Pis istahliyim

Öyleyse sen de iyi dinle :)
Bundan sonra nutella yok
Önce bir şeyi çıkaralım hayatımızdan
Ondan kurulduktan sonra bir başka şey
Ve karabugdayi sisirip yiyelim
Ben çikolata Yemem zaten benim derdim ekmekle vazgecemiyorum :kk77:

Teşekkür ederim benim bebeğimde bu aralar huysuz spora gittim diye ayrı kaldık şimdi peşimde ayrılmıyor sürekli kucakta, gece desen uykumuz yok doğru dürüst o yüzdende zorlanıyorum inan ki halim olmuyor çoğu zaman gece fln açım diye sayıklıyorum esime amaaaa çaba sarfetmeden hiç bir şey olmuyor olmuyor malesef. Çabaların karşılığını emin ol ki alacaksın ve o zaman neden daha önce yapmadım diyeceksiniz .

Siz emziriyor musunuz ama ? Diyet sütünüz e etki etmesin sonra ?

Evet emziriyorum. . Sütümü ekti etmesin tabi ama bir çözüm bulmaliyim artık gerçekten mutlu değilim eşim birsey dese siskoyum diye mi dedi diyorum kendi kendime. . Sütü etkilemeden kilolardan kurtulmaya çalışacağım bir şekil de

Bak makarna yı pilavı boş yiyebilirsin ama böyle yemekler yedikten sonra ekmek yersen asıl o zman kiloya çevirir demem oki yemek yeme ekmek yiyebilirsin
Nasıl yani makarnayi ekmeksiz yersen sıkıntı yok mu ?
Ben makarnayi tek çeşit yemek olarak yiyorum ve ekmeksiz

Ay bende de hic istah yok ya azcik bana versene

Miden genişlemiş ne yazikki kucultmekte zor da olsa senin elinde.

Bence sende benim gibi can sıkıntısı veya stresten yiyorsundur.aynı durum bende de olduğundan arkadaslarin tavsiyelerini dört gözle bekliyorum.

Mesela sebze yiyeceğim diye şartlandırıyorsun kendini, doymuyorsun sonra abur cubura sarıyorsun. Ben en son ne zaman dışarıdan cips aldım veya en son ne zaman mısır patlattım hatırlamıyorum. En son ne zaman patates kızarttım hatırlamıyorum. Bunları zayıflamak için değil sağlıklı olmak için tüketmiyorum. Doymadım mı, yoğurtlu makarna yerim bir tabak. Veya daha hafif istersem koca bir tabak salata yaparım az yağlı. Kendini oyalayacak şeyler bul. Sebzeyi bol yoğurtla ye. Ekmek mutlaka tüket çünkü açlık krizine girdi mi yağlı ve şekerli şeylere sarıyorsun. Evine şekerli şeyler alma. Almazsan canın çektiğinde yiyemezsin. Markette o reyonları transit geç. :KK70:

Edelim bak ben karabugdayi deneyecegim tekrar da fırsat bulup alamadim hem için de faydali bir sürü şey var sutumuzun kalitesi düşmez. .

karabuğdayı ben duymamıştım ama arastirip deniyim bakalm burdan birbirimize yazalim ne durumdayız diye:))

Benim 3 gün aç gezmem için ağır narkoz altında olmam lazım :))

Yani 3 gün açtan kastım, öğünler arasini uzun tutuyordum örneğin 7 saat. Normal öğün aralari zaten 5 saat olmalı.

oooo helal olsun valla peki neler yedin aksam et yogurt falan varmı nasıl yaptım kısaca yazsan

Ozetle kahvaltida haslanmis yumurta, peynir, belki bikac zeytin, oglen yagsiz ya da az yagli sebze yemegi, ara ogun yogurt (icine yulaf kepegi, bugday kepegi, yulaf ezmesi vs koyulabilir) aksam izgara ya da haslama ya da yagsiz firinlanmis et, tavuk ya da balik, yaninda yagsiz sossuz (mayonez vs konmamis sadece limon ve sirkeyle tatlandirilmis) salata, yogurt. Gece yatmadan da mutlaka süt.
Bu kadar dusuk karbonhidratla beslenme halsizlik yapabilir o yuzden kahvaltida 1/2 dilim tam bugday ya da cavdar ekmegi yenebilir. Bi de ben surekli vitamin takviyesi de aldim.
Meyve gunun erken saatlerinde ve tercihen proteinle tuketilmeli or. Bir armut hemen arkasindan ya da beraberinde bir miktar sut ya da yogurt.

puhahahah :KK70: :KK70: pis iştah demek..
ben de öyleyim. yemeği severim. iştahsız insanlara gıcığım. yeyip yeyip kilo almayanlar da cabası..

bence burda ki diyet gruplarına takılın.. ben 82 kiloydum onlarla birlikte 59 oldum. tabi evlilik hamilelik derken aldım biraz daha ama eski şişman halime dönmedim hiç.. zira sürekli bir öğünü sallıyorum yemiyorum.. yoksa hemen alıyorum kiloyu..

ama bir de sen yeni annesin. bebişin bol bol süte ihtiyacı var.. dikkat edin sütünüz azalmasın..

bende de var o pis iştah maalesef ben sabahları bir dilim normal ekmekle kahvaltı yapıyorum öğlen ve akşamları hiç ekmek yemiyorum günde 2,5-3 litre mutlaka su içiyorum günde 2 fincan limonlu yeşil çay içiyorum her şey hoş güzelde ben çikolataya dayanamıyorum özellikle fıstıklı olanlarına ne olacak bu halim bilmem.

şunu fark ettim ki insan yemeye başladı mı yedikçe daha çok acıkıyor..
yedikçe yiyesi geliyor..
bir ara rejim yaptım o sıra alıştırdım midemi az ile doymaya iradem kuvvetlendi..
vücunu neye alıştırırsan onu istiyor.. çok yemeye alıştırdıysan onu istiyor.. karnın doysa bile beynin tatmin olmuyor..
doymadım diyor..
aslında ekmeksiz bir tabak ıspanakla çok rahat doyarsın ama beynin kabul etmiyor..
rejimi en az bir ay düzenli yapman lazım bir kaç günle alışamazsın zaten..

Bende kendimi iradesiz zannederdim ama değilmişim. 2 haftada 2 kilo verdim diyetsiz ve sadece ekmeği azalttım canım bişeyler istediğinde gittim yeşil çay yaptım o iştahımı kesti. Aslında yemek yemek gerçekten psikolojik. Karnım tokken bile bişeyler yemek istiyodum şimdi bişe istediğimde yemek zorundamıyım hayır değilim diyip yemiyorum. Ekmeğinizi een küçük lokmalarla yiyin o kadar az ekmek yeniyoki. Diyetisyen falan 2. Aşama önce kendinizi az yemeyle de doyabildiğinize ikna etmeniz lazım

Evet emziriyorum. . Sütümü ekti etmesin tabi ama bir çözüm bulmaliyim artık gerçekten mutlu değilim eşim birsey dese siskoyum diye mi dedi diyorum kendi kendime. . Sütü etkilemeden kilolardan kurtulmaya çalışacağım bir şekil de

Anladım Allah kolaylik versin valla. Yapabilirsiniz abur cubur tatlıydi ekmekli bunları keserseniz birazda yemeklerden salatalardan yağı azaltırsanız faydası olur gibime geliyor sebze yemeklerinden zarar gelmez

X