Pis istahliyim

çok geç yemek yememek gerek. sekizden sonra yeme. acıkırsan falan geç saatlerde, emziyorsun çünkü sanırım, kolay sindirilebilecek şeylerden tüket. tabi demesi kolay. sor bakalım sen napıyorsun diye. bugün iki kakaolu bir dilim de limonlu kek ve de kocaman tahinli çörek yedim :KK57: yani napılması gerektiğini biliyoruz ama dibine kadar da yapmıyoruz problem buuuu.
1 de yatıyorum ortalama bu yüzden 8 bana geç değil 8 den snr birsey yemezsem kendimi diyette sayıcam :KK70:

ayni sorun bizdede var o yüzden bizde kahvaltida patates kizartmasi tel Şehriye çorbası falan yiyoruz bide bicok şey yasak ama pirinç pilavi gibi şeyler serbest ondan çok kilo alıyoruz biz galiba yaa
Evet kahvaltı için alternatif yok
Zeytin ekmek ye dur
Ekmeği cikartsam patates kızartması doyurucu oluyor
Onu cikartsam ekmeği cikartsam al bir şey kalmadı makarnami yicez :/

Bende çok istahliyim yahu.
Hele alışkanlık haline gelince daha kötü.
Simdi eski halime dönmem lazım.
Mesela bol bol maydonoz tüketmek.
Sabahları limonlu su içmek.
Proteini daha fazla almak.
Abur cubur yememek, bol su yeşil çay vs.
Biraz dikkat lazim sadece yoksa asla sinir koyamazsın
Maydanoz sütü kesiyor
Bitki Çayı için de bazı kaynaklar emzirirken zararlı diyor
Anne çayı var bitki çayı olarak oda sanırım iştah acıyor süt yapmak için

Bende iştahlıyım ama irademi kullanıyorum irade geliştilebilen bir şey şu şekilde mesela senın gibi canım nutella çektiyse onun yerıne gidip marketten havuç alıyorum, nutellada da şeker var havuçta da ama havuçtaki doğal şeker ve kilo aldırmıyor , bu şekilde beynim mantıklı olanı havuç olarak algılıyor sende dene emin ol başarırsın aslında zor değil.
Havuç beni kesmez ama deneyecegim
Pirincte de şeker var diyip pilavin başına oturmam insallah :)

hocam, bence siz diyetisyen ne derse onu uygulayın kendinizi şartlayıp

Evet kahvaltı için alternatif yok
Zeytin ekmek ye dur
Ekmeği cikartsam patates kızartması doyurucu oluyor
Onu cikartsam ekmeği cikartsam al bir şey kalmadı makarnami yicez :/
oğluşum makarnadan bıktı bile şimdiden sofrada makarna gorse burun kıvırıyo:))birbirimizi teşvik edip yaza kadar kilo verelim chiLL chiLL olmayacak bu gidişle:))

Ben de inanılmaz iştahlı bir insan oldum son 2 yılda.
Kilom çok değil ama son 2 senedir S beden iken M oldum diyebilirim.
Bir de çok zayıflığı sevmem zaten ben.
Ama son zamanlarda biraz yürüyüşle kilo verdim aslında farkında olmadan.
İstediğinizi yiyin ama günde 1 saat hadi olmadı 40 dk tempolu yürüyüş yapın mutlaka.Öyle belki ayda 4 5 kilo gitmezde 2 3 kilo garanti gidiyo düzenli yürüyüşle.

Merhaba kızlar
Ömrüm boyu diyet yapmamış ve yapmayada ihtiyaç duymamis bir insandim. Yani ölçüm yapıldığında 4 kilo fazla çıkıyordu ama hiç beni rahatsız etmiyor ve gayet iyi duruyordu yıllarca ^m^ beden giydim.
Evlendikten sonra biraz kilo aldım ve m beden ile l beden arası gittim geldim.
Hamilelik geçirdim XXL oldum.
Doğum yaptım suan 5 ay 10 günlük bir bebeğim var. XL giyiyorum sika sika
85 kiloydum en son tartida diyetisyene gideceğim yine fakat süt ve süt ürünleri bana yasak ve yumurta bu yüzden liste çok zorlaşıyor. . Köfte ve sebze yemeği yazıyor mesela ama benim canım o an onu istemiyor
Hadi zorlayip yiyorum bu sefer arkasindan nutellali ekmek çikolata reçel sürekli bir şeyler çekiyor canım
Gidiyorum bol yağda mısır patlatiyorum
Sabah kahvaltıda yağlı ekmek yiyorum
Bi kaç gün dikkat ettim yediklerime hep sebze yemeği yaptım ama anladım ki sebze yemeği beni doyurmuyor
5 saat için de 3 tabak ıspanak yedim :KK43:
Ekmeksiz yiyince gerçekten abartiyorum
Bu durum artık kalıcı olacak gibi geliyor
Uyanır uyanmaz ne yesem diye düşünüyorum
Patates kizaetiyorum mesela sürekli
Kilo aldiran ne varsa benim canım çıkıyo
Ne yapıcam ben bu işe bilmiyorum
Ama her geçen gün bu iştah bana yerleştiği için çok üzülüyorum kendime soz geciremiyorum .. diyet yapanlar nasıl azmediyor Allah onlara ayrı bir dayanma güçu mu vermiş yoksa onlarda benim gibi böyle şeyler isteyip irademi kullanıyorlar ? Sanirim bende irade de yok .. doğum dan önce diyetisyen troid testi yaptı. Sıkıntı yoktu .. hamileyken de yapıldı ama hamilelik için değerlendirildi.
Yemeğinden kıl çıktığını düşün yemek yerine çekirdek çitle ve sulu yemek yaptığın da ekmek ye ama bir dilim daha sonra Kızartma haftada bir olsun ve spor yap böyle giderse Eyvah haline

Yicek sen de ara öğün olarak meyve ye sürekli

Yemeğinden kıl çıktığını düşün yemek yerine çekirdek çitle ve sulu yemek yaptığın da ekmek ye ama bir dilim daha sonra Kızartma haftada bir olsun ve spor yap böyle giderse Eyvah haline
kı dediniz ya benim şimdiden midem bulandı galiba uzun süre yemek yiyemeyeceğim Teşekkürler :)

bende aynı pisbogazımda:)

O nutella mevzu bende de var ya :kk77: Ne yaparsam yapayim vazgecemiyorum :KK51: Varsa bi cozumu bana da soyleyin :)

Yemek yemeyi biraz azalttığınızda bir süre sonra canınızın o kadar da fazla istemediğini göreceksiniz. Az az ve yavaş yavaş yemek yiyin.

kı dediniz ya benim şimdiden midem bulandı galiba uzun süre yemek yiyemeyeceğim Teşekkürler :)

bende aynı pisbogazımda:)
Her defasında göz önüne getirin ara öğün meyve veya çekirdek olsun sağlık önemli şey dikkat edelim

O nutella mevzu bende de var ya :kk77: Ne yaparsam yapayim vazgecemiyorum :KK51: Varsa bi cozumu bana da soyleyin :)
Bak makarna yı pilavı boş yiyebilirsin ama böyle yemekler yedikten sonra ekmek yersen asıl o zman kiloya çevirir demem oki yemek yeme ekmek yiyebilirsin

Bide bayanlar tatlı tuzlu birleşince iğrenç bir tat ve mide bulantısı oluyor deneyin yemek yemeden soğursunuz

Her defasında göz önüne getirin ara öğün meyve veya çekirdek olsun sağlık önemli şey dikkat edelim
pazartesi diyete başladım aksama kadar gayet iyidim akşam duvarlarda köfte biftek gormeye başladım oysa aç değildim sadece aşirılarimı yemedim akşam da yaptım patlıcan kebabi yedim:KK43: benim diyette böyle ama bu tavsiye çok ii oldu yaa teşekkür ediyorum; )

X