Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bicimmm yukarı da gördüm ginera için kuvvetli demişsin ya 6 ay kullandım. bıraktım adet görmemdim yine hastanayte ultrasonda yine kist gözükmüşütü bende :KK9: heralde bende işe yaramamış

ben de inanıyorum ki sorun çıkmayacak beynimi hep pozitif yönlendiriyorum...aceleci davranmıyorum artık...sağlıklı yumurta olsun yeterki Allah verecek bebeğimi böyle düşünüyorum :)) sen sabırlısın canım baya tamam bekle o zaman zaten bir sorun olsa bilirsin... hiç bir sorun çıkmayacak canım :KK8:
..
canım aslında gitmek istiyorum ama ultrason zararlı deyince ben de geri adım attım beklemeye alıştık nasılsa. evet canım kesinlikle sağlıklı yumurta olsun çünkü sağlıksız yumurtayla oluşan hamilelikler bir şekilde sonlanıyor ve insanda tamir edilmez yaralar açıyor
farkındayım hatta etrfa yansıtmayayım diyorum ama sanki mazoşistler gibi kendime acı çektiresim bunalıma giresim var ... yakında bi psikiyatriye de gidecem heralll

busmai sana cevap yazdıktan sonra gördüm özürdilemek için bekliyorum gerçekten de çok sabır var bende :KK9:
hahahaha alemsin, özür dilemeyi beklemekte kullanma sabrını,başka zaman kullan

hemde nasıl bicim ilk defa duphastonu kullanıyorum onun için çok rahatsız ediyorum seni kusura bakma bicimm

bicimmm yukarı da gördüm ginera için kuvvetli demişsin ya 6 ay kullandım. bıraktım adet görmemdim yine hastanayte ultrasonda yine kist gözükmüşütü bende :KK9: heralde bende işe yaramamış

duphastonda son hapta ben de öyle olurdum adet gelecek ya adet öncesi gerginliği hatta eşim bilirdi o zamanlarımı ona, benden uzak dur derdim konuşma bile az olurdu ve böylece kavga etmemiş olurduk yani gerginsem kaçarım insanlardan.... kaçamıyorsan da sakin olmak için beynini zorla biliyorum zor ama mecburuz buna....

ginera evet ablam 1 ayda onunla 5 cmlik kistini atmıştı baya etkilidir...

Son düzenleme:
teşekkürler biçim ağrım yok ben bekleyeyim gerçekten sürekli doktora gitmek bana ne kazndıracaktı.

canım aslında gitmek istiyorum ama ultrason zararlı deyince ben de geri adım attım beklemeye alıştık nasılsa. evet canım kesinlikle sağlıklı yumurta olsun çünkü sağlıksız yumurtayla oluşan hamilelikler bir şekilde sonlanıyor ve insanda tamir edilmez yaralar açıyor
ben ultrasonun zararlı olduğunu düşünmüyorum canım.... ama yine de sen bilirsin aklında soru kalmasın...
düşükler yaşanabilir sağlıksız yumurtayla çok doğru ama düşük olmasa sağlıksız bebek dünyaya gelir bu daha zor... bu sebepten hep sağlıklısını dilemek gerek Allahtan ve hayırlısını istemek bırakalım zamanını bir kenara acele etmeyelim, düşüncesindeyim artık bu sebeple aklım da rahat... karşık değilim artık eskisi gibi...
en güzeli düşük yaşadığını bilmeden düşürmek bu sebepten sürekli gebelik testleri yapıyoruz ya bu da doğru değil aslında... 5. hafta dolmadan test yapmamak gerekli....

teşekkürler biçim ağrım yok ben bekleyeyim gerçekten sürekli doktora gitmek bana ne kazndıracaktı.

bence de canım detaylı ultrasonografi için bir ara gidersin rahmine bakılır tekrar ama bunun dışında şu anda gitmene gerek yok... :KK9:

yeşil_87 canım senin pko baya dirençli o zaman....
bitkisel formülleri de dene tamam mı?
inşallah aranız düzelir tartışma kavga elbette olacaktır farklı 2 karakterlersiniz sonuçta ama sen özrünü dile zaten anlayışlı birisi seni anlar çünkü her zaman böyle değilsin ki hormonlarından etkilendin :)) :KK1:
öptüm salata yapacağım görüşürüz....

