Panik bozukluk hakkinda yardım

Bana özelden yardımcı olabilen olursa çok sevinirim, hamile kalamıyorum korktugum için.. destek almalıym…

Bana özelden yardımcı olabilen olursa çok sevinirim, hamile kalamıyorum korktugum için.. destek almalıym…
Grupta sanki hamilelik/düsük vb konularda EMDR terapisi alan üyeler vardı sanki, arama kısmından bi aratabilirsiniz.Umarım bir an önce cözülür sıkıntınız

Cok gecmis olsun..Ben de bi sure tedavi gordum ama herkeste farklı oluyo. Sizde ne gibi ruhsal ve fiziksel belirtiler var mesela?

Cok gecmis olsun..Ben de bi sure tedavi gordum ama herkeste farklı oluyo. Sizde ne gibi ruhsal ve fiziksel belirtiler var mesela?
Sağolun. Aklımda hep en kötüsü var. Titreme, çarpıntı, korku, kaygi hepsi aynı anda geliyor. Çok korkuyorum. İlaçla da çok iyi olmadım. Ama kullanamayacak olmak da ayrı korkutuyor beni.

Sağolun. Aklımda hep en kötüsü var. Titreme, çarpıntı, korku, kaygi hepsi aynı anda geliyor. Çok korkuyorum. İlaçla da çok iyi olmadım. Ama kullanamayacak olmak da ayrı korkutuyor beni.
Ben uzun sure yasadim bu sıkıntıyı ama sonunda bitti. Oncelikle herseyin ustune gittim. Bilissel davranis terapisi aldim 1 sene kdr o da biyere kadar getrdi ama şunu öğretti en kotu ne olabilir? En kötü ölürüm dedim ama hic ölünmüyo:) zamanla korkularin ustune gttim metroya uçağa binemezdim titreme korku hepsi vardı ama korkarak bindim. Hersey çarpık dusuncelerden kaynakli. Beyin aslinda oyun oynuyo ortada korkacak bisey olmamasina ragmen. Örgü örmeye başladım, yuruyusler yaptim ve en onemlisi nefes egzersizleri iyi geldi. Hep ustune gidin, beni yenemezsin diye güçlü durun o aniden sizi saran dusuncelerin karsisinda. Korka korka zamanla eskisi kdr korkmamayi ogreniyo insan.

Allah razı olsun. Ne güzel yazdınız. Yaklaşık 4 yıldır terapi de alıyorum. Benim düşünceler fazlasıyla carpıtılmış. İnşallah sizin gibi şifa bulurum ben de.

Allah razı olsun. Ne güzel yazdınız. Yaklaşık 4 yıldır terapi de alıyorum. Benim düşünceler fazlasıyla carpıtılmış. İnşallah sizin gibi şifa bulurum ben de.
Olur hic merak etmeyin. Ben cok cektim yillarca denemedigim sey kalmadi ama inanin hersey "düşünce" ile basliyor. Sonra vucudumuzu sariyo tum olumsuz belirtiler..ben senden daha gucluyum diye ezin onun kafasını. Eminim gececek.. Herkesin bu konuda şifa bulmasini can-ı gönülden isterim

Allah razı olsun. Okuyan herkese, yardım bekleyen herkese şifa olsun inşallah.

Merhaba,

Sabah erken saatlerde ve gece uyumadan once 40 dklik meditasyonlar yapmanizi oneririm. Cok yardimci olacaktir.

Evet ben baska bi sebep icin gitmistim aslinda panik atagim vardi ama o coktan iyilesmisti cok sukur bunda travmalarima iliskin calisma yapmistik ve cok iyi geldi kesinlikle iyi ki yaptirmisim
Cok sevindim sizin adınıza. Emdr etki eder mi diye bekleyen arkadaşlarımız için de güzel bir haber oldu. Allah razı olsun. Doktorumu değiştirip yeniden başlayacağım ben de emdr ye.

Bende de var hatta buraya da çok konu açtım ilaç bir yere kadar ilaçla çözüm yok çözüm kişi de bitiyor maalesef sen kendjn çözüm bul canım ben mesela o durumu gelince diyorum ki kötü birşey yok şimdi gecicek zaten neden olduğunu biliyorsun bu senin duygu bozukluğun sen kendkn kuruyorsun felan diyerek kendimi dindiriyorum işe yaradı gibi daha sakin kaliyorum daha çabuk geçiyor sonra da azalıyor git gide azalır geçer insAllaj ama ilaç zor.birsey

Size de acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa zamanda bununla yaşamayı öğreniriz.

Bunu yenmenin yolu basit , bir gün panik atak geçirirken artik pes ediyorum şuan kalp krizi geçiriyorsam yapacak bjrsey yok ölümden başka deyip bir kabullenmeyi deneyin. Mücadele etmeye kalktiginizda bireylerin değiştiğini farkedeceksjniz. Allah şifa versin. Zor bir sorun ama asacaksinizdir inş

Kabullenmek. Doğru söylüyorsunuz. Hala neden ben diye düşünüyorum. Her atakta geçmeyeceğini, baş edemeyeceğimi sanıyorum. Hepsi birer yanılgı. Keşke kendimi ikna edebilsem. Teşekkür ederim cevabınız için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…