Özeleğitm sınıfı öğretmeninin oğlumun ram raporunu yeniden degerlendirilmesi için talepte bulunması

Hayir ama şimdiye kadar hicbir öğretmen bu kadar sıkıntı yaratacak birşey söylemedi. Tekrar değerlendirme istenecegini ilk defa şimdi bu öğretmenler sayesinde ogrendim. Oğlum gercekten sakin bir cocuk, arada sinirlendiği oluyor ama o da insan neticede. Bu öğretmen sene basindan beri ders yaptiriken de geçen seneki çalışmaları devam ettirmedi. Gayet naif bir şekilde 'hocam geçen sene büyük yol katettik çalışmalari bunlar' dememe ragmen yine bildiğini yapti. Bu sene ilerleyemedik hic. Yaptıkları çalışmalar çok özensiz. Evde tekrar yaptırırken duzeltebildiklerimi düzeltiyorum ama tamamini düzeltmem mümkün olmuyor. Yani o zamandan belliydi bu şekilde verim alamayacağımız.

Ram yerinde değerlendirme kararı verip gözlemci de gönderebilir. Çocuğunuz öğretmene tepkiliyse orada ortaya çıkacaktor ama bu ram raporunu nasıl etkiler onu bilemiyorum

Çok teşekkür ederim. Ben de değişeceğini sanmıyorum. Çünkü ağır denecek durumda degil gercekten. Öyle olsaydi hersene rapor yenileniyor özellikle orda hafif diye söylüyorlar zaten. Ama öğretmenin tavri canımı sıktı. Hani bukadar zaman düzeni olan bir çocuk nasıl düzenini bozayim. Kimse böyle bir talepte bulunmadı. Devam ederse okula zıt giderlerse derste ilgilenmezlerse o canimi sıktı. Yoksa okul değişeceğini pek düşünmüyorum ben de.

Sıkıntı çıkarsa Son çare öğretmen değişimi talep edeceksiniz, görevlendirmeyse eğer değişim söz konusu olabilir. Kadroluysa zor.

Velinin isteğiyle öğretmen değişir mi ki… idare ne olursa olsun öğretmeni tutar
Öğretmeni tutar tabi ama görevlendirme ya da ücretli öğretmense ki her sene değiştiğine göre öyle, konu sahibinin elindeki eğitsel değerlendirme ve ram raporları hatta çocuğun geçen yılki ürünleriyle bu yılki ürünleri roplanıp dosya halinde sunulursa uğraştırıcı da olsa değişim söz konusu olacaktır. Veli isterse "çocuğumun gerilemesine sebep oluyor" diye soruşturma da açtırabilir. Ama kanıtlarının geçerli ve yeterli olması gerekir.

Otizmde öğretmen çok önemli. Ben okul koridoru boşken bile kulakaleını kapatarak merdivenden çıkan çocuğu daha sonra tenefüste binada rahatça dolaşırken gördüm. Ve bunu yapanlar ücretli öğretmendi. Yeterli ilgiyi görmezlerse de hızla geriliyorlar

Yani sene başında oğlum için çok olumlu konuşurken son zamanlarda sikayet etmeye basladilar. Doğru degildir oğlum yapmamıştır diyemem ama tekrar değerlendirme istenecek şeyler degil. İlaç kullanıyor. Tekrar psikiyatr randevusu almak için aradim düşmedi ama sonra düşündüm de neden tekrar gideyim. Gayet sakin evde bana yardımcı bile oluyor. Öyle etrafindan kopuk degil. Arada agresif olabiliyor o da ergeliginden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Kadrolu olup olmadigini nasil öğrenebilirim peki? Açıkçası okulu seviyoruz ama bu seneki öğretmen ders yaptirirken bastan savma yaptırıyor kesinlikle. Geçen seneki çalışmalarını ısrarla gösterip 'ayni sekilde devam etsek hocam, çocuğum geçen yil büyük yol katetti bildigini unutmasın'diye gayet düzgün bir şekilde belirtmeme ragmen tamam basta hakveriyor. Tabi çocuğunuzu en iyi siz tanirsiniz diyor ama ertesi gün yine farkli yöntem ve çocuğun öğrenmesini zorlastiracak türden. Herseferinde söyleyemem onların işine karışmış gibi olmayim diye ama dediğim gibi defter önüne birakilip ilgilenilmiyor cok belli.

Merhaba, öğretmeni ile Rama degilde psikiyatr ile tekrar görüşme fikrini söyleyin,şuan ergenlikte ve davranış bozukluğunun artması çok normal,belki ilaç takviyesi yapılır ya da kullandığı ilacın dozu artırılır,eğer çocuğunuzda kendisine veya başkasına zarar verme durumu yoksa ram da zaten öğretmen istedi diye raporu değiştirmez,değerlendirme alır hem öğretmenden hem kendi gözlemlerinden hem de psikiyatrdan, öncelikle Dr ile görüşme teklifinde bulunun ilaç ile düzeleceğini düşünüyorum,tabi o ilacın da etki süresini öğretmenler göz önünde bulundursun,ben de öğretmenim az çok biliyorum o yüzden fikir vermek istedim

Bu sitede en öğretmen savunucularından biri benimdir. Okulda psikolojik danışman olarak görev yapıyorum, dolayusi ile özel eğitim olayı ile idareden daha ilgiliyim. Şimdi sizi anlıyorum. Eski okulumda bı özel eğitim öğretmeni tam sizin dediğiniz gibiydi. Zorlayan öğrenci olursa hemen Rama yollayayim gitsin kafasinfaydi. En son müdürün odasında tartstik essek gibi bu çocuğa eğitim vermek zorundasın dedim benle yaklaşık 2 sene küstü dangalak herif. Neyse sonunda dediğim oldu çocuk okula gayet devam etti. Siz diretmeyin fakat psikolojik danışman ile görüşün. Ram'a gittiğinizde onlar daha objektif değerlendiriyorlar. Hafif düzey otizmde ergenlikle birlikte davranis problemleri görülebiliyor. Onun için çocuk ve ergen psikiyatrisine başvurun ama muhakkak.

İdareye ya da okulun rehber öğretmenine sorabilirsiniz kadro durumunu

Belliki yapılan şey özel eğitim değil.
Veli BEP komisyonunun bir üyesidir. Size göstermek şöyle bir yana dursun, BEP’i size de imzalatması ve talep etmeniz halinde bir nüshasını size vermesi gerekir. Direk hocadan isteyin BEP’i. Sonra BEP’in doğru uygulanıp uygulanmadığını inceleyebilirsiniz. Öğretmenin sizi yıpratmasına izin vermeyin. Şikayetlerini de resmî yazı ile isteyin. Böylelikle şikayet etmeyi bırakacaktır. Çünkü tavrı özel eğitimin ruhuna ters

Allah yardımcınız olsun. Diyet otizmde inanılmaz etkili hiç ketojenik diyet tedavisi ve otizmi araştırdınız mı? Gluten ve süt ürünleri kazeinin birebir bağlantısı var. Keetpjenik diyetle, özel detokslarla inanılmaz iyi yanıtlar alınabiliyor. Bu çocuklar şekerli yiyeceklere bağımlı gibi oluyorlar bunu izleyin ORkide hanım var çocuk nöroloji uzmanı istanulda da gülten hanım var marmarada

Kardeşim ozel eğitimde calisiyor. Fizyoterapistler vs. Çok iyi calisiyir ama öğretmenler hiç is yaomiyir diyor. Çocuklarla hic ilgilenmedikleri için gelisme gosterebilecek cocuklar gelisme gostermiyor diyor. Karsıniza iyi bir oğretmen çikar umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…