selam kızlar,

doktora gittim. ilk kez gittiğim yeni yeni bir doktordu .tahlillerime baktı,prolaktin çok yüksek bu gebe kalmanı zorlaştırı dedi.ben PKO lumuyum dedim şöyle bir bana baktı hiç PKOlu bir görüntün yok genelde kilo problemi ,adet görememe ,tüylenme vs. zaten PKO sadece tahlillerden belli olmaz dedi.ama lh fsh oranların kötü değil ama ters dedi.lh fsh tan 2 birim yüksekti
alttan muayene etti.rahim temiz ,yumurtalıklarıma baktı adetim yeni bitmişti.bir yumurtlama belirtisi yok dedi.(bu arada 5 gündür bal,arçın çörek otu içmeme rağmen .)tabi buna moralim bozuldu. ama geç adet görüyorsan geçde olabilir dedi.28 günde bir adet görenlerde bile bazen hiç yumurtlama olmayabiliyor dedi.rahat ol hiç stres yapma gerek yok.şu prolaktini düşürürsek bebeğin olur dedi.ne 200 ne 500 prolaktini olanları gördüm tedaviyle düştü dedi.kist yokmuş bende PKO belirtilerin var ama PKO şiddete göre değişir tam bir şiddetli PKO diyemem dedi.
metformini sordum onu kullanmaya devam et dedi.yumurtlamayı düzenler ,faydası var dedi.
şimdi aslan pençesinde 2. kürdeyim ayrıca baltarçın ,çörek otu yumurtlamalarımda şimdilik bir gelişme yapmasada devam ediyorum .prolaktin düşsün hayıta başlıycam en sonda yine soğan kürü yapmayı düşünüyorum.E bu kadar şeyden sonra birinde olur herhalde diyorum.1 hafta sonra tekrar çağırdı yumutlakılarımın gelişime bakmak için bakalım ne olacak.

bubenimiste , tunncs, karabocuq, bicim, gyaman, cvr, unuttuğum varsa affola nasılsınız kızlar :KK31::KK31::KK31: :119:

bide tüm bebişbekleyenlere:KK49: :KK49:

bu da benim için olsun :123:

iyiyim canım teşekkürler yazdım okursun işte doktor doktor,bir kürden diğerine :KK1: ,uğraşıyoruz vallaha.ne yapalım .sen nasılsın adet olmamışsın sanırım sıkıntı yapar çok .bencede dediğin gibi adetin bittikten 7 gün sonra soğan kürüne başla 15 gün yap.2. adetine 10 gün kala tekrar 10 gün yap.

123m sormuşsun canım evet ben soğanı 2. adetime 10 gün kala yaptığım 2. kürümde hatta soğanı içerken hamileymişim.

bakalım olmazsa en son yine soğan yapıcam bende.

bubenimsite sen nasılsın canım?

yok cnm özel bişi yapmadım dedgm gbi geçen sene pko var demişlerdi doum kntrol hapı kullandm(6ay) ama düzenlide kullanmadım açıkcası.. ve zaten bttgnde de pek bişie yaramamıştı.. sonra kendiliğinden geçti heralde.. işte bugnde adetmn 2. günüydü ultrasonda bişi çıkmadı. eger bişi vardı da attımı bilmiyorum ilkgün küpşekerden daha büyük bi parça geldi korktum baya ama doktor ilaç kullanarak oldum bide uzun zamandır olmadıgım için normaldir dedi.. yani öle özel bişi yapmadım cnm ben var sanıyodum heralde belkide..

