Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

evet canım 15. günüm.. geçen ay 16. günde gelmiş kırmızılar.. o nedenle çok umutlanmak istemiyorum.. ama bir de şu faktör var.. geçen ay progestanı 15 gün içmiştim.. şimdi ise 10 gün.. aklımı bu çok kurcalıyor.. hala gelmemiş olması ilginç..

bencede ilginç yanı sen niye 10gün içiyordunda ben 5gün içiyorum ben sabah akşam 1tane içmiştim sen günde 1tanemi içtin canım inş.gelmez kırmızılar hadı hayırlısı olsun

valla merakla seni takip ediyorum busmaiyi takip ediyordum onun sonucuna ulaştık çok şükür şimdi sıra sende valla heyecanlandırıyorsunuz beni he

canım yaa sen bu ay hangi tedaviyi uygulamıştın merak ettim...

benim bu konuları konuşabileceğim hiçbir dostum yok malesef insnaların bana acır gözlerle bakmasını istemiyorum çünkü bir tek sizler varsınız burda derdimi paylaştıgım iykide varsınız

benim bu konuları konuşabileceğim hiçbir dostum yok malesef insnaların bana acır gözlerle bakmasını istemiyorum çünkü bir tek sizler varsınız burda derdimi paylaştıgım iykide varsınız

Merhaba Allahtan umut kesilmez.İnşallah hepimiz gebe kalırda hayırlısı ve saglıklı şekilde bebeklerimize kavuşuruz.Bizimde sınavımız böyle.Bende 2 yıllık evliyim ve pkoluyum.çocuk düşünmedik hemen tedaviye geçmedik.sadece bu rahatsızlıgım için rutin kontrole gidiyordum.ama artık bundan sonra sanırım bizde istiyoruz bebek ve inşllh tedaviye geçtigimde umutlarım boşaçıkmaz hiçbirimizin umudu boşa çıkmasın ama öncelikle Allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin.Umarım sende hamilesindir ve o güzel haberi paylaşırsın bizlerle

canım geçmiş olsun gece öksürerek kalkmışsın rüyaların da hayra çıksın canım
sana 2 satır yazayım diye geldim nete çıkacağım evden...
artık yeterli gün geçti canım bir bardak idrar biriktiğinde onunla da yapabilirsin testini sabah yapman gerekmez illa...
öptüm bunu söylemek için gelmiştim...,
anneme gideceğim öğretmenler gününü kutlayacağım..

hepinizi öpüyorum kızlar görüşmek üzere.... :) :*

Son düzenleme:
bnmde 6. gunde yumurtlama olmştu ben 13 gunmu ne içmiştim sonra bırkytımm

walla hamıle klmdan önce bnde kndımı hepp hamıle olrkkk gorurdummm bnce bu ay bır degıl 3 5 kışı sewndrcek bızı gıbı hıssedıorum

bencede ilginç yanı sen niye 10gün içiyordunda ben 5gün içiyorum ben sabah akşam 1tane içmiştim sen günde 1tanemi içtin canım inş.gelmez kırmızılar hadı hayırlısı olsun

canım 100mglık içiyordum sabah akşam veriyordu doktor,15 günde bitiyordu. kutuda 30 adet kapsül var.. ama bu sefer günde 3 tane içtim.. sabah 1 akşam 2 tane ve 10 günde bitirdim kutuyu.. ama hala ne gelen var ne giden.. inşallah da gelmezler bu kadar bekletti beni sonu güzel olsun inşallah..

valla merakla seni takip ediyorum busmaiyi takip ediyordum onun sonucuna ulaştık çok şükür şimdi sıra sende valla heyecanlandırıyorsunuz beni he

ayy canım valla heyecan yapcak bişi yok.. her zaman olduğu gibi benim adet gecikti, keşke gelmeseler ama geleceğiz diye sinyal çakıyorlar bana sürekli ağrılarla.. o nedenle ben pek heveslenemiyorum.. inşallah gelmezler de hepbirlikte sevince boğuluruz..

canım yaa sen bu ay hangi tedaviyi uygulamıştın merak ettim...

ben klomen+çatlatma iğnesi ovitrelle, yumoşun çatlamasını ateş ölçme tekniği ile takip ettim ve yumoş çatlayınca progestana başladım. 10 gün günde 3 tane içtim ve şimdi beklemedeyim.. bu 4. aynı tedavi şeklini deneyişimiz.. inşallah bu sefer tutmuştur diye dua ediyorum.. elimden başka hiçbirşey gelmiyor maalesef ki.. yer gök dua ile derler.. Rabbim yüzümüze güler inşallah..

