Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bazı kadınlar yumurta çatlamasa da kanama geçirebilir ama mesela bende ancak yumurtlama olursa adet oluyor...
bahsettiğim bitkiyi hayıtı deneyecek misin? ama önce ilaçla adetini getir bence...

peki bunu nasıl öğrenicem ayrıca test mı yaptırmam gerekiyor kanamanın yumurtalamadan kaynaklanıp kaynaklanmadıgını evet denemeyı dusunuyorum ilaca bagımlı hale gelmek ıstemıyorum

klomen beni de mahfetti kilo aldırıyor sivilce cabası bir de çok sinirli yapıyor. benim doktorda 3 ay en fazla kullan klomeni dedi 6 dese zaten kullanmazdım heralde:) inşallah canım bu ay gelsin artık süprizler

sivilce yapmadı bende ama ben bu ay biraz soğan kürü yaptım regli zamanı bir iki küçük sivilce çıkar yüzümde bu ay sırtımda kocaman bir sivilce boynumda üç tane yüzümde üç dört tane ne olduğunu anlamadım gitti
canım doktora gidersem en çok iki ay daha kullanırım klomen oda belki aralık ayında 35e basıyorum artık 6 ay klomen kullancak sabrım kalmadı

peki bunu nasıl öğrenicem ayrıca test mı yaptırmam gerekiyor kanamanın yumurtalamadan kaynaklanıp kaynaklanmadıgını evet denemeyı dusunuyorum ilaca bagımlı hale gelmek ıstemıyorum

21. gün progesteron testi ile yumurtlama olup olmadığına baktırabilirsin canım...
ayrıca şeffaf yumurta akına benzer akıntı oluyorsa bu akıntıya takip eden 2 günde yumurtlama olması mümkün buradan da anlayabilirsin...

canım hiç umutlanmıyorum yumurtladığım bile şüpheliyken ne biliyim gerçi geçen aylara göre çok daha yüksek ateşim bu nedemek bilmiyorum ama inşallah iyi bir şeydir :))

canım umutlanmadığın zaman gelir bebek iyi bence :))
ateşinin yüksek seyretmesi harika ben hamile olan arkadaşlarımın o ayki ateş grafiklerini hep inceledim merdiven gibi yükselip hep öyle çok yüksek devam etmiş yani umut var tabiki :KK9: iyi birşey

akşama misafirim gelecek biraz hazırlık yapayım ben evi toparlayım
buralardayım öptüm :)

Son düzenleme:
sivilce yapmadı bende ama ben bu ay biraz soğan kürü yaptım regli zamanı bir iki küçük sivilce çıkar yüzümde bu ay sırtımda kocaman bir sivilce boynumda üç tane yüzümde üç dört tane ne olduğunu anlamadım gitti
canım doktora gidersem en çok iki ay daha kullanırım klomen oda belki aralık ayında 35e basıyorum artık 6 ay klomen kullancak sabrım kalmadı[/QUOTE

biz biraz stres yapıyoruz canım belkide sivilceler ondan çıkıyor.. canım inşallah hiç klomen kullanmana gerek kalmaz yeni evin uğurlu gelir belki :) ne zaman taşınıyorsunuz?

ateşinin yüksek seyretmesi harika ben hamile olan arkadaşlarımın o ayki ateş grafiklerini hep inceledim merdiven gibi yükselip hep öyle çok yüksek devam etmiş yani umut var tabiki :KK9: iyi birşey

ay baktım pek merdivene benzetemedim ama :KK1::KK1: canım şu anda çok akıntımda kalmadı eğer akıntım fazlalaşsaydı yine biraz umutlanırdım arada hafif sancılarım oluyor kasıkta ama belli belirsiz birazda göğüslerime dokununca acıyor yani her ayki belirtiler

akşama misafirim gelecek biraz hazırlık yapayım ben evi toparlayım
buralardayım öptüm :)

kolay gelsin canım sana bende çıkarım birazdan eşim yoldaymış kendine iyi bak
gyaman canım umudunu kaybetme güzel haberler alalım sizden artık
hepinizi öptüm kızlar....bende çıkıyorum...