cnm bende özellkle sordum konustum ama ihtiyacın yokken kullanman dogru olmaz,pko olan her hastaya bile vermiyoruz dedi.. bde ben zaten roaccutane kullandgm için sanırım kullanmamam gerekiomuş , o yüzden üstelemedim doktora.. bakalım yarınki sonuclardan sonra nolcak..
2doktor arasında paslaşmalarla gidiyorum maşallah.. aynı hastanede 2 doktor var bi ona gdiorum bi öbürüne resmen:KK1: geçen gttgm yaşlı kadın adet deildm öleyken bana o adetliyken yapılması gereken testleri yaptrmış anlamadm=| bide ultrason istemişti yumurtlamada sorun olablr ona bakalım bi die fln.. dün ona sonuclarımı gösterdm normal dedi. yumurtlamada sorun varmı dedm ultrasona bi gir önce fln dedi (ultrason içn bugndü randevum). bugnde ultrasondaki doktor temiz bişey yok dedi. yumurtlamada bi sorun varmı dedm. bende bişi görnmüyo tahlillerinden bakılır falan dedi. anlamadmkii şu doktor konusunda hiç rast gitmedi buara işim ya anlamadm... bugnkü doktor da(ilk ona gtmiştim ztn) dedm böle böle adetliyken yapılan kormon testinden istedi. yarın ver bakalım dedi. öle yani bilmiyorum onda sorun varmı yokmu..
buarada yumurtalarının küçük oldugunu nasıl anladın nerdne anlaşılıyor o ve sen hani demişsin ya cnm 3 aydır kullanıyorum çok faydasını gördüm kadın oldugumu anladm yumurtlama zamanlarımı anlıyorum die.. nasıl anlıyorsun nasıl anlaşılıyor? yanlış bir soruysa kusuruma bakma lütfen canm bu konudaki cahilliğime ver..

canım yumurtamın küçük olduğunu reglinin 14. günü çağrıyor yumurtanın büyüdğü zaman istenilen ebatta olmadğıı için yumurtaların ufak demişti iki ay klomen kullandım yumurtalarımı büyütmek için ilaç o zaman yumurtlaraım bayağı büyüdü resmen çok aşırı gaz ve sancı vardı kasıklarım patlıycakmış gibi iki ay sonuç alamadım bazı durumlar yüzünden bıraktım doktoru sonra kendi kendime bitkisel şeyler denedim hayıt suyu böğürtlen kökü falan gibi bir sürü şey yumurtladığın zaman gelen o akıntıyı bile ömrümde üç dört kez görmüşümdür sonra burdan örğndim metformini denedim kendi kendime ve çok iyi sonuçlar aldım en azından klomende nasıl yumurtalarım büyüüğü zaman o sancıları çektim gaz ile beraber bu metforminde de öyle oldu eskiden göğüslerim hiç acımazdı regli zamanlarımda göğüslerim bile acımaya başladı kasıklarımda haraketlilik hissetmeye başladım o yüzden dedim kadın olduğmu hissettim diye önceden çünkü regli olduğumu bile anlamazdım ne sancı ne başka bişi
ama senin kullandığın bir ilaç varsa ve bu metforminle o uyuşmuyorsa doktorunun dediğni dinlemelisin ona bir sözüm yok
sende eğer reglin 28 günde bir ise 14. gün gidip ulturasonda baktır ne kadar büyüğüdünü görebilirsin benim mesela 35 günde birde regli zamanım 21. gün baktırmam gerekiyordu kadın bana erken baktı orda hata yaptı ve ben o doktoru bıraktım

selam kızlar,

doktora gittim. ilk kez gittiğim yeni yeni bir doktordu .tahlillerime baktı,prolaktin çok yüksek bu gebe kalmanı zorlaştırı dedi.ben PKO lumuyum dedim şöyle bir bana baktı hiç PKOlu bir görüntün yok genelde kilo problemi ,adet görememe ,tüylenme vs. zaten PKO sadece tahlillerden belli olmaz dedi.ama lh fsh oranların kötü değil ama ters dedi.lh fsh tan 2 birim yüksekti
alttan muayene etti.rahim temiz ,yumurtalıklarıma baktı adetim yeni bitmişti.bir yumurtlama belirtisi yok dedi.(bu arada 5 gündür bal,arçın çörek otu içmeme rağmen .)tabi buna moralim bozuldu. ama geç adet görüyorsan geçde olabilir dedi.28 günde bir adet görenlerde bile bazen hiç yumurtlama olmayabiliyor dedi.rahat ol hiç stres yapma gerek yok.şu prolaktini düşürürsek bebeğin olur dedi.ne 200 ne 500 prolaktini olanları gördüm tedaviyle düştü dedi.kist yokmuş bende PKO belirtilerin var ama PKO şiddete göre değişir tam bir şiddetli PKO diyemem dedi.
metformini sordum onu kullanmaya devam et dedi.yumurtlamayı düzenler ,faydası var dedi.
şimdi aslan pençesinde 2. kürdeyim ayrıca baltarçın ,çörek otu yumurtlamalarımda şimdilik bir gelişme yapmasada devam ediyorum .prolaktin düşsün hayıta başlıycam en sonda yine soğan kürü yapmayı düşünüyorum.E bu kadar şeyden sonra birinde olur herhalde diyorum.1 hafta sonra tekrar çağırdı yumutlakılarımın gelişime bakmak için bakalım ne olacak.

