Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

öncelikle hepinize hayırlı akşamlar ben yeni yazyorum buraya dün dr kontrolum vardı sol kasık ağrısı ve az adet kanaması şikayetim var dr sol overde 6cm lik kist olduğunu söyledi doğum kontrol hapı verdi bunula gecmezse ameliyat çok korktum yorumlarsanız sevinirim bir kızım var 2.5 yıldır ikincisi için tedavi görüyorum

canım daha başlamadım. regl dönemim daha gelmedi. doktor bana vagi hex adında bir fitil vermişti. bugün 10. gün 2 gün daha fitili kullanıcam. fitil iltihap içinmiş. sağ yumurtam iki gündür ara ara sızlıyor neden acaba ? bu ay yumurtlamamıştım. yumurtluyormuyum diyorum kendi kendime doktor bu ay bi daha yumurtlamazsın demişti. ben güvenemiyorum kolay kolay doktorlara. şimdi üçüncü doktora gitsemmi diyorum. nisadaki doktor iltihabı görmedi. üçüncü gittiğimde pkosun dedi. daha önce niye söylemedin deyince üzülme diye söylemedim dedi. sanki umursamıyor gibi. medical parktaki pkosun dedi. iltihap var dedi fitil verdi. kadının soyadı üzer korkuyorum beni üzmesin diye. nisa hastanesinde asiye uzun isminde bir doktoru çok methettiler. onada gitsemmi diyorum.

canım evin petek ile ısınıyorsa. uyuduğun odaya mutlaka su koy. bir tasın içinde. hemen peteğin yanına koy. boğazı kurutuyor petekler. nemlenmesi için su koyun diyorlar.

canım hepimizden Allah razı olsun.. iyi olmana sevindim.. bu arada bir arkadaş kaloriferlere su koymayı söylemiş.. kesinlikle çok iyi geliyor.. ben özellikle yatak odamdakinden çok memnun kalıyorum.. hatta geçenlerde okudum bir yerde, değişik yağlar suyun içine katın diyor.. dur bulayım da yazarım size de.. işinize yarar belki sizinde.. özellikle aspirinli olanı gece uyumadan önce yap.. farkı sabah uyandığında anlayacaksın..

canım benim bende o ses türkiyeyi izliyorum.. süper bir program gerçekten.. bitki çayı süper oluyor.. muhakkak deneyin.. ben faydasını görüyorum inşallah sizde de işe yarar.. odun sobası, offff.. sıcağı,üstünde kestanesi,mandalina kabukları.. ayy ne güzelliktir yaa.. biraz temizlik sıkıntısı olur ama sıcacık rahat ettirir.. geçmiş olsun canım.. tez zamanda iyileşin..
18den erkeni sakıncalı da,35i kafana takma.. halam 42 yaşında son çocuğunu doğurmuş.. son diyorum çünki Allah hepsine ömür versin 10 tane çocuğu var kız halaya derler ya inşallah halama benzerim ve birden çok bebeğim olur halamın 2 kızı ve amcamın kızı da 40 yaşlarında doğum yaptılar.. çok şükür sıkıntıları da olmadı.. şimdilerde bir tane doğur, çocuk 5-6 yaşında gelince de ikinciyi yaparsın Allah'ım en uygun zamanda versin yavrucuklarımızı..

şimdi bende çıkıyorum, puzzle araştırıyorum akşamdan beri nette.. şimdi elimde bir tane var, kuzenimin puzzle ama acayip zor.. van gogh saman tarlası.. bu güne dek yaptığım en zor puzzle.. bu bitince kendime yapmak istiyorum ama seçemiyorum ne yapsam diye tam kararsız kazım ben yahu..
herkeslere iyi geceler, mutlu rüyalar şimdiden.. belki bir daha gelmem gece..
hayırlı, bol hamiş haberli bir hafta diliyorum..

maonyaa cnm , neden yumurtaların kalitesiz yada bunu doktor nasıl anladı,kaliteli olması sanırım beslenme ilemi alakalı.ne yapman gerekiyormuş.
bende bilmiyrm cnmm.şimdi genetik test yaptırdıkk 1hafta sonra sonucu çıkıcak inş güzel çıkar.tüp bebekte 15 yumurtam oluştu 8i boş çıktı.kalan 7side çok kalitesizmiş dondurulmayı değmez dedi doktorrrraşılamada 19.günümde 17mm zorla olmuştuu.iğnelerleee bile çok zor büyüyoo
Kızlar pkolu olarak saçlarım baya bi döküldü. bi şekilde normal düzene girerse adetleirm tekrardan saç çıkıyor mu merak ettim
bende iycee kel kaldımmmmtekrar çıkarmı bilmiyrmmm

cnm kesinlikle soğan kürünü deneee ameliyata gerek kalamdan kisti eriyen çok arkadaşş varrr

inşalah bicim çok kafama takıyorum saç ektirmeyi bile düşündüm bir ara erkek arkadaşımın saçı bile benden iyi . sana bi de metformin hakkında bi sorum vardı 850 mg kullandığını biliyorum yazmıştın bende öyle kullanıyorum. sorum sen neden günde 1 kere alıyorsun doktorum bana 2 kere demişti öyle almanın özel bi nedeni mi var?

bende iycee kel kaldımmmmtekrar çıkarmı bilmiyrmmm

aynen canım ya bende kel hissediyorum kendimi. buraya yazarken bile utanıyorum biraz sağdan soldan arkayı ve ön açıklığını kapatmak uğraşındayım bi de saç telim ince ve yağlı çok problem yaşıyorum

Bana da aynı şeyi söyledi.Benim kistte solda 5 cm. Ben bu ay başka doktora gidicem. Soğan kürü de yaptım...

