Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

benimde adetim gecikti bıktım artık her ay gecikme yaşamaktan acaba diyorum doktora gitmeden şu duphoston adlı ilacı alıp içsem nasıl olur sen kullanıyordun sanırım.test almak istemiyorum biliyorum yine tek çizgiyi göreceğim için moralim bozuluyo o duyguyu yine yaşamak istemiyorum hem sanırım bu ilaç gebeliktede faydalıymış gebelik yoksada en azından bu ilaçla gelir negatifide görmemiş olurum diyorum.
37. gün bugün bana yazarmısın canım

A.s canım nazar olmasın biraz daha geçsin öyle söylersin.Amin canım inşallah herşey duayla tabiki.Allah dualarımızı geri çevirmesin

Allah babalaranıza sağlıklı uzun ömür versin.Babamı bende çok seviyorum.Liseye başladığım sene kaybetttim babamı çok acı çok zor babasız olmak. Allah mekanlarını cennet etsin tüm ölmüşlerimizin

yesil87 evet canım pko ama çok ileri düzeyde değil.. 123m metformin içicem evet ama yan etkilerinden korkuyorum.. adet oluncamı başlanıyo o hapa?? nasıl kullanıcağımıda bilmiyorum.. ooff karmakarışığım herşeyi denemek istiyorum :) bal tarçın çörek otu incir kürü,, kocamada keçi boynuzu aldım yiyiyo bol bol =))) şu jelide almam lazım bir an önce.. bu yaz tatilini hamile olarak geçiricem sanki içimde öyle bi his vaaarrrrr allahım hepimizin yüzünü güldürsün bir an öncee inş...

merhaba,bu jel ne için yumurtamı sprem içinmi acaba ,hangi amaçla nasıl kullanılıyor

kızlar hepinize hayırlı Cuma'lar olsun şimdiden..
ben yarın yokum.. kuzende olacağım.. İkea'ya gidip çılgınlar gibi gezip alışveriş yapacağız
bilirsiniz kadınlar için alışveriş yapmak tam bir terapi biçimi..
öpüyorum hepinizi.. mutlu rüyalar.. bol bol dua edin kızlar hepimiz için..

canım benim kendini bunaltma bak nasıl herkes tıkır tıkır gebe kalıyor sizede sıra gelecekdaha biraz önce 41 yaşında bir bayan bi sürü aşılama ve 6.tane tüp bebekten sonra gebe kalmış ve diyorki YILMAYIN okurken ağladım çok zor beklemek ve o nimetten mahrum kalmak amabunu inatla ısrarla duayla istemeliyiz.kendini salma ve ağırda gelmesin tedavi sürecine kocamannnnnnnnn bir umutla gir.hiç yılma.inan bana çok ciddi sorunlar daha var dünyada benim gebeliğimi kimse bilmiyor tadını çıkara çıkara gerile gerile hamilelik yaşayamıyorum durumlarım o kadar karışıkki.sorularına gelince tedavi olmadım sadece metformin içiyordum ve çokkkkk olmadık bi zamanda gerçekleşti hemde ne bir belirti nede şöyle söyliyim tutunma zamanlarında öyle ağır işler yaptımki anlatamam koca gardorapları bile çektim bilmiyordum.burdan şunu çıkartın diye diyorum tutunacaksa olacaksa önüne hiççç birşey geçmiyor.sizinde zamanınız var ŞU GÜZEL AYIN HÜRMETİNE RABBİM KUCAKLARIMIZA ALMAYI NASİP ETSİNNNNN..bende seni öpüyorum canımm kendine iyi bakk

teşekkür ederim bicimcim biraz kurcalayyım bilg alanım halledebilirim inşallah
yapabildin mi canım?
o jelin faydası olacaktır elbette bir de metformin içiyor muydun? yumurta kalitesi için o veriliyor...

biliyorum ama gönlüme laf geçiremiyorum inşh olucak yaaa inşh senden bu ay bu haberi alalım bari birazcık yüzümüz gülsün :)
tabiki olacak canım sen ne diye sıkılıyorsunki şimdi sabırla bekleyeceğiz... sırayla da vereceğiz haberlerimizi... rahat ol bak stresle bebek gelmez...

