Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

güzel dileklerin için sagol canım allah yardımcımız olsun ama ben adet oldum ama olsun üzülmüyorum bunda şükürler olsun

kızlar benım kırmızı kart gelddiii :) yeni ay yenı umutlar yarın doktoradan randevu alırsam gitcem 2,günü hormon tahlılı yaparlar herhalde dimi :)

çok sağol canım..bende başka bi dr a gitmeni tavsiye ederim.dr çok önemli çünkü.ben 2005 mat ayında evlendim evlenmeden önce adetlerim düzenliydi hiç bi sorun yoktu.evlendim 3 ay sonra adetim gelmedi biz hiç korunmadık hamileyim galiba diyerek test yaptım negatif çıkınca dr a gittim.dr a pko olduğumu anlayamadı ama acayip kilo artışı başladı bende.evlendiğimde işi bıraktım herhalde ondan diyorum yediklerime dikkat etmeye başladım ama yok alıyorum sürekli.dr adet getirci ilaç verdi. ben bu dra gittim geldim 9 ay kadar ama baktım sonuç yok değiştirdim. bizim milleti bilirsin işte falanca kişi gitmiş bebeği olmuş sende o dr a git. bende o dr a başladım ..dr pko rahatsızlığıın adı dedi
tahliller yapıldı falan şeker hapı verdi ailede genetik zaten benim.neyse kullandım sonuç yok kilo artışı devam ediyo ama..rahim filmi çekildi tüpler açık dedi..sonra 2007 de hamile kaldım ilaç kullanıyodum farketmedim düşük oldu benim 2 ay kanamam geldi dr ilaç verdi kanama durmazsa kürtaj yapıcaz dedi.neyseki ilaçlarla durdu kanama.tekrar başladık ilaçla tedaviye olmadı benim kanamalarda 1 ay geliyosa 3 ay gelmiyo.bende her ay adet getirci ilaç içmeye başladım.ama gebelik oluşmadı hala.aşılama yapıcaz dedi bende bu kadar kiloyla aşılama istemedim.dr a dedim biraz beklicem çünkü ilaç ilaç git gel yoruldum hem vücudum hem ruhum dinlensin istedim.bu dr a gidenlerle konuşmaya başladım kimse memnun değildi herkesin anlattıklarından dr un bizi tırtıkladığını anladım maddi açıdan.bende bıraktım dr u.. bu arada ben 62 kiloydum evlendiğimde şu an 105 kiloyum.6 ay önce diyetisyene gittim 113 kiloydum 105 e düştüm tahlil yapıldı bende şeker ve guatr çıktı hiç metebolizmam çalışmıyomuş.ilaçları kullanmaya başladım 105 kiloya indim.şimdi ocak ayında aşılama falan yaptırmıcam direk tüp bebek ocağa kadar biraz daha kilo veririm .ilk gittiğim dr bana pko sun kilona dikkat et deseydi şimdi bu kadar kilo almıcaktım..onun için söyledim dr çok önemli diye.. araştırdım kilo sorunu olanlarada tüp bebek yapılıyomuş.hayırlısı olsun sen daha yolun başındasın inş daha fazla bekletmez bebeğin çok yorulmanıza gerek kalmaz

