Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlarr bugün tvde bi uzmann sadece kilo vererekk tüp bebeğe gerek kalmadann çok sayıdaa bebeği olan hastaaa var dedii.ne kadar duyuyorumm bennn buuunuuu yaa.sanki rabbimm gösteriooo nette tv de hep bu haberlerrr

Son düzenleme:
kızlar size nacizanee fikirlerimi söylücemmm 7.5 kilo verirkenn yaptıklarımm.

bol limon tükettim içtiğim suya sıktımm ;;;sodaya sıktımm,

yeşil çayyımı mutlaka içtim kahvee çayy çok nadir içtim.kolayı ağzıma sürmedimm.her yemekten yedimm pasta bile yedim ama ölçülü yedimm.1gün kaçırdıysam diğer gün dikkat ettim.çok su içtim benim en büyük hatam su aklıma bile gelmezzdi diyetten önce idrarımm çok koyu olurdu.ama birgün doktorumda bi diyetisyen idrar ne kadar koyuysa böbreğin o kadar suya ihtiyacı var dediğini duydumm veee bol bol su içemeye başladım günde 1.5 2 lt içiom bu bile benim için büyük başarıı.bol bol idrara çıkınkii ödeminiz sökülsünn.kızartmaalardan uzak durun.suyu çok hızlı içmey,n yudum yudum için ve en eöenmlisi geçen bi diyetisyennnin dedğiği o kadar mantıklı kii benim yaptığım şeyii söylediibi şeyii yerken bu bana kilo aldıracak die yersenizz o size kilo olarak geri döner dediiiben hep yemek yerken kilo alıcam die oturuodum sofrayaa,yiyorum ama bak hemen nasıl şiştimm nasıl kilo yaptım diodum artıkkk yiyorum ama bu beni zayıflatacak diyormm.

terleminde çok büyük etkisi varr.sarın streç filimleriii göbeğinizeee yada poşet giyinki sizi terletsin öyle yapın sporunuzu ev temizliğiniziii

bi nette araştırırkennn neden zayıflamak sağlınıza kavuşmak için dua etmiosunuz diee biii yazı okumultum oda çok mantıklı geldi artık zayıflıyayım die duada ediyrmm

inanç

sporrr

su

yeşil çayyy

7 kasımda vuruldum iğnemi evet.. 9unda çatladı gibi görünüyor.. ama önemli olan yumurtanın spermle buluşup döllenmesi..
çalışmalarınızı zorunluluk gibi görüp yapmayın benden tavsiye.. isteyerek çalışın :KK17: bunun etkisi olacaktır.. sonuçta istediğinizde vücudunuzun salgıladığı salgı ile spermler daha ileri gidebilirler.. belki ateşin yükselirse yarın bir gün çizgiyi çekebilir.. bende bugün çizdi çizgiyi mesela.. inşallah bu ay iyi sonuç alırız.. hayırlısını diliyorum tekrar tekrar..
ateşe çok aldanma.. benim ilk ateş denememde yumurtam çatlamasına rağmen çizgi çekmemişti.. kafana takma yani. çaatladığını düşün ve isteyerek çalışma yap.. aklından bebek fikrini çıkar at.. bebek için çalışma yapma, canın istediği için yap..

bencede benim ateş tabloma güvenilmez.zorunluluk olarak görmemek mümkün değil ya bilmiyorum neden stres oluyorum ben ve varya bazen canım hiç istemiyor o günlerde.offff Allahım sen yardım et yarabbim.

kızlarr bugün tvde bi uzmann sadece kilo vererekk tüp bebeğe gerek kalmadann çok sayıdaa bebeği olan hastaaa var dedii.ne kadar duyuyorumm bennn buuunuuu yaa.sanki rabbimm gösteriooo nette tv de hep bu haberlerrr

arkadaşım ne illetmiş bu kilolar anlamadım.çok değil 4-5 kilo bile fazlan olsa doğurganlığı nasıl etkiliyor.

bencede benim ateş tabloma güvenilmez.zorunluluk olarak görmemek mümkün değil ya bilmiyorum neden stres oluyorum ben ve varya bazen canım hiç istemiyor o günlerde.offff Allahım sen yardım et yarabbim.

ama olmaz bitanem.. kafana takmamaya çalış.. değişik şeyler yap, ortamlar hazırla.. bunu zorunluluktan çıkar.. yoksa olmuyor bak cidden olmuyor.. yapman gereken temel şey aklından bebeği çıkarıp severek,isteyerek çalışma yapmalısın.. ben bu ay buna dikkat ediyorum.. şimdiye dek çoğunlukla zorunluluktan oluyordu çalışmalar.. ama bu ay öyle değil.. tabi bunlar tamamen varsayımlar.. ama kafadan çıktığı anda bebeğin geldiği hikayeleri çok gördük,duyduk.. kafadan atmadan olma ihtimali çok düşük..

kızlar size nacizanee fikirlerimi söylücemmm 7.5 kilo verirkenn yaptıklarımm.

bol limon tükettim içtiğim suya sıktımm ;;;sodaya sıktımm,

yeşil çayyımı mutlaka içtim kahvee çayy çok nadir içtim.kolayı ağzıma sürmedimm.her yemekten yedimm pasta bile yedim ama ölçülü yedimm.1gün kaçırdıysam diğer gün dikkat ettim.çok su içtim benim en büyük hatam su aklıma bile gelmezzdi diyetten önce idrarımm çok koyu olurdu.ama birgün doktorumda bi diyetisyen idrar ne kadar koyuysa böbreğin o kadar suya ihtiyacı var dediğini duydumm veee bol bol su içemeye başladım günde 1.5 2 lt içiom bu bile benim için büyük başarıı.bol bol idrara çıkınkii ödeminiz sökülsünn.kızartmaalardan uzak durun.suyu çok hızlı içmey,n yudum yudum için ve en eöenmlisi geçen bi diyetisyennnin dedğiği o kadar mantıklı kii benim yaptığım şeyii söylediibi şeyii yerken bu bana kilo aldıracak die yersenizz o size kilo olarak geri döner dediiiben hep yemek yerken kilo alıcam die oturuodum sofrayaa,yiyorum ama bak hemen nasıl şiştimm nasıl kilo yaptım diodum artıkkk yiyorum ama bu beni zayıflatacak diyormm.

terleminde çok büyük etkisi varr.sarın streç filimleriii göbeğinizeee yada poşet giyinki sizi terletsin öyle yapın sporunuzu ev temizliğiniziii

bi nette araştırırkennn neden zayıflamak sağlınıza kavuşmak için dua etmiosunuz diee biii yazı okumultum oda çok mantıklı geldi artık zayıflıyayım die duada ediyrmm

inanç

sporrr

su

yeşil çayyy

bu demektirki azim ,mücadele ama kafaya takmak yok herşey beyinde bitiyor. insan beyni öyle yaratılmışki tüm organlarına bedenine nasılda hükmediyor.

merhaba hanımlar.. beni hatırlayanlar vardır mutlaka içiniz de.. bi dönem bende buraya yazıyordum aynı sıkıntıları yaşadım, düzensiz adetler, kilo... şuan hamileleiğimiz 38. haftasındayım, ara ara size yazıp durumumu bilgilendiriyorum ve sizlere umut olmak istiyorum.. ben bebeğimi 22 kasımda kucağıma alıcam inşallah.. Allahım hepinize nasip etsin, beklemenin zorluğunu biliyorum ama o içinizde kıpırdanmaya başlayınca o beklemelerin acısını unutacaksınız.. kucağıma alınca nasıl olur duygularım bilemiyorum.. dualarım sizinle arkadaşlar.. Rabbim isteyen isteyen herkese nasip etsin..
maşallah canım,duaların için sağol.Allah kurtarsın bebeğini sağlıkla kucağına alırsın inşallah.