yok Allahın izniyle inşallah olacak bir gün ben sadece bu ay için konuşuyorum yumurtlamadan emin olamadığım için çünkü site bile emin olamamış ama Rabbimin nimetleri sonsuz inşallah güzel bir süpriz yapar bana :=)))

ay baktım pek merdivene benzetemedim ama :KK1::KK1: canım şu anda çok akıntımda kalmadı eğer akıntım fazlalaşsaydı yine biraz umutlanırdım arada hafif sancılarım oluyor kasıkta ama belli belirsiz birazda göğüslerime dokununca acıyor yani her ayki belirtiler
canım belirtilere pek takılma bazen hiç belirtisiz gelebiliyor bazen de belli ediyor zaten daha erken belirti için bence...
inşallah tutmuş olsun :KK8:

canım sağol sana da kolay gelsin görüşmek üzere....

ben de çıkıyorum :KK9:
geç saatte gelirim artık

inşallah canım yaaa aminnnnnnnnn :)))
inşallah seninde meleğin seninledir :nazar::nazar:

sağol canım :KK8: inşallah benimledir... değilse de inanıyorum yakın zamanda gelecek meleklerimiz...
:KK9:
Tuncss ne yaptı acaba? gece gelir belki diye düşünmüştüm...

canım 3 ünü birden yapma bence...
incir havucu yap sonraki ay hayıt tohumuna geçersin... senin adetin hala sökmedi mi?
bu arada bana göre akıntımı getiren metformin oldu ... gözlerime inanamadım... hayıtın da etkisi şöyle beni acayip sakinleştiriyor bu da olumlu etki demek yani hormonları dengeliyor kesinlikle...

canım o kadar haraketlenmeden sorun olmazki... bozuk ölçmüyorsun ama mesela terlemek biraz üşümek ateşi değiştirebilir... takviminde lekelenme kanamanı işaretledin ama adet gelmedi mi?
mesela benim de yumurtlama günlerim olmasına rağmen ateşim 36.8 yüksek yani...:KK9:
yok canım tam sökülmedim, bende hep öyle olur önce bikaç gün lekelenme sonra tam adet olurum. geçen 28 inde olmuştum bu ayda tam 28 inde sökülecem gibi.

canım ya güldürdün beni
dondurma işlemi çok basit bir işlem sonrasında da akıntı olmuyor hiç...
rahat ediyorsun canım ilişkide yanma acıma da olmaz... diğer türlü çok zor biliyorum 8 ay çektim çünkü.... haklısın ama adetin gelsin soğanla zaten gelecek sonra adetten temizlenince tekrar kontrole gidersin...
ya canım bişey söyleyecem ama kızma bana.hani 1 sene önce yaram var demiştim ya 2 doktorda dondurma şimdi.çünkü dondurma işlemi rahim ağzını kalınlaştırabilir oda sperm geçişini engelleyebilir demişti bende oluruna bıraktımm.bakalım hala var mı.

aynen ya ben de şimdi kendi haline bıraktım ya çok merak ediyorum ne olacak halim ama o akıntım yumurtlamaya işaretti bana göre de yine belli olmaz...
ben de yumurta çatlamayınca adet göremiyorum rahim için de çok zararlı bişey bu....
ya ben 21. gün yaptırmıştım o testi yumurtlama yok demişti buna rağmen her zamanki aylar gibi 32. günde adetim geldi.hatta dedimki ben yumurtlamadan adet oluyorum her ay herhalde bu arada akıntım hiç olmazdıı ki klomen ve çatlatma iğnesi kullanmasam hiç görmeyecem o akıntıyı herhalde.ben yumurtlamadan adet oluyorum herhalde her ay.

bazı kadınlar yumurta çatlamasa da kanama geçirebilir ama mesela bende ancak yumurtlama olursa adet oluyor...
bahsettiğim bitkiyi hayıtı deneyecek misin? ama önce ilaçla adetini getir bence...

canım sağol inşallah tutmuştur Allah ım nasıl istiyorum tutsun artık :))
evde olunca sürekli aklından çıkarmak güç oluyor bebek isteğini de mi?
Bu ay olmayacaksa da aralık ayında mucizem gerçek olsun artık çoooooooook istiyoruz hepimiz Allah ım gör... dualar ediyorum hepimiz için...

gyaman canım ateşin süper gidiyor maşallah

işte o kadınlardan biride benim sanırım yumurta olmuyor ama ben adet oluyorum ama şu metformin bu sefer işe yarayacak inşallah.ayy canım inşallah en kötü aralık ayında hepimiz hamile kalırız inşallah.