İyi akşamlar kızlar,

aranıza yeni geldim ama uzun zamandır takipteyim. bende hipotroidi çıktı 3 sene önce 1,5 tablet ilaç kullanıyordum. bir müddet sonra regl gecikmeleri ve hızlı kilo almalar arttı. doktora gittim pko teşhisi koydu. glukopage diye bir ilaç verdi ama kullanmadım. Şu an aynalara bakmaktan nefret ediyorum. Farlutal kullanarak regl oluyordum hep. 3 ay kullanmasam 3 ay olmuyorum. bu ay ilginç bir şey oldu. Hatta bugün. bir taraftan çok mutlu oldum bir taraftan tedirgin oldum. Bu sabah regl oldum hemde hiç ilaç kullanmadan. inanılmaz mutlu oldum. ama ya bidahaki ay olmazsam diyede tedirgin oluyorum. Sizce birşeyler düzeliyormu yoksa çok umutlanmayayımmı?
27 yaşındayım 2,5 yıllık evliyim bebek olayını artık yeni yeni düşünüyorum. ama olmayacak diye hep kendimi sınırlıyorum. hem troid hem pko luların bebeklerde ne kadar zorlandığını biliyorum. bu yüzden hep üzgünüm sanki hiç bebeğimiz olmayacak gibi ve eşim hariç bu rahatsızlıklarımı kimseyle paylaşmadım. üzgünüm sanırım arkamdan bebeği olmuyo diye insanlar konuşacaklarmış gibi geliyor.
Neyse işte böyle. Biraz uzun oldu ama içimi sizlere döktüm. Şimdi asıl kafama takılan birşeyler düzeliyormudur vücudumda?
:2:

canım keşke glukopage kullansaydın faydasını gören çok kişi var bende metformin kullanıyorum şimdi.. sıkma canını burada ne arkadaşlarımız var tam ümitlerini kestiklerinde hamile kaldılar. Allah sana da verir inşallah . sende stres yapıyorsun anladığım kadarıyla pkoyu yenmenin önemli bi kısmı stres yapmayacağız . kimseye anlatmamn iyi olmuş biz anlattıkta ne oldu bütün tedirginli gözler üzerimizde özürlü gibi bakıyorlar . bilmesi gerekenler bilsin yeter canım :)

teşekkür ederim. içime biraz olsun su serpildi. inan acayip strese giriyorum. sanki çocuğum olmayınca eşim beni sevmicekmiş. artık benle ilgilenmicekmiş gibi geliyor. halbuki çok destek oluyor bana. bugün regl olunca uyuyordu gittim uyandırdım. çocuk gibi sevindim regl oldum diye. nerdeyse ağlayacaktım. ilaç içmeden regl olmak bile içime su serpti inşallah herşey yoluna girer. regl biter bitmez ilaçlara başlıyacağım tekrar.
bu arada benide aranıza kabul edermisiniz?
kimseye söylememe konusunda kararsızlığım vardı acaba çıtlatsammı die ama son cümlenden sonra sanırım doğru yolayım :26: inşallah herkes tez zamanda sağlığına kavuşur

hoşgeldin khena ,geçmişe dönük yazıları okudunmu bilmiyorum ama buraya bir arkadaş senin gibi hem PKO hemde hipotroidi hastalığını olduğunu ama kendiliğinden hamile kaldığını yazmıştı. kafana takma öncelikle doktor kontrollerine düzenli git.birde sana tavsiyem soğan suyu yapmandır,adetlerinin düzene gireceğine inanıyorum çok ileri şiddetli değilse PKO yu tedavi eden bir kür.doktorun zaten sanada vercektir metformin ilacnını bu ilaçta adetleri düzenleyip yumurtlamayı sağlıyor ama ilk olarak soğan suyunu 3 kür uygulayarak başla derim.bencede kimseye söyleme belki insan paylaşmak istiyor ama hele uzun zaman olunca daha çok sinirini bozuyorlar insanın.sıkıldıkça burdan yazışırsın.allah gönlüne göre versin.

merhaba famusay,teşekkür ederim.sen hayıt içiyormusun cnm ne zamandan beri ? hormon değerlerin nasıl.bende prolaktin sorunuda var acaba hayıt onu daha çok yükseltirmi ,dengelermi ondan korkuyorum.

