Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Ayy en büyük korkum o işte.Şimdi erkek deyip sonra kıza dönmesi .
Gerçi ben iyice emin olana kadar hep ara renkler almayı planlıyorum.
Bakalım 10 gün sonra tekrar bakacağız cinsiyete.Belki o zaman gösterir bücürük
Rabbim bu mucizeyi en kısa zamanda sizlerede yaşatsın.

Allah hayırlısıyla kavuştursun inşallah:)
darısı da bizim başımıza:)
İnşaallah canım.Rabbim en kısa zamanda sizlerede nasip eylesin.

Çok teşekkür ederim canım.Rabbim bütün melekleri korusun.
Gerçekten biz pkolular için bu süreç çok endişeli geçiyor.Her doktor kontrolünü iple çekiyorum kalp atışlarını göreyim diye.
İnşaallah sağ salim kucağımıza almayı nasip eylesin rabbim.

kızlar metforine başlayalı bir ay oluyor. 28. gündeyim bugün adet görmedim ama vücudum çok harap ve bitap özellikle karnım ağırıyor sizce nedir üşütmüşte olabilir miyim yoksa metformin ilk aylarda böyle mi yapıyor

ewet canım ya bizim için cok zor oluo bu süreç bi sorun varmı bi sorun cıkıcakmı die her seferınde yureklerımız agzımızda oluo inş hiç bi sorun cıkmadan saglıcakla kucaklarımıza alırız bebeklerimizi ewet canm kesin cinsiyet belli olana kadar ara renkler al ben daha hiçbişe almadım :26: 3 ayı kazasız belasız bi atlatayımda ondan snra baslıcam inş allahın izni ile

Son düzenleme:

Bende metformine başlayalı 1 ay oldu sanırım,ancak düzenli kullanamıyorum.Çünkü aşırı derecede mide bulantısı yapıyor.İlk 1 hafta ishal yaptı o sorun bitti ama mide bulantısı beni mahfediyor.Aynı şikayetler sizde de oldu mu ?

hadi bakaılm kaldı bir gün iyi haberlerini bekliyoruz canım.ya bişey soracam ateş tablon ne alemde eklesene bir görelim.bide doktor bana demiştiki bi tane kocaman yumurtan var çatlatma iğnesini vuralım hemen bi tane küçük var gerçi olsun dedi.bende yumurtlama testi var o tükürkle olan bugün bir sürü eğrelti otu çıkmış.acaba o küçük yumurta çatlamamış şimdi büyümüş olabilir mi.mantıklımı sence bu.

ayy yok canım zehirlenme olmuyor bende sen gini 6-7 günde zor çıkıyorum vucud resmenn alıştı buna.ama metformin bende ishal yapmadı yani şöyle 3-4 gün ishal oldum sonra kesildi şu an gene zor çıkıyorum.ancak suya zeytinyağı ekleyecem içecem öyle çıkıyom, ondada azıcık.oda sorun vallahiiii.

bende 2 bayan doktora 2 side çok kötü idi ağzından kelime çıkmıyor zorla konuşuyor resmen.şimdi erkek bi doktorum var şükür bu sefer ki iyi gibi bakalım kısmet artık.

yok canım gecen bayramdan önce gıttıgımda baktı kist falan yoktu hamılelıkte olusabılıomus böle kistler bizlerde kistlere meyilli oldumuz için ama önemli bişey degilmiş
aaaaa öylemi,bu ne ya hamileliktedemi kurtulamayacaz şu kistciklerden yahu

aaaa tatlım nasıl sabredecen yapsana bi test.bak karabocug te sabretdecem bekleyecem diyip duruyordu neyse sonra dayanamadı yaptı ve sonuç pozitifff hadi inşallah seninde olur.

karabocug bu konuyu uzun uzun konuşalım bir ara.çünkü benimde kayınvalidemin üst katında evimiz var ve ilerde oraya taşınacaz gibi.ama ben korkuyorum ya anlaşamazsak sorun olursa diye.gerçi şimdiye kadar pek sorun yaşamadım,sessiz bi kadın.tek kusuru en ufak şeyi çok takıyor kafasına ve karalar bağlıyor ben 3 yıl bebek istemedim pek sesini çıkarmadı ama şimdilerde sürekli bizi gördüğünde başlıyor duaya ama herkesin önünde, hemen olsun diye iyi niyetle yapıyor biliyorum.ama bazen bu davranışı beni strese sokuyor.acaba ilerde beraber yaşarsak sorun yaşarmıyız diye hep aklımda kuşku var.

serophene olabilirmi hapın adı.bu ay yeni gittiğim doktor serophene daha güçlü onu deneyelim dedi bana.