yaaa annenin gününü kutluyosun hani bana hani bana? ben her ne kadar artık çalışmıyor olsam da bir öğretmenim..
önce kendimin sonra tüm eğitim camiasına gönlünü adamış öğretmenlerin günü kutlu olsun.. anneciğinin de.. öperim ellerinden..
valla canım bekleyeceğim bugünde geçsin.. biliyorum hepinizi merakta bıraktım yine her ay olduğu gibi.. ama yok işte her an gelecekler gibi bir his var.. geçen ayda böyle gecikmişti test yapıp durmuştum hep negatif çıkmıştı ve sonunda adet oldum.. bekleyeceğim bugünde geçsin yarına hala gelmemiş olursa doktoru arayacağım.. kesin kararımı verdim yani
ne olur kusura bakmayın, hepinizi merakta bırakıyorum..

walla hamıle klmdan önce bnde kndımı hepp hamıle olrkkk gorurdummm bnce bu ay bır degıl 3 5 kışı sewndrcek bızı gıbı hıssedıorum

inşallah canım.. hepimiz birden hamiş olalım..

bu arada bir başlık açılmış, hatunun günü 1 hafta geçmiş ha oldu ha olacak, bir sürü test yapmış.. hep negatif.. en sonunda kan vermiş pozitif.. kimi insanda idrarda çıkmazmış sanırım.. bu fikir heveslendiriyor beni ama sonra bi yanım boşa hayal kurma diyor.. ahhh ahh ne zormuş yahu hamile kalmak..

kızlar merhaba...benım sızlere danışmak istediğim birkaç sorum var.tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum lütfen yardım edin
adet düzensizliği şikayetiyle dün doktora gittim.normalde 30-32 bazende 35 günde bir adet görürdüm.senede bir kerede cok gecıkır 10 gun gecerse gecıkmesı doktora gıderdım farlutal verıp gonderırlerdi.
bu ay bebek ıstedığım ıcın bekledım gecıkme 15 gun oldu kan verdım negatıf cıktı, doktor hormaonlara bakalım dedı.ben 2 ay once baska bır doktora kontrole gıtmıştı, kıst falan hıçbirsey yok temızsın dedı, adetın 3.gunu degerlerıme baktı
estradıol 38.60
tsh 3.44
fsh 4.43
lh 4.25
prolaktın 41.92( 15 gun sonra 20 ye düşmüştü)
progesterona bakılmadı...
dr.hersey mukemmel demıştı ama bu dedıgım gıbı 2 ay onceydı..sımdı bu yenı doktorum bu sonuclara baktı adetlı olmadıgım halde lh ve fsh ye baktı dun, lh 12.83 cıktı fsh 3.32.bana polıkıstıksın sen dedı...
sımdı benım anlamadığım bu hormonlara zaten adetlıyken bakılmıyormu?benım zaten 15 gun gecmış adetım lh nın boyle cıkması normal degılmı hemen bana boyle dedı...tuylenmem yok, kılom var yemedıgım halde sıvılce problemım var...ama bundan oncekı senelerde ara kanama sıkayetıyle gıtmıştım ultrasonda hıcbırsey gorememışlerdı.. sımdı bu durumu anlamadım...en azından hıcbırseyın yok deyıp bu sefer gerı gelmedım benım de sıkayetımın bır adı var dıyorum kendımı rahatlatıyorum ama pcolu arkadasalrım bana 30 35 gun degıl aylarca adet goremedıklerını soyluyorlar bu kafamı karıstıyor ve de yukardıa bahsettığım zamanlaması yanlış olan bır hormon testı mı yapıldı bana?
bır de tedavı olarak sokmesı ıcın farlutal ardından 3 ay dıane verdı bana.ardından klomen verecekmış...esım ve ben cok uzgunuz bebek ıstedıgımız ıcın bır ay bır aydır 1 sene olacak neredeyse... bılıyorum bunu daha cok uzun zaman bekleyenler var.
tedavı ve teshıs ıcın yorumlarınızı beklıyorum tecrubelı arkadaslarım, yardım edersenız cok sevınırımm...

