Peki erkeklerin hakları ne olacak?

Birde sey var: kadinin beyani esastir sacmaligi.. bunlari soyleyenlerin ogullari yok mu? Hic mi duzgun erkek tanimamislar hayatlarinda mesela?

kadinin beyani esastir denmesi kadinin her dedigi kabul edilir manasinda degil, bu yuzden de sacmalik sayilmaz. bizim gibi toplumlarda bu ne kadar dogru anlasiliyor tartisma konusu tabii. hala cogu insan bunun ne oldugunu anlayamamis halde.

Birde sey var: kadinin beyani esastir sacmaligi.. bunlari soyleyenlerin ogullari yok mu? Hic mi duzgun erkek tanimamislar hayatlarinda mesela?
O beyanla mahkumiyet verilsin demek değil beyanla soruşturma açılsın anlamına geliyor. Bazen şikayetçi olunca dava bile açılmıyor. E açılsın zaten masum olan aklanır.

Ama sacma degil mi? Yani kadin yalan soyluyir olamaz mi? Gecen cicisler yasi kucuk erkek cocugunu taciz etmisler mesela
Neden saçma olsun? Yalan söylüyorsa zaten açığa çıkar. Kaldı ki cinsel saldırıya uğradım demek bu toplumda kolay mı? Tekrar ediyorum kadının beyanı esas diye kimse suçlanmıyor. Sadece soruşturma açılması için kadının ifade vermesi yeterli. Biri sizi taciz etse soruşturma açılması için bir insanın insiyatifine bırakılmasını mı tercih ederdiniz? Mevcut durumda soruşturma açılıyor. Kadın yalan söylüyorsa zaten adaleti oyalamaktan, yalan beyandan ve iftiradan ceza alacak. Ama bu sayede doğru söyleyen yüzlerce kadının hakkı savunulmuş olacak.

kadinin beyani esastir denmesi kadinin her dedigi kabul edilir manasinda degil, bu yuzden de sacmalik sayilmaz. bizim gibi toplumlarda bu ne kadar dogru anlasiliyor tartisma konusu tabii. hala cogu insan bunun ne oldugunu anlayamamis halde.
Herkes bu sekilde anliyor
Emin olun

Neden saçma olsun? Yalan söylüyorsa zaten açığa çıkar. Kaldı ki cinsel saldırıya uğradım demek bu toplumda kolay mı? Tekrar ediyorum kadının beyanı esas diye kimse suçlanmıyor. Sadece soruşturma açılması için kadının ifade vermesi yeterli. Biri sizi taciz etse soruşturma açılması için bir insanın insiyatifine bırakılmasını mı tercih ederdiniz? Mevcut durumda soruşturma açılıyor. Kadın yalan söylüyorsa zaten adaleti oyalamaktan, yalan beyandan ve iftiradan ceza alacak. Ama bu sayede doğru söyleyen yüzlerce kadının hakkı savunulmuş olacak.
O zaman cumle yanlis.. biri zaten sikayetciyse baska birinden taciz sebebiyle buna kadinin beyani esas denilmez bence.. cumle bastan sona yanlis. Taciz edilen erkekler icin ne diyecekler o zaman🙄 ki anliyorum tabiiki taciz edenlrt genelde erkek..yinede cumleyi dogru bulmuyorum

Herkes bu sekilde anliyor
Emin olun

bu konu bizim insanimiz tarafindan yanlis anlasiliyor iste. burada gayet net aciklayan olmus zaten.

O zaman cumle yanlis.. biri zaten sikayetciyse baska birinden taciz sebebiyle buna kadinin beyani esas denilmez bence.. cumle bastan sona yanlis. Taciz edilen erkekler icin ne diyecekler o zaman🙄 ki anliyorum tabiiki taciz edenlrt genelde erkek..yinede cumleyi dogru bulmuyorum
Bu hukuki bir cümle, halk için değil ki. Olayı çarpıtmak için kadın düşmanları kasıtlı olarak toplumu yanlış bilgilendiriyor. Ama bize verileni araştırmadan doğru kabul etmek de bizim hatamız.

Bu hukuki bir cümle, halk için değil ki. Olayı çarpıtmak için kadın düşmanları kasıtlı olarak toplumu yanlış bilgilendiriyor. Ama bize verileni araştırmadan doğru kabul etmek de bizim hatamız.
Ama o cümlenin doğrusu mağdurun beyanı esastır şeklinde değil mi? Tontriko bunu kastediyor sanırım. Zaten buradaki mağdurun beyanı esastır cümlesinde sadece kadın değil aynı zamanda erkek veya çocuk da mağdur olabilir.

Ama o cümlenin doğrusu mağdurun beyanı esastır şeklinde değil mi? Tontriko bunu kastediyor sanırım. Zaten buradaki mağdurun beyanı esastır cümlesinde sadece kadın değil aynı zamanda erkek veya çocuk da mağdur olabilir.
Ben kadın ve çocuğun beyanı esastır diye biliyorum. Ama kesin bilgim yok maalesef.

Allah razi olsun.. evet neden kadin kelimesi
Kullanilmis bunu anlamiyorum..ayrica bu kadar yanlis anlasilmaya musait bir cumle kurmuslar…isin normali zaten sikayetciysen tacizden vs. Zaten dikkate alinsin inceleme yapilsin..illa kadinin beyani esastir demek gerekmez.

başlarım erkek haklarına diyorummm........yorumum budurrrrr :KK45:

Isin garibi böyle seylerin kadinlar tarafindanda savunulmasi. Bende magdur edilen erkek taniyorum. Ama bir magdur erkek varsa üstüne kac tane magdur kadin sayabiliyoruz bir hesaplasinlar. Bizim kadinlarimiz nerdeyse dogdugu günden irtibaren baski ve siddetle karsi karsiya kaliyor. Bosanina "ikinci sinif insan" veya daha cirkini "ikinci el mali" muamelesi görüyor. Bunlarin bas sorumlusu erkekler ve onlarin popolarini böyle kaldiran kadinlar degil mi? Kafalarina göre dini de kullaniyorlar. Hani erkek evi gecindirmekten sorumluydu? Islerine gelmiyorsa birden yine demokratik olmaya calisiyorlar. Ben simdiye kadar beklenilen yemek masada degil diye basinda lampa kirilan erkek tanimiyorum, ama kadin taniyorum. Tecavüze ugrayip acele Türkiyede bir köyde yasli bir adamla evlendirilen kizi da unutmadim. Ayrilmak üzere olan esi tarafindan yolu kesilip kolu kirilan ve bicakla yaralanan ablayi da. Önce bir kadinlarin bizim toplumda durumlarini düzeltsinler erkekler icin magdur edebiyati yapmadan önce. Yani sinirlenmiyim diyorum ama iste sinirleniyorum. :ruh:

Allah razi olsun.. evet neden kadin kelimesi
Kullanilmis bunu anlamiyorum..ayrica bu kadar yanlis anlasilmaya musait bir cumle kurmuslar…isin normali zaten sikayetciysen tacizden vs. Zaten dikkate alinsin inceleme yapilsin..illa kadinin beyani esastir demek gerekmez.
Sizden de Allah razı olsun :)
O cümle benim bildiğim dediğim gibi mağdurun beyanı esastır şeklinde. Aklımda böyle kalmış. Bu mağdur kadın olabileceği gibi erkek veya çocuk da olabilir, cinsiyet ayırt etmeksizin.

Kadınların uzun süre nafaka alması durumu bence de kötü. Adam üç ay da evli kalsa nafaka veriyor. Yazık. Kadın kendi istememeli. En azından bir süre sonra kendisi için istememeli bunu. Bosanmadim şükür ama böyle düşünüyorum. Yanlış veya doğru herkes insan kimse kimseye eziyet olmamalı. Adama da üzüldüm. İyi adamlar balkonda otururken hayat bitiyor gibi bir söz vardı ya hani . İşte o adamlara üzülüyorum. Umarım erkeklerin de hakkı bulunur. Her iki taraf da eşitlik olmali bu konuda. Zira hikayede ki kadın hem boşanmak isteyen hem evden gitmeyen olmuş. Allah'ım bizleri aklı selim insanlar etsin. Her erkeğe her kadına mutluluklar diliyorum ♥️
Boşanan kadına bakış açısı değişecek o zaman. Yobaz beyinler boşanmış kadına türlü yükler yüklüyor erkekler öyle mi? Birçok kadın taciz ediliyor bu yüzden. Erkekleri boşanmış olduğu için taciz edeni hiç duymadik duymayiz da.

Boşanan kadına bakış açısı değişecek o zaman. Yobaz beyinler boşanmış kadına türlü yükler yüklüyor erkekler öyle mi? Birçok kadın taciz ediliyor bu yüzden. Erkekleri boşanmış olduğu için taciz edeni hiç duymadik duymayiz da.
boşanıyor diye kızkardeşini kocamda gözü var diye suçlayan üye bile okuduk burada.vayy bu ülkede kadın olmaya vayyy.bir de erkekleri mi düşünecektik pehhh

boşanıyor diye kızkardeşini kocamda gözü var diye suçlayan üye bile okuduk burada.vayy bu ülkede kadın olmaya vayyy.bir de erkekleri mi düşünecektik pehhh
Kac kadın erkeği öldürdü kaç kadın yaktı kül etti daha dün boğazını kesmiş sevgilisinin biri. Ne hakkı var onun üzerinde? Annesi o kadını yetiştirene kadar ne emekler verdi.. Bir tanesi çocuğunun gözü önünde lokantada karısının şah damarrini kesti öldürdü. Öbürü not vermedi diye güzelim hukukcuyu öldürdü. Bunlar ne peki? Neymiş zavalliciklar nafaka oduyormus. Ay kıyamam. Bunu da savunan genelde ikinci eşler. Yarın bir gün onlar da bosansa nafaka diye ağlarlar. Zaten bosadigi kocaları peşini bıraksa gidip yuva kuracaklar onların parasına da ihtiyacı olmayacak.
Her şey bitti erkeklerin nafakası yok iş bulamamasi. Ben de kadınım ve işsizim ne alaka yani?
Çocuğunu gece boyu uyutmaya çalışıp uykusuz ise giden öğle arasında koştur koştur süt yetistiren annelerin hakki ne olacak ? Kirsin dizini evde otursun tabi. Ne gerek var.

X