Yarışma Pizza (italyan mutfağı)-Pınar Gurme Sucuk Sponsorluğunda

Merhaba:KK33:
Dunya mutfagı deyınce tırstık bıraz ama ıtalyan mutfagının bu nefıs lezzetını bılmeyen ve sevmeyen yoktur sanırım:kk77:
Uzun zamandır bu tarıfle yapıyorum gercekten begenılen bır tarıf vede pratık hamur pısmeden bır haftaya kadar buzdolabında saklanabılıyor canınız pızza ısteyınce taze taze yıyorsunuz
Umarım sızlerde begenırsınız buyrun tarıf efendım:KK52:

Tarihcesi:
Bundan tam 250 yıl önce Napoli de fırıncılar ince bir hamur üzerine farklı malzemeler sürerek fakirler için basit bir yemek hazırlıyorlardı.
Bu yemek daha sonra soyluların da ilgisini çekince geniş kitlelere ulaştı ve bu gün ki şekillerini aldı.(alintidir)

Malzemeler:
1,5 su bardagi su (270 ml)
1 su bardagi sut (180 ml)
1cay bardagi sivi yag (70 ml)
Yarim paketten az yas maya (15 gr)
1 yemek kasigi seker
1 tatli kasigi tuz
1 yumurta
8 su bardagi kadar un (800 gr) (unun markasina gore degisiklik gosterebilir)
Eki Görüntüle 1516190

Ust malzeme istege damak zevkine bagli
Ben bugun ton balikli ve sucuklu sosisli yaptim
Eki Görüntüle 1516195

Domates sos
Isterseniz 4 yada 5 domatesi robotta cekip isterseniz benim gibi yazdan yaptiginiz domates sosun icine bir kasik karisik salca az zeytinyag bir dis sarimsak kekik ve tuz ekleyip kullanabilirsiniz tabi buda damak tadina bagli isterseniz sadece salcayi biraz sulandiripta kullanabilirsiniz
Eki Görüntüle 1516196 Eki Görüntüle 1516197

Yapilisi:
Once sivilari karistiriyoruz sonra unumuzu yavas ilave edip ele yapisir yapismaz yumusak bir hamur elde ediyoruz
Eki Görüntüle 1516199 ve kapagini kapatip buzdolabinda en az 4 saat mayalandiriyoruz..
Eki Görüntüle 1516201 Ben genelde hamurumu aksamdan hazirlar dolaba atarim oyle daha pratik oluyor..
Ve bir gece dinlenmis mayalanmis hamurdan istege bagli yuvarlak yada firin tepsinize gore acabilirsiniz( bu hamurdan 2,5 firin tepsisi cikiyor yuvarlak kucuk yaparsaniz 5 tane)
Eki Görüntüle 1516204 Eki Görüntüle 1516206 Eki Görüntüle 1516207
Sonra ustune domates sos ve biraz kasar peyniri dokuyoruz
Eki Görüntüle 1516214 ve istedigimiz gibi malzemelerini yerlestirip onceden isitilmis 220 derece firinda 10 dak kadar pisiriyoruz cikartip ustune kasar dokuyoruz ve 5 dak daha pisirip servis yapiyoruz sicak sicak afiyetle yiyoruz

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php

index.php
index.php

Pınar Gurme Sucuk

Pınar Gurme Sucuk, en kaliteli dana but etleri ile özel baharatların eşsiz birleşiminden oluşan, lezzetin zirveye çıktığı özel bir sucuktur.

Özel Üretim:

• Gurme Sucuğun üretimi diğer sucuklar gibi etin kıyma şekilde hamur haline getirilmesiyle değil etin zırhla parça parça doğranarak üretilmesiyle yapılmaktadır.
  • Etin lezzetini arttıran bu yöntemle yapılan Gurme Sucuk özel baharatlarla beraber eşsiz bir lezzete kavuşur.
Dana etinden oluşan Gurme Sucuk'ta, en iyi tadı elde edebilmek için nem oranı %40'ın altına düşünceye kadar yaklaşık 1 hafta kurutma işlemi uygulanır. Böylece, paketini açtıktan sonra buzdolabınızda fire vermez.

Anlatimin gauet basarili
Ve sunum harika
Yarismada basarilar canim . :KK73:
Tek kusur azcık hamurun kalin olmuş

İştah açıcı. Nefis görünüyor. Bir tek pizzada salçadan yana değilim.
Ellerinize sağlık. Başarılar dilerim. :)

yine harikasın arkadaşım maşallah sana senin bu tarif sayesinde eşimden ve babamdan tam not almıştım canım arkadaşım benim başaarılaaarr

X