Son düzenleme:
ne kötüsün sen ya neden gelip bi kelime yazmadınnn.çok merak ediyorum ama..neyse sabaha öğreniriz artıkkk..:18:

günaydın kızlar :))
güzel bir hafta sonu diliyorum hepinize...
tüm hayallerimize isteklerimize kavuşalım inşallah :KK1:

Son düzenleme:
yok canım tam sökülmedim, bende hep öyle olur önce bikaç gün lekelenme sonra tam adet olurum. geçen 28 inde olmuştum bu ayda tam 28 inde sökülecem gibi.

ya canım bişey söyleyecem ama kızma bana.hani 1 sene önce yaram var demiştim ya 2 doktorda dondurma şimdi.çünkü dondurma işlemi rahim ağzını kalınlaştırabilir oda sperm geçişini engelleyebilir demişti bende oluruna bıraktımm.bakalım hala var mı.

ya ben 21. gün yaptırmıştım o testi yumurtlama yok demişti buna rağmen her zamanki aylar gibi 32. günde adetim geldi.hatta dedimki ben yumurtlamadan adet oluyorum her ay herhalde bu arada akıntım hiç olmazdıı ki klomen ve çatlatma iğnesi kullanmasam hiç görmeyecem o akıntıyı herhalde.ben yumurtlamadan adet oluyorum herhalde her ay.

işte o kadınlardan biride benim sanırım yumurta olmuyor ama ben adet oluyorum ama şu metformin bu sefer işe yarayacak inşallah.ayy canım inşallah en kötü aralık ayında hepimiz hamile kalırız inşallah.
canım ya bana da tersi dendi bebek düşüncesinden önce yara işinihalledelim bu şekilde hamile kalınmaz dedi doktor... yakma bile yaptırıyor kadınlar dondurmanın hiç bir sakıncası yok demişti doktorum... eğerki akıntın oluyorsa ve ilişkide yanma vs oluyorsa sen ne diye bekliyorsun ki canım bence adetten temizlenince dondur yaranı o ayı metforminle boş geçir hem o yarayla rahim filmi de çektirmemelisin rahim ağzından sıvı verecekler belki canın yanacak yara yüzünden... derhal kontrole git inşallah geçmiştir...
bana da 21. gün testinde yumurtlama yok deniyor ama benim yumurtam kendi halinde çok geç gelişiyor yani yumurtlamamız var arkadaşım yok değil ama zamanında olması gereken zamanda yok canım bu sebepten ilaç kullanıyoruz bu konuda metformin işe yarayacaktır.... sana kızmadım ama 2 doktorun demesiyle böyle hareket etmemeliydin sonuçta bebeğin olsun diye bir dünya ilaç aldın bence 2 ay en az dinlendir kendini...bu sırada gelir belki bebeğin ama yara varsa ihmal etme iyileşsin o ay içinde diğer ay rahim filmi ve yine metformin sonraki ay bebek gelmezse tedavine devam edersin... üst üste çok ilaç yüklendin canım yazık değilmi sana? bebek gelsin diye işte kendimizi bazen umursamıyoruz ama olmaz böyle ne gerekiyorsa tedavini ol... :KK19:

canım tuncss un dün sabah ateşi düşmüştü o da kırmızılar gelir dedi morali bozuldu ondan nete gelmemiştir...
iyi haber olsaydı mutlaka yazardı bişeyler...:KK9:

359aa8 Ovulation charts on FertilityFriend.com

ateşim böyle bir anlam çıkartan varsa yazsın lütfen ben çok iyi yorumlamama rağmen sizinkileri kendi tamlomdan bişey anlayamıyorum... :KK53:

Son düzenleme:
glifor şeker ilacı olmalı günde 3 olan o olabilir. ben glukofen kullanıyorum şeker ilacı ama ılk baslarda 1 ılacla basla mıde bulantısı falan yapacak çunku 1 hafata 10 gune geçer tabı yavas yavas yukseltırsın ben sabah aksam ıcıyorum seker ılacını ama dıgerını bılmıuyorym.

canım benim uzme kendını zaman bırak o zaman ustune dusme rabbım muvaffak edecektır ınsallah senıde ıstegıne kavustursun rabbım ınsallah yıpratma kendını

