Para isteyen aile

Aileye ve aradaki bağa göre değişir.
Babama çöp vermem o kadar netim,baskısı hariç bir haltını görmedim,hayatta vermem.
Anneme yağdırırım,maddi olarak çok desteği olmasa bile hep güç veren yanım o...Bugün ev alsam,araba alsam biliyorum ki ne kardeşim ona çökmeye çalışır,ne annem hakkımı yer.O yüzden veririm.
Ben aileme ayrı bir evim,yaşamım olsa da veriyorum,tatil yapsınlar,kafa dağıtsınlar diye,istemiyorlar devamlı uyarıyor hatta gönderme diye ama veriyorum.
Ama burda şu önemli annem ben baktım büyüttüm vereceksin kafasında biri olup istese,muhtemelen sinir olup hayatta vermezdim.
Baktık o kadar şimdi sende bize bak kafasındaysa ailen(ki bence öyle,bahçe için kimse birikimini istemez çocuğundan)o zaman verme ve bunu bencillik olarakta görme,ailen dahi olsa kullanıldığını sezdiğin an dirsek atmak şart.
Sen anladığım kadarıyla zaten vermek istemiyorsun,o yüzden düşünüp kendini suçlamana gerek yok.

400 euromu asgari ücrete yakın bir para? Bir ev tutup taşınsa dünya kadar masrafı olacak. Ev kirası, faturalar, yeme içme masrafları minimum 1500 euro tutar. Evin temizliği ve yemekte konu sahibine ait olacak ayrıca. Biz okuttuk büyüttük karşılığını ver demiyorlar aslında, bu zamana kadar biz baktık, hiç olmazsa çalışırken bizim sirtimiza binme diyorlar ve bence haklılar.
Size göre haklı olabilirler, bana göre bir ailenin zaruri ihtiyaçtan öte çocuğundan parasal açıdan destek beklemesi yanlış. Bnm bakış açıma göre bir aile çocuğuna karşı "Nasıl olsa kira vermiyorsun, atabildiğin kadar kenara para at, birikim yap ki yrn bir gün kendine yeni bir hayat kurarken zorlanma" mantiginda olmalı. Kendisine yeni bir hayat kurduğunda cebinden gidecek olan para 1500 euroya yakın bir meblağ diye daha fazla beklentiye girilmesi yanlış bir tutum bana göre.
Asgari ücret mi😂 400 euro veriyormuş. O paraya paylaşımlı evde kiralık oda bile yok. Kaldığı evin elektrik su faturası, yemesi içmesi, varsa kirası falan emin olun 400den çok daha fazladır.
Üye yurt dışında yaşıyormuş, ben Türkiye'de yasadığını varsayarak yaptım bu yorumu. Yurt dışı sartlarını bilemem.

Yalnız o ailenin ömür boyu çocuğu oluyor kendisi ailelerde çocuk değil ona bakarsak koskoca ana baba olmuşlar kendi başlarının çaresine baksınlar madem.
Ayrıca konu sahibi bana baksınlar demiyor ki öyle bir isteği de yok zaten
Onların imkanlarını kullanıyor ama ev kızı olsa ailesi bakar kız da ev işlerine yardımcı olur

Siz asgari ücret veriyorsunuz ailenize anladığım kadarıyla.
Babanız emekli mi?
evde kaç çocuk daha var ?okuyorlar mi?
Bahçe çok gerekli mi?
Zaten her ay veriyorsunuz.
Hayir asgari ücret vermiyorum, daha az bir miktar veriyorum. Sanıyorum bir yanlış anlaşılma oldu forumda.
Hayir emekli değil, çalıšıyir.
3 çocuk var. Iki'si çalışıyor, diğeri iş arıyor.
Onlar için gerekli, bir bölümünü düzenlemek istiyorlar

Onların imkanlarını kullanıyor ama ev kızı olsa ailesi bakar kız da ev işlerine yardımcı olur
Hanımefendi anasıyla babası onlar dedikleriniz ayrı eve çıkma istemiş izin vermemişler gizli saklı eve çıkacak konu sahibi
Anamızın babamızın imkanlarını kullanmayacaksak kimse ailesinden miras almasın ozaman

Paranı biz yiyemiyceksek evde otur bize hizmet et diyorlar yani😮 Öğrenciyken devlet burs vermese okutmayacaklardi zaten muhtemelen...Gerçekten ne kadar da evlat vefasina layık bir aile...
Bilmiyorum para'yla mı alakalı. Belki'de kadin olduğum için tek başıma yaşamamı istemiyolardır. Belkide korkuyolardır, bana bişey olur diye.

Eğer devlet burs vermeseydi, okutamazalardı (okutmazlardı değil). Onlarda çok istediler okumamı.

Evlenirken hiç birikimim yoktu. Çeyizimi annemle babam yaptı. Kına gecemde epey takı takıldı, kına salonumu çeyizlerin büyük taksitlerini takıyla ödedik, kalanını bana verdiler.
Doğum yaptıktan bir süre sonra eşimin işleri tepe taklak oldu, bir sürü borçla ortada kaldık mesela. Bende çalışmıyordum bebekten dolayı, o dönem ailem sahip çıktı bize. Sadece bana değil eşime ve çocuğuma da baktılar. Onların desteğiyle toparlandık. Bekarken hiç destek vermemiş olsam o zaman onlardan destek almaya çok utanırdım.
Ailenizin durum.olduğu için size yardım edebilmişler. Ama benim ailemin öyle bir durumu yok

Hanımefendi anasıyla babası onlar dedikleriniz ayrı eve çıkma istemiş izin vermemişler gizli saklı eve çıkacak konu sahibi
Anamızın babamızın imkanlarını kullanmayacaksak kimse ailesinden miras almasın ozaman
Anne baba imkanlarını tabiki kullanıcaz ama hep tek taraflı olmaz

Yetişkin bir insan çalıştığı halde geçimini anne babasına sağlatıyorsa evet yük olur. Benim kuzenim öğretmen, anne babası isyan etti sonunda. Annesi diyorki işten gelince soyunup kirli sepetine atıyor, yıkayıp ütüleyip dolabına asıyorum. Yemeğini önüne koyup bulaşığını yıkıyorum. Çalıştığı için hiçbir işe elini sürmüyor. Biz paraya sıkıştığımız zamanda başkalarından borç alıyoruz, çünkü asla eve tek kuruş destek olmuyor. Birikim yapıp ev alacakmış. Ben olsam tutar kolundan sokağa atarım böyle sorumsuzu. İnsan yaşadığı evin faturasını içinden geldiği için ödemez, mecbur olduğu için öder.
Kuzenizin yaptiği çok yanlış

X