Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım çok güzel bi duygudur eminim, inşallah sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin Mevlam. O sürprizle karşılaşmayı ne kadar istediğimi bir sizler tahmin eder ve anlarsınız zaten...

olumlu düşünebilmek çok güzel, elbette ki zamanı var ve biz ne kadar acele de etsek onların geleceği zaman bellidir. Sabır ve namazla yardım dileyin buyuruyor ya Allah işte bunu başarabildiğinde insanın beynine sükunet yerleşiyor. Lakin.... zaman zaman hassasiyet tavan yapıyor.
inşallah bebişin sana tutunuyordur...
İyi olmaya çalışıyorum canım

canım ne bileyim bazı sayfalardada okudum yaram kendi kendine geçti diyen oyüzden zaman bıraktım bide 2 ay sonra akıntım ve ağrım filan kesilmişti ilişkidede ağrım olmuyordu dedimki geçti yara herhalde.taki soğanı yapana kadar soğandan sonra akıntım feci arttı ki o dönem bi kadın doktor kontrol etmişti o hani ağzı açılan aletle bakmıştı yaran var dememişti sadece iltihabın çok demişti.bende dedimki içerde bayağı birikmiş iltihab kalmış herhalde yara kapanmasına rağmen soğan o iltihabıda söktürdü dedim.aman öyle işte zaten doktora gidince tekrar kontrol ettirecem inşallah yara gitmiştir sadece hala iltihabı vardır,dondurmaya filan gerek kalmaz..şu iltihab bence benim hamile kalmamıda engelliyor.yara yoksa inşallah iltihab gitsin diye ilaç içecem ,hemen geçerse iltihab rahim filmide çektirecem.kanallar kapalı değildir inşallah.inşallahta rahim filmi sonrasındada genişler inşallah.

Fertility Analyzer vıp
Available only to TTC VIP Members.

The Fertility Analyzer examines your data pattern and analyzes all signs to find out your fertility status. This tool has built-in understanding of the meaning of each fertility sign and its relevance for your daily fertility status.

Cycles History
(2 cycles) Ave. Min. Max.
Ovulation: 23 23 23
Luteal Phase: 14 14 14
Cycle length: 29 21 37
Graphs Cycle List Help

arkadaşlar tablo beni diğer aya yönlendirdi ama bazı yazılar çıktı bunlar benimle ilgili istatisklermi acaba,bişey anlayan varmı bednim lutela fazı 14 mi yani

slm kızlar netten şimdi dünkü tahlıl sonuclarıma baktım size yazıyorum bana yardımcı olun kızlar bakalım nasıl çıkmışş.

fsh:4,68
tsh:2,60
lh:12,02 buda yüksek
estradiol:33 ( bu nedir ilk defa duydum )
prolaktin:24,64 buda yüksek galıba bunun sınırı 15miydi yaaa

yorumlayın kızlar

canım aynen katılıyorum dediklerine ben de çok dua ediyorum biliyorum ki meleğim gelecek çok istediğim için...
öyle bir demişsin ki karnımda bebeğim varmış gibi hissettim sağol canım inşallah Allah ım yakın zamanda nasip etsin sana da bana da hepimize...

anladım o zaman yara geçti belki de ama yine de muayene ol fitillerle kurutursun yara yoksa iltihap çabuk kurur canım sonra da film çektirirsin işte bu kadar sonrasında da yola devam...
anestezili film çektireceksen içtiğin ilaçlardan doktorunu bilgilendirmeyi unutma...
bir çok kişi bunu atlar ve ben anesteziden çok korkmuşumdur her zaman...

canım e2 normal Lh yüksek sen de biliyorsun Fsh kadar olmalıydı zaten yumurtlamaya engel olan bu Lh değerimiz... Tsh süper tam gebelik değeri....
prolaktin benim 23 tü doktorum üst sınırda dedi senin 24.64 üst sınırın biraz üstü çok korkulacak değer değil ama ilaçla düşürsün canım hamilelik için bence garanti olur o zaman...doktor verir ilaç diye düşünüyorum eeee doktor ne dedi?

canım yumurtlamadan 14 gün sonra adetinin gelmesi demek luteal faz dediği...
maximum 37 günlük siklus min da 29 gün müş senin canım ben öyle anladım...

