Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kayınvalidenin kıymetini bil canım gerçekten iyi bir kadınmış

aynen canım, çok güzel bir duygu..Allah isteyen herkese versin ve tüm hamilelerin de sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah...

canım ne güzel işte problemsiz hamilelik.bizlerede dua etmeyi unutma canım

evet çok şükür sorunsuz...Dua etmez miyim, hepinize ediyorum..

ne güzel Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah.

Teşekkür ederim canım..Allah sana da versin inşallah..

canım fazla umutlandırmak istemem ama bana hamile gibi geldin..Çünkü ben de mide yanmamdan şüphelenmiştim...

canım metformin biraz bulantı ve ishal yapınca lahana kürüne başlamadım soğan yapıp bıraktım... bu kürle metformin bir arada olur zaten ikisi de insülin direncine etki eden şeyler...
21. günü progesteron testi vardır... 14-18. günler arasında yumurtlamaolursa bu değer 9-13 arasında çıkar yumurtlama olmazsa düşük çıkar... ama bizim için mantıksız bunu yaptırmak çünkü genelde zamanında yumurtlama olamadığından da progesteron hormonumuzda salgılanamıyor bu da rahim için sıkıntı demek.... bu sebepten adet gecikmelerinde progestanın hap olarak alınması gerekli metforminle beraber kullanılabilir... ancak metformin içen çoğu kadının adetleri düzenli olduğundan gerek de olmayabilir...
düşük tehlikesi bizlerde var çünkü eksik progesteron salgısı olursa bebek tutunamaz ilk 12 hafta bu ilacı bizlere veriyor doktorlar...

canım güzel zaman geçir keyfine bak adet falan da düşünmeboşver gitsin :))

döndüğünde düşünürüz yardımcı oluruz sana öpüyorum seni...
bu sabah burun akıntım azalmıştı hemen plates yaptım ve sırf karın gününü yaptım nasıl iyi geliyor anlatamam... başlamayanlar başlasınlar platese o kadar diyorum... özellikle kalçadan 2 cm inceldim hem dekilo vermeden...

kızlar bu şeffaf iki parmağın arasında uzayan akıntının anlamı nedir?bir de bu akıntı 3-4 gün sürermi bilenler cevap yazarmısnız.
canım yumurtlama akıntısı o yumurta beyazına benzer şeffaf ve yoğun kıvamı olan bişeydir.. ilişkiolmalı o günlerde ilişkiolursa spermler o akıntıyla hızlı hareket edip rahmeordan da tüplere ulaşıyorlar ve yumurta hücresiile karşılaşırlarsa geliyor bebeğimiz...
hayırlısı canım inşallah gelsin bebeğin...
akıntı bitip ateş yarım derece yükselirse yumurtlama olmuş bitmiş demektir... yumurta hücresi de sadece 24 saat yaşar o sürede döllenmesi şart yani...

Merhaba kızlaar
Biz yeni geldik doktorumuzdan.
Bebişim 15 cm olmuş maaşallah.Herşey çok sağlıklı görünüyor dedi doktor amcamız.
3 lü test için kan verdik.İkili testte sorun çıkmadığını,neden yinede kan verdiğimi sordum.Doktorda bebeğin başında bazen belli olmayan açıklık falan olabiliyormuş.Bu test onun var olup olmadığını garantilemek içinmiş.Çok ikna edici konuşunca 3lü için kan verdim ve radyolog amcamız ölçümlerimizi yaptı.
Hem kendi doktorumuz hem radyolog amcamız cinsiyeti görmekte zorlandı biraz çünkü bizim bücürük bağdaş kurmuş bize bakıyordu öyle.Ne yaptıysak bacakları açmadı ama yinede iki doktorda çok büyük ihtimalle erkek dedi.Yani küçük erkekim geliyor
Bu arada doktor amcanın tartısına göre hiç kilo almamışız ama buna rağmen bebek çok güzel gelişmiş dedi.
Herşeyin yolunda olduğunu duymak beni o kadar rahatlatıyor ki.Her kontrole gitmemde kalbim dışarı çıkacakmış gibi çarpıyor heyecandan.Rabbim herkesin evladını korusun.En kısa zamanda bütün isteyenlere nasip eylesin.

amin canım...
maşallah ne güzel büyümüş...
demek bağdaş kurmuş 15 cm lik küçüğün yerim ben onu.... cinsiyet konusunda da emin olmadan alma giysileri eşyaları kaç arkadaşımda yanlış teşhis edildi yani canım 7. aya kadar yanlış tespit edilenler var... hatta bir arkadaşım kızı olacak biliyordu oğlu oldu doğumda çok komikti ya tepkisi :)) benim çocuğum mu diye bakmış bebeğe erkek olduğunu görünce e tabi kafasında hep kız hayal etmiş ona göre oda yapmış elbiseler almış...yani en güzeli beklemek...
hayırlı olsun sağlıkla gelsin 3 lü taraman da çok temiz çıksın canım ...
Allah bu mutluluğu hepimize yaşatsın...

Son düzenleme:

bicim canım günaydın engin bilgine dayanarak bişey soricam 2 kere sordum ama kimseden yanıt alamadım şimdi ben testlerimi yaptırdım 2 doktora da sordum ikiside fena diil dedi ama klomene başlayalım dedi ben ilaçsız regl olabiliyorum ben de dedımkı madem ıyı bu ay da ilaçsız denicem dedim diğer doktor da bana yumurtlama testi önerdi benim değerlerim şöyle;
lh:9,81
fsh:6,12
e2:43,92
DHEA SO4:289,9
PROLACTIN:20,6
ınsulın:10,54

sence alsam mı?

Allah hayırlısıyla kavuştursun inşallah:)
darısı da bizim başımıza:)

arkadaşlar bu arada ben soğan suyuna başladım bugün 2. günüm sabah ve akşam içiyorum,geçen seferde değerlerim bunun iki katıyken soğan suyu ile hamiş kalmıştım ama bebişimin kalbi atmadığı için aldılar

gyaman

tatlım denemediğim kür kalmadıı nafileee.yumurtalarım banamısın demiiioo

2gündür çok yoğunn akıntım varr çalışma yapamam lazım.

ama eşimmm şehir dışındaaaa

banada doktor progestana hap yazdı.başın dönerse fitil olaraka al dedii.ama ben içmicemm.bıktımm ilaç almaktannn

bana doktor vermedi canım ben hep geç adet oluyorum normalde farlutal kullanıyıordum ama oda iyi değilmiş burdakı arkadaşlar progestanı önerdi bend eonu içiyorum ama çalıştıgım için gündüzleri içmek zor oluyorr akşamları içecem 6-7 gün boyunca sonrada adet olurum herhalde bu ay doktora gidip tahlıl yaptırcam bakalım sonuc ne cıkcak eşiminde kontrolu var zaten hayırlısı artık

ayyy canımmm benımmm yesinler onuu keyfe bak keyfee bagdas kurmusta oturuomuss hehe :))) degerlerin iyi cıkmasna sewindim inş bu degerlerde iyi cıkar saglıcakla alırsın bebişini kucagına canım hadi bakalım erkekmiş galiba hayırlısı olsun eli ayagı düzgün olsunda saglıklı olsun inş.

merhabaa ecrin mesajini henuz yeni gordum ve ben 100 msji henuz doldurmadigim icin cvp yazamiyorum oyüzden soruna buradan cvp veriyorum kusura bakma. bana doktorum günde 1 defa olmak uzere baslangic icin 3 aylik kapsul verdi ve hamilelik olusursa insallah ögrendigim an kesene kadar kullanmami söyledi. olusmassa 3 ay bitince tekrar devam edecegim adetim düzene girene kadar... fiyat olarak tam hatirlamiyorum ama 15-20 euro gibi birsey olmasi lazim yaklasik olarak.. ben baslayali 1 ay bitmek uzere. henuz birsey yok ama bakalim hayirlisi. allahtan ümit kesilemz..

Herkeze günaydın kızlar bişe sorcam ben bu soğan kürünü yapmak istiyorum inciride ve bal çörek otu tarçın karışımınıda sorum şu : Bunların birbiriyle bağlantısı varmı birlikte yapabilirmiyim incir ile soğan birlikte yapılmöıyomuş onubiliyorum ama bal ile soğanı merak ediyorum diğer önemli bi sorum da glifor ilebirlikte soğan incir herneyse yapılırmı acilllll cevap lütfen nasıl yapıldıklarını araştırdım çok ii biliyorum artık tek derdim ilaçla birlikte alınırsa bi sakıncası olurmu bu ay dan sonra adet olur olmaz bunları yapcam ne kadar çok hamile kalan var böyle bizim gibi olup allah yardımcımız olsun cevap verenlerden şimdiden allah razı olsun...

bence önce soğan kürünü yap soğan kürün bittikden sonra adetinle beraber başla bala canım benım fikrim bu önce içini soğanla temizle sonrada balla yumoşları büyüt hee yine karar senın zararı olmaz herhalde

cvp için teşekkürler canım sagol :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…