Merhaba,evet ben bir aydır hayıt suyu içiyorum bir ayda üç şişe bitirdim(saf olarak içtiğim için çabuk tükeniyor yani içine bişey katmıyorum ben aktarım öyle söylemişti).Hayıt suyu içmemi doktorum tavsiye etti yanlış okumadınız aynen böyle kadın-doğum uzmanı on yıllık doktorum dedi ki"bu ay folik asit haricinde hiç bir ilaç almayacaksın.ağrı kesici dahil,başın,dişin neren ağrırsa ağrısın,ilaç yok.lütfen dayan ve hiçbir ilaç içme.bu ay sadece hayıt suyu içeceksin"dedi.ben de öyle yaptım,ben de migren var inanılmaz baş ağrıları yaşadım ama ilaç almadım sadece hayıt suyu içtim bi de folik asit.hormonlarıma gelince;özellikle prolaktinim çok yüksek olduğu için doktorum hayıt suyunu tavsiye etti.gönül rahatlığıyla içebilirsiniz yani.şu anda iki gün geçti adet günüm.bakalım inşallah bebğim olacaktır:))

sağol cnm ben her ikisi içinde kullanıyorum ama dahiliyeci verdi.kadın doğumla henüz görüşmedim ilaç için. ayrıca endekrolonojiyegitmeyi düşünüyorum.

canm çok teşekkür ederim sen de hastaymışsın sanada geçmiş olsun gripmi oldun.benm boğaz ağrısıyla başladı şimdi gribe dönüşüyo heralde.hapşurmaya başladım.adçayını gargara yaptım içmedim canm.gece öksürükten uyuyamadım kalktım kalktım tuncss'un gargaralarından yaptım.boğazım nasıl kaşınıyo böyle uyutmadı beni.sende bol bol c vitamini al canm.havalar birden soğudu mahvetti bizi.

canm geç yumurtlama olabilir dr.lara çok güvenmemek lazım.kendi kendimizin dr.u olduk zaten biraz burda.üzülme diye söylemedim diye bişey varmı ya nasıl bi dr.sun sen deyip kızsaydın ona.biran önce tedavisine bakalım demiyoda sanki hiç öğrenmiyeceksin.canm ben istanbulu bilmiyorum gyaman sana bi dr. önermişti onu dene bide bakalım.

Nasılsınız kızlar? yeni arkadaşlar katılmış aramıza..
Benim moralim biraz bozuk çünkü gene adet gecikmesi yaşıyorum. hamilelik olsa keşke, ama zannetmiyorum.. sadece 4 gün gecikti. tabi günleri sayınca bu dört günün ne kadar uzun geldiğini ancak siz bilebilirsiniz.Aslında bir süre daha doktora gitmeyecektim, eğer adetlerim düzenli gitseydi.
Şimdysei gecikince gene heveslenip hayal kırıklığı yaşamak çok ağır geliyor. randevu aldım doktora gideceğim çarşamba günü.
Bu arada çok satanlar listesinde Debbie Macomber'in "Küçük mucizeler dükkanı" kitabını gördüm. Hayatımızın değerini anlamak üzerine iç ısıtan bir kitapmış. Ben de aldım tabi. Gerçekten çok akıcı,ilginiz varsa okuyun derim. Her kadın kendinden birşeyler bulur.
Konusu şu: Dört kadının hayatı bir örgü kursunda kesişiyor. Biri bebek tedavisi görüyor, biri gelinini sevmeyen bir kayınvalide, bir diğeri yetimhanede büyümüş , birisi de kanseri iki kez yenmiş..
henüz bitirmedim ama bir günde yarıladım kitabı

elektrik sobasıyla ısınıyoruz canm ama oda kurutuyor su koyuyorum bi kaba.gece öksürük çok rahatsız etti beni kalktım kalktım
bi tuzlu bi aspirinliden yaptım canm.düne göre daha iyiyim ama bugünde boğazım çok kaşınıyo o kaşıntı gitsin diye sürekli meyve yiyorum içindeki o iltihaptan heralde.

yaptığın puzzle bitirdin mi?biz yarısını bitirdik 1500 parça olunca baya zor oluyo.bitince daha az parçalı alacağım.

canm gelmiyosun bayadır özlettin kendini.sen metformin kullanmıyomusun adetlerini düzenlemek için.tedavine ara vermiştin ama adet gecikince mecbur bi kontrol şart dimi.evet canm o 4gün belirsizlik ve acabalarla dolu olunca geçmek bilmiyo.umut ve umutsuzluk arası bi süreç.canm inşallah çarşambaya güzel haberler verir dr.n sana.
kitabın konusu çok güzelmiş tam bizlik.kitapçıya gittiğimde bakayım.

sağol canım teşekkür ederim ben de seni özledim
evet kesinlikle günler geçmek bilmiyor umut ve umutsuzluk arasında ..
metformine daha bir ay oldu başlayalı onun adetlerimi düzenleyeceğini umuyordum ama sanırım 3-4 ayda ancak cevap veriyormuş vücut. keşke daha önce başlasaymışım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…