arkadaşlar bende bekliyorum ama belirtileri var kendisi yok kistim büyüdü galilba bir de test yaptım acemiyim anlamadım testte bir garip geldi al bi gebelik testi diye bir marka daha önce kullanan var mı
canım aynı benim durumumdasın her türlü belirti var adet yok... testte sadece C kısmında çizgi varsa negatif eğer T kısmında silikde olsa bir çizgi varsa pozitiftir canım ben o testten kullanmadım hiç....

canım bende evleneli4 seneyi geçti,önce ben istemedim şimdi bebek beni istemiyor.ama 1-2 yıl bebek olmazsa 6 yıllık evli olacam aman tanrımmm.allahım inşallah bir an önce gelir bebişelerimiz.
sen kendine yorma bunu şimdi gayet normal siz isteyerek 2 yıl beklediniz de mi ben ondan bahsetmiyorum canım hemen isteyipde çok bekleyenler oluyor... senin olacak bebeğin korkma sakın

canım senin dediklerin doğru galiba ben adet günlerimde yumurtluyorum sanırım.uzayan akıntılar gitti şimdi tühhhh yaaa ben her zaman adet günümde yumurtlarsammm nasıl bebişim olacak ya.
canım öncesinde ilişki olacak ve o jeli alırsan öncesinde akıntı olmaz çünkü içerde spermler uzun yaşar böylece adet zamanındaki yumurtayı yakalama şansın olur sen bilirsin...

canım sabah 1 akşam 1 6 gün iç ve bırak adet gelmezse hamilesindir gelirse de ilaç bitiminin 4. günü gelir... hamilelik varsa bebeğe zararı yok aksine rahme tutunmasına yardımcıdır... ama hamile değilsen de adetin gelir rahatlarsın... 6 gün iç dememin sebebi adetinin gecikmesi bu gibi durumlarda az içiliyor 5 gün ya da 6 gün içiliyor... siklus 16. günden içmeye başlasaydın 10 gün içecektin zamanlı adeti de böyle sağlar... ama sen geciktiği için az içeceksin canım
Allah rahmet eylesin canım
ooo maşallah canım gez bizim için de gez bişey almasan da her şeye bak orada yemek de ye kahveni de iç oh ya ne güzel... :)

Son düzenleme:

neyse inşh önümüzdeki aya bakalım ben bugün iyiyim ara vermeyi düşünmüyorum 1 ay da olsa kaybedemem aşılama yapcam bu ay inşh ama sen rahim filmi çekecen zaten başka bişe yapamazsın canım ondan sonra da tutan çok oluyo zaten film çekilen ay dr önermiyo olursa kendi olsun oluryuna bırak

anladım canım teşekkür ederim . bi doktor şöyle demişti bana geçte olsa(3aydan az bi süre ) adet görüyorsan yumurtlama var demişti. of ya bilmiyorum ki ne yazılı görüyorsam bu konu hakkında hemen üstüme alıyorum acaba bu bende de mi var diye :/ adet görürken yumutlamayı da ilk defa fymuştum canım ondan sordum tekrardan sağolasın cevap verdiğin için

canım adet görmeyi beklemeye gerek yok çünkü bu yumurtalıkları direkt ilgilndiren bi ilaç değil. dolaylı olarak ilgilendiren insülin direncini sabitliyor. mesala şekerin yüksekse bağırsaktan yağ ve şeker emilimini azaltıyor vücundan kullanıyor. bu ilacı kullanmamızdaki asıl neden kısır döngü haline gelen kilo yu sabitlemek. hemen başla derim. bende ilk başlarda hatta ilk hafta ölüyorum sandım hatta bıraktım. yani bu durumları geçici. sonra doktorum düşük dozlarla devam ettirdi 10 gün sonra da normal doza geçtim ve hiç bi şey olmadı şu an çok faydasını görüm 2 ayda 6 kilo verdim ekstra diyet yapmadım zaten biraz iştahında gidiyor ama sen yine şekerlerden uzak durmaya çalış. böyle olunca hızlı kilo verirsin . ve bu kiloları verirken karnın falanda aç olmuyor diyetteki gibi.

