Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

teşekkür ederim. 5. gün gidebilirim inşallah...

sağol sanım 5. günü gitmeye çalışacağım...

merhaba arkadaşlar bende pkoluyum her zaman adet gfecikmeleri yaşiyorum sogan suyu kullananlar sonuç elde ettimşi ben kullandım ama bişey olmadı bebek beklemek istiyorum ama olmuo benide aranız<a alırsanız sevinirim

Ben kürü uyguladım ama gecikme olmaz ben de kistim var...Faydasını göreceğiz inşallah. Uygulamaktan bi şey çıkmaz uygula bence...

canım geçmiş olsun.. boğazına; ılık yarım bardak suyun içine bir aspirin atıp iyice çödürüp gargara yapabilirsin.. hem hiçbir zararı da olmaz bebek varsa.. bir de acile gideceksiniz sanırım, doktora durumunu izah edersen muhakkak yardımcı olacaktır.. antibiyotik alma bence.. umarım mesajı cevaplamakta geç kalmamışımdır.. içindeki olumsuz düşünceleri de at lütfen.. içinde belki de bir can oluşuyor.. bunu hiçbirimiz bilemeyiz.. lütfen iyi düşün ki iyilikler seninle olsun..

az önce bir haber okudum ve şok oldum..!!
10 yaşında bir kız Meksika'da 31 haftalıkken sezaryen ile erkek bebek dünyaya getirmiş..!
yuhh artık yaaa..!!!

bngl canım gelmişsin, doktora gittin mi? nedir son durumun?

teşekkür ederim canm.acile gittik dr.a söyledim oda gargara bide ağrı kesici minoset verdi.antibiyotik vermedi.söylediğin tarifi bilmiyodum onuda bi deniyeyim ama evde coraspirin var onunlada olurmu diğeri suda daha iyi çözünür sanırım.aslında umutsuz deildim hatta diğer aylardan çok daha umutluydum başlarda ama ne olduysa 3-4gündür böyle bi olumsuz düşünceler aldı beni.

sen napıyosun çalışmalar devam ediyomu.biz dr.n dediği günlerde çalıştık sonrada bıraktık ödevimiz bitti:)zaten araya hastalıkda girdi önce eşim sonra ben hastalandm.aslında devam etmekte fayda var çünkü yumurtann biri daha sonra çatlıyabiliyomuş.birde senn 3yumurtan var hepsi farklı zamanlarda çatlayabilir adet gününe kadar günaşırı yapmak lazım.Allah büyük inşallah bebişlerimiz tutunur da yüzlerimiz güler.ilgin için teşekkürler canm...

coraspirin ile olmaz canım.. bildiğimiz klasik yeşil kutulu aspirin lazım
ama alternatif söyleyim; ılık suya bolca tuz atıp erit.. sonra bununla gargara yap.. ben sürekli boğaz enfeksiyonu geçirdiğim için artık türlü türlü yöntemler deniyorum.. ama en süperi aspirinli olanı.. muhakkak denemelisin.. yutmayacaksın ama. sadece gargara yapıp tüküreceksin.. birde boğazına bir tülbent filan sar.. o da sıcak tutuyor iyi geliyor..
oluyor zaman zaman öyle depresif haller.. ama geçecek.. kaç gün oldu senin iğne olmuştun değil mi? benim bugün 7. günüm iğneden sonraki.. bu ay zaman hemencecik geçti.. hiç anlamadım 7 gün nasıl geçti.. progestanımda da 4. günüm.. kaldı 6 gün geriye üstüne de 4 gün eklersek adet gelmesi için.. 10 gün eder.. bu da demek olur ki 10 gün içinde ak koyun kara koyun bende ortaya çıkar
çalışmalar devam evet.. son bir çalışmamız kaldı.. yarın akşam o da eskişehire halamlara gidicem perşembe günü.. bir kaç günlüğüne.. gidene kadar bırakmayacağım çalışmaları.. sonrası Allah kerim 3 yumurtam var ama hepsinin boyutları hemen hemen aynıydı.. bence hepsi birden çatlamış olmalı..
zaman zaman kasık ağrılarım oluyor ama sızlama şeklinde ve bu sızlamalar bana sürekli acaba çatlamadı mı düşüncesini hatırlatıyor.. inşallah herşey güzel olacak yeter ki iyi düşünelim canım.. öpüyorum çok çok, tekrar geçmiş olsun..

kızlar selam bende pcoluyum yumurta cok ama büyümüyo yeterince asılama oldum tutmadı tekrar olacak bu ay inş adetimi bekliyorum bide branca ursului getirttim asılama tutmazsa onu deniyecegim inş gerek kalmaz sizde durum nedir ben 1.5 senedir ugrasıyorum

haklısın tatlım bikaç gündür iyiydim zorunluluk değil isteyerek oldu ama bakalım gerisi ama şu da var allah yazmışsa bi kere de biliyor ben o yüzden ayyy neden ilişki olmadı doktor öyle demedi diye takmayacam artık.olacaksa öyle bir oluyorkiii.en iyisi stres yapmamak.

geçmiş olsun tatlım dikkat et kendine.bu arada iğneden sonra kaç gün kasık ağrısı çektin.

