Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar burayada yazıyorum ara ara geçen ay tam günunde regli oldum hayıt tohumu içerek bu ay ise hesaplama yapamadım gununde olacak mı bılemedım yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

geçen ay 19da reglim oldu bu ay ise 3de çok az bı yumurtlama oldu bırde 5de yumurtlamam oldu yanı
14.ve17 günler yumurtladım reglim ne zaman olur?

yumurtlamadan kaç gün sonra regli olunuyo

yumurtlamadan 14 gün sonra adet olunur canım.hormonlarına baktırdınmı peki düşürmüşmü hayıt bari.

slm kızlarr nasılsınızzzz ya bişi dicem ben size az önce üst komsumuza cıkmıstık orda apartmandaki bi kac komsu vardı hepsi dediki rengin ne kadar sararmıss korktum bende yaa acaba bişimi vr dıye normalmiki cünkü pek bişey yiyemiorum ondan rengm sarrmıs olablrmı yoksa gtsemmı doktoruma randewum ayın 15ınde ama yinede tedirginim:26:

A.s canım sağol canım sen nasılsın?Ya yangına körükle giden çok olur boşver herkezin lafını takma kafana insanlarımızda böyle abartma huyu var malesefSenin için rahat olsun çok tedirgin olduysan doktora daha erken git görün.Doktor onlardan daha iyi bilir.Hepimiz bazen halsiz oluyoruz oyüzden çok takma kafana canım

canım geçmiş olsun. baban hasta sanırım. Allah şifa versin inşallah.

canım benım ya inş olmazsınnnn yılbasndan öne verın artk müjdeleriiii kızlarrrr
canım geç geldim biraz canım sıkkın tüm adet belirtileri var ama kendisi yok iyice gerildim nete de gelmek istemiyorum bu sebepten...
sağol öptüm sen iyi misin cücüğün nasıl yerim ben onu annesi...
babanın bilmemesi inanki çok çok iyi böylesi daha iyi canım seni anlıyorum ben de babamı çok severim ne hisettiğini az çok biliyorum Allah şifa versin sağlık versin sana da sabır versin canım... üzülme tamam mı? belki meleğin gelir ve hepinize moral olur... inşallah yarabbim...
canım benim sen de çok hakediyorsun güzel arkadaşım... güzel sözlerin ve dileklerin için çok teşekkür ediyorum...
canım arkadaşım.... annen elbette sana mutluluk vereceği için uğur da getirir anneler her zaman dualarıyla bizimle olmasa da olsa da şans getirir... her şey iyi olacak bunu bil... hepimiz için
canım hayıt kesinlikle etkili ama ben adet olamadım yumurtam çatladı diye düşünüyorum malum akıntıyı yaşadım... hamile değilsem de regl olacağım kesin sana da yarayacaktır eminim...öptüm:)
canımsın ne iyisiniz ya siz... çok seviyorum sizi.... hepimizin olsun bebeği ben sizi kendimden ayırmam....
yalnız test yapmayacağım.... en az 3 gün daha bekleyeceğim.... teste elim gitmedi bu sabah istedim yapmayı ama negatifi görmek beni hasta edecek... en iyisi adeti beklemek...canımsın
kızlar dün öğlenden beri giremedim ne kadar çok yazmışsınız 1saattir geçmişi okuyorum.ben yokken bu kadar çok yazmayın ya...
ben de oku oku bitiremedim canım ben yokken de yazmışlar :))))))))))))))

aslında umutsuz olacak bişey yok ortada ama hormonların etkisiyle zaman zaman karamsarlaşıyoruz hepsi bu canım ya..... bu arada 2 kere klomen ve çatlatma iğnesi kullandım ara vermeyi doktor önerdi ben de sonradan ona hak verdim... çünkü bu tedaviler bir süre daha düzenli devam etmesini sağlıyormuş hormonların...
tamam canım iyiyim artık ama izin verin de ayda 1 güncük ben de karamsarlaşayım... gelip geçici durum zaten iyiki varsın canım....

Son düzenleme:
kızlar moralim çok bozuk adetimin 3. günü test sonuçlarım bu ne şimdi ben anlamadm offfff bıktım artık bu hormonlardan içimden bir ses neden uğraşıyorsun kızım bırak diyor içimden bir ses diğer sesde hayıtmı kullansam acaba diyor , umut işte ne olur yorumlarmısınız acil ihtiyacım var.

adet 3. gün

estradiol 27,52
fsh 5,10
lh 7,67 yanında kırmızı işaret var
progesteron 0,35 yanında kırmızı işaret var
prolaktin 121 yanında kırmızı işaret var
total testesteron 0,37

Son düzenleme:

Canım geçmiş olsun öncelikle prolaktin hormonun baya bi yüksek çıkmış.Bendede yüksek çıkmıştı doktor dostinex ilacı verdi düştü baya ama kontrol altında tutmak şart çünkü yeniden çıkabiliyor.Hayıt tohumu kullanıyorum bende yeni başladım bakalım neolucak faydasını görücemmi?:44:

canım testesteron ile ilgili bilgim yok ama
prolaktin 121 ise çok yüksek ilaç alman gerekli bundan sebep gebelik oluşmaz Lh öyle çok kötü değil Fs H tan azcık yüksek korkma....
e2 normal....
TsH kaç çıktı?

canım doktora git için rahat etsin belki besin önerileri de verir sana...

dostinex veriek biliyorum düşürüyor dostinex ama sonra yine yükseliyor bıktım artık bu hormondan ben acaba diyorum bende hayıt içsem dengede tutmak için artık neyi deniyceğimi bende şaşırdım vallahi,bu ay birde bal,tarçın,çörek otuna başlamıştım en iyisi herşeyi bırakıp hiç doktora gitmemekmi onuda bilmiyorum insan bıkıyor vallahi.sen bir daha ölçtürdünmü canım

TSH 1,72 canım LH 9,47 idi br önceki ay bu ay en azından o düşmüş aslan pençesi içmiştim 21 gün bu ay yine içicem sonrada hayıtamı başlasam diyorum prolaktin için hayıt iyi geliyormuş sanıırm.offf ne yapıcaz biz böyle yaaabilmiyorum
progesteron değeri ile ilgili bir bilgin varmı canım*

Son düzenleme:
canım geçmiş olsun. baban hasta sanırım. Allah şifa versin inşallah.

