Pınar'ın Günlüğü

Sadece yürüyüş yaparak kilo verildiğinde göbek de erir mi?

• Evet göbek de erir ve karın sıkılaşır

• Hayır çok fazla erimiyor öylece kalıyor göbek

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.

guzelfilozof

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2016
426
1.177
18.08.2017 güncellemem:

yeniden yine baştan başlayacağım... bu sefer ki fikrimi uygulayacağıma ve tüm kilolarımı verene dek pes etmeyeceğime inanıyorum...

Plan şu:
* her hafta kg ımı tartı fotolu paylaşacağım.
=> kilo vermişsem o hafta neler yaparak bu kiloyu verdiğimi anlatacağım.

=> kilo verememişsem o hafta neden kilo veremediğimi anlatacağım.

yani;
kendi kendime öz eleştiri yapacağım. böylece hem kilo verme aşamalarımı paylaşmış olacağım hem de kendime yaptığım öz eleştiri sonucunda her hafta kendimi biraz daha geliştireceğim inşALLAH :)

yarıııınnnn ilk kilooooo paylaşımımıııı yapacağımmmm :)
bakalım haftaya cumartesiye kadar neler yapmış olacağım?

şunu bunu yapacağım demektense yaptıklarımı konuşmak daha iyi olacak gibi hissediyorum :)))

\\\Başlangıç Kilom:82.6===>>>Hedef Kilom:50.0///

???32.6 kg'dan nasıl kurtulunulur????
Bu sorunun cevabı gelecekte, her hafta bu konuda, inşALLAH :)))

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM :)))

27.08.2016 günkü ilk konu mesajım da buydu :) şimdi güncel yazdıklarım geçerli tabiii kiii :)))

Günlük nasıl beslendiğimi ve hangi egzersizleri yaptığımı paylaşacağım. En son Cuma sabahı aç karnına tartıldım ve 87.5 kg geldim. Boyum 153 yaşım 23. Kendimi bildim bileli kiloluyum. Bu sürecin ayrıntılarını paylaşacağım... Bakalım ne zaman kaç kg olacağım? İlk hedefim 79, ikinci hedefim 72, 3. Hedefim 65, son hedefim 58 olacak. Her bir hedefimden sonra 1 ay o kiloyu koruyup tekrar kilo verme sürecine girmeyi planlıyorum. En son 58 kg ken bedenimden memnunsam bu kiloda kalacağım inşALLAH... Euzübillahimineşşeytanirracim, Bismillahirrahmanirrahim...

Son düzenleme:
Bugünkü menüm:
Sabah
2 pişmiş yumurta birer tane salatalık domates yeşil biber şeftali 10-15 tane gelir üzüm şekersiz çay 1 dilimden biraz fazla gelir beyaz ekmek 1 tane zeytin

Öğlen
Spagetti bir küçük tabak, 1 kaseye yakın yoğurt(tahmini 1 su bardağı gelir)

Ara öğün
3 tane küçük domates

Akşam
1 dilim tam buğday ekmeği 1 köfteden biraz büyük gelir tavuk göğsü haşlaması bir patatesin çeyreği kadar(tadımlık) patates vardı haşlamanın içinde bir küçük parçada patlıcan vardı sanırım tabakta 1 bardak limonlu yeşil çay
1 bardak normal çay(şekersiz)
Su
Şu ana kadar 8-9 bardak daha da içeceğim susuzum

Spor
40 dakika yürüyüş yapıp uyuyacağım birazdan :)

Herkese mutlu akşamlar :)

27 ağustos menüme bir bardak süt ve şeftali eklemesi yaptım o gün yürüyüş yapamadım ama ev işi yaptım yorulduğum için de uyudum

28 Ağustos Menüm

Sabah geç uyandım 11 12 gibiydi 2 haşlanmış yumurta 1 dilim ekmek domates yeşilbiber şekersiz çay 10 tane kadar üzüm yedim sabah+öğlen olarak

Ara
Bir su bardağı gelir(1 pors) yoğurt içine biraz kuru üzüm yedim limonlu yeşil çay içtim

Sonra lavaş arasında pişmiş yumurta ve acılı çiğ köfte yedim 6 tane badem içi yedim

Sonra 45 dakika yürüyüş yaptım

Akşam
Bir küçük tabak kabak yemeği bir küçük kase acılı tarhana çorbası bir dilim ekmek yedim

Sonra 1 lokum üstü fındıklı yedim 2-3 bardak şekersiz çay içtim
Sonra açlık duygusuyla bir küçük salatalık yedim baktım hala acım 1 bardak da süt içtim şimdi uyuyacağım

Gün içinde 12 bardaktan fazla su içtim bugün

Herkesten yorum bekliyorum sizlerin yorumları gerçekten benim için çok önemli bu yüzden buradayım :)

29 ağustos menüm
6 adet badem
Bir yemek kaşığı pişmiş yumurta 1 kibrit kutusu kaşar peyniri bir domates şekersiz çay 1 dilim köy ekmeği bir parça tavuk göğsü eti haşlanmış

Ara
Yoğurt küçük kase içine 11 tane kuru üzüm

Öğlen bir küçük tabak kabak yemeği 1 dilim köy ekmeği bir tane haşlanmış tavuk budu

Akşam
Bir küçük tabak az soslu makarna bir küçük tabak patlıcan 2-3 bardak şekersiz çay

Bugün kendimi aç hissetmedim pek fazla :)
Egzersiz yapamadım 10 tane mekik çekip uyuyacağım şimdi :) sevgiler :)

30 Ağustos Menüm
Sabah

Bir porsiyon menemen
bir dilim karışık tahıllı ekmek
yarım kibrit kutusu kaşar peyniri
3 salatalık
şekersiz çay

Ara

6 tane badem

Öğle
Küçük bir tabağın üçte biri spageti üçte biri patlıcan yemeği üçte biri kabak yemeği
Kuruüzümlü yoğurt
1 dilim karışık tahıllı ekmek

Ara

1 çay bardağı süt
1 tane şeftali

Akşam

2 kaşık bulgur pilavı
2 köfte büyüklüğünde tavuk eti
Şekersiz çay

Su

10-11 bardak

Egzersiz

55 dakika yürüyüş

31 Ağustos Menüm

Sabah

2-3 kaşık gelir sucuklu yumurta
Bir küçük lavaş ekmeğin yarısı
Yarım dilim karışık tahıllı ekmek
3,5 tane salatalık
Şekersiz çay

Öğle

Bir tabak içine 2 kaşık bulgur pilavı 4 kaşık patlıcan yemeği ve 1 köfte büyüklüğünde tavuk eti
1 küçük kase yoğurt
2 küçük dilim kavun
Yarım dilim köy ekmeği
6 tane badem
Bunların üstüne 1 bardak melisa çayı

Akşam

1 tabak yeşil fasulye yemeği
Yarım dilim köy ekmeği
4-5 küçük bardak şekersiz çay

Su

8 bardak

Egzersiz

Gün boyu evde sular kesik olduğu için spor yapamadım bugün

Geçen Hafta:87.5 kg
Bu Hafta: 86.3 kg
Fark: 1.2 kg

1 Eylül Menüm
Sabah
1 küçük dilim karışık tahıllı ekmek
2-3 kaşık pişmiş yumurta
1,5 tane salatalık
Şekersiz çay

Öğlen
1 tavuk dürüm
1,5 bardak yeşil çay
1 kutu ayran

Akşam
2 tane tavuk budu(haşlanmış)
1 küçük parça ekmek
2 tane salatalık
1 bardak süt
1 tane keçi boynuzu
3 avuç gelir(sanırım) badem

Su
En az 2 lt veya daha fazla

Egzersiz
En az 2 saat yürüyüş veya daha fazla

Dün Neler Yaptım

Önce kardeşimle sonra arkadaşlarımla gidilmesi gereken yerlere uzun süreli yürüyüşler yaparak gittik telefonumdaki adımsayar programına göre 11.436 adım atmışım ve 2 saat 7 dakika yürümüşüm öğlen kardeşimin daha çok yere gideceksin bugün bence bu dürümün hepsini yemelisin demesi ile hepsini yedim dürümün normal şartlarda yarısını yemeyi düşünüyordum.
Sonra akşam yemeğinde 2 salatalık yerim dedim ama 2 salatalık beni kesmedi ve arkadaşlarımla whatsapptan bir konu üstüne konuşuyorduk saat 00.00 ı geçmiş haliyle iyice aç hissedince haşlanmış tavuk badem süt ve diğerlerini yemiş bulundum ve anladım ki ana öğün atıştırmalıkla geçirilmemeli atıştırmalıkla geçirilecekse uyunmalı yoksa açlık krizi yaşayabiliyor insan halbuki akşam 20.00 gibi eve geldiğimde yeseydim tavuğu ve 1 parça ekmeği 3 avuç bademi indirmeyecektim gecenin bir vakti mideye... Yine de tartıda eksi görmüş olmak mutluluk verici :)))

Arkadasimin dugunune kadar kilo vericektim guya ama 1 ayda 1 kilo vermisim :)) isin ilginc tarafi fazla kalori almamama ve gunde en az yarim saat yuruyus yapmama ragmen kilo veremedim ki genel itibariyle kolay kilo veren bi insanim. Dugune 2 ay varken simdi bir baktim 27 gun kalmis ve panik oldum. Dugune kadar protein ve salatalik domates vb. Beslenmeyi dusunuyorum, daha sonrasinda da kalori alimimi biraz artiririm ama simdilik ruh halimi duzeltmek ve kendimi motive etmek adina bu sekilde beslenicem. bu sabah 69.9 ciktim, hedefim dugune kadar 65 olmak. Son diyetimde 1 ayda 6.5-7 kilo vermistim, yine yapabilirsem guzel olacak. Ama o zamanlar 1 saat yuruyus yapiyordum, su an 40 dkyi zar zor tamamliyorum ama bu aksamdan itibaren 60-70 dkya cikarmayi denicem. 3 hafta kadar buralarda takilmama izin var mi :)) sana da bol sans bu arada

Arkadasimin dugunune kadar kilo vericektim guya ama 1 ayda 1 kilo vermisim :)) isin ilginc tarafi fazla kalori almamama ve gunde en az yarim saat yuruyus yapmama ragmen kilo veremedim ki genel itibariyle kolay kilo veren bi insanim. Dugune 2 ay varken simdi bir baktim 27 gun kalmis ve panik oldum. Dugune kadar protein ve salatalik domates vb. Beslenmeyi dusunuyorum, daha sonrasinda da kalori alimimi biraz artiririm ama simdilik ruh halimi duzeltmek ve kendimi motive etmek adina bu sekilde beslenicem. bu sabah 69.9 ciktim, hedefim dugune kadar 65 olmak. Son diyetimde 1 ayda 6.5-7 kilo vermistim, yine yapabilirsem guzel olacak. Ama o zamanlar 1 saat yuruyus yapiyordum, su an 40 dkyi zar zor tamamliyorum ama bu aksamdan itibaren 60-70 dkya cikarmayi denicem. 3 hafta kadar buralarda takilmama izin var mi :)) sana da bol sans bu arada
Canım istiyorsan bu kilo verme sürecinde gün içinde neler yediğini ne kadar su tükettiğini ve ne kadar spor yaptığını her gün burada benimle paylaş yorumlaşalım istersen bu arada kilo verebilmen için her şeyden vücudunun ihtiyaç duyduğu kadar yemelisin ki vücudun saat gibi çalışsın yağ yaksın
Yürüyüşü de ayaklarının ve kalbinin dayandığı kadar yap yavaş yavaş arttır ki bi de yürüyüşün acısıyla ağrısıyla uğraşma kolay gelsin inşALLAH verebilirsin fazla kilolarını :)

Bu arada google a sağlık bakanlığı temel besin grupları yazarsan gün içinde neyi ne kadar yemen gerektiğini ilk sırada gelen linke tıklayarak öğrenebilrsin :KK66:

Son düzenleme:
2 Eylül Menüm

Sabah
2-3 kaşık pişmiş yumurta
1 çiğ köfte
1-2 salatalık
Şekersiz çay

Ara
Kuru üzümlü uoğurt(küçük kasede)

Öğlen
İki kaşık pirinç pilavı
Haşlanmış tavuk eti(1 köfte büyüklüğünde)

Akşam
3 -4 kaşık patates yemeği
Haşlanmış tavuk eti(1 but)
1-2 domates
Küçük salkım üzümün yarısı kadar üzüm

Ara
1 çay bardağı süt

Su
2 litre veya daha fazla su

Egzersiz
Dün 2 saat yürüdüğüm için bugün dinlenmek istedim

Merhaba hayırlı geceler herkese :)
3 ve 4 Eylül için menü paylaşımında bulunamadım misafirlikteydim çünkü. Ne demişler misafir umduğunu değil bulduğunu yer bu yüzden de yüksek kalorilileri de yemek durumunda kaldım. Zaten yemesem uzun süreli açlık yaşamam söz konusu olacaktı. 3 eylül günü yatıya kaldık. 4 Eylül akşamı ancak eve gelebilmiştim. Yine de börekten kekten pastadan az yedim. Tavvuk salatası yoğurtlu salata gibi şeyleri gerektiği kadar yedim abartmadan. Şu an o günlerin menüsünü de isterseniz hatırladığım kadarıyla ayrıntılı yazabilirim. 4 eylül akşamı evimde yemek yiyebildim sonunda :) en iyi öğünüm oydu sanırım :)
Neyse 5 Eylül'e geliyim o da göz tansiyonum yükseldiği için akşamki ara öğünde biraz abarttım. 5 Eylül Menüm ise şöyle :

5 Eylül Menüm

Sabah
Biraz tereyağı
2 haşlanmış yumurta
1 tane zeytin
Biree tane domates salatalık kelek
Şekersiz çay

Öğlen
Bulgurlu madılamak yemeği
7 tane badem

Ara
Bir kase yoğurt içine 10-15 tane kuru üzüm atıp yedim
1-2 kaşık torba yoğurtlu yarma(aşurelik buğday)

Akşam
Bulgurlu madılamak yemeği
Bir kase yoğurtlu tarhana çorbası

Ara
Şekersiz çay
5-10 tane üzüm
Bir domates
30a yakın badem
30a yakın cocopops

Su
Saymadım ama 1,5 litre içmişimdir en az

Egzersiz
Yapmadım

7 Eylül Menüm
Sabah
7 tane badem
Yumurta(pişmiş)
Yarım kibrit kutusu yağsız tuzsuz köyden gelen kaşar peyniri
1-2 tane zeytin
1 haşlanmış patates
1 domates(biber yemiş miydim hatırlamıyorum)
Şekersiz çay
Küçük taneli küçük salkım üzüm

Ara
1 bardak süt
2 tane kuru üzüm

Öğlen
1 küçük tabak yeşil fasulye
2 köfte büyüklüğünde haşlanmış tavuk eti
1 küçük kase yoğurtlu tarhana çorbası
1 bardak limonlu yeşil çay(şekersiz)
3-4 tane üzüm
1 domates

Akşam
1 küçük tabak kadar mantarlı menemen
1 dilim beyaz ekmek
1 diş sarmısak
Şekersiz çay
6-7 tane fıstık

Ara
1 fincan şekerli Türk kahvesi

Su
2 litreden fazla tam olarak saymadım

Egzersiz
Yapmadım

6 Eylül Menüm
Sabah
1 porsiyon kaşarlı yumurta
1 tane yeşil biber
2 tane domates
Şekersiz çay
20 tane orta büyüklükte üzüm
1 küçük parça yufka ekmek

Öğlen
7 tane badem
1 tane demir eksikliği hapı
4 kaşık yeşil fasulye
1 köfte büyüklüğünde haşlanmış tavuk eti
1 küçük kase yoğurtlu tarhana çorbası(1 kepçe)
1,5 bardak limonlu yeşil çay

Akşam
1 tane haşlanmış patates
2 tanecik üzüm
1 tane domates
1 tane yeşil biber
Şekersiz çay

Su
2 litreyi geçti

Egzersiz
25 dakika yütüyüş

8 Eylül Menüm

Sabah
1 tabak mantarlı menemen
1 dilim beyaz ekmek
Şekersiz çay
Yarım kibrit kutusu kadar yağsız tuzsuz kaşar peyniri

Ara
7 tane badem

Öğlen
1 tane tavuk dürüm(50 gr tavuk eti ile)

Ara
7 tane badem
Karışık aperatif tabağından Biraz patates, biraz soğan halkası bir tane sosis, 2 tane sigara böreği yedim kardeşimle yarı yarıya paylaştık
1 bardak şekersiz çay

Akşam
2-3 kaşık gelir patatesli kabak yemeği
1 küçük kase yoğurt

Su
2,5 litreyi geçmiştir

Egzersiz
18.475 adım(3 saat 18 dakika yürüyüş + 3 dakika koşu)
İlk 65 dakikası koşu bandında kalanı ise 10 saat içinde arkadaşlarla gittiğimiz gezide aralıklı olarak yürüdüklerimizin toplamı

86.3'ten 85.9'a düştüm 1 haftada :) ideal ve sağlıklı şekilde kilo vermeye devam :)

9 Eylül Menüm
Sabah
2-3 kaşık pişmiş yumurta
Şekersiz çay
1 çay kaşığı çokokrem
1 tane zeytin
Yarım kibrit kutusu yağsız tuzsuz kaşar peyniri

Ara
1 küçük kase Kuru üzümlü yoğurt

Öğlen
Çiğ köfteli marullu lavaş dürüm

Akşam
1 kase çorba
3-4 kaşık gelir patatesli kabak yemeği
1 çatal kadayıf tatlısı(tadımlık)
Şekersiz çay
7 tane badem

Ara
1 çay bardağı süt

Su
Saymadım bugün ama az içtim sanırım

Egzersiz
Bugün dinlendim

10 Eylül Menüm
Sahur
1 haşlanmış yumurta
1 kibrit kutusu kaşar
Şekersiz yeşil çay
1 zeytin
2 domates 2 dilim karışık tahıllı ekmek
Küçük 1 salkım üzüm
1 kase yoğurt

İftar
3-4 kaşık pirinç pilavı
1 salkım üzüm
Şekersiz çay

Ara
2 tane küçük bayram çikolatası
3 tane acılı çiğ köfte
Biraz marul
Şekersiz çay
1 mandalina

Su
İftar+sahur 9 bardağı geçti

Egzersiz
Yapmadım

Hayırlı Bayramlar :)

11 Eylül Menüm

Sahur
2 salatalık
2 domates
1 küçük kase yoğurt
1 elma
Şekersiz çay

İftar
4 kaşık yeşil fasulye yemeği
2 köfte kadar haşlanmış tavuk eti
1 dilim kepekli ekmek
2 salatalık
1 domates
Biraz yeşil biber
3,5 çay bardağı köyden gelen süt(sıcak)

Su
9 bardak veya daha fazla

Egzersiz
Yapmadım

Bende katılabilirim eğer istersen pınar, tanitayim kendimi bende 8 ağustostan bu yana diyet demek istemiyorum sağlıklı beslenmeye çalışıyorum 86.9 dan bugün itibariyle 80.7 ye düştüm çok şükür, yalnız benim bebeğim var emziriyorum, 5 yıl önce de 87 den 64 e düşmüştüm bir senede, bebek süt derken yine çıktım, ama olsun yine yapabilirim dedim bende bismillah dedim işte, az çok tecrübe de var azimli bir sekilde gidersek kilolarda gidiyor yalnız yeşil çay yok galiba beslenmende kesinlikle tavsiye ediyorum iki ara öğünü ne ekle metabolizmani hızlandırır hayırlı bayramlar

X