selam kızlar dr dan geldim yumurta çatlamış gitmiş kist falan olmamış endometrium dökülmüş yani kanama var herşey yolun da dedi dr tam tarihinde olmuşum adetimi hemde ilaçsız dr muhteşem dedi :))) çokda sevindi yeniden femara verdi 2 ay daha deneyelim sonra gerekirse aşılamaya geçeriz yumurtaların buyumusken en azından 3 ay denemeliyiz dedi ama dr um ayın sonunda ızne ayrılıyor yani son görüşmemizi yaptık 2 ay yok o 2 ay ıçerisinde venividi mamak hastanesinde bir dr a gidicem dr um önerdi hem daha öncede gittiğim bi hastane dr um sağolsun dr u aradı haber verdi durumumu anlattı takibi o yapacak dr um dönene kadar tuncss cum canım benim dr a söyledim linadaki senin dr unu istersen bu ay venividiye git olmazsa bir dahakine linaya gidersin dedi. rahim filmi konusunuda kendisi açtı şu anda çekmeye luzum görmüyorum çünkü tüpllerinin kapalı olduğunu gösteren hiçbir belirti yok dedi kendiside hamile olduğu için yapamazdı zaten 2 ayın sonunda aşılama düşünürsek aşılamaya geçmeden rahim filmini çektiririz dedi ama şu aşamada gerekli görmüyorum dedi bende amenna dedim:) neyse işte durum budur cumartesi yeniden femaraya baslıcam takipler falan durum budur.

bende en son hesapladığım gün 4 hafta 2 günlüktü galiba adet oldum sonra umarım sen kırmızılarla bir 8 ay daha haşır vede neşir olmazsın canım. hayırlısı olsunda 3. gün görüşmeleri gebelik kontrollerine dönüşsün :)

ne kadar güzel bir rüyaymış öyle inşallah gerçeğinide en kısa zamanda yaşarsın. şu tablo işine bende gireyim ateş ölçme işini bir ara düşündüm ateşölçer aldım sonra kaldı bi şekilde.

ben kullanmadım progesteron tam gününde adet oldum normalde erkenden zıplar geldi ya dr da şaşırdı tam gününde adet olmuşum diye kadın havalara uçacaktı

yok canım ya gerçek dost zaten acıyan gözle bakmaz inşallah en yakın zamanda seninde bir tane en azından olur. benim kanka üniv. de ki ev arkadaşım şükür ki aynı şehirde yaşıyoruz 10 senelik arkadaşım olur kendisi. ablamla konuşmam o kadar ama ona anlatabilirim

inşallah en yakın zmanada sernde bebeğine kavuşursun bizde hepberaber :)Rabbim sağlıklı hayırlı mümin evlatlar nasip eylesin inşallah her birimize.

eğitimci tuncss :) öğretmenler günün kutlu olsun arkadaşım küçük bir öğrenciyi en yakın zamanda dünyaya getirmen umuduyla.

merhaba canım bende pkoluyum anlamadığpım pkolu olduğunu dr sadee değerlerden mi çıkardı eğer değerlerden şüphelendiyse alttan muayene ile ultrasonda tam teşhis konulabiliyor diye biliyorum ben çünkü pko görüntüsünü dr bırak ben bile görsem tanırım anlıcan eğer sadece değerlerden bakıp söylediyse dr unu değiştir derim ben. illaki adet geç olmaz pkolarda normal olanlarıda vardır bende erken olanlardım sıksık ara kanamalar olur du yani belli olmuyor her adet gecikmesi yaşayanda pkolu değil ablam 1.5 ayda bir adet olurdu pko falan yoktu hamile ayrıca 2. çocuğuna yani herkesde işler farklı yürür iyi bir dr iyi bir başlangıçtır.

merhaba canım bende pkoluyum 7 yıldır uğraşıyorum ben çocuk için.. en son 29 eylülde adet oldum.. soğan kürüne başladım adetim gelsin diye 14 gün oldu bugün daha hiç bişey yok.. ocakta tüp bebek yapılacak..allah hayırlısını versin inş sende en kısa zamanda hamile olup bebeğini kucağına alırsın burdaki bebek isteyen her arkadaşım gibi..

cevap verdıgın ıcın oncelıkle cookkkkkkkkk tesekkur ederımmm:) alttan muayene ettı karanlık bı yer var burda dedı baktım ben ama bırsey anlamadım, heryer karanlık gıbı geldı:26: polıkıstık olabılırsın dedı sonuca baktı ıkı sonucu karsılastrdı, hımmm bu polıkıstık ıste dedı...sasırdım...:26off, bebış ıcın ugrasmasam benım ıcın sorun degıldı ara kanama yıllardır var bende ama ıste hersey bebış ıcın:2: pekı senın ara kanama halen devam mı?dıane duzenler mı benı:26:

merhabaaaaa
7 yıl allah sabır versin canım uzun bır sure bunca zamandır hangı sureclerden gectınız sorunlar neler kısaca anlatabılırsen sevınırım umarım en kısa zamanda bebeğine kavuşursun.

milasis diane ben hiç kullanmadım ama kullananlar var biliyorum ilaçla düzenleme konusunda işini mutlak yapar ama önemli olan ilaçsız düzenli adet olabilmek pkonun tedavisi uzun bir süreçmiş öyle birkaç ayda geçmezmiş ama karanlık dediği dr ne iş anlamadım benim dr bariz gösterdi yumurta görünümü ama sıralanmışlar orada belbel bize bakıyorlardı yani:) olabilir demedi polikistiksin bak şu görüntü dedi baktım internettende araştırdım aynen gösterdiği gibiydi. kan sonuçlarıda mutlak birşeyler söyler vücut hakkında ama tek başına yeterli değil diye biliyorum teşhisde istersen nette bi araştır mutlaka karşına çıkar. ara kanamalarım 7-8 aydır tedavide olduğum için yok arada 1 ay bıraktık tedaviyi yine erken oldu benim adet o nedenle devam ettik tedaviye benim yumurta çok ama gelişmiyorlardı geçtiğimiz ay gelişti çatlatma iğneside yapıldı progesteron falan kullanmadım dr ek birşey yapmayalım kendi haline bırakalım nasıl olacak dedi ve tam gününde adet oldum şu anda 3. günü dr dan geldim bende gherşey yolunda dedi tedaviye deenemeye 2 ay daha devam sonra olmazsa rahim filmi ve aşılama düşünülüyor.

bıraz da stres heralde sebep 3 arkadasım var ucude pkolu... 1.sı ılk duyduğum zaman hıc takmadım doktoru ne soylerse soylesın dedım oluruna bıraktım demıs, 2 cocugu var 2.arkadasım 1 sene tedavısız denedı oldu, daha sonra korunurken hamıle kaldı, 3.arkadasım tedavı ıle nıhayet kavustu bebegıne. ben kıme sorsam oluruna bıraktım dedığım anda hamıle kaldım dıyorlar.ınsallah allah kavusturur sana bebegını en kısa zamanda hayırlı sağlıklı guzel yuzlu ve guzel ahlaklı bır cocugun olur.buradakı herkes ıcın ınsallah aynı dıleklerım:)

ben netten arastırdım baktım o dedıgın goruntuye ıncı gıbı yumurtalar yanyana evet ama benımkınde oyle bır goruntu yoktu kapkara boyle kese gıbı bı karanlık vardı sadece...doktorumu anlayamadım...yıne baska bır dr. a gıdeyım barı ya anlamadığım benım bır tane doğru vardır aralarda daglar kadar fark var soyledıklerınde bırı pkolusun ondan ara kanama dıyor, bırı olabılır bazılarında dıyor gonderıyor, otekı psıkolojık dıyor dıgerı prolaktındendır dıyor...ellı tane sey soledıler hepsının tedavısını oldum sonuc mu kocaman bı sıfır....aslında en ıyısı bıtkısel seyler nese bakalım obur dr.ne dıcek:44:

canım kist filan olmamasına sevindim.. inşallah yeni doktor sana uğur getirir ve kavuşursun bebeğine.. ben hiç adet olamaıyordum.. progestanı mecbur kullanıyorum.. zamanında adet olman da süper.. inşallah tez zamanda gelir bebeğin.. Allah'ım duy sesimizi yaaaa :)) teşekkür ederim kutlaman için inşallah en mükemmel öğrencime en kısa zamanda kavuşurum..
ama benim kırmızılar geldi gelecek.. akıntı miktarım çok arttı.. sürekli wc taşınıyorum geldi diye.. akşam üstü gelirler.. geçen ay da böyle olmuştu..

evet canım inşallah şans getirir, doktorumda çok iyi görünüyor herşey dedi yeni ayı planladı dr uda ayarladı beklemedeyiz bakalım ilaç kullancaz bu anasıl geçecek bakalım. umarım yalancıdır senın belırtıler beklemekte çookk streslı gecelerı uyku haram vakıt gecmez hersey sıkıcı gelır uykuda bıle uyanık gıbı oluyorum bende erken uyanıyorum gece gec saat uyanır uyuyamam stres merak sevınc uzunc :) hepsi bi arada oluyor oste umarım en guzel sonu olur senın ıcın hakkında ve hakkımızda hayırlısı canım.

evet bak sende görmüşsün incili kadınlar deniyor pkoluluara:) ya dr unun ultrason cıhazı eskı yada dr bı halttan anlamıyor :) çok dr değiştirsende en iyisini bulup devam edebilmen en güeli dr çookk önemlı kadın doğumda nerdesın sen?

ankaradayım, hangı hastaneyı sorsam ona gıtme bu kotu o olmaz su olmaz dıyorlar..ben de kayınvalıdemle evlerının yakınındakı bır tıp merkezıne gıttım, o ıyı demıştı...olmazsa muayenehaneye gıdecegım bu gidişle ucretlerı baya yuksek ama ne yapalım hersey bebış ıcın sen eger ankarada bılıyorsan onerılerını beklerım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…