çok tşk ederim hayatım Allah razı olsun nerde hasta varsa şifasını versin Rabbim

evet öğrenmemesi çok önemli bakalım başarabilcekmiyiz eninde sonunda anlıycak tabiki ama ne bileyim götürdüğümüz yere kadar götürücez bakalım doktoru ne diycek
inşallah canım meleğim gelir hepimize moral olur reglim bitti ama benim kasıklarımda ağrı var göğüslerimin ucu sızlıyor arada ve hala balon gibi şişler ve belim biraz ağrıyor anlamadım gitti reglimde bitti ama regli zamanı yaşadğıım belirtileri hala yaşıyorum ateş tablomu yolluyorum

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

Selam kızlar bir şey soracam eğer bilgisi olan varsa.Biz 15 aydır bebek düşünüyoruz. bugün doktora 6 hormon sonucumu ve spermiyogram sonucumu gösterdim. Dedi değerler normal. bir dahaki ay adetinin 3. gel yumurtlatma tedavisine başlayalım dedi. ben dedim bi sorun mu var . yok dedi sadece gebe kalmanı hızlandıracaz. bu bana uygulayacağı tedavi nedir, sanırım ilaçla yumurta çoğaltacak. ama benim zaten oluyo bu sefer çok olup da çoğul gebelik olur mu öyle bir şeyler duydum.Bilgisi olan varsa çok rica ediyorum.Allah hepimize tez zamanda sağlıklı bebişler versin.

Canım biliyorum zor ama moralini yüksek tutmaya çalış streste prolaktini yükseltiyor stres hormonu deniyor nerdeyse.Hayıt tohumunu az çok netten araştırdım bu pko adet düzensizligi için iyi geldigini okudum.Hayır ümitsizlige kapılıp hiç gitmemek olmaz özellikle kontrollerini ihmal etmemen lazım.Hepimizin başında bu sorunlar isyan etmeden dua edip sabretmekten başka çaremiz yok.Hayıt tohumunu iyi bir aktardan al sende deneyebilirsin.Çok çeşitli bitki kullanıp mideni karıştırma derim önce doktoruna sor ona göre kullanırsın.

Tsh iyi canım ama 2.50 olsa süper olur...
hayıtı dene derim bana iyi geldi sanırım metformin de aldığımdan ikisi birden iyi etki etti...
progesteron 3. gününde bakılmaz ki 21. gün değerine bakılır öyleyse kötü ama 3. günse zaten bakılmaz... düşük olması normal yani...

canım ateşin yüksek senin şu anda sen regl den sonra emin olmak için test yaptın mı bir bak istersen belki de babana sıkıldığından böyle oldun...

Son düzenleme:
aynen bngl33 çevremdekiler hep harfi harfine böyle diyor. kıskandım doğrusu maşallah evlenipte kaç kişi diyorki geç bile kaldık ... çok hoşuma gitti maşallah tü tü

teşekkürler canm darısı sana inşallah.

ay canım bende hastasıyım puzzle nin tamamlayıp çevçeve yaptıtıp sevdiklerime hediye ediyorummmm

canm okadar uğraşıp nasıl hediye ediyosun ben veremem kimseye isteseler ben onu nekadar zor yaptım biliyomusun sen sıkıyosa al otur sende yap derim:)))

teşekkür ederim canım,gidicem doktora çünkü ilk öncelikle bunu düşürmem gerekiyor dostinex veriyor .ama sonrasında yükselmemesi için hayıt içmeye başlıyayım diyorum sen düştükten sonra bir daha ölçtürdünmü .evet stres diyorlar ama ne mümkün kafadan çıkarmak ancak artık bebek istemeyip korunmaya başlayınca kafadan çıkar herhalde.
hayıt suyunumu doktora sor diyosun sen?

bence sadece yumurta takibi yaptırsan yeter niye ilaç verecek ki her şey normalse?
klomen verir diye düşünüyorum o da yumurta geliştirici evet birden çok geliştirir ve kistleşme riski de var sağlıklıysan başka doktorda yumurta takibi yaptır önce...sonuç alamazsan ilaca gidersin ama yumurtlama günün takip yaptırırsan belli olur ve sen bilirsin ilişki gününü ona göre dikkat edersin

Son düzenleme:

canm yumurtlamanda sorun yoksa niye yumurtlama tedavisine başlıcak anlamadım.hormonların normalse adetlerin düzenlimi lilo problemin varmı?yani pko olabilirmisin?öyle bişey dedimi dr.n?benmde hormonlarımda sorun yok ama adetlerim düzensiz yumurtlayamıyorum.yani pko var.oyüzden adetin 3.günü gidiyorum kist felan varmı diye bakıyo dr.m sonra adetin 5.günü başlamak üzere klomen(yumurta geliştirici ilaç) veriyo 5gün içiyorum adetin 13.günü gidiyorum yumurtalarım gelişiyo sonra çatlatma iğnemi oluyorum sonrada ilişki öneriyo o şekilde sürecimiz devam ediyo.ama sende yumurtlamada sıkıntı yoksa neden yumurta tedavisi yapacak anlamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…