Canım moralini bozma Allah nasip etmişse eşinde karşı çıkamaz kimsede.Demekki daha zmanı değil stres etme kendine.Tedavini bırakma kontrollerine git yinede kendini bırakma bence hepimizde bu rahatsızlık var.Buda Allah'ın bize bir sınavı eşinle güzellikle konuş sana destek olmasını iste.Kendini hazır hissetmiyor olabilir.İnşllh eşinde seni anlarda sana destek olur canım.Bende 2 yıllık evliyim ve eşim hemen bebek istemedigi için bizde daha çocuk tedavisine başlamadık polikistik tedavisi için kontrole gittim geldim.Zamanı gelince eşinde istekli olur hertürlü hastaneye tedaviye götürür seni. Üzme kendini Allah saglıklı hayırlı bebek nasip etsin hepimize

Benim prolaktin bir ara 80 in üstündeydi doktor ilaç verdi kullandım belli bir müddet ve baya düştü normale geldi.ama tekrardan çıkabilecegi için kontrol altında tutuyorlar mesela beni ocak ayında çagırdılar kan tahili olucam tekrardan degerlerime bakılması için.Doktorunun takip etmesi lazım.Çünkü polikistik over prolaktin hormonunuda yükseltebiliyormuş aynı zmanda kolestroluda.Arkadaşlar saglık ocagına gitmediyseniz birde tam kan sayımı yaptırın ben geçenlerde yaptırdım kolestrolde yüksek çıktı Moralim haliyle bozuldu.Bende epeydir pehriz diyet yapıyorum sporda yapmaya başladım.Sizlerde kolestrolunuza baktırın derim.Çünkü Allah korusun hamilelik durumunda kolestrolun olması bebek için zararlıymış.Öncelikle fazla kilo varsa bebekten önce kiloların verilmesi saglıklı duruma gelmek daha iyi olur.Polikistik overli hastaların çogu kilolu oluyor hastaıktanmı yoksa kilodan dolayımı polikistik oldugu halen akıllarda soru işareti.

işte o kadınlardan biride benim sanırım yumurta olmuyor ama ben adet oluyorum ama şu metformin bu sefer işe yarayacak inşallah.ayy canım inşallah en kötü aralık ayında hepimiz hamile kalırız inşallah.
canım yumurtlama olmadan adet olmak çok nadir olurmuş.sen yumurtluyorsun, her sefer yumurtlamadan adet olman imkansız
günaydın kızlar :))
güzel bir hafta sonu diliyorum hepinize...
tüm hayallerimize isteklerimize kavuşalım inşallah
amin canım güzel haftasonları olsun,hayatım normal seyrine döndü benim

sağol canım inşallah benimledir... değilse de inanıyorum yakın zamanda gelecek meleklerimiz...

Tuncss ne yaptı acaba? gece gelir belki diye düşünmüştüm...

inşallah canım çok isterim

gerçekten tuncss u merak ettim bende ara ara girip bakıyorum ama ses seda yok :44::44:

ecrin87,
eşinin sana destek olmaması karşısında böyle kırılmakta çok haklısın ancak biliyorsun ki canım, erkekler farklılar bizlerden ve ben çevremden çok duyuyorum ki birçok erkek baba olma fikrine öyle hemen ısınamıyor..Demek ki senin eşin de doğru zamanın gelmediğini düşünenlerden...Güzelce konuş sen yine de eşinle..Yalnız değilsin,emin ol.Herşeyin de bir zamanı var.Ne zaman bizler için hayırlısıysa o zaman olsun bebişlerimiz inşallah..
Herkese iyi akşamlar kızlar,
Benim bugün adetimin 23. günü.Metformine başladığımdan beri 30 günde bir adet oluyorum ama bugün k.rengi lekelenmem oldu,bu kadar erken adet olmam normal mi,ömrü hayatımda ilk defa böyle oluyor şaştım kaldım..Yoksa bu da polikistiklerde olabilecek bişey mi???

amin canım güzel haftasonları olsun,hayatım normal seyrine döndü benim
çok sevindim canım bence de her şey yolundaymış gibi davranırsan normal seyrinde çok daha iyi olur moralin için... bebeğini görünce çok daha rahatlayacağından eminim görene kadar elbette ki tam olarak rahat edemezsin..

