Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım 23 aylık bir oğlum var yazın gittiğimde pko n var çocuğun olmasaydı kısırlık derecesinde derdim dedi ama şuan söyleyeceğim çocuğunun en az 6 aylık bi tedaviyle olabileceğidir demişti o dönemde göbek kalça oranım 0.80 di dikkat ediyorum yediklerime şuan 0.79 adetlerim evlenmeden önce 7 gündü ve günü sekmezdi şuan 13 gün oluyorum ve şu şekilde 2 ay üst üste aynı tarihte 2 ay sonra 2 gün öne kayarak oluyorum geçen ay denememiz oldu ama gebelik oluşmadı doktor sol tarafında bi yumurtan var demekki pko n okadarda şiddetli değilmiş dedi 10 gün sonra kan testine gideceğim

sende yumurtlama oluyrmuş canım sevindim buna. pko da gelişemeyen yumurtalar yan yana inc gibi dizili görülüyor böyle çok kistin mi var anlamadım bende :) bir çocuğun olmuş inaşşalh başka da olur . geçmiş olsun canım

hallettim bicimcim teşekkür ederim adet görmeyi bekliyorum listeyi doldurmaya öle başlayacağımm :)
rica ederim bence tablondan anlayacağız yumurtlamanın olup olmadığını sabah daha yataktan kalkmadan dil altından ölç tamam mı? hareketedince ısı değişir.

günaydın kızlar hepinize hayırlı cumalar işte benim ateş tablom

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
canım bu defa istikrarlı gidiyor ateşin hayırlısı...
kızlar ben bal-çörekotu-tarçın karışımımı hazırladım...glifor la birlikte alıcam inşallah bi zararı olmaz bide ben çam balı aldım kestane balı mı alsaydım farkeder mi ?

gliforla beraber ben hayıt kullandım soğan suyu yaptım olsa onların bir zararı olurdu ama tarçını abartma çünkü şekeri düşürüyor...

Son düzenleme:
slm kızlarr ben bugün kırmızı kartı yedim:2:

en azından günümde adet oldum için seviniyorum.demekki kilo başlı başına adete ve yumurtlamaya engelmiş.zayıflayınca adetimde düzene girdiii.
aşılama yaptırsammı yoksa aşılama zaman kaybımı şimdi onu düşünüyorummm:26:başarısız 1 aşılama 1 tüp bebek denemem var

en azından günümde adet oldum için seviniyorum.demekki kilo başlı başına adete ve yumurtlamaya engelmiş.zayıflayınca adetimde düzene girdiii.
aşılama yaptırsammı yoksa aşılama zaman kaybımı şimdi onu düşünüyorummm:26:başarısız 1 aşılama 1 tüp bebek denemem var

canım madem adet düzene girmiş demekki yumurtlama oluyor şu durumda bekle kendiliğinden de hamile kalma şansın var benim de bu ay sanırım kendiliğinden düzenli gelecek evet zayıflama ile çok alakalı...metformin de çok işe yaradı bende...

canım madem adet düzene girmiş demekki yumurtlama oluyor şu durumda bekle kendiliğinden de hamile kalma şansın var benim de bu ay sanırım kendiliğinden düzenli gelecek evet zayıflama ile çok alakalı...metformin de çok işe yaradı bende...
bu arada ben çok kişi tanık oldum tüp bebekten sonra ilaçsız doğal yolla kendiliğinden de hamile kalabilen tüp bebek için acele etme... onun stresini çekme...
hem tanıdıklarımdan birinin tüp bebekle olan oğlunun hastalığı varken ardından kendi kendine gelen oğlu çok sağlıklıydı.... bu işleri biraz zamana bırakmalı...
bir başka tanıdığım erken yaşta evlenen pko lu hastanın da 7 yıl ara ile 3 çocuğu olmuş... hiç korunmadan... demekki hepimizin şansı var...

Son düzenleme:
çok şükür canım iyi olmaya calısıoruzz cücüğmle ara sıra midemi bulandırıooo ama onun orda oldunu bilmekkk bile yetiyooo :KK9: senn regl noldu ne zamandı bugun yarın olman lasımdı sanırım dimi:44:
canım tabi ya karnında hissetmek ne güzeldir kimbilir... benim bu gün adet tarihim ama belirtiler de var ancak daha gelmedi... :KK9:
hormon değerleri ne olunca pko oluyor merak ettim

Lh FsHtan yüksek olunca pkosendromu dur...ve prolaktin de genelde yüksek oluyor bu durumda...

benim değerlerim FSH 0.380 LH. 04 prolaktinde 7.21 bu ben anlamıyorum doktorda pko demedi bende sormadım bu değer ne anlama geliyor pko değil değilmi?

Son düzenleme:
rica ederim bence tablondan anlayacağız yumurtlamanın olup olmadığını sabah daha yataktan kalkmadan dil altından ölç tamam mı? hareketedince ısı değişir.

canım bu defa istikrarlı gidiyor ateşin hayırlısı...

gliforla beraber ben hayıt kullandım soğan suyu yaptım olsa onların bir zararı olurdu ama tarçını abartma çünkü şekeri düşürüyor...

3 nü birlikte yaptın yani hangi ay yaptın ve negibi değişiklik yaptı sende ? canım bi masuru yoksa öğrenebilirmiyim

3 nü birlikte yaptın yani hangi ay yaptın ve negibi değişiklik yaptı sende ? canım bi masuru yoksa öğrenebilirmiyim

klomen ve çatlatma iğnesinden sonuç alamayınca bu ay 2 kasım adet dönemimden itibaren bunları uyguladım canım ve adetim bebek yoksa zamanlı gelecek işe yaradı yani...göğüs hassasiyeti ve kasık ağrısı başladı bile...şükür bu belirtiler hormonların çalıştığını gösterir...

Son düzenleme:
klomen ve çatlatma iğnesinden sonuç alamayınca bu ay 2 kasım adet dönemimden itibaren bunları uyguladım canım ve adetim bebek yoksa zamanlı gelecek işe yaradı yani...göğüs hassasiyeti ve kasık ağrısı başladı bile...şükür bu belirtiler hormonların çalıştığını gösterir...

eeeee bugün adet olmadın hadi hadi inşh bebek gelir...bi ağrın varmı ?

benim değerlerim FSH 0.380 LH. 04 prolaktinde 7.21 bu ben anlamıyorum doktorda pko demedi bende sormadım bu değer ne anlama geliyor pko değil değilmi?

adet 3. günü değerlerin mi bunlar?
prolaktin normal elbette de diğerlerini bilmiyorum canım benim hep çok yüksek çıktığından ve bozuk olduğundan seninkiler normal olmalı diye düşünüyorum...

çok saol canım bende gurbette sayılırım babam istanbulda ben tekirdağa gelin geldim 1.5 saat yol sürüyor çok uzun değil ama yinede gurbet herzaman göremiyorum şimdi hasta hep yanında olmak istiyorum ne kadar zor bişi evet şimdi yanımda ama bu hastalık onu benden almazsa keşke uzakta gurbette olsa senede iki kez görsem ama sağlıklı olsa ben onada razıyım

canım benim Rabbim öncelikle babana sabrını versin hastalığının, sonrada sizlere sabır versin, Rabbim yüzünüze baksın inşallah baban iyileşsin. ben babamı kaybedeli 2.5 sene oluyor babamı kaybettiğimde annem kanser olalı henüz 6 ay olmuştu annemide kaybedeli 1 sene oluyor ne acı bir bilseniz diyorsunuz ya ağlamamak için kendimi zor tutuyorum ben artık ağlamayı bıraktım anne baba kelimelerini her duyduğumda gözlerim dolar çoğu kez dolu gözlerle dolanırım öyle alıştım ki bu duruma normal geliyor artık.

iyi kötü hasta yaşamaları bile nefes aldığını bilmek bile yetiyordu annem hastayken ama yokluğunun yeri doldurulamayacak kadar büyük, annem öldüğünde annneannem geldi aklıma ben anneannemi tanıyamadım çünkü ben doğmadan baya evvel ölmüş annem annesini çok severdi hatta babam bile annesinden çok severdi o kadar iyi bir insanmış ki tanımayı çokkk isterdim annem öldüğünde benim çocuklarım yok annemi o güzel insanı tanıyamadılar diye doğmamış çocuklarım için bile ne çok ağladım bilseniz annenin kaderini yaşıyor bazen kızları doğmamış çocuklarına üzülüyor acaba diyorum bizler öldüğünde arkasından bunları düşünecek çocukları olacak mı yada bizler bu kadar iyi anneler olabilecekmiyiz... şimdi bi çocuğumuz olsa sadece bir babaannesi olacak diğerlerinin mekanı cennet olsun, umarım babaannesini tanıyacak bir evlada sahip olabiliriz.

üzülme demekten öteye hangimiz geçebiliyoruz canım Rabbim acil şifalar versin inşallah tez zamanda iyileşir babacığın.

hımm az kalmış canım ya inş bu defa gelişmiştir... soslu tavuk ve patates kızartması yaptım tabi salatada var... ... :KK8:

ellerine sağlık canım olsada yesek :) inşallah yumurtayı geliştirebilmişimdir.

arkadaşlar bende bekliyorum ama belirtileri var kendisi yok kistim büyüdü galilba bir de test yaptım acemiyim anlamadım testte bir garip geldi al bi gebelik testi diye bir marka daha önce kullanan var mı

al bi gebelik testi ilk kez duydum bu markayı pek bi acaip geldi:S

kızlar hepinize hayırlı Cuma'lar olsun şimdiden..
ben yarın yokum.. kuzende olacağım.. İkea'ya gidip çılgınlar gibi gezip alışveriş yapacağız :KK9::KK9:
bilirsiniz kadınlar için alışveriş yapmak tam bir terapi biçimi..
öpüyorum hepinizi.. mutlu rüyalar.. bol bol dua edin kızlar hepimiz için..

canım bende hafta içi gittim ama sorma başıma gelenleeri gezmeyi bırak ihtiyaç olan birkaç malzemeyi bile alamadım :) niye dersen ablam yeğenim eniştemle gittik yeğen durmaz 2 yaşında babasına eziyet eder ablamın panikatağı var bilirsin ikea nın yerleşim şeklini tüm dükkanı dolanmadan neredeyse çıkamazsın :) basık geldi bizimkine çıkışıda görmeyince atağı tutuyor tuttu işteeee çıkcam çıkıcam diye delirdi koşarak desem yalan olmaz çıkışa yöneldik böyle rezil geçti anlayacağın tadını çıkaramadım birşeyde alamadım.

canım reglin biter bitmezde ilişki olsun benim arkadaşım öyle hamile kaldı reglisi biter bitmez tutmuş bebiş :KK34:

canım polende aktardan alınıyor ben aldım çörek otunu kendinde ezebilirsin zor oluyor ama aktardan da alabilirsin ezilmişini polen bilenen birşey yumurtalara çok iyi geliyor netten de araştırabilirsin

canım ya sen metmorfinle birlikte mi alıyosun bi zararı olmaz demi bazı sitelerde kızlar adeti uzatı kullanmayın falan diye yazmış ya kullanıp faydasını gören varmı acaba bugün kaçıncı günün bide sabah akşam 1 tatlı kaşığı mı yiycez

arkadaşlar ben tarçın bal çörekotunu geçen ay yaptım yedim yumurtam ilk kez o ay gelişti ancak ben aynı zamanda yeni bir hap ve incir yeme işinide aynı ay denemiştim yumurtamın gelişmesi haptan mi karışımdan mı incirden mi yoksa hepsi birden mi bilemedim ama yumurtamda döllenmedi bu ayda aynı ilacı kullanıyorum fakat ilaç işe yarıyormu anlamak için bu ay başka hiçbirşey kullanmıyorum,sonucu yazarım size.

bu arada bal tarçın çörekotu karışımını yaparken çookk önemli bir noktayı atlamamak lazımmış çörekotunda uçucu yağlar varmış çok değerli onların uçmaması için evde ezmenizi ve ezdikten sonra hemen kavanoza yada ağzı kapalı bir kaba koymalıymışsınız karışımın ağzıda hiç açık bırakılmamalıymış. gerekli olan uçucu yağları korumak için. ben böyle biliyorum.

ayrıcca ben şeker ilacı kullanırken kullandım bu karışımı bir zararınıda görmedim. hatta kilo vermeye yardımcı diyebiliriz iştahda belirgin azalma oluyor çünkü çokk şekerli geliyor tokluk sağlıyor bolda su içiriyor...

merhaba hanımlar iyi günler.ben kasım ayında 50.günde adet oldum.dün progesterona baktırdım 9 çıkmış.bu değer ne demek oluyor yumurtlamamışmıyım gebe kalamazmıyım bu değerle biliyor musunuz

pardon yazmışın canım iyi haberlerini bekliyorum inşh gebelik belirtisidir bugün olmazsan sabah erkenden test yapcan mı

canım benim Rabbim öncelikle babana sabrını versin hastalığının, sonrada sizlere sabır versin, Rabbim yüzünüze baksın inşallah baban iyileşsin. ben babamı kaybedeli 2.5 sene oluyor babamı kaybettiğimde annem kanser olalı henüz 6 ay olmuştu annemide kaybedeli 1 sene oluyor ne acı bir bilseniz diyorsunuz ya ağlamamak için kendimi zor tutuyorum ben artık ağlamayı bıraktım anne baba kelimelerini her duyduğumda gözlerim dolar çoğu kez dolu gözlerle dolanırım öyle alıştım ki bu duruma normal geliyor artık.

iyi kötü hasta yaşamaları bile nefes aldığını bilmek bile yetiyordu annem hastayken ama yokluğunun yeri doldurulamayacak kadar büyük, annem öldüğünde annneannem geldi aklıma ben anneannemi tanıyamadım çünkü ben doğmadan baya evvel ölmüş annem annesini çok severdi hatta babam bile annesinden çok severdi o kadar iyi bir insanmış ki tanımayı çokkk isterdim annem öldüğünde benim çocuklarım yok annemi o güzel insanı tanıyamadılar diye doğmamış çocuklarım için bile ne çok ağladım bilseniz annenin kaderini yaşıyor bazen kızları doğmamış çocuklarına üzülüyor acaba diyorum bizler öldüğünde arkasından bunları düşünecek çocukları olacak mı yada bizler bu kadar iyi anneler olabilecekmiyiz... şimdi bi çocuğumuz olsa sadece bir babaannesi olacak diğerlerinin mekanı cennet olsun, umarım babaannesini tanıyacak bir evlada sahip olabiliriz.

üzülme demekten öteye hangimiz geçebiliyoruz canım Rabbim acil şifalar versin inşallah tez zamanda iyileşir babacığın.

ellerine sağlık canım olsada yesek :) inşallah yumurtayı geliştirebilmişimdir.

al bi gebelik testi ilk kez duydum bu markayı pek bi acaip geldi:S

canım bende hafta içi gittim ama sorma başıma gelenleeri gezmeyi bırak ihtiyaç olan birkaç malzemeyi bile alamadım :) niye dersen ablam yeğenim eniştemle gittik yeğen durmaz 2 yaşında babasına eziyet eder ablamın panikatağı var bilirsin ikea nın yerleşim şeklini tüm dükkanı dolanmadan neredeyse çıkamazsın :) basık geldi bizimkine çıkışıda görmeyince atağı tutuyor tuttu işteeee çıkcam çıkıcam diye delirdi koşarak desem yalan olmaz çıkışa yöneldik böyle rezil geçti anlayacağın tadını çıkaramadım birşeyde alamadım.

canım reglin biter bitmezde ilişki olsun benim arkadaşım öyle hamile kaldı reglisi biter bitmez tutmuş bebiş :KK34:

canım polende aktardan alınıyor ben aldım çörek otunu kendinde ezebilirsin zor oluyor ama aktardan da alabilirsin ezilmişini polen bilenen birşey yumurtalara çok iyi geliyor netten de araştırabilirsin

arkadaşlar ben tarçın bal çörekotunu geçen ay yaptım yedim yumurtam ilk kez o ay gelişti ancak ben aynı zamanda yeni bir hap ve incir yeme işinide aynı ay denemiştim yumurtamın gelişmesi haptan mi karışımdan mı incirden mi yoksa hepsi birden mi bilemedim ama yumurtamda döllenmedi bu ayda aynı ilacı kullanıyorum fakat ilaç işe yarıyormu anlamak için bu ay başka hiçbirşey kullanmıyorum,sonucu yazarım size.

bu arada bal tarçın çörekotu karışımını yaparken çookk önemli bir noktayı atlamamak lazımmış çörekotunda uçucu yağlar varmış çok değerli onların uçmaması için evde ezmenizi ve ezdikten sonra hemen kavanoza yada ağzı kapalı bir kaba koymalıymışsınız karışımın ağzıda hiç açık bırakılmamalıymış. gerekli olan uçucu yağları korumak için. ben böyle biliyorum.

ayrıcca ben şeker ilacı kullanırken kullandım bu karışımı bir zararınıda görmedim. hatta kilo vermeye yardımcı diyebiliriz iştahda belirgin azalma oluyor çünkü çokk şekerli geliyor tokluk sağlıyor bolda su içiriyor...

çok sağol eyvahhhh desene gitgiden kuruycam iyice ben zayıfım kilo vermek istemiyom zaten glifor kilo verdiriyo bide bunla erir giderim bebek sevdasından neyse canım sonucu bize yaz tamam çok teşekkürler

merhaba,bu jel ne için yumurtamı sprem içinmi acaba ,hangi amaçla nasıl kullanılıyor

canım spermleri canlı tutması ve yumurtaya kolay ulaşması için bu jel.. benim eşimde hafif hareket düşüklüğü var o yüzden kullanmak istiyorum umarım işe yarar...

X