pcos ve adet

merhabalar bende polikistik over sendromu hastasıydım belirli tedaviler sonucu kistlerin kalmadığı söylendi halen daha belli aralıklarla takip ediyoruz ama hamile kalamıyorum doktorumun söyledi herşey normal eşim icinde aynı şeyleri söyledi korunmayı bırakalı bir seneyi geçti ama hamile kalamadım biraz dahamı beklesem diyorum kafam çok karıştı artık beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

Merhaba Sevdagül,

İlaç kullanmadan da adet görebilirsiniz. Bu kilo vererek olabilir. Başarısızlığın nedenleri detaylı testlerle araştırılmalıdır.
Başarılı bir merkezde tüp bebek tedavisine devam etmenizi öneririm.

Sağlıklı günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba Raebzeh,

PCO sendromunun etkilerinden az da olsa kurtulmak için öncelikle kilo vermelisiniz. Diyetinizi sporla desteklemeliniz. Başarılı bir tüp bebek merkezinde yumurtlama tedavisi görmenizi öneririm.

Merhaba Cucu-pete,

İlaç kullanımınızı uzman bir doktor kontrolünde yumurtlama takibi ile uygulayın. yurmurtalarınız yeterli gelişmeyi gösterdiğinde aşılama tedavisi uygulanabilir. Aşılama denendi ama gebelik elde edilemediyse tüp bebek tedavisi görmelisiniz.

Merhaba Violette,

Polikistik over rahatsızlığında adet düzensizliği ilerleyen yaşlarda görülebilir. Eğer kilo probleminiz varsa zayıflamanızı öneririm. Gebelik için öncelikle yumurtlama tedavisi ve aşılama yapılabilir. bundan sonuç alınamazsa tüp bebek tedavisi uygulanması gerekebilir.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba İsimsiz00,

Göğüsteki süt kanallarından sıvı gelebilir. Kan gelmezse önemli bir durum yoktur. 1 yıl regl olamamak hiç iyi değil. Bu kadar uzun süre adet görememk kesinlikle önerilmez. İlaç kullanarak adet görmelisiniz. mutlaka bir uzman doktor gözetiminde tedavi olmalısınız:

sağlıklı günler dilerim:

Merhaba Güçlü.z,

Dikkatli ve ilgili bir yumurtlatma tedavisi ve aşılama tedavisi ile gebe kalabilirsiniz. Tabii eşinizin sperm değerlerinin normal olduğunu varsayarsak. Hamile kalma ihtimaliniz aşılama yapıldığında % 15 diyebiliriz. Eşinizin sperm tahlilini kuruger yöntemlerine göre başarılı bir merkezde yaptırmasını öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Bebişim52,

Progestan düzeyi önemli değil. Dikkatli bir yumurtlama tedavisi görmelisiniz. Devamında eşinizn sperm değerlerine göre aşılama da gerekebilir. Yumurta durumunuza göre en etkili ilacı (hap ya da iğne) doktorunuz seçecektir.

Merhaba İlayda42,

Yumurtlama tedavisi görmelisiniz. 3 seferde gebelik olmazsa aşılama, yine olmazsa tüp bebek denenmeli. Şeker hapı çok yararlı değil. Tedavinizin başarısında eşinizin sperm değerleri de önemli.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Cat,

Umarım sizler için faydalı olabiliyorumdur. Elimden geldiğince hızlı cevaplamaya çalışıyorum sorularınızı. Gecikmelerden dolayı lütfen mazur görünüz.

İstanbul ve Ankara'da başarılı merkezler var. İsim vermem doğru olmaz sanırım. Ama Ankara'da tedavi olmayı düşünürseniz, merkezimize bekleriz.

Başarılar diliyorum.

Merhaba nm_altan,

Düzenli regl olmanız, düzenli yumurtladığınız anlamına gelmeyebilir.
Takip eşliğinde yumurtlama tedavisi görmenizi öneririm.
Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba EESMMA,

Sorunuzda yaşınızla ilgili herhangi bir bilgi vermemişsiniz. Bu tedavi için otuz beş yaşınızı geçirmemenizi tavsiye ederim, sekiz ay önce fsh değerinizin yüksek çıktığını daha sonra normal değerde olduğunu yazmışsınız, bahsettiğiniz gibi fsh değeriniz değişebilir.Yaş durumunuza göre çocuk sahibi olma planlarınızı çok fazla ertelemeyin.

Sağlıklı günler dilerim.

Doktor bey merhaba, bende adet düzensizliği mevcut. İlk adetimi 15 yaşındayken olmuştum. Herzaman 35 günü buluyordu adet dönemlerim bazen geçiyordu da. Şu an 2 senelik evliyim geçen sene bebek istediğimiz için doktor kontrolüne gittiğimde doktor sol yumurtalıklarımda 0,1 milim boyutundunda 5 tane kist olduğunu söyledi. Sağ yumurtalıklar sağlıklıymış. Hormon değerlerim her ay ölçüldü testosteron yüksek değildi ama östrojenim düşüktü 2 ay klomen kullandım ve 7. ayda doğal yollarla hamile kaldım. 2,5 aylıkken bebeğimizin kalp atışı olmadığı için kürtaj oldum. İlk adetim 42 ikinci adetimde 36. günde oldu. pcos lumuyum bilmiyorum ama adetlerimin düzene girmesi ve tekrar gebelik oluşması için ne gibi bir tedavi yolu izlemeliyiz. Teşekkürler

cevabınız için teşekkürler. bugun kan sonucu aldım. 2.00 yazıyor. öncekı kan sonuclarımla kıyaslayınca hep 0,01 veya 0,06 ve 0,31 cıkardı bunun böyle çıkması kafamı karıstırdı. yeni bi gebelık oluşuyor diyebılırmıyız? yada bu sonuç kesin negatif sonucmudur? yoksa bi kac gün sonra tekrar etmek gerekirmi? Adet geçeli şuan tam 8 gün sevgiler

Merhaba Cat,

İstanbul'da size önerebileceğimiz merkezler vardır. Onlardan bu konuda fikir ve yardım alabilirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.

Merhaba Zehra_s,

Polikistik over sendromunda adet uzamaları görülebilir. Bununla ilgili doktora gidip kontrol olmalısınız, sorunuzda kilonuzdan bahsetmemişsiniz, doktorunuzun sizin için önereceği tedavi programına uymanızı tavsiye ediyorum.

Tedavinizde başarılar ve sağlıklı günler dilerim.

dr bey öncelikle verdiğiniz bilgiler ve cevaplar için çok teşekkür ederim.yukarıda yazmıştım..size soracağım başka bir sorunum var..kızımı sütten keseli 8-9 ay oldu..sol göğsümde hala süt var ilk günkü gibi sarı yağlı süt geliyo.ara ara sızıdan yatamıyorum..yakınlarım sütün koruyabileceğini o sütün kesilmeden hamile kalamayacağımı söylüyorlar..bu süt gerçekten hamile kalmamı etkiler mi? sütü ilaçla kesebilir miyim..teşekkür ederim dr bey...

merhaba dr bey,zamanınızı ayırıp ilgilendiğiniz için tşkler.ben 30 yaşındayım,1.64 boy ve 64 kiloyum.sürekli adet düzensizliğim var ama hormonlarım düzenli,kilo ve düzensizlikten başka sorunum yok.9 aydır korunmuyoruz ama daha gebelik elde edemedik.dr um metformin kullanmamı önerdi,kilo vermeme ve yumurta gelişimine olumlu katkısı olucağını söyledi.insülin ilacı olduğu için tereddüt ediyorum.ne önerirsiniz?

Merhaba doktor bey

ben 1 sene önce doktora gittim 5 senelik evliyim doktor evlendikten sonra çok kilo aldığımı ama adetlerim çok düzenli olduğunu sivilceler arası olduğunu kıllanma az var doktor muhayne etti beni ama hiç bir test ve dahlil istemedi bana pco rahatsızlığımın olduğunu söyledi kilo ver hamile kalırsın dedi.kafama takılan adet düzenli olduğu halde ben pco rahatsızlığı olabilirmi?

Başka bir doktora gittim benden adettim 3 günü hormon testi istedi sonuçları getirdim normal hepsi dedi.rahim filimi istedi çektirdim 2 kanal tıkalı yapışıklık var dedi tüp bebek yapın.bende 2 ay sonra tüp bebek tedavisine başladım.eşimde hiç bir sorun yok.11 yumurta toplandı kısa tedavi uygulacağız dedi.3 oldu ve rahime yerleşti.test sonuçları hamile çıktım 15 gün 662 ikiz olabir dedi 6 haftalık kese göründü 8 haftalık kalp atışı duyulmadı ve doktor 1 hafta sonra düşük olur dedi alalım dedi ve aldırtık.benim merak ettiğim ben pco rahatsızlığı var mı?bebek düşük sebebi kromozon bozukluğu dedi benim neleri araştımam lazım. Bu sene tekrar demek istiyorum ama kafam çok karışık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…