gerçekten tuncss u merak ettim bende ara ara girip bakıyorum ama ses seda yok :44::44:

evet gelirdi nete herhalde morali bozuldu baya yoksa neden gelmesin? de mi?
:18: tuncss canım kimsenin ve hiçbir şeyin canını sıkmasına izin verme

fsh cokkkk iyiii, hormonlardan en onemlı ıkı tanesı fsh ve lh. lh bı gıdım yuksek cıkmış standarttan ama onuda halleder doktorun. hele de prolaktını hıc kafaya takma cok fazla yuksek degıl o...keske tum sıkıntı prolaktın olsa benımde yuksek ılac kullandın mı düşüyo hemen benım 45 oluyor nazen kendı kendıne düşüyor. onun ılacını kullanırken bıle hamıle kalabılıyorsun...

canlarımmm..
geçmişi okuyamadım..
bir ara gelip tek bakacağım sayfalara..
ben cuma kuzene gittim.. sonra tüm gün kırmızıları bekledim ve akşam saatlerinde teşrif ettiler.. belliydi gelecekleri zaten.. ama gecikince gerçekten umutlanmaya başlamıştım.. pazartesi günü için randevumu da aldım.. bakalım doktor ne diyecek..
cuma akşamı eşim çok ters taraftayım sen kal orda dedi.. bende canıma minnet zaten moral dip yapmış.. kuzenin 2.5 yaşındaki bıcırık kızı ile kafa dağıttım.. cumartesi günü de tüm gün onlarla birlikteydim.. ve dün gece çok geç saatte geldim.. nete gelemedim..
ancak fırsatım oldu..
umudumuz aralık ayına kaldı bakalım.. pazartesi yeni ayın yolu belli olur.. Allah bu yolda hepimizin sonunu hayırlı eylesin.. artık çok yoruldum ama sanırım.. böyle bir mutsuz ruhsuz hal aldım..
hadi çıkıyorum ben, çok işler var evde.. kendinize iyi bakın..
beni merak eden herkese sonsuz teşekkürler.. sizi seviyorum

slm arkadaşlar bende yeni katıldım aranıza bende de pko var ama 4 yıldır 3 yıl ara ara d.k.hapları kullandım bir yıldır düzenli oluyorum bu arada yeni evlendim ama 2 aydır sonuç olumsuz doktoara gitmekten korkuyorum önceden ultrasyona giriyodum bu durumda alttan muayene olabilirim hiç olmadım sıkıntılardayım ne yapsam diye herkes çocuk soruyo reklamlarda çocuk filmlerde çocuk her yerde çocuk var strese girdim istesemde bu stresle olmaz...

pazartesi doktora gidecem zaten çünkü kanamam kesildi gibi 2 gün azıcık geldi bitti sanki ,yada asıl adet günüm yarın diye yarın tam gelecek çünkü ben ağrısız hayatta geçirmem reglyi ilk defa ağrısız geçti gerçi şimdi hafif hafif bişeyler var gibi ağrıda geliyor herhalde.
.bide şu çatlatma iğnesi ne berbat bişeymiş bugünde feci mide bulantısı yaptı sabah kalkamıyom yataktan resmen kusacam kusamıyom midem çalkalanıp duruyor adet olduğu gün midesi bulananı çok iyi anladım şimdi neymişş o öylee allah sabır versin.tatlım eğer yarında adetim azıcık gelirse doktor muayene ederken görebilirmi yarayı sence yoksa adetim tam kesilmeden göremezmi.

canım yumurtlamadan 14 gün sonra adetinin gelmesi demek luteal faz dediği...
maximum 37 günlük siklus min da 29 gün müş senin canım ben öyle anladım...

tabi bu serophene ve çatlatma iğnesinin etkisi ben 14 günü kesinlikle yumurtlamıyorum.daha geç oluyor.adetin 32 geçiyor ama 35 te hiç olmuyor.30-31-32-33 gibi tam kesin değil gerçi ilaç kullanmaya başladım başlayalı 28 -29 oldu.şimdi bide metformine başladım.artık bundan sonra 14. gün yumurtlama olurmu sence canım.ayy şu yumurtlama akıntısı bende olsa ordan anlayacam ama yok gerçi sen metforminden sonra çok hissettim demişsin umarım bende hissederim artık.

canım yumurtlama olmadan adet olmak çok nadir olurmuş.sen yumurtluyorsun, her sefer yumurtlamadan adet olman imkansız

ama tatlım 21. gün doktor baktı yumurtlama yok dedi ve ben 32. günü adet oldum yani.bende zaten diyordum madem yumurtlamıyorum neden peki adet oluyorummm.

