Özel Gün

aynısını yazacaktım.

Tüm kadınları kendi gibi zannetmek neyin kafası anlamıs degilim.

evlilik teklifi de aldim, düğün, balayı da yaptim ozel gunde kutladik ama hiçbirini paylasmadim. Yurtdısında esimle cekindigimiz fotograflari bile paylasmadim.

Bir de paylasmayinca sanki bizim hayatimizda boyle anlar hic yasanmamis zannediyorlar. Hatta kıskandığımızı bile düsünen var kendi çapında.

Halbuki paylasma ihtiyaci duymuyoruz. Bu insanlara neden bu kadar ütopik bir durummuş gibi geliyor anlamış degilim.

Eşinin karakteri bu şekildedir değiştirmek imkansız değil ama biraz zor tabi.

Hakaret etmedim bu 1.
Mum ışığında kitap okumanın gözü yorulduğunu biliyorum,bu 2.
Ruhu dinlendirmek için birlikte pikniğe gidebilirsiniz,doğa yürüyüşü yapabilirsiniz bu 3
Evli değilim bu 4
Evli olsam da kocama organizatör muamelesi yapıp adamı darlamam,adama video atıp akıl vermem,özel gün için kebapçıya götürdüğü halde lüks aramam,sosyal medyaya "bir fotoğraf atsaydı" demem,gösteriş peşinde olmam bu 5
Hatayı bende değil kendinizde arayın bu da 6
İyi günler.

söylenerek yaptırılan jestlerden hiç hoşlanmam...aslında özel günlerden ziyade, normal bir günde süpriz yapması bence daha değerli...çok sık olmasınıda istemem açıkçası...

Ben öyle bir şey düşünmedim ama konuşmalar onu yansıtıyor diye paylaştım.
Herkesin mutluluğu kendine kimseyi kıskanmıyorum

Kendi fikirleriniz daha fazla uzatamayayım konu çok başka yerlere gidiyor

söylenerek yaptırılan jestlerden hiç hoşlanmam...aslında özel günlerden ziyade, normal bir günde süpriz yapması bence daha değerli...çok sık olmasınıda istemem açıkçası...

Surpriz işte adı üstünde konuşunca anlamı yok ama erkekler onu bile yapamadiklari için :)

ni
Ben öyle bir şey düşünmedim ama konuşmalar onu yansıtıyor diye paylaştım.
Herkesin mutluluğu kendine kimseyi kıskanmıyorum

niye sinirlendiniz ki? siz sormadınız mı cok merak ediyorum diye. bizde cevapladık. hem ben size kıskanıyorsunuz demedim ki.

bu kadar insan size yol gostermek icin bir seyler yazmis.

yazan insanlarin hakkinda kesin kendileri daha beterdir de burada bana boyle yaziyorlardir diye dusunceğinize acaba haklilar mi diye düsünseniz size daha faydalı olacak.

Özel zamandan şunu anlıyorum
İlla özel günlerde özel davranamıyoruz hepimiz için geçerli bazen yapmacik oluyo
Bazen büyüsü bozuluyor bazen kafan dağınık oluyor
Özel anin bir vakti olmamalı
İllaki lüks bir restoranda sevgi sozcukleri duymak gibi olmamalı
Yeri ve zamanı yoktur özel anin kendiliğinden gelişir
Siz böyle kebapciya goturcekmis hıh diye triplere girerseniz o anda söylenecek hoş muhabbetlerdende böyle mahrum kalırsıniz
Başbaşa vakit gecirirken illa romantik objelerle süslenmiş mekanlarda olmanıza gerek yok demek istiyorum
Yazık özel gununuzude eşinizin burnundan getirmissiniz

Sinirlenmedim emoji koymadan yazınca size öyle gelmiştir. Benim hakkımda bir ton fikir beyan ediliyor, ben açıklamaya çalıştıkça hayır öyledir deniliyor. Ben diyince neden suçlanıyorum ki? Hem onu kötülük olsun diye yazmadım herkes cidden mutlu olsun kimsede gözüm yok benim.
Buraya da konu açmamın sebebi göremediklerimi göstersinler diye zaten. Bir farkı var kişiliğim hakkında yanlış konuşuluyor. Ben görgüsüz bir insan değilim çok şükür ki

Son kez yazıyorum kebapçı olması değil zaten her zaman gittiğimiz yer olmasıydı mesele. Evde yemek hazırlasan deseydi böyle bir durum olmazdı zaten dimi

Son kez yazıyