermler yumurtaya ulaşmıştır canım... yani inşallah tutsun artık....ilişki perhizi önemli sperm kalitesi bakımından zaten zayıflar yumurtaya kadar ulaşamıyor ancak 100 kadar sperm yumurtaya ulaşırmış onların içinden de en kuvvetlisi yumurta hücresinin içene girmeyi başarırmış... aslında bi yandan ne kadar çok sperm o kadar iyi diye düşünüyor insan diğer yandan da doğru zamanda zaten ilişki olmuş bu gece eğer istiyorsan ilişki olsun canım bebek için olmasa da tutar zaten diye düşünüyorum...
bu arada kalitesiz sperm hücreyi geçemez bundan sebep düşük olmaz canım yumurta hücresi kalitesizse düşük olur.... kalitesiz spermse hamile kalamazsın zaten...ben böyle okumuş ve izlemiştim belgeselden...

Son düzenleme:

ben şimdilik eski doktoruma devam ediyorum ocakta başka bir doktora gideceğim ama sadece ayrıntılı ultrasonografi için yoksa kendi doktorum da iyi.... :))

benimde bu ay akıntım oldu kahverengi reglimin 2. günü başladım 4. gününde kahverengi akıntı oldu iki gün süren ama seninki benimki gibi yoğun değil sanırım bence o yumurtlamadan ileeri geliyor olabilir sürekli kontrol altında tut canım

bicimmm sende olmasan valla Allah razı olsun senden eşim geç gelecek işten bugün yoğun biraz ilişki olması çok zor eğer olmazsa sıkıntı olurmu diye sordum sonuçta iki gün oldu spermlerde uzun yaşadığına göre tutmuştur tutacağı varsa diye düşünüyorum ama zorunlu olsaydı ne yapar ne eder olurdu ama
kalalım artık hamileee yaaa dimi yeter valla :)))

evet haklısın biçim ben hamile kaldığım ay 21. gün progesteronum 9 du doktor kalitesiz yumrta demişti ve nitekim bebek gelişmedi.yumurtalarımızın kaliteli olması lazım.

Son düzenleme:
gyaman canım için rahat olsun ilişki bu gece olmasına gerek yok yarın gece olsun ne olur ne olmaz diye sonrasını da düşünme... inan şimdi de tutmuş olabilir yani...
öpüyorum hepinizi kızlar çıkıyorum ben...

yarın geceyi kaçırmam merak etme

çok geçmiş olsun tatlım allah sabır versin benim eltimdede guatr vardı tedavi olduktan sonra bebişleri oldu inş. seninde öle olur

kızlar desteğiniz için çok saolunçben gaiantepdeyim.endo....lu bişey ama gittiğim bölüm tam hatırlamadım devamını guatıra bekıo doktor dalında çok iyi bi doktor.benimki zehirli guatır saç dökülmesi yumurta oluşmaması gibi şikayetlerden gittim.aşırı yemek yiyorum kilo veremşyrm ve yumurtam hiç oluşmuoo.hap tedavisi verdi ilacımınadı dideral.

cilt doktorumda kadınsal hormonlarım çok düşük die aldactone die hormon dengeleyici bi ialç verdiii.bebekleri olan guatır hastalarınızz hangi tedaviyle bebek sahibi oldular.normalmi tüp bebekmi????guatır olmadanmı olduktan sonramı bebekleri oldu???

akıntılar arasındaki fark basit kızlar...spermin akması şeffaf olmaz ve sıvı olur....
yumurtlama akıntısı şeffaf ve yoğun olur...
canım bence çatlattın teste bile ihtiyacın yok ihtiyacın sağlıklı bir yumurtanın çatlamış olması ve dualarımız

endokrine gitmişsin canım....
benim tanıdığım iş arkadaşımın eşiydi ve uzun yıllar oldu onunla görüşmeyeli ancak normal yolla hamile kalıp normal doğum yaptığını biliyorum...bebekten önce zehirli guatr için çok çeşitli ilaçlar tedaviler gördü ama tabi kullandığı ilaçları bilmiyorum ve daha sonrasında geldi bebeği ama 1 yıl sürdü tedavisi... o tedavi süreçlerinden bunaldığı için 2. çocuk düşünmediler...
yani zor da olsa o tedaviyi olmak zorundasın...sonuç alınıyor merak etme...

Son düzenleme:

tatlım kist patlamasın diye hatta ağır kaldırma fln dedi dikkat et dedi...

canım yaa benim kafama takıldı bu dideral,
ilk defa hipertiroidi için dideral verildiğini duydum bence doktor seninkini kalıcı olarak görmedi tiroidit olarak yorumladı dideral de biraz rahatlama ilacı gibi bişey ve böyle olması inan çok iyi umarım tiroidit olarak görmüştür canım ve umarım geçer,malüm en büyük sebebi stres bu tiroidin...

canım benim doktorum doğum kontrol hapı vermiyor kist için daha önce de başıma geldi ismi lazım değil acıbadem de bir dotor direk doğum kontrol hapı verdi içmedim ondan sonra şimdiki doktorumu buldum o vermedi kendi kendini 2 reglimde bitti... sonuçta hormonlarınla oynuyor ve vücudun doğal dengesini bozuyor benim de işime geliyor :)

bubenimiste , tunncs, karabocuq, bicim, gyaman, cvr, unuttuğum varsa affola nasılsınız kızlar :119:

bide tüm bebişbekleyenlere

bu da benim için olsun :123:
teşekkürler canım iyiyim ben kafam bu ay rahat biraz ... ders çalışıyorum canım anca:)
öyle deme kızzz insan alışıyo 2 günde bir yapmaya ben3 gün yapmayınca bi eksiklik hissediyom kendimde özlüyıom kocişimi :))))
allah seni emi cok güldüm kızz bol boll çikolatalı tatlı seyler yiyin o zman etkisi cok oluoo
aaaa bak şekerli şeyler yiyemiyorum aben metmorfin içeli neden anlamadım önceden bayılırdım çikolata yemeye şimdi hiççççç aklıma gelmiyo

KIZLAR GEÇMİŞİ OKUYAMADIM AKŞAMA DOĞRU OKUYACAĞIM ultrason sonuçları elime geçti :2: yorumlar mısınız dersim var da acele yazıyorum..

uterus sola deviye anteverttir. uterusun boyutları normaldir. endometrium kalınlğı 3mmdir. myometrium homojendir. bilateral overlerde periferik yerleşimli multiple foliküller izlenmiştir(PCOS)

Douglas normaldir. mesane normal konum ve boyutta olup lümen içi patoloji saptanmıştır.

canım ben pek anlamam ama herşey normal dir diyo bitek pko folekülleri saptandını söylüyo galiba
gördüm canım öğle arasında geleceğim merak etmeyin derse geçiyorum şimdi

tamam canım iyi dersler

günaydın yeşiilll nasılsın

karatay diyetini nasıl uyguluyorsun canım

ecrıncim unlu gıdaları kesıyorsun pirinç yerıne bulgur tuketıyoruz ara oğun yemıyoruz erken kalkıyorsak 3 oğun kesınlıkle yıyoruz yemekte guzelce doyuyoruz ara öğün yemıyoruz, geç kalkıyorsak 2 öğün yetiyor yıne ara öğün yasak su ıcın bol bol diyor ve şekerde yasak tabı acıktığında süt ayran yoğurt yiyebilirsin keten tohumu ve susam yoğurda salatalara karıştırılıyor gunde 4-5 tane kuru ıncır kayısı gıbı bırşey yıyoruz sabah kahvaltıda ekmek yerıne 1 çay bardağı mumkun mertebe yenı kırılmıs ve kavrulmamıs badem fındık fıstık vb bırsey yıyoruz. et balık yemek serbest sabahları mumkunse yıyebılıyorsan kesınlıkle 2 yumurta tavada ksıık atesde az pişmiş yada kayısı kıvamında haslanmıs yenıyor zeytın 10-15 kadar peynır tam yağlı avuç içi kadar yesillik domates salatalık falan yıyoruz meyveyı azaltıyoruz mumkunse gun ıcınde 1 meyve yenebılır onuda sabah kahvaltısının yada öğlenın peşine yıyoruz. haftada bır lahmacun yenebılıyor ekmeksız kebap yenebılıyor falan ben kıtabınıda okudum aklıma yattı yapıyorum ama mutlaka kaçamak oluyor zaten ama duzene donunce cabucak aldıklarım gıdıyor. bır -muuddettır duzenlı yapamıyorum o nedenle kılo vermem durdu ama almıyorumda. bırde sıvıyağları kullanmayın dıyor ben çok azallttıımm mumkun mertebe soğuk sıkım sızma zeytınyağı ve tereyağ kullanıyoruz. organık beslenmek sart katkılı gıda almak yok hazır gıda tuketmeyın dıyor yanı doğal beslenmek budur yani:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…