kızlar dolaşırken gördüm ve yazmakistedim , bende pko veguatr hipotroid hastasıyım ve hamile kalamazsın demişti doktorlar ,2 yıllık evliyim , hatta regl hiç olamadıgım için yasmin kullanıyordum , bu yıl mart ayında hamile kaldım ve aralıkta inş oglumu kucagım alıcam ... yani hiç bir sey imkansız degilmiş ...

tebrikler .ne güzel bu haberleri duunca insan seviniyor bize mut oluyor.sağlıkla bebeğine kavuşursun inşallah.

sagol canım ekliyorum gelince yorum yaparsın aslında akıntım var ama bı garıp neyi işaretleyeceğimi bilemedim kahve rengimsi böyle acayıp sulumu desem yapışkanmı desem bi tuaf bı akıntı var sulu galıba:26: bide sağ kasıkda batma var hadı hayırlıısı bakalım ben aynıyım canım diyet yapıyorum soğanı 10gün içip bırakmıstım şimdide hayıda başlamayı düşünüyorum tohumu kaynatıp içemiyorum kapsülü alacam bakalım nolcak.eşimin değerlerini alayım doktora gitcem işde bende bekliyorum bu ay kesınlıkle hormon tahlıllerımı yaptırcamm inş.iyi çıkar.hayıt kapsülü netde buldum böylemi acaba bide siz bakalım.bende hapşırıp duruyorum aman dikkat et kendıne valla havalar soğuk.sürekli portakal yiyorum elma falan hasta olmayayım diyee :KK9: resmi ekliyorum bu dimi hayıt kapsülü gidip yanlış bişey almıyyayım fiyatıda 33tl

Eki Görüntüle 287249

canım biçime sormuşsun ama bende bu hayıtla ilgili bayadır araştırıyorum 2 gün önce aktara gittim.aslan pençesi yapıyorum ben .hayıtıda sordum adam hayıt bir mucize dedi.tohumunu söyledi ama yapamam evde diyorsan %100 hayıt suyu varmış onu da önerdi.fiyatı 15 tl.dedi.sabah akşam 1 bardağın dörtte biri kadar koyuyormuşsun.aynı şey bu hazırı dedi.ben almadım çünkü bu kürüm bitsin sonra almayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bir şey var tabi akacı adam bilmez diye ona soramadım. Bu hayıtı içerken gebelik oluşursa zararı varmı ?çünkü hiç ara vermeden 3 ay kullanmak gerekiyormuş bununla ilgili bilgisi olan varmı acaba?bu yüzden çekiniyorum da aslında almaya.

en son mayıs ayında yaptırdığımızz spem sonucumuzz

cinsel perhiz 7gün

volüm 1,5

görünüm homojen gri opak

viskozite 2cm

likefaksiyon süresi 10dk

ph 7,6

sayı mil/ml 68

sayı mil/ejek 102

motilite:
total motilite
55

hızlı ileri 5

yavaş ileri 49

yerinde hareketli 1

hareketsiz 45

morfoloji:
normal form
3

patoloji form 97

yuvarlak hücre 1

bakteri +

aglütinasyon -

buda benimm sonuçlarım mayıs ayı

tsh 1.56

fsh 5.67

lh 2.80

prl 11.17

e2 31.3

buda mart ayında yaptırdığım sonucum

dhea-s 233.3

estradiol 17

free t4 1.12

fsh 4.53

lh 1.71

prolaktin 16.93

testosteron 87

Tsh 1.5789

vallaa canım eini bilmem ama maşallah sana.değerlerin çok güzel bir PKO lu değerleri kesinlikle değil.