yapabildin mi canım?
hallettim bicimcim teşekkür ederim adet görmeyi bekliyorum listeyi doldurmaya öle başlayacağımm :)

canım bitti benm üniversite :) atandım ama yine uzağa .. evlilik için bi aday var o da memleketime 11 saatlik mesafe yerden .hayırlısı bakalım :)
maşallah bak ben atanamadım hala kpss ye hazırlanıyom gerçi 1 yıl oldu mezun olalı sen öğretmenmisin ? demek adayın da uzak yerden :) hadi hayırlısı canım allah mutlu mesut etsin tatlım sen kafanı bu mevzularla doldurup mutlulunu bozma zamanı gelince zaten fazlasıyla ilgilencen şimdinin tadını çıkar :) ilerde evlenince gözün bebekten başka bişi görmiyo çok kötü bişi allah sabır versin cümlemize
canım bende başladım dün bal çörek otu tarçına aynı zamanda polende katıyorum içine aklında bulunsun

tatlım poleni nerden aldın bide bu çörek otu siyah susam gibi olan demi onu ezip mi koyuyoz ? polenin ne faydası varmış burda aktarda yok eczane de varmıdır ki

canım nasılsın gecikmiş adetin hadi inşh hamilesindir :) bana baksana 4 gün önce yaptım deli gibi :)

canım allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşh

evet canım öğretmenim inşallah sende görevine tez zamanda başlarsın. bu yıl çok az alım yaptılar malesef :/ şuan tek derdim adetlerimi düzene koyabilmek . çünkü saçlarımı kaybediyorum seyreldiği için kısa modelde kalıyorum hep eskiden ne güzel uzundular şimdi uzun hiç yakışmıyor. doğumkontrol haplarını kullanmaktan bi fayda göremedim aksi gibi kilo aldırdılar hep şimdi metformin kullanıyorum .

canım 23 aylık bir oğlum var yazın gittiğimde pko n var çocuğun olmasaydı kısırlık derecesinde derdim dedi ama şuan söyleyeceğim çocuğunun en az 6 aylık bi tedaviyle olabileceğidir demişti o dönemde göbek kalça oranım 0.80 di dikkat ediyorum yediklerime şuan 0.79 adetlerim evlenmeden önce 7 gündü ve günü sekmezdi şuan 13 gün oluyorum ve şu şekilde 2 ay üst üste aynı tarihte 2 ay sonra 2 gün öne kayarak oluyorum geçen ay denememiz oldu ama gebelik oluşmadı doktor sol tarafında bi yumurtan var demekki pko n okadarda şiddetli değilmiş dedi 10 gün sonra kan testine gideceğim

çoğunlukla yumurta oluşmuyor canım ama bu herkese mahsus değil, kimisi yılda 1 belki, kimisi de her ay! herkeste seyri ayrı oluyor, herkesin altta yatan nedeni de farklı oluyor... Yumurta oluşturduysan ne mutlu sana!!! :) Hadi bakalım hayırlısı.. Darısı benim foliküllere ([/QUOTE]

canım yani benim pko hala ileri düzeyde olsaydı o yumurtayı göremeyecektim dimi gördüğüme göre hamiş kalabilirmiyim yüzümde sürekli çıban gibi sivilceler çıkıyor tüylenme oldu çenemde zaten bu şikayetlerle gittiğimde öğrenmiştim ozamanlar çok fena demişti doktor hatta bisürü ilaç verdi onlarda beni mahfetti ya 1 ay hiç adet olamadım yada 1 ay adetim hiç kesilmedi psikolojimde alt üst olmuştu attım bütün ilaçları 3 haftadır kekik çayına başladım hem kilo veriyorum hem aklımı kistten falan arındırıyorum kimbilir belki kekiğin bile faydası olmuştur

kızlar ben bal-çörekotu-tarçın karışımımı hazırladım...glifor la birlikte alıcam inşallah bi zararı olmaz bide ben çam balı aldım kestane balı mı alsaydım farkeder mi ?

canım reglin biter bitmezde ilişki olsun benim arkadaşım öyle hamile kaldı reglisi biter bitmez tutmuş bebiş

canım polende aktardan alınıyor ben aldım çörek otunu kendinde ezebilirsin zor oluyor ama aktardan da alabilirsin ezilmişini polen bilenen birşey yumurtalara çok iyi geliyor netten de araştırabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…