Son düzenleme:

ishal 2 gün anca oldu canım bende ama herkeste çok olmuş benim bağırsaklarımda sorun var gerçi.bide mide bulantısı çok yaptı o yüzden 10 gün boyunca 1 gün içtim 1 gün içmedim ama artık vucud alıştı hergün içebiliyorum ve mide bulantısı kalmadı.seninde vucudun alışır dayan biraz sadece.

tatlım bişey soracam anlatmıştım daha önce iilactan sonra kontrole gitmiştim doktor büyük bi yumurtan var çatlatma iğnesi vur bugün demişti sonrada aaa diğer tarafta küçük bi tane daha var neyse demişti.iğneyi vurdurdum 8. günüm işte ama bugün o yumurtlama testimde eğrelti otu gördüm bi sürü acaba o kücük yumurta çatlamamış ve gelişmiş olabilirmi mantıklımı bu,çatlatma iğnesine rağmen çatlamamış olabilirmi.

lh fsh oranı kötü ama çok kötü değil düzelebilir...arada uçurum yok...
insülini anlamadım 10.54 şekere yatgınlık testi sonucu mu?
çünkü böyle açlık tokluk sonucu olmaz...
e2 ve prolaktin normal... bence 21. gün progesteron testini yap belki de yumurtlaman oluyordur sonucundan anlarız canım....
yumurtlaman olmadığı tespit edilirse klomene başlarsın...

inşallah yine hamile kalırsın canım soğan kürüyle...

2gündür çok yoğunn akıntım varr çalışma yapamam lazım.

ama eşimmm şehir dışındaaaa
yaaa üzüldüm çağır eşini gelsin canım :))
keşke olabilse de mi kısmet değilmiş demek ki...
ama o akıntı belirtileri bile inan çok güzel ...

günaydın kızlar nasılsınız bakalım işte ateş tablom bugun progestana başladım ama başım dönüyor sadece akşamalrı içmeye karar verdim

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com
progestana rağmen ateşinin yükselmemesi şaşırtıcı canım.... inşallah yumurtlaman olacaktır bu günlerde... var mı belirti akıntı falan?

kızlar ya çatlatma iğnesinden kaç gün sonra adet olmam gerekiyo,adet gecikmesi yaşayan var mı böyle
canım 16-18 gün sonra yani 16-17-18 gün sonra adet olmak mümkün...

hadi bakalım kızlarrr yılbasına kadar hamiş patlaması yaşayalımmmmm teker teker güsel haberleri verinnn
canım inşallah :))
cücüğünü de öptüm seni de

20 gündür ilaç içiyorsun zaten bekle bence canım belki de adetin kendiliğinden gelecek... ya da hamileysen bile öğrendikten sonra progestanı doktorun verir zaten...

bence de canım herşeyi kırmızı,sarı mor beyaz falan al şimdilik...
ama zaten içine öyle doğuyorsa erkektir...
10 gün sonra öğreneceksin ne güzel inşallah yine bağdaş kurmaz :)) bıcırığın...
maşallah tekrar...

inşallah hamilesindir... ben de bu ay başladım içmeye öyle bir dirençsizlik olmadı aksine sabah 6 da kaltım spor da yaptım ve daha uyumadım canım.... 12 saattir iş yapıyorum evde .....

yumurta belli bir mm ye gelmedikçeçatlamazki canım iğne de olsan çatlamaz...... 15mm yi geçmesi gerekli çatlaması için...
diğeri sonradan çatladı ya da çatlayacak belki de...

kızlar test yaptım pozitif çıktı ikinci çizgi silik çıktı yani hamilemiyimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

kızlar test yaptım pozitif çıktı ikinci çizgi silik çıktı yani hamilemiyimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

gözün aydınnnn canımmmmm ewet hamilesinnn hadi hayırlı olsunnn ama doktora git yarın mutlaka kandada baktır bi benmde ikinci çizgi silikti :)

progestann gebelik oluştuğundaa salgılanan hormon değilmii,hapını fitilinide bebek iyi tutunsun die veriolar zaten adet için kullanan ilk defa duydummm cnm:26:
saraçoğlu aynı anda yapmayın dio herr programında önce soğan sonra incir dene derimm saraçoğluda öyle dio
kızlar ya çatlatma iğnesinden kaç gün sonra adet olmam gerekiyo,adet gecikmesi yaşayan var mı böyle
çatlatma iğnesi adeti geçiktirmez cnm hatta bazenn gününden öncede olabilirsin tam günündede.ama pko hastasıysan adetinin düzensiz olmaıs normal
hadi bakalım kızlarrr yılbasına kadar hamiş patlaması yaşayalımmmmm teker teker güsel haberleri verinnn
inşşş tatlımm.rabbim senin duanı kabul etsin

evet evet büyük bir ihtimal o canım haklısın..
serophonede kullandım.merionel , purogonda kullandım cnm.iğneler zatenn çok çok daha iyi.diğer doktorum bana tüp bebek tedavisindeki gibi tedavi yapıodu merionel purogon vererek ama banamısın demiooogenetik test yaptırdık yumurtalarım nedne tembel ona bakılacakk işte.inşş sonuç güzel çıkar.o iğneler yüzünden 10kilo aldım ztaenrabbim bidaha gerek etmesin

ne güzell bi haber bi arkadaşımız daha bebeğine kavuştuu hayırlı olsun

Bu akşam aldım 1 tane.Glukofen 1000 mg günde 2 tablet alıyorum.Belki dozu fazla geliyordur dedim doktorumu aradım sakın bırakma kullanmaya devam et ,Bulunduğun ilde de birkaç test yaptırman lazım dedi.Hastanenin saçma sapan bir uygulamasından dolayı test yaptırmadım bu ayki adetimin başlamasını bekliyorum.

Bu arada bana hiç pkon var diyen olmamıştı,bulunduğum ildeki doktor ultrason ile bakarken bana pko olduğu söylendi dedim,öyle diyince tekrar baktı ve az biraz pkon var dedi.Bu ne demek oluyor anlamadım.Göremiyorlar söyleyince az biraz var diyorlar.Off of...Sadece glukofen kullanıp hamile kalan oldumu aranızda.Hoş bu ilacı kilo almamam için verdiğini söyledi doktor ama zaten ideal kilodayım.

Kızlar çok korkuyorum,çocuğa hazır değilim diyip dururken şimdi çocuk istiyorum ve bu durum çıktı karşıma.

korkmacnm bizlerde pko iz ama hamile kalanlarımz var sen doktorunu dinle ve sakın bırakma o ilacı tamamı kontrollerini de aksatma canım doktorun en dogru yolu izleyecektr

ayyyyyyyyyyyyy çok sevindim allah hayırlı etsin darısı bizim başımıza bende bu ay 2. çatlatmamı oldum 6. günüm cnm bende bi kimyasal gebelik yaşadım olmadı inşh bu tedavi sonucu oluruz hep birlikteçok sevindim senin kaçıncı çatlatman

korkmacnm bizlerde pko iz ama hamile kalanlarımz var sen doktorunu dinle ve sakın bırakma o ilacı tamamı kontrollerini de aksatma canım doktorun en dogru yolu izleyecektr

Haklısın Canım,bugün eşimin bir lafı hem üzdü hemde kendime getirdi beni.Sen gerçekten çocuk istiyor olsan o ilacı düzenli kullanırsın dedi.Artık midemi ne kadar bulandırırsa bulandırsın bırakmıycam.Birde yaşadığım şehirde iyi bir doktor bulsam iyi olcak.İçinizde Kayseri de yaşayıp doktorundan memnun olan varsa bana mesaj atarsa sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…