Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

hadi bakalım kızlarrr yılbasına kadar hamiş patlaması yaşayalımmmmm teker teker güsel haberleri verinnn:KK16:

slm canım aynı normalde kaçında olman gerekiyosa o tarihte oluyo gene benim yarın olmam lazım bakalım hayırlısı.

canım dün olmam gerekiyodu ama olmadım,sadece göğüs ağrım var acaba adet gecikmesi olabilirmi yani biz pkolular düzensiz oluyoz ya ama iğnede oldum ay bilmiyom ya karışığım ben

canım dün olmam gerekiyodu ama olmadım,sadece göğüs ağrım var acaba adet gecikmesi olabilirmi yani biz pkolular düzensiz oluyoz ya ama iğnede oldum ay bilmiyom ya karışığım ben

ayy canım yaa test yapsana benımkıde oyleydı cok meraklandım walla adetın geçtiyse cıkar...
testi yaptıktan sonra bıraz bekle ama sılık cıkabılır cok meraklandım umarım hamilesindir:)

bakalım ben olucakmıyım hiç umudum hiç bi belirtiside yok sen çatlam iğnesini nezamn oldun canım normalde kaç gün gecikiyo senin

bakalım ben olucakmıyım hiç umudum hiç bi belirtiside yok sen çatlama iğnesini nezamn oldun canım normalde kaç gün gecikiyo senin

ayy canım yaa test yapsana benımkıde oyleydı cok meraklandım walla adetın geçtiyse cıkar...
testi yaptıktan sonra bıraz bekle ama sılık cıkabılır cok meraklandım umarım hamilesindir:)

sen hamilemisin canım,pzts dra gitcem artık o zamana kadar beklemeyi düşünüyom

bakalım ben olucakmıyım hiç umudum hiç bi belirtiside yok sen çatlama iğnesini nezamn oldun canım normalde kaç gün gecikiyo senin

benim normalde gecikme olmaz en fazla 1-2 gün ama sadece geçen ay farlutalla adet oldum ozaman iğne filan olmamıştım ama dinlenme ayıydı,29 ekimde çatlatma iğnemi oldum ben,sen ne zaman iğneni oldun canım

benim normalde gecikme olmaz en fazla 1-2 gün ama sadece geçen ay farlutalla adet oldum ozaman iğne filan olmamıştım ama dinlenme ayıydı,29 ekimde çatlatma iğnemi oldum ben,sen ne zaman iğneni oldun canım

ben 1 kasımda oldum benimde adet dönemleri 1 gün 2 gün fark ediyo o yüzden beklemeyi düşünüyorum salıya kadar dediğim gibi hiç bi belirtiside yok zaten içimede hiç doğmuyo beklicem zor olsada inş. hamilesindir canım :))

sen hamilemisin canım,pzts dra gitcem artık o zamana kadar beklemeyi düşünüyom

yok canım daha diilim:KK43:
daha önce 1 kere oldum ama haziranda aldılar...
yaa pzt'ye kdr nasıl beklicen ben olsam herhalde sımdıye kadar 7 kere test fln yapmıştım bekleyebılırsen tebrıkler gerççekten:)
birde su eskılerın yaptığı çamaşırsuyu karbonat testi fln varmış ben bılmıyorum tam olarak ama duymuştum acaba onlarla cıkarmı gercekten?

canım metformin biraz bulantı ve ishal yapınca lahana kürüne başlamadım soğan yapıp bıraktım... bu kürle metformin bir arada olur zaten ikisi de insülin direncine etki eden şeyler...
21. günü progesteron testi vardır... 14-18. günler arasında yumurtlamaolursa bu değer 9-13 arasında çıkar yumurtlama olmazsa düşük çıkar... ama bizim için mantıksız bunu yaptırmak çünkü genelde zamanında yumurtlama olamadığından da progesteron hormonumuzda salgılanamıyor bu da rahim için sıkıntı demek.... bu sebepten adet gecikmelerinde progestanın hap olarak alınması gerekli metforminle beraber kullanılabilir... ancak metformin içen çoğu kadının adetleri düzenli olduğundan gerek de olmayabilir...
düşük tehlikesi bizlerde var çünkü eksik progesteron salgısı olursa bebek tutunamaz ilk 12 hafta bu ilacı bizlere veriyor doktorlar...

canım yumurtlama akıntısı o yumurta beyazına benzer şeffaf ve yoğun kıvamı olan bişeydir.. ilişkiolmalı o günlerde ilişkiolursa spermler o akıntıyla hızlı hareket edip rahmeordan da tüplere ulaşıyorlar ve yumurta hücresiile karşılaşırlarsa geliyor bebeğimiz...
hayırlısı canım inşallah gelsin bebeğin...
akıntı bitip ateş yarım derece yükselirse yumurtlama olmuş bitmiş demektir... yumurta hücresi de sadece 24 saat yaşar o sürede döllenmesi şart yani...

canım çok teşekkür ederim cevapların için seni sıkmak istemiyorum ama kafam çok karıştı şimdi ben alsammı bu progesteron ı yoksa doktora gidince onada sorup mu alsam.zaten düşüğüde önleyici yani aksine faydası var demişsin.vallahi ne yapacağımı şaşırdım.
adet olmama 5 gün var 20 gündür aslan pençesi kürü ile metformin içiyorum ne dersin cnm.

yok canım daha diilim:KK43:
daha önce 1 kere oldum ama haziranda aldılar...
yaa pzt'ye kdr nasıl beklicen ben olsam herhalde sımdıye kadar 7 kere test fln yapmıştım bekleyebılırsen tebrıkler gerççekten:)
birde su eskılerın yaptığı çamaşırsuyu karbonat testi fln varmış ben bılmıyorum tam olarak ama duymuştum acaba onlarla cıkarmı gercekten?

canım bu hastalığın bana tek faydası sabırlı olmayı öğretti,o yüzden bekleyebilirim pztsye kadar :)umarım beklediğime değer belkide adet olurum o yüzden beklemek en iyisi

Herkeze günaydın kızlar bişe sorcam ben bu soğan kürünü yapmak istiyorum inciride ve bal çörek otu tarçın karışımınıda sorum şu : Bunların birbiriyle bağlantısı varmı birlikte yapabilirmiyim incir ile soğan birlikte yapılmöıyomuş onubiliyorum ama bal ile soğanı merak ediyorum diğer önemli bi sorum da glifor ilebirlikte soğan incir herneyse yapılırmı acilllll cevap lütfen nasıl yapıldıklarını araştırdım çok ii biliyorum artık tek derdim ilaçla birlikte alınırsa bi sakıncası olurmu bu ay dan sonra adet olur olmaz bunları yapcam ne kadar çok hamile kalan var böyle bizim gibi olup allah yardımcımız olsun cevap verenlerden şimdiden allah razı olsun...[/QU

ben sadece soğanla hamile kalmıştım, bu ayda soğana başladım önce bir soğanı bu ay denicem olmadı bidahaki ay ilaçlara geçicem bence ikisini aynı anda kullanma ama ecrin87 nin dediği gibi soğanla balı kullanabilirsin onların bir zararı olmaz bencede:KK66:
yalnız incir konusunda bişey diyemicem, bana kalırsa balla çörek otu aynı işlevi görür zaten, ben ayrıcada kocama keçiboynuzu pekmezi de yediriyorum ne olur ne olmaz:)
hadi bakalım inşallah bu ay hamile kalırız:KK66:

canım merhaba ben saraçoğluyla birebir görüştüm ilaçlarla soğan suyu yapma.soğan ile incir kürüde yapma .ballı karışım ile ilgili bir bilgim yok.

ben 1 kasımda oldum benimde adet dönemleri 1 gün 2 gün fark ediyo o yüzden beklemeyi düşünüyorum salıya kadar dediğim gibi hiç bi belirtiside yok zaten içimede hiç doğmuyo beklicem zor olsada inş. hamilesindir canım :))

inşallah canım ya,sende hiç mi belirti yok kasık ağrısı,göğüs ağrısı falan gerçi belirtisi olmadan hamile kalanda çokmuş inşallah canım bu ay göbişlerimiz bebekle dolar da yeni yıla hamiş gireriz

inşallah canım ya,sende hiç mi belirti yok kasık ağrısı,göğüs ağrısı falan gerçi belirtisi olmadan hamile kalanda çokmuş inşallah canım bu ay göbişlerimiz bebekle dolar da yeni yıla hamiş gireriz

aminnnnn innnşşş canım ya bi dün oldum gibi ağrım vardı ama buğün bişe yok malesef sadece okadar.

bence önce soğan kürünü yap soğan kürün bittikden sonra adetinle beraber başla bala canım benım fikrim bu önce içini soğanla temizle sonrada balla yumoşları büyüt hee yine karar senın zararı olmaz herhalde

teşekkür ederim canm arkadaşların ve senin yorumlarınızdan anlaşılıyorki bu metmorfin tedavisi bitmeden yapmamak.zaten 2. ayım metmorfin belki ii gelir o zaman bekliyim biraz napalım kader allah bizim sabrımızı sınıyo sabretcez çok çok teşekkürler...

Herkeze günaydın kızlar bişe sorcam ben bu soğan kürünü yapmak istiyorum inciride ve bal çörek otu tarçın karışımınıda sorum şu : Bunların birbiriyle bağlantısı varmı birlikte yapabilirmiyim incir ile soğan birlikte yapılmöıyomuş onubiliyorum ama bal ile soğanı merak ediyorum diğer önemli bi sorum da glifor ilebirlikte soğan incir herneyse yapılırmı acilllll cevap lütfen nasıl yapıldıklarını araştırdım çok ii biliyorum artık tek derdim ilaçla birlikte alınırsa bi sakıncası olurmu bu ay dan sonra adet olur olmaz bunları yapcam ne kadar çok hamile kalan var böyle bizim gibi olup allah yardımcımız olsun cevap verenlerden şimdiden allah razı olsun...[/QU

ben sadece soğanla hamile kalmıştım, bu ayda soğana başladım önce bir soğanı bu ay denicem olmadı bidahaki ay ilaçlara geçicem bence ikisini aynı anda kullanma ama ecrin87 nin dediği gibi soğanla balı kullanabilirsin onların bir zararı olmaz bencede:KK66:
yalnız incir konusunda bişey diyemicem, bana kalırsa balla çörek otu aynı işlevi görür zaten, ben ayrıcada kocama keçiboynuzu pekmezi de yediriyorum ne olur ne olmaz:)
hadi bakalım inşallah bu ay hamile kalırız:KK66:

teşekkür ederim canım evt bende keçiboynuzu pekmezini çok duydum ama yapmadık hiçç...inşallah işe yarar rabbim vesile eder canım benim

canım merhaba ben saraçoğluyla birebir görüştüm ilaçlarla soğan suyu yapma.soğan ile incir kürüde yapma .ballı karışım ile ilgili bir bilgim yok.

teşekkürler canım tamam anlaşılan o ki metmorfine devam bi iki aydaha devam edeyim bakalım 2. ayım şimdilik ilaç bitsin bunların hepsini yapcam sırayla çok çok teşekkürler allah kolaylık versin

gyaman

tatlım denemediğim kür kalmadıı nafileee.yumurtalarım banamısın demiiioo

soğan kürü ardından incir
yada bal çörek otu tarçın polen
yada arısütü polen
bunların hepsini denedin ve yumurtaların banamısın demiyo çok ilginç
sanırım senin gerçek anlamda yumurtalarını uyarmak lazım iğneli falan denedin mi yani yumurta büyütmek için iğne kullanıyorlar ya :44:
doktorun bu konuda ne diyor klomenle büyütüyorlar çoğu ama şimdi adını bilmediğim daha etkili bir hap daha varmış diye duydum onu bir araştırsan

X