şeker ılacını hem kılo verdırmesı ıcın verıyorlar hem pko yu kırmak ıcın sanırım akıntını coğaltacaktır sanıyorum genelde bu etkıyı yapar kıstlerı erıtıyor dıye bılıyorum hamıle kalmanıda kolaylastırabılır

canım ateşin gayet iyi gidiyor maşallah :)

canım sakın sıkılma tamam mı en güzelini düşünmüşsün tedaviye ara ver çünkü eşinle ayrı dili konuştuğunuz sürece tedavi olsan da sonuç alamazsın....
paranı biriktir aşılama için bu çok mantıklı bakarsın o zamana kadar eşin de bebek ister ve tahlillerini yeniden yaptırır ve sen de aşılama için hazırlarsın kendini, özelde iyi bir doktor bulursun canım....
öpüyorum seni sakın üzülme vardır bunda da bir hayır de her zaman...
benim eşim de çok umursamaz o da bebek ister gibi görünmüyor canım yaşıyoruz bunları hepimiz....

orgametril günde kaç tane sabah akşam mı içileceğini doktorla görüşmen gerekli canım... onu hiç kullanmadım ama metformin ilk 10 gün 850 mg 1 adet daha sonraki günlerde günde 2 ye çıkarılabilir ve 3 adet içenler şeker hastaları oluyor canım...

karaciğer böbrek veya kalp rahatsızlığın yoksa daha uzun süreli içilebilir canım ama bol su içmeyi ihmal etme... metformin aynı zamanda kaliteli yumurtlama için yani gebelik ihtimalini arttırır canım
glifor (metformin) kilo vermeye yardımcı ancak diğer ilacı bilmiyorum...

canım ya erkekler malesef bizden farklı bakıyorlar olaylara eminim eşin seni kırmak üzmek istememiştir ama bazen doğru kelimeleri mi bulamıyorlar düşündüklerini mi ifade edemiyorlar bilemiyorum. sen dediğin gibi yap eşin isteyene kadar hiç lafını bile açma ama para biriktir özeller malesef çok pahalı.. bakarsın gerek bile kalmaz melegin geliverir:KK1:

Canım bence sen devlete devam et ve eşinin eski tahliliyle yetinsinler. bu ne ya, zırt pırt nasıl tahlil versin adam? siz hiç vakit kaybetmeden aşılamaya başlayın. zor birşey değil aynı klomenle olduğu gibi yumurtanı büyütüyorlar.eşinden sperm alıyorlar.bu kadar. eşinin tahlile harcayacağı spermleri, aşılama zamanı kullanırsınız işte. biz direk aşılama istiyoruz deyin. canım erkekler hiç kaldıramıyorlar. nasıl ki biz kendimiz kadınlığımızı yetersiz hissediyoruz yumurtlayamadığımız için, onlar da erkekliklerini yetersiz görüyor ve üzülüyorlar inan bana sadece seninki değil hepsi böyle. benim eşim de "çocuk olmazsa olmasın, ölemeyiz ya"diyordu. aslında onlar da çocuk istiyor ama tedavilerle uğraşmak sıkıyor sanırım erkekleri. yok 2 günde bir ilişki yok üstüste hergün ilişki. insanın hamile kalacağı varsa da kalamıyor bence bunlarla uğraşmamak için en temizi aşılama. ama eğer şuan yapmayacaksanız da Allahım size hiç beklemediğiniz bir anda sürpriz yaşatsın inşallah.

süper canım inşallah tutar:nazar:

eşler bizim kadar duygusal ve anlayışlı değil malesef...yaradılışlarında yok, anne olmak için nasıl sabırsızlandığımızı çırpındığımızı görselerde yeteri kadar anlayamıyorlar bizi. çok da fazla kızma ona, mucadeleyı de elden bırakma, ya sureklı doktor lafı etseydı senı bunaltsaydı senden daha cok arastırma yapsaydı bu seferde onun halını gorüp daha cok üzülürdün belki. etrafımda böyleleri de var...hersey gönlünce olsun umudunu yitirme.aranızda yenıyım cok fazla hıkayelerınızı bılmıyorum keşke kendıme ve hepınıze faydalı olabılseydım ama olmuyor.ancak buradan destek olmaya çalışabılıyoruz ıyıkı bu sıte var...ıyıkı yalnız değiliz

canım benim sorma bende dünn bayağı ağladımmmm hemde nasıl ağlama böğüre böğüre.allahım sabrınıda ver diye yalvardımmm.ne yapalım canım allah yüzümüze gülsün artıkkk bir an önce.

canım aralıkta 1 senem dolacak ve 6. klomenim yoruldum.ama hiç bi doktor metformin vermemişti daha yeni başladım umarım bu sefer onunla tutar.çektirecem rahim filmini hemen hemde.ama benim 1 sene önce rahimde yaram vardı şimdide yine mantar oldum sanırım önce ona baktıracam ondan kurtulacam yoksa iltihab tüplere kadar yayılır.

aminnnnnnnnnnnnnnnn canım aminnnnnnnnnnnnnnnn yarabbi.....

offf canım sorma çok üzüldümmm ben kaptırmışım kendimi ateşte yüksek gidince tuttu dedimm.dün böğüre böğüre ağladım resmen ama rahatladım bugün daha iyiyim sanki.

canım benim inşallah gelmez kırmızlar yaa.bu arada bak benim ateş tabloma
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
o kadarda düşmedi ama lekelenmem geldi maaleseffff.ben bu ateş tablosuna güvenmeyecem artık.ilk ayımdı zaten olmadı yani.

canım acaba akıntını artıran metforminmi hayıt tohumumu.ya bende mi denesem şu hayıt tohumunu.ama ben incir havuç kürünü yapmak istiyorum.hem hayıt hem incir hemde metormin 3 olurmu.

ateşinnn yüksek inşallah sonucun iyi olur canımmm.

ne demek helal olsun tatlımmmm.canım bencede sen bu işi bir süreliğine ertele para topla bu arada kendin için bitkisel kürler yap metmorfinle eşinlede bu konuyu hiç konuşma artıkkk.belki kendi kendine olurrr.ama şu var eşler o sperm testini vermek istemiyorrrrrr.sanki kendilerinde kusur çıkacak diye çokkkk ama çokkk korkuyorlar yani.bende ikna edene kadar akla karauı seçtimmm resmen şükür kötü çıkmadı.ama yani bayağı bi inatlaştı.en son büyük görümcemi aradım gizli gizli ona dedimki söyleeyin yapsınn diye neyse o aradı gazeteden okumuş gibi dediki sende yaptır bakalımm.sonra 2 hafta sonra doktor test değince yaptırdı oda.

günaydın kızlar desteğiniz için hepinize teşekkür edrim allah hepinizden razı olsun arkadaşlar iyiki sizler varsınız :KK16::KK16:

kızlar uyandığımdan beri kasıklarımda batmalar var hayır olsun :KK14:
adet olacakmışım gibi sanki 25. gün bu gün ve yumurtlama da olmadı ateşe göre bu ne şimdi anlamadım... ateşi hiç umursamasam ölçmesem mi acaba?:KK54:
sizler nasılsınız?
Tuncss moralin nasıl canım?
busmai iyisin değil mi?
ecrin, 123m moraliniz hep en yüksekte olsun....

bişeyler yiyorum şimdi acıktım buralardayım öptüm :)

Son düzenleme:
kızlar uyandığımdan beri kasıklarımda batmalar var hayır olsun :KK14:
adet olacakmışım gibi sanki 25. gün bu gün ve yumurtlama da olmadı ateşe göre bu ne şimdi anlamadım... ateşi hiç umursamasam ölçmesem mi acaba?:KK54:
sizler nasılsınız?
Tuncss moralin nasıl canım?
busmai iyisin değil mi?
ecrin, 123m moraliniz hep en yüksekte olsun....
[/QUOT

günaydın canım, inşallah güzel bir haberin belirtisidir batmalar. Kuzenim de yeni hamile olduğunu öğrendi bendeki tek farklılık kasıklarımda oldu diyo. Göğüslerinde hassasiyet var mi?

günaydın canım, inşallah güzel bir haberin belirtisidir batmalar. Kuzenim de yeni hamile olduğunu öğrendi bendeki tek farklılık kasıklarımda oldu diyo. Göğüslerinde hassasiyet var mi?

inşallah da ben yine öyle düşünmüyorum çünkü negatifleri göre göre hep öyle görecekmişim gibi geliyor... kendime dikkat ediyorum elbette ama bebek var ya da yok diye düşünmüyorum yani... günü geldiğinde testimi yapacağım sadece aklım artık eskiye göre çok rahat takıntım olmaktan çıktı bebek ne zaman isterse o zaman gelecek bebeğim diyorum artık...
göğsümde her zaman hassasiyet olmuyor zaman zaman oluyor canım.... ama kasıklarım sanki üşütmüşüm gibi ağrıyor ama üşütmedim... sıcacık sobanın yanında oturuyorum :KK8::KK9:
sağol canım sen nasılsın iyi misin?

biraz ütüm var sonra da ablama uğrayacağım kızlar görüşürüz öpüyorum :KK9:

Son düzenleme:
X