çok sağol canım..bende başka bi dr a gitmeni tavsiye ederim.dr çok önemli çünkü.ben 2005 mat ayında evlendim evlenmeden önce adetlerim düzenliydi hiç bi sorun yoktu.evlendim 3 ay sonra adetim gelmedi biz hiç korunmadık hamileyim galiba diyerek test yaptım negatif çıkınca dr a gittim.dr a pko olduğumu anlayamadı ama acayip kilo artışı başladı bende.evlendiğimde işi bıraktım herhalde ondan diyorum yediklerime dikkat etmeye başladım ama yok alıyorum sürekli.dr adet getirci ilaç verdi. ben bu dra gittim geldim 9 ay kadar ama baktım sonuç yok değiştirdim. bizim milleti bilirsin işte falanca kişi gitmiş bebeği olmuş sende o dr a git. bende o dr a başladım ..dr pko rahatsızlığıın adı dedi
tahliller yapıldı falan şeker hapı verdi ailede genetik zaten benim.neyse kullandım sonuç yok kilo artışı devam ediyo ama..rahim filmi çekildi tüpler açık dedi..sonra 2007 de hamile kaldım ilaç kullanıyodum farketmedim düşük oldu benim 2 ay kanamam geldi dr ilaç verdi kanama durmazsa kürtaj yapıcaz dedi.neyseki ilaçlarla durdu kanama.tekrar başladık ilaçla tedaviye olmadı benim kanamalarda 1 ay geliyosa 3 ay gelmiyo.bende her ay adet getirci ilaç içmeye başladım.ama gebelik oluşmadı hala.aşılama yapıcaz dedi bende bu kadar kiloyla aşılama istemedim.dr a dedim biraz beklicem çünkü ilaç ilaç git gel yoruldum hem vücudum hem ruhum dinlensin istedim.bu dr a gidenlerle konuşmaya başladım kimse memnun değildi herkesin anlattıklarından dr un bizi tırtıkladığını anladım maddi açıdan.bende bıraktım dr u.. bu arada ben 62 kiloydum evlendiğimde şu an 105 kiloyum.6 ay önce diyetisyene gittim 113 kiloydum 105 e düştüm tahlil yapıldı bende şeker ve guatr çıktı hiç metebolizmam çalışmıyomuş.ilaçları kullanmaya başladım 105 kiloya indim.şimdi ocak ayında aşılama falan yaptırmıcam direk tüp bebek ocağa kadar biraz daha kilo veririm .ilk gittiğim dr bana pko sun kilona dikkat et deseydi şimdi bu kadar kilo almıcaktım..onun için söyledim dr çok önemli diye.. araştırdım kilo sorunu olanlarada tüp bebek yapılıyomuş.hayırlısı olsun sen daha yolun başındasın inş daha fazla bekletmez bebeğin çok yorulmanıza gerek kalmaz

:) bende ankarada yaşıyorum bende bu ay zorunlu olarak doktor değiştiriyırum dr hamıle ve ızne ayrılıyor ay sonunda özel çağ hastanesıne gııdyordum çok masraflı olmuyor özellerde ama öncelıkle dr onemlı tabı dr um önerdı hem daha önce gıttığım bı hastaneye gıdıcem tanıdığı ve guvendığı bı dr a yönlendırdı venividimamak hastanesıne gideceğim. tuncss arkadaşımda ankarada o yenımahallede lina kadın sağlığında bır dr a gıdıyor orasıda uygunmus 4 tane bayan dr var ordada hepside ıyı sanırım onlardan bırınıda deneyebılırsın benım dr umda çok ıyı ama 2 ay ızınde olacak o nedenle oneremıcem şımdı gıtsen kontrollerını yapamadan ızne ayrılır güler şahın beim doktorum. venıvıdıde ebru hanıma gıdıcem. kadın doğumcu gidip memnun kalmadığım etlik ihtisas var onun harıcınde baska dr a da gittiğim yok.

çok sağol benim arkadaşımda pkolu 3 aşılama 2 tüp bebek yaptırdı sonuç alamadı daha sonra kendiliğinden hamile kaldı şimdi 8 aylık bebeği var ve ikinciye 2 aylık hamile allah hakkımızda hayırlısını versin

kızlar benım kırmızı kart gelddiii :) yeni ay yenı umutlar yarın doktoradan randevu alırsam gitcem 2,günü hormon tahlılı yaparlar herhalde dimi :)

geçmişler olsun canım yeni ay yeni başlangıç yeni ruh yeniumut hepsi senin

yaaa evet dr önemli çooookkk hemde ben sömürü işine giriyorlarsa uğraşmam o dr la, en kısa zamanda istediğin herşeye kavuşursun umarım sağlık problemlerin içinde üzüldüm bende kilo vermeye çalışıyorum dr um en baştan beri yüzde beş kilo kaybı bile pkoda çok etkılıdır kılo ver dedı durdu bende en sonunda karara verdım vermeye karar verdıkten sonra gerısı daha kolay

poffff işe bak yaa, olan sana olmuş ah ahhh gecen zamana mı yanasın bedenının ve ruhunun yıpranmasına mı doktorları severdım ama guvenım kalmıyor böyle duydukca kesınlıkle...senı tanımıyorum ama dualarımda olacaksın soft85. ne demışler yer gök dua ıle...bu kadar zaman ugrasmıssın Allah tez zamanda göndersın ınsallah meyvenı:)hıc bellı olmaz benım arkadasımın kayın valıdesı oğluna yanı arkadasımın esıne işte 7 yıl sonra hamıle kalmış ondan sonrakı yıl bı daha:) bı arkadasımın gorumcesı de yıne tesadüf işte 7 yıl ugrasmış tedavıye sonuc yok, sonra o da tüp bebek dıyor ama yoruldum bır ıkı ay ara verıyım amaannn dıyor o hamıle kalıyor hemen bu yedılerde bır ugur var, allah sonucunu en kısa zmaanda hedıye etsın canımm yaa...
bu arada benım de basımdan bır düşük gecti gecen sene ılk denememızdı, ama öğrendiğim hafta düştü ben de ne kadar kolay hamıle kalabılıyormusum meger demıştım halbukı o bir şansmış...

kızlar benim biraz işlerim var onları hallediem sonrada biraz ders çalışmalıyım kpss malum buyuk yarışşşş, görüşmek üzere herşey gönlünüzce olsun

canım ilk önce öğretmenler gününü kutluyorum :) inşallah bu güzel günün hediyesi sana bir melek getirir

hayırlısı olsun canım yeni ayda emeklerinin karşılığını alırsın inşallah canım en doğru gün zaten 2 yada 3. günü sanırım ben 3. günü yaptırmıştım inşallah güzel sonuçlar alırsın canım

hadi bakalım güzel haberlerini takip ediyor olacağım.. inşallah herşey çok güzel olacak.. inşallah bu belirtiler bebektendir.. ama hiç umutlanmak heveslenmek istemiyorum.. hayırlısı dediğin gibi hakkımızda.. hepimiz için en iyiyi diliyorum..

aaaaaaaa
tahlillerini yaparlar inşallah.. pazartesi de gidebilirsin.. 3ila 5. günler yapılıyor diye biliyorum ben.. ama yine de bi git bakalım ne diyecek doktor..
bak şimdi senin kırmızılar geldi.. benimkiler hala gelmedi.. valla bi an okuyunca bi hoş oldum.. umutlarım artmadı desem yalan olur..
senin progestan hangi gün bitmişti? ay benim cumartesi bitti hala gelen giden yok.. ama bugün çok akıntım var.. geliyor gibi.. her an wc taşınıyorum aha geldi diye.. ki geçen ayda böyle olmuştu.. akşamüstü gelivermişti.. bakalım ne olacak..

merhaba.. bende ankaradayım.. yenimahallede lina kadın sağlığı merkezi dr. Sema Yıldırım'a.. çok memnunum doktorum ilgi ve alakasından..
Ankaralılar çoğalıyor.. seviniyorum

aaa süpermışşş venividimamak hastanesını hıc duymamıştım aklımda bulunsunn:) bende cağa gıdecektım orda bı sevgı hamım varmış ama o kanun degıstıgı ıcın muayene acmış ayrılmış ordan.demek oyleee....lınayı da duymuştum...o da aklımda bulunsun bakalım...ay cok tesekkur ederım ya cok sevındımmm onerılerın rahatlattı benıı
bu arada aranızdakı tüm öğretmenlerımın bu özel gününü kutlarım...ne kadar atanamamış buruk bir öğretmen olsam da tüm meslektaşlarıma saygı ve sevgılerımı gönderiyorum

çok sağolun kızlar inş 7 banada uğur getirir milasis sanada çok geçmiş olsun allah bebeklerimizi sağlıklı olarak kucağımıza almayı nasip etsin en kısa zamanda tabiki burda okuyorum hep bebek isteyen bütün arkadaşlar dualarımızda çok sağolun

canım ilk önce öğretmenler gününü kutluyorum :) inşallah bu güzel günün hediyesi sana bir melek getirir

teşekkür ederim canım.. inşallah gelir melekcik.. bak bi an düşündüm.. melek ismi ne güzel geldi kulağıma..

canım yukarda sana yorum yaptım..
bende atanamayanlardanım.. evlenmeden önce ailemin yanındayken çalışıyordum.. ama evlendikten sonra ankaraya geldim ve maalesef işsiz kaldım.. senin de günün kutlu olsun..
linayı muhakkak düşün derim. fiyat olarak çok uygun..

merhaba tuncs...ne guselll dr.unu bulmuşsun sen de..bana da ılgılı bır doktor lazım bıktım yuzume bakmadan zorla cevap vermelrınden ıkı kelımeyı zor soyluyorlar cok uzuluyorum. sızlere de once doğum kontrol hapı falan mı verdıler :26:

senden de gusel haberler olsun en kısa zamanda ınnnsallahhh allahım yardım etsın sana:) meryem suresı varmış 41 gun okunacak dıyorlar bılmıyorum duydunuz mu aklınızda bulunsun ne bılıyım bılıyorsunuzdur belkıde :26:

ben doktorumu değil kankimi buldum diyorum.. o kadar sıcak ki tarifsiz.. çok mutlu çıkıyorum doktorun yanından ve bu benim için en önemli şeylerden biri..
ben yaklaşık 2 yıl olucak korunmayı bırakalı.. ocak ayından beri de doktor kontrolündeyim.. hazirandan beri bu 4. klomen denemem.. aralarda boş geçtiğimiz aylar oldu.. inşallah bu sefer tutmuştur.. doğum kontrolü evlilik öncesi dönemde ve evliliğimin ilk 5 ayında sürekli kullandım.. ama bi daha töbe içmem..
siz tedavi görüyormusunuz? kaç yıllık evlisiniz?

yazıları gec takıp ettım ondan gec yazdım tuncs, cok sagol lınayı düşünücem aklımda bır de ona gıdeyım sankı ne zararım olacak kac tane gıttım gordum en kısa zamanda atanmak ve bebışlenmek dıleğıyle kızlar buradakı herkesın gonlunden gecen hayırlı ve gusel dıleklerı gercek olsun ınsallah...yelkenlı baslamış ne gusel calışmaya ben baslamadım belkı de subatta olur dıye ama...olacak gıbı degıl bellı de olmaz ne bılıyım bekleyelım bakalım vardır bı hayır...

(incili kadınlar )süpermiş valla yaa çok güldüm.diana 35den bahsetmişsiniz 18yaşımdan 22yaşıma kadar galıba yanlış hatırlamıyorsam bana bu doğum kontrol hapını önerdi yumurtalıklarım tembel diyeee 2sene önce ogrendım pkolu oldugumu hormon tahlıllerımde ve görüntüdeki incilerden  6ay kullandım bıraktım 3ay düzenladet oldum sonra kesikldi yine adet doktora gittim farlutalla adetim söküldü sonra yien gecikmeler başladı yine diana 35öberdiler hangi doktora gittiysem bu ilacı önerdi ama bende pek şşe yaramadı 6ay kullandım 3ay ilaçsız adet gördüm bu kadar şimdi geçen sene gittiğim doktor çocuk düşündüğüm için 3ay belara vermişti en düşük doğum kontrol hapıymıs onuda kullandım 3ay ama nafile 1ay ilaçsız oldum sonra tekrar kesıldı diana35 ara ara kullandım ama maalesef birsonuç lamadım kızlar.kullanmıs biri olarak yazayım dedim.

Tunc canım öğretmenelr günün kutlu olsun canım benim senin öğretmen olduğunu bilmiyordum valla.

Bicim canım anneninde öğretmenler günü kutlu olsun ellerinden öperim .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…