Pilav Tarifleri Pilav Tarifleri Oylama

En başarılı bulduğunuz pilav tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    605
  • Anket Kapalı .
Eline sağlık @Nevreste Ramazan öncesi tarif biriktirmek lazım, iftarda yiyemeyebiliriz ama sahurda hamur işi iyi gidiyor bizim evde.

Eline sağlık @Nevreste Ramazan öncesi tarif biriktirmek lazım, iftarda yiyemeyebiliriz ama sahurda hamur işi iyi gidiyor bizim evde.
Teşekkür ederim ablacım
Aynen Ramazanda hergün acaba ne yapsak diye düşünüyoruz.Ama yemek bölümü Ramazan konuları bize az çok yardımcı olur
Kilo alma durumundan dolayı sahurda elimden geldiği kadar hamur işi yapmayacağım.Ama eş ve çocuklardan istek olunca yaparım

Benim için iftarlar sorun değil, biliyorsun insan iftarda yiyemiyor, havalar sıcak olduğundan bardak bardak su içiyoruz yemek yemeğe mecalimiz kalmıyor, bir salata bir çorba yetiyor ama sahurda epey bir açlık hissi oluyor, eşimle normalde de sabaha kadar oturduğumuz için sahurda hamur işi, tok tutacak gıdalar hazırlamam şart:)
Sanırım 1 ay boyunca hamur işlerine asılacağım, krep, gözleme, börek

Xs beden olunca krepin,böreğin,gözlemenin lafımı olur
Benim de kızlar oruç tutmak istiyor.Gecen yılda çoğunu tuttular.Onlar için ben de yapacağım.
Su ve çay içmekle geçer zaten Suya dayanamıyorum.

Oy kurban olurum büyüdüler de oruç mu tutuyorlar
Çay daha sofraya oturmadan demleniyor, 2 sürahi suyu koyuyoruz önümüze içip duruyoruz:))

Oy kurban olurum büyüdüler de oruç mu tutuyorlar
Çay daha sofraya oturmadan demleniyor, 2 sürahi suyu koyuyoruz önümüze içip duruyoruz:))
Tutmak istiyorlar ben de karışmıyorum.Benim ufaklık bile geçen yıl 1 tane tuttu.Bu sene hepsini tutacağım diyor.
Normal günlerde bile 1-2 saat su veya çay içmezsem kendimden geçiyorum.Ne yaparım bilmiyorum.Rabbim sabrını verir inşaallah

İstiyorlar madem tutsunlar, benim kızda böyle başlamıştı tutmaya.
Çay benim tiryakisi olduğum bir içecek olduğundan, içmezsem baş ağrısı yapıyor ama Ramazan'da Allah veriyor sabrını, akşama kadar içmeden durabiliyorum fakat daha orucu açar açmaz birkaç kaşık çorba sonrası hemen çaya sarılıyorum

Bende aynen öyleyim ablacım,galiba çay bağımlısıyım

deynepnaz,
zeytinyağı kullanabiliyor musunuz peki?
Katı yağ sağlıklı değil, tereyağın kokusu ağır geliyorsa zeytinyağı kullanın pilav ve makarna da dahil.
Zeytinyağlı sevilmez mı hiçAma pilava,makarnaya hiç denemedim.Bir yakınım da pilavı zeytinyagsiz yiyemedigini söylemişti,genelde sıcak yemeklere yakışmaz gibi düşünüyoruz

Şekerli içiyorum deseydin şaşardım zaten
Mune zaten kesin şekersiz içer çayı
Şekerli çay içen kimse yok mu be,henüz karşıma çıkmadı KKda
O zaman sende bundan sonra çayı şekersiz içiyorsun
Ben çaya şeker atsam ayda 5 kilo şeker kullanırımEşimde şekersiz içiyor bu sebeple ortada şekerlik pek olmuyor

O zaman sende bundan sonra çayı şekersiz içiyorsun
Ben çaya şeker atsam ayda 5 kilo şeker kullanırımEşimde şekersiz içiyor bu sebeple ortada şekerlik pek olmuyor
Denedim ayrılmayı ,beceremedim
Ben bir de büyük bardakla içiyorumAma 2 tanecik atıyorum
Çevremde de şekersiz içen yakınlarım var.Çay kaşığına gerek yok,şekersiz çayın tadını daha iyi alıyorum dedikçe Ben de istiyorum o damak tadından

Ben de genelde kupa ile içiyorum.Sahiden şekersiz çayın tadı bir başka1-2 hafta zorlanırsın sonra alışıyorsun
Önce onu 1.5 kaşığa indir,sonra 1 kaşık yavaş yavaş azalt
Zamanla alışırsın

Zeytinyağlı sevilmez mı hiçAma pilava,makarnaya hiç denemedim.Bir yakınım da pilavı zeytinyagsiz yiyemedigini söylemişti,genelde sıcak yemeklere yakışmaz gibi düşünüyoruz

Pilav ve makarnaya da çok yakışıyor zeytinyağlı, bir ara mutlaka deneyin, pilav ve makarnalara koyduğunuz margarin oranı neyse ondan daha az zeytinyağı koyun, malum zeytinyağı koyu kıvamlıdır fazlası aşırı yağlı hissi verir, kahvaltılarda tereyağ ve zeytinyağı kullanırım, tüm salatalar, yemekler ve hatta kızartmaları zeytinyağıyla yaparım, yalnız kızartmalarda zeytinyağ belli sıcaklığa ulaşınca yandığından zararlı olabileceği için bir miktar ayçiçek yağıyla inceltirim, senelerdir eve margarin sokmuyorum, bir misafirim gelirde tereyağ ve zeytinyağını sevmediğini söylerse müstesna tabii.

Şekerli içiyorum deseydin şaşardım zaten
Mune zaten kesin şekersiz içer çayı
Şekerli çay içen kimse yok mu be,henüz karşıma çıkmadı KKda

Ben şekerli içiyorum hamileliğime kadar şekersiz içiyordum ama maalesef çayı o kadar çok sevmeme rağmen hamilelik döneminde sürekli çiğ çay kokusu aldım içtiğim çaylarda ve sırf içebilmek için şeker koymaya başladım, o gün bugündür şekerli içerim

Desenize eliniz cımbıza olduğu kadar mutfağa da çok yatkın
Şekerli çay içen birini tanıdığıma memnun oldum KKda.Bir kişi olsa da bin kaplan gücünde
Gördünüz mü Nevreste , @Tatlicadi Meg , HanimKelesimiGetir Mune de şekerli içiyor çayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…