arkadaşlar bana yardımcı olun lütfen hiç umudum kalmadı artık bende pkoluyum 1 sene oldu evleneli hiç korunmadık her ay bi umut ama hep hüsran çok zor bişeymiş bu allah herkezin yardımcısı olsun daha 1 sene oldu ama ne çektimi bir ben bilirim ben pkonun bütün özelliklerini yaşıyorum tüylenme adet düzensizliği hatta aşırı derecede 1 senedir kendiliğimden adet olamıyorum çok korkuyorum hiçç bukadar çaresiz kalmamıştım hiç bu kadar güçsüz hissetmemiştim ben kendimi insanların sorularından çok sıkıldım dışarıya çıkmak istemiyorum artık kimseye derdimi anlatamıyorum ama siz beni anlarsınız benim gibi pkolu olup uzun süre adet göremeyip hamile kalan oldumu ben çok korkuyorum benim hiç bebeğim olmıcak diye yardımcı olun lütfen :2:
merhaba,bence hiç korkma canım ne umutsuz vakalar var PKO tedavisi olmayan bir hastalık değil.tedavi oluyormusun bilmiyorum ama bence iyi bir doktora git .3 ayda bir adet olup,hiç tedavi görmeden hamile kalan çok arakadaşım var.

günaydın canım iyi sayılır sabah gittim kan verdim lh vesaire için şimdi internetten baktım sadece 1 tanesi çıkmış açlık kan şekeri olması gereken değer 70-100 arası benimki 100 çıkmış bakalım sabırsızlıkla bekliyorum ne olucak diye...sen nasılsın?

wool merhaba canım değerlerine baktınmı. nasıl inşallah iyidir.

benimde dahiliye verdi kilo verdiriyormuş doğrumu, yada sende bi değişiklik oldumu canım :KK43: bende pkoluyum

kusura bakma geç gördüm mesajını.evet canım kilo veriyorsun bu ilaçla çünkü ne ilginç se iştahını kapatıyor .sadece zayıflama değil.PKO luysan değerlerinide düzeltir.yumurtlamayı sağlayıp ,adetlerini düzenliyor.jinekolog ve endekrolonoji uzmanları PKO lulara bu ilacı veriyorlar .kesinlikler faydasını görüceksin sakın bırakma .hatta doktorum bana sürekli kullan demişti.bu ilacı kullanıp hamile kalanlar,adetleri düzene giren çok insan var.ayrıca insülin direncinide dengeliyor,zaten PKO da bu çok önemli.sen gebelikmi düşünüyorsun yoksa sadece tedavi amaçlımı içiyorsun?

arkadaşım ne illetmiş bu kilolar anlamadım.çok değil 4-5 kilo bile fazlan olsa doğurganlığı nasıl etkiliyor.
benim 15kg daha fazlam varrr:18:
merhaba arkadaşlar aranızda glifor kullanan varmı
ben geçen yıl kullanmıştım ama çok baş ağrısı yaptıı.hem yumurtalığa hemdee kilo problemi için yazmıştı doktor faydasını gören var ama ben görmedim
vallaa canım eini bilmem ama maşallah sana.değerlerin çok güzel bir PKO lu değerleri kesinlikle değil.

zaten doktorlarda şaşırıooo yaş 22 ama hiç yumurtam büyümüoo büyüse bile kalitesizler

Son düzenleme:
günaydın kızlar...
ben çok hastayım boğazım fena iltihaplanmış.çok acıyor konuşamıyorum,yutkunamıyorum.şimdi eşim bana kahvaltı hazırlıyo sonrada dr.a götürcek.antibiyotik verecek kesin bende onu içmeyi hiç sevmiyorum.birde eğer bebiş varsa ona zararı olmazmı?ibrahim saraçoğlunn sitesinden araştrdm adaçayı ile gargara yapın diyo ama adaçayıda düşüğe sebep oluyo.ne yapayım kızlar ben.gerçi içimdeki ses hamile deilsin zaten niye pimpirikleniyon diyor ama eğer hamileysem ve ilaçlarla zarar görürse kahrolurum.hiç bir belirti yok şuanda çalışmalar bittikten sonra bi umutsuzluk oldu ki bende.sanki hamile olsaydım farklı hissedeccektim gibime geliyo.hiçbişey hissetmiyorum.

canım günaydın ben o doktora hiç gitmedim ama sana istersen birini önerebilirim sen de netten araştır istersen yeditepe üni.gazi yıldırım gerçekten alanında süper bir doktor,sadece doktor değil insani yönleri çok iyi bir insan tavsiye ederim:)

teşekkür ederim. ben bayan bi doktor olmasını istiyorum...

X