Pilav Tarifleri Pilav Tarifleri Oylama

En başarılı bulduğunuz pilav tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    605
  • Anket Kapalı .
Ben tereyağını sevmiyorum.:olamaz:Onun yerine bizim katıyağ koyuyorum :KK45:
Bugün ramazanlık için az kuru yufka yaptık annemle.Bitiminde gözleme yaptık,eşim tereyağlı istedi,tereyağını süremedim ,kokusunu sevmiyorum :bicak:.Eşim sürdü :ıslık:
Hadi yao_OAma margarinde sağlık açısından iyi değil:KK51:Tabi kokusu bile rahatsız ediyorsa yiyemezsin ,kullanamzsın:KK19:

Bir de börek ve tuzlu kurabiye,poğaçalarda kullanıyorum:KK45:Ben sadece bazı kurabiyelerde margarin kullanıyorum oda çok nadir:KK45:
Evet kurabiye ve poğaçayı unutmuşum:KK45:Un helvasında da güzel oluyor.Geçen gün sıvıyağlı tarif gördüm yapayım dedim,damak tadıma hiç uymadı:KK45:Düşündükçe çıkıyor kullanım yerleri.:KK53:

Havalar ısınmaya başladı, zeytinyağlı yemekleri yaz mevsiminde daha çok tüketen bir aile olarak iç bakla, enginar ve bezelyeyle yaptığım enginarlı iç bakla yemeğimle karşınızdayım:-)
IMG_1145.JPG

Zaten bir pilava ,bir de makarnaya,ha bir de yumurtaya ,bir de kadayıf vb tatlılara :KK45:.Genelde sıvıyağ kullanırım.
deynepnaz,
zeytinyağı kullanabiliyor musunuz peki?
Katı yağ sağlıklı değil, tereyağın kokusu ağır geliyorsa zeytinyağı kullanın pilav ve makarna da dahil.

X