bende merak ediyorummm.

canım kaçıncı ayındasın metforminde hemen ilk aydan adetini düzenledimi.benim bu ay mesela 28 günde geldi adetim ama bunu metforminmi yaptı çatlatma iğnesimi yaptı bilmiyorum.

bencede morali bozuk.

meğer gelmişsinnnnnnnnnn.hoşgeldin canım ya çok üzüldüm ya bide sen gelmeyince nete ben bi umutlandımmm.sen ben bngl 33 bu ay da nasip olmadı kısmet artık.tatlım ne yapacan bu ay ara mı verecen devammı.ben ara verecem sadece metformin bide rahimdeki yara ve iltihab yoksa rahim filmii.ama artık ateş tablosuna güvenmeyecem bak yüksek ateşlerle adet olduk resmen ,ateş tablosu sadece yumurtlamayı göstermek için iyi ama ondada akıntıyı işaretlemezsen çizgiyi çekmiyor.benim kloemen kullanmadan akıntım gelse zaten ben anlayacam hangi gün yumurtladığımı tabloya gerek bile duymayacam ki.bende mutsu z ve ruhsuzdum canım ama geçti şükürrr.dün de iyi haber aldım bi arkadaşım 4 yıldır uğraşıyordu eşinde problem vardı ameliyat oldu, kendisi aşılama yaptı gene olmadı. geçen ay tüp bebek yaptı ve hamileee ama 9 milyar koymuş ya bu ne yarabbi umarım gerek kalmaz tüp bebeğe.o da çok üzgün ve umutsuzdu sonunda oldu yani.hani unut stres yapma diyorlar ya kız ne unuttu nede stresini azalttı ama oldu yani.bence bunun unutmakla alakası yok.allah ol dediyse oluyorrrrrrr.sadece zamanı var.
tatlım sende adet olmuşsun miden bulanıyormu ayyy ben bu sabah öldüm bulantıdan ya.bence bunların hepsini çatlatma iğnesi yapıyorrrrr.artık YENİ AY NE YAPACAZ DİYE KONUŞALIMMKİ geçen ayın şokunu atlatalımmmm.

ayyyy evet ya heryerde minik minik güzel bebişlerrr birini alıp kucağıma sevesim geliyor.arkadaşların bebişlerini filan özellikle almıyorummm kötü olmayayım diye.
bide alttan muayene olmak zor elbette ama doktorun çok dikkatli davranır bence.bide iyi bi kadın doktor bulabilirsen o iyi daha iyi bence ama kadın doktorlardan yana hiç şansım olmadı.bence kloemen hemn kullanma önce metformin ilaçlarını dene canım

Son düzenleme:
kızlar metformin sayesinde kilo verenler oldu mu? ben de kilo sorunu da var.

canım vardır bunda da bir hayır... Aralık ayı umut ayı olsun hepimize... gidecek bir doktorun var benim o da yok, bu bile bir nimet bunu bil. Depremden dolayı van da doktor kalmadı ve benim doktorum da başka şehre gitti. İnşallah içimizde hep umut var ve biliyoruz ki Allah çok büyük...

aynen canım bende de bir moralsizlik isteksizlik her şeye karşı öyle garip bir ruh halindeyim bu gün anlatamam boğuluyorum sanki... ateş de ölçmüyorum artık tamamen akışına bıraktım....
canım hayırlısı olsun senin için yeni dönemin :)

2 ay denemek için çok az canım benim 1 yıldır olmuyor bebeğim...
yani moralini bozma adet düzenli ise yapacağın şu regl 1. gününden geriye 14 gün say o senin yumurtlama günündür muhtemelen o günlere daha çok dikkat et tamam mı?
metformin kullandın mı?

canım rahim ağzı yarası demek orada bozuk kırmızı dokuların olması demek regl az bile gelse onunla karıştırılabilir ve anlaşılamaz....
tam bitmesi gerekli adetinin
bende de bu gün öyle kötü bir bulantı oldu ki anlatamam.... Allah sabırlar versin bizlere canım....
akıntıyı belki de hayıt yapıyordur bilemiyorum her sabah onu da içiyorum ben...

kızlar metformin sayesinde kilo verenler oldu mu? ben de kilo sorunu da var.
sadece iştahımı kapattı daha kilo vermiş değilim.... ama zamanla gidecektir kilolar az yiyorum...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…