iyi bir doktormuş ilgili anladığım kadarıyla... özele mi gittin?
bu arada doktorun yaklaşımı tedavi tarzı bence gayet iyi ve olumlu
yeni sürecin hayırlı olsun...

yeşil_87 canım senin pko baya dirençli o zaman....
bitkisel formülleri de dene tamam mı?
inşallah aranız düzelir tartışma kavga elbette olacaktır farklı 2 karakterlersiniz sonuçta ama sen özrünü dile zaten anlayışlı birisi seni anlar çünkü her zaman böyle değilsin ki hormonlarından etkilendin :)) :KK1:
öptüm salata yapacağım görüşürüz....

bilmiyorum niye bu kadar inat bi pko var bende anlamadım canım :/ sözünü dinleyeceğim bicim senden ve bu topikten bilmediğim çok şey öğrendim. hepiniz sağolun. soğan kürünü yapacağım mutlaka.

ateşin süper canım akıntı harika bence çatladı yumurtan pozitif koşulla beynini gelsin meleğin yapacağını da yaptın bu ay için gerisini sakın düşünme artık....

evet canım ama sana bişi sormak istiyorum ben şimdi iki gün arayla ilişki oldu dün gece yumurta çatladı bugünde çalışma yapmam lazım mı benim bildiğim çok olursa spermin kalitesi düşüyor ve buda düşüklere neden olabiliyor iki gün oldu zaten 3. gün çok gibi geldi ama ne yapayım bilemedim şimdi

iyiyim canım teşekkürler yazdım okursun işte doktor doktor,bir kürden diğerine :KK1: ,uğraşıyoruz vallaha.ne yapalım .sen nasılsın adet olmamışsın sanırım sıkıntı yapar çok .bencede dediğin gibi adetin bittikten 7 gün sonra soğan kürüne başla 15 gün yap.2. adetine 10 gün kala tekrar 10 gün yap.

123m sormuşsun canım evet ben soğanı 2. adetime 10 gün kala yaptığım 2. kürümde hatta soğanı içerken hamileymişim.

bakalım olmazsa en son yine soğan yapıcam bende.

bubenimsite sen nasılsın canım?

bende başalayacağım kürlere canım .. evet hala adet olmadım :2: evet çok sıkıntılıyım canım ... doktorlar ne diyor hiç soran bilen var mı bu kürlere ?

canım havuç suyunu kaynatıp içmekmi , yoksa öyle yemek mi sence çatlatır yumurtaları bu konuda bilgin varmı canımm.

kesinlikle kaynatıp içmek daha etkili hayatım özellikle biliyorsun incir kürüyle beraber olursa tabi daha süper olur ama yemektende zarar gelmez oda iyi gelebilir akşamları geç saatte acıkıyorum bazen hemen havuç yiyiorum faydası var nasılsa bizlere

bende başalayacağım kürlere canım .. evet hala adet olmadım :2: evet çok sıkıntılıyım canım ... doktorlar ne diyor hiç soran bilen var mı bu kürlere ?

canım doktorlar inanmaz kürlere herkes kür yapsa tavsiye etseler kimse gitmez kolay kolay doktora sanırım :KK1:
incir kürünü sormuştum doktoruma ne gerek var klomen kullanıyorsun ben zaten büyütüyorum onları incir falan saçmalık demişti
ama bu kürle hamile kalan çok var gerçektende yumurtaları büyütüyor kim ne derse desin

canım doktorlar inanmaz kürlere herkes kür yapsa tavsiye etseler kimse gitmez kolay kolay doktora sanırım :KK1:
incir kürünü sormuştum doktoruma ne gerek var klomen kullanıyorsun ben zaten büyütüyorum onları incir falan saçmalık demişti
ama bu kürle hamile kalan çok var gerçektende yumurtaları büyütüyor kim ne derse desin

haklısın canım :KK9:teşekkür ederim cevap verdiğin için gyaman

bilmiyorum niye bu kadar inat bi pko var bende anlamadım canım :/ sözünü dinleyeceğim bicim senden ve bu topikten bilmediğim çok şey öğrendim. hepiniz sağolun. soğan kürünü yapacağım mutlaka.

soğan kürü mucize gibi bişey...
ama kuvvetli bişey sana iyi gelecektir diye düşünüyorum :)) benim minik kistlerim az ama Lh Fsh oranı bozuk...

hımmm . homon ilaçları düzenli alınması gerekiyormuş canım aman dikkat

haklıısn valla tatlım kendi kendime kaşındımm:KK19::18:

ne güzelll tatlım pcon yokmuş ne mutlu sana..

teşekkür ederm cnm darısı başınıza :KK19:

canm ben evde yapıyodum ebru şallının dvd si ile.topunu lastiğinide almıştım.para verip gitmiyorumya biyere çok düzenli yapamıyodum ama inceltiyo yediklerinede dikkat edersen tabi.bicim de yapıyodu onada sor istersen devam ediyomu şimdi bilmiyorum.evlendiğimde kilo almaya başladım öncesinde hiç problemim yoktu benmde.kilo alınca evlendiğimiz yıl eşimle spor salonuna gittik ama işte orda hiç kilo vermemiştik sadece sıkılaştık bende hiç sevmiyorum öyle olmayı.o yüzden spor salonu sevmiyorum ben.geçenyıl diyetle birlikte yürüyüş yaptık düzenli işte ozaman 6kilo verdim.tatlı felan hiç yemiyodum haftada bir sütlü tatlı yiyodum acayip kararlıymışım ozaman ya.şimdi bendede bi tembellik var kolumu kaldırasım gelmiyo.
o tembellik asıl bende nebiçim cnm görmen lazım.. sürekli uyumak istiyorumm tualete bile gitmeye üşeniyorum nerdeyse o derece yanii:KK1: birazda oysden istiyorum pilates fln derken kendme gelrm belki die...:KK35:

canım yumurtamın küçük olduğunu reglinin 14. günü çağrıyor yumurtanın büyüdğü zaman istenilen ebatta olmadğıı için yumurtaların ufak demişti iki ay klomen kullandım yumurtalarımı büyütmek için ilaç o zaman yumurtlaraım bayağı büyüdü resmen çok aşırı gaz ve sancı vardı kasıklarım patlıycakmış gibi iki ay sonuç alamadım bazı durumlar yüzünden bıraktım doktoru sonra kendi kendime bitkisel şeyler denedim hayıt suyu böğürtlen kökü falan gibi bir sürü şey yumurtladığın zaman gelen o akıntıyı bile ömrümde üç dört kez görmüşümdür sonra burdan örğndim metformini denedim kendi kendime ve çok iyi sonuçlar aldım en azından klomende nasıl yumurtalarım büyüüğü zaman o sancıları çektim gaz ile beraber bu metforminde de öyle oldu eskiden göğüslerim hiç acımazdı regli zamanlarımda göğüslerim bile acımaya başladı kasıklarımda haraketlilik hissetmeye başladım o yüzden dedim kadın olduğmu hissettim diye önceden çünkü regli olduğumu bile anlamazdım ne sancı ne başka bişi
ama senin kullandığın bir ilaç varsa ve bu metforminle o uyuşmuyorsa doktorunun dediğni dinlemelisin ona bir sözüm yok
sende eğer reglin 28 günde bir ise 14. gün gidip ulturasonda baktır ne kadar büyüğüdünü görebilirsin benim mesela 35 günde birde regli zamanım 21. gün baktırmam gerekiyordu kadın bana erken baktı orda hata yaptı ve ben o doktoru bıraktım
yok cnm düzenli değilki benmki , ne zmn olcagı belli olmuyo valla gecikiyo hep.. ama daha evli deilim zaten,şimdiden gerek varmı baktırmama? öleyse sorayım olmadı doktora.
(bikaç muayene sonra artk kadın dicek çok biliosun sen istyosan gel geç bnm yerime :KK9::KK9:

haklısın canım :KK9:teşekkür ederim cevap verdiğin için gyaman

rica ederim ne demek :))

yok cnm düzenli değilki benmki , ne zmn olcagı belli olmuyo valla gecikiyo hep.. ama daha evli deilim zaten,şimdiden gerek varmı baktırmama? öleyse sorayım olmadı doktora.
(bikaç muayene sonra artk kadın dicek çok biliosun sen istyosan gel geç bnm yerime :KK9::KK9:

aa yok evli değilsen bence gerek yok ama sen bilirsin ben seni evli sanıyodum kusura bakma :))

X