Son düzenleme:
ya arkadaşalar dayanamayacam soracam biraz özel olacak ama kusura bakmayın.bu soruyu biçime bi kere daha sormuştum.
hani bu aralar bizim en verimli günlerimiz ya çok akıntı olması lazım yani.bana doktorum dediki perşembe cumartesi ilişki olsun.sorum şu 2 sindede oldu çünkü, ilişkiden önce feci kasık ağrım vardı hani kıvranacak kadar(yumurta atlıyor herhalde dedim) neyse ilişkiden sonra ben bayağı kalkmadım ayağa uyudum biraz 2 saat falan.ama sonra kalktım w.c ye gittim yumurta akıntısına benzer akıntı var 2 ilişkiden sonrada oldu bu bikaç defa daha başıma geldi daha önce.
ya ilişki esnasında yumurta çatlıyor ki inşallah öyledir.ya da spermlerin geri dönüşü SIVI ŞEKLİNDE olmalı ya benim vucud sıvılaşmasına izin vermiyor olabilirmi öyle bi şey, sıvılaşma OLMAZSA tüplere nasıl ilerleyecek ayyy yarabbim tüplerim mi kapalı ondan mı sperm geçemiyor aklımda saçma saçma bir sürü senaryo yazıyorum neden o akıntı ilişkiden sonra geliyor.acaba glukofen benim içerdeki minik kistlerimi attırıyorr.ya sizlerdede oluyormu öyle şeyler.:26::26: çok mu özel sordum ya kusura bakmayın ama delirecem ya spermler sıvılaşmıyor ise diye.bide eşim bu ay sperm testide verdi doktor gayet iyi bi sorun yok dedi olsa idi öyle bişey söylemzmiydi.ki hem üroloji uzmanı hemde kadın doğum uzmanı sonuçlara baktı.ayyy inşallah o akıntılar yumurtaların çatladığına dairdir...
bu arada 2 ilişkide hani zorunlukluktan değil isteyerek oldu yani.

geçen bi doktorun sayfasında okudum o minik kistler sağlıklı canlı küçük yumurtalar onlar diyor doktor.eğerki onlar gelişirse yani bebeğe dönüşebiliyor ozaman.

Son düzenleme:

pc açıktı çorbamı içtim geldim.tamam canm eşime aldırayım diğer aspirinden.tuzla nasıl oluyo yakıyomu tuz.ben gargara yapmayı hiç sevmem dr.n verdiğini yaptım midemi bulandırdı doğel şeyleri yapmak daha iyi olur.boğazımdaki pisliği çıkarsam rahatlıcam.balgam söktürmeyede etkili olurmu aspirinle gargara.tülbent sarıp yatmıştım akşam sabah bunalmışım çıkardım.
canm ben iğnemi ayın 3ünde olmuştum.benmde cuma belli olcak ak koyun kara koyun.hemen yazarım sonucu.sen ozaman eskişehirde olursun.benmde sızlanmalar oldu iğneden sonra kasıklarımda şimdi hiçbişey yok.inşallah sonuç hepimiz için güzel olur tekrar teşekkürler canm bende öpüyorum..

teşekkür ederim canm.canm tam ağrı denmezdi ya kıvranacak kadar hiç deildi.sol yumurtalığımda baskı gibi,kasılma gibi bişeydi çok hafif yani.bilmiyorum kaçgündü 3-4gün olabilir ama zaten hafif olduğu için kaçgün sürdüğünüde pek önemsememişim.

canm rahat ol burda aklımıza takılanları soralım diye varız zaten.canm benm yumurtlama günlerinde çok fazla bi akıntımda olmuyo.bende ilişkiden yatıyorum uyuyorum uyanınca tuvalete gidip sonrada duşumu alıyorum.tuvalete gittiğimizde gelen akıntılar içimizde kalan spermler.yani ben öyle düşünüyorum.canm daha ne kadar sıvılaşacak ki spermler.su gibimi olacak.valla hiç böyle düşünmemiştim canm.yani içini ferah tut olması gereken bu bence zaten spermiyogramda yaptırmışsınız normal çıkmış daha niye takıyosun kafaya.çok pimpiriklenmemek gerek canm.yine diğer arkadaşlarda yorumlarlar ama bence korkacak bi durum yok olması gereken gibi herşey...

canım o çıkan yumurta akı gibi dediğin sıvı kesinlikle içinde kalan spermleri taşıyan sıvıdır.. bu illa ki su şeklinde olacak diye birşey yok.. bende hiç su olarak geri dönmüyor kafana takma bak eşinin değerleri de güzelmiş.. eğer bir sıkıntı olsa testte çıkardı zaten..

ohh afiyet,şifa olsun bende ilaç içmeyi hiç sevmiyorum.. doğal yollardan yenmeye çalışıyorum hastalıkları genelde.. aspirinli gargarada pek bişey anlamayacaksın.. aspirin kırıntıları boğazında tedavi yapıyor.. bunu bana bir tanıdığımız önerdi ve o günden beri sürekli yaparım.. çok rahatlatıyor, farkı göreceksin sende.. tuz yakmıyor yaa, sadece tadı kötü evet ama o da çok rahatlatıyor.. aspirin gelene kadar denemelisin tuzlu gargarayı da..
bu arada ben vücut direncim düştüğü gribe doğru yöneldiğim zamanlarda yarım çay bardağı limon suyu(gerçek limon suyu olcak ama hazırlardan değil) içine de onun yarısına gelecek kadar şeker koyuyorum.. iyice karıştırıyorum şekeri eritiyorum. bi dikişte içiyorum.. resmen adamın gözlerini açıyor..

dün bende haberlerde rusyadaa doğum yapan kadınalrın çoğuu bebekelrini sokağpa bırakıolarmışş,devlet sokakta donarak ölmesin die bebekleree posta kutusu gibi bi kutu yapmışş.anneler ebbeklerini oraya bırakacaklarmış.haberi ağlayarak izledimm.kimi olur istemez çöpe sokağa atarrr kimide bizim gibi kendi kendini maddi manevi paralarrr ama eline bişi geçmezzzz.allahım senden gelene hamdolsunnn

sıvı gelemsii gayet normall cnm nie bunu kafana takıosunki.bendede kasık ağrıları olurrr,akıntı olur akıntı yumurtlama belirtisi zatennn

maonyaa cnm , neden yumurtaların kalitesiz yada bunu doktor nasıl anladı,kaliteli olması sanırım beslenme ilemi alakalı.ne yapman gerekiyormuş.

canım ben spermin dönüşü su şeklinde sıvı olur sanıyordum.sağolsun arkadaşlar rahat ettirdi içimi.hani uzayan yumurtlama akıntısı gibi olunca eyvahhhh bi sorunmu var dedim.çok sağolun kızlar rahatlattınız beni.

tuncs iyiki yazdın bende de sıvı olarak dönmüyor diye içim rahatladı canım çok sağol.

sana da çok teşekkürler tatlım.ya bende akıntı çok olmaz hatta hiç görmem yumurtlama akıntısını şimdi akıntılar filan görünce eyvahhh dedim.hep bilgisizliğimizden oluyor bunlar kızım olursa 18 inden sonra ona kitap alıp eğitecem onu mutlaka, bide ben annemle hayatta konuşamam bu konuları çok cahil kaldım anlayacağız.hatta bişey söyleyecem çok salakca çok nadiren senede 1 o yumurtlama akıntısını görürdüm eyvahhh vücutta garip şeyler oluyor derdim ve eşimle kesinlikle beraber olmazdım meğerki o zamanlar en önemli zamanlarmış.ne aptalmışım yahu.gerçi ozamanlar çocuk istemiyordum belki de yanlış bilmem o zaman için hayırlı oldu.ama şimdide çocuk olmuyor hayırlısı artıkk.

benimde bir arkadaşım hamile hemde doğum kontrol hapı kullanırken ve adet görmeye devam ederken kalmış.öğrendiğinde bebek 3 aylıktı.Düşünsenize %99 diyorlar doğum kontrol haplarının güvenirliliğine. yani bu demek oluyorki kızlar,Allah yeterki ol desin vakti gelsin yeter.biz bebek düşünmeye başladıktan sonra etrafımızdaki hamile haberleri ne kadarda fazlalaşıyor.bi gün oturup sayıcam vallahi 20 kişi filan oldu herhalde benim.sanırım buda bir imtahan.

http://www.polikistikover.net/root/Adet-duzensizligi-ve-polikistik-over-sendromu.aspx

son kısmında yani son paragrafta yazılanları okurmusunuz kızlar.yani doğrumu anlıyorum o küçük kistçikler canlı ve sağlıklı yumurtalarmı onlar gelişirse bebeğemi dönüşür yani.
eee peki onları geliştirmenin yolu nedir.bu konuda bilgi veren doktor var mı.
o yerleşik kistler nasıl yok olur acaba.soğan kesin onları çatlatıyor bence .

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…