Özeleğitm sınıfı öğretmeninin oğlumun ram raporunu yeniden degerlendirilmesi için talepte bulunması

Bunu öğretmenin kendisi mi söyledi yoksa sizin kendi çıkarımınız mı? Öğretmenle tam olarak konuştunuz mu mesela? İğnelemek anlamında sormuyorum bu arada. Acaba kuruntu yapıyor olabilir misiniz diye soruyorum o yüzden.

Yok estağfurullah..Mesela öğretmen arıyor işte wc diye gitti kantine israrla girmek istemiş. Doğru degil kabul ediyorum, eve gelince konuşup anlatıyorum elimden geldiğince. Psikiyatrlik bir durum olunca oraya da gidiyoruz. Arkadaşına bir ara vurmuş. Kesinlikle normaldir demiyorum ama ben burdan elimden geleni yaparken onların da orda çözmesi gerekmez mi? Her olumsuz davranışında mutlaka ararlar, ilgilerinden degil ama.

Diğer öğrenciler de böyle şeyler yapıyor mu acaba? Yaptıkları zaman onlara karşı tutumları nasıl oluyor? Onu bilmek lazım bir de.

Çocuk rama tekrar gittiğinde eğitsel değerlendirme formu dolduracak öğretmenleri. Olumsuz çok şey yazarlarsa kurul kararını etkileyebilirler. Çocuğu tanımadığımız için öğretmenin doğru mu yanlış mı düşündüğünü tartamıyoruz biz tabi.. Ama ilaç kullanıyorsa değişikliğe gidilebilir, sorun yaşanan konuyla ilgili özel çalışmaları istenebilir. Sonuçta sadece akademik gelişim için çalışmıyorlar orada, eğitsel yönüne odaklanabilirler. Herşeyi denedikten sonra gelişme sağlanamıyorsa rapor yenileme son çaredir.

Durum anlattığınız gibiyse öğretmen deneyimli değil gibi geldi bana, bir de çok fazla farklı branştan geçiş oldu özel eğitim sınıfı öğretmenliğine, lisans mezunu(özel eğitim öğretmeni mezunu) biri ile de fark oluşturuyor. Acaba sizin çocuğunuzun öğretmeni de mi alan dışı.
Bir de yani tabi ki gönül ister herşey dörtlük dörtlük olsun ama şu yazdıklarınizda abartı bir durum yok .
Yani çok da sessiz kalmayın, saygı sınırlarını aşmadan işinin bu olduğunu hatırlatin

Öğretmen zora gelemiyor lafinizdan dolayı eksi verdim. 2 öğrenci size az gelebilir ama öğretmen kapalı kapılar ardında ne yaşıyordur bilemezsiniz. Bu lafimdan asla öğrenciniz sorunlu kötü çıkarımı olmasın.zaten otizmin en belirgin semptomu davranış bozukluğudur.

He birde şeyi de eklemek istiyorum. Öğretmeninin düzeltmesi lazım değil mi yazmışsınız ya. Öğretmen ders içindeki hareketlerine müdahele edebilir. Kantine girmeye çalışmasına falan ne yapabilir ki? Neticede onlarda insan her dakika kim nerede ne yapıyor,tenefüste öğrenciler ne yapıyor takip edemeyebilirler. Aslında bana öğretmen pek başından savıyormuş gibi gelmedi. Çok öğretmen değişti demişsiniz belki o bile huzursuz etmiş olabilir çocuğu. Sürekli yeni birine alışmaya çalışıyor çünkü.

Diğer öğretmenler hiç rahatsızlık belirtmediler bu konuda. Bu öğretmen biraz rahat geldi. Fazla sorumluluk almak istemiyor. Aynen her sene nerdeyse öğretmen değişti, o da etkiler tabiki. Ergenliğin de etkisinin olduğunu düşünüyorum ki pskiyatr da öyle söyledi.

Aynen işleri o ben de bunu söylemek istiyorum ama istedikleri gibi olmaz çocuğum oraya devam ederse zıt gidip ders yaptirmamazlik yapmasınlar sonra.
Yok ya öyle bir şey yapabileceklerini sanmıyorum. Bence biraz evhamlı davranıyorsunuz. Belkide öğretmen size bunları şikayet etmek için söylememiş olabilir. Kendisi dedi mi açık açık bu okuldan gitsin diye?

Öğretmen değişikliği özel eğitim öğrencilerini her zaman diğerlerinden fazla etkiler. Ve maalesef her öğretmen çocuklara aynı özende davranmaz. Rama gitmekten çekinmeyin, öğretmenin tuttuğu raporun yanında çocukla da görüşülüp performans alınacağı için raporun değişme ihtimali zayıf. Özel. eğitim sınıfının üstü özel eğitim uygulama okuludur zaten, çocuğunuz çok ajite değilse oraya da yönlendirmezler. Öğretmen görevlendirme ya da ücretliyse öğretmen değişimi talep edin. Tabi bu kolay bir süreç olmaz, şikayetçi olmanız gerekir.

Ön yargilisiniz belli. Otizmin ne oldugunu gayet iyi biliyorum. Kapali kapilar ardinda bişey yaşanmıyor. Herseyden haberimiz var ve bu çocuklar öcü degil gayet sakin cocuklar. Bir anne olarak bunu söylemiyorum gerçekten öyle.
Ayrica çok dert oldu sizin eksi vermeniz zira siz eksi verince aslinda ufacik şeyleri kafamda büyüttüğümü anladim. En büyük sıkıntı sizin eksi vermeniz oldu.

Ben özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çalıştım 1 yıl ağır davranış sorunu olan otizimli öğrencimde vardı,atipik olanda vardı, otizm olup tanısı öög olanda vardı hepsininde yeri bende ayrıdır hepsi de çok özel çocuklardı. Ben zaten sizin çocuğunuz için asla kötü hiçbir şey söylemedim. Öğretmene karşı olan tutumunuzu eleştirdim.

Özellikle belirtti şikayet olsun diye aramıyorum diye ama tabi şikayet te edebilir. Velisi olarak bana söyleyecek tabiki. Ama çocuk konusunda galiba fazla takıntılıyım. Ram raporunun tekrar degerlendirilmesini isticem dedi. Yani söylediğinden o sonuç çıkıyor. O konuda endişem yok zaten hafif demişlerdi. Her sene yenileniyor rapor. Agir denilecek durumda değil ama iste öğretmenle zitlasmak ta istemiyorum.

Peki öğretmen ram’a gönderdi diye ram hemen ağır raporu mu verecek? Ram değerlendirme yapmayacak mı?
Ram performan alır her gidişte, çocukla özel görüşme yapıp beceri seviyesini, uyum ve iletişimini ölçer. Ben okul değişimi verileceğini sanmıyorum.
Rehabilitasyon merkezine de performans formu doldurtup elden götürseniz, belki işe yarar. Yarın öğretmen değişimi talep ederseniz eliniz de güçlenmiş olur belki

Raporda tekrar hafif diye belirtilirse zıtlaşacağınız bir durum olmaz bence. Sonuç ne olursa olsun çocuğunuzun eğitimini aksatamazlar. Böyle bir durum olursa eğer o zaman gereğini yaparsınız. Bence şimdiden stres yapmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…