Patronuma ilani ask ettim

Yok ayol niye ezilen kadın olasın? Abla değer görmeyeceğimizi iddia etti ya ona istinaden yazdım.

Valla aynen öyle dedi. Ellerin çatlamasın da der arada.

Var benimkide öyle akşam oje sürduysem 2 saat hiç birsey yapmiyacagimı bilir ne gerekiyorsa o yapar tırnaklarim kırmızı cizgim
O zaman benim bu konuda diyecek bir şeyim yok. Allah muhabbetinizi arttırsın ne diyeyim
Erkek anlamaz, bunlar kadın işidir kafasında biri değilim gerçekten. Ama ojeler bozulmasın bulaşığı ben yikayayim diye ben söylemeden böyle düşunecek bir eş beni şaşırttı açıkçası. Kendi hayatımda karşılaşmadım ve karsilacagimi da düşünmüyorum ondan şaşırdım. Ben bile bu kadar ince düşünceli değilim.
Biz de ezilen kadın değiliz ama ya Evdeki her işi erkek yapmıyordur ki. Yani biri yemeği yapar biri toplar biri temizler biri süpürür ortaklaşa yapılır. Ya da biri dışarıda çalışıyordur evde daha az iş yapar nispeten. (Şimdi biri bunu alintilayip her işi kocam yapar ben hiçbir şeye elimi sürmem derse diyecek bir şeyim yok o kadarına

Benimkide yemek yapmaz ama sofra kaldırır bulasik makinasi bosaltır doldurur

Yok ayol niye her işi kocam yapsın. Bugün pazar, iş yok içinden geldi bişeyler yaptı. Ne ben yaparım her şeyi ne eşim. Ama normal bir türk erkeğinden daha fazla iş yaptığını, yardım etmediğini iş bölümü yaptığını söyleyebilirim. Evlendiğimden beri evi süpürdüğüm sayılıdır mesela. Pandemiden önce kadın gelirdi, pandemiden sonra eşim süpürüyor. Ben de arkasından siliyorum işte.

Ne münasebet
Taş yerinde ağırdır nokta
Biz taş değiliz işte, mesele o. Bunu diyen kuzenim kendine göre birini bulamadı, yaş oldu 31. Bunu diyen arkadaşım eşi ile büyük sorunlar yaşadı, o sevgili iken ve evlenene kadarki nazların niyazların acısını fena çıkardı yamuk kocası.
Yok arkadaş öyle değil yaww Ağırdan satsın kendini kız! az ağırdan !
Kolay kadın olmasın
İlerde kıymeti bilinir
Bunları 30 yıl sonra anlayabilirsiniz ben buraya yazdım
Burdaki kolay kadın benim, rahatım beyde yok.

1,5 ay adam öpüşmekten ileri gidemedi, meğer benden utanıyormuş. En sonunda bi gece konaklamalı bi organizasyon yapıp attım otele 3.ayda evlilik teklifi geldi.
8 sene olacak, elbet arada tartıştık ama gözümün içine bakar. Ama bunu yaşamamış, bizim ülkenin kültüründe yetişmiş kadınların bunu hayal etmesi, kabul etmesi imkansız; onlara ancak “iffetli” olurlarsa “kabul edilecekleri” öğretilmiş. Bak sevilecekleri de demiyorum...

Bence güvenme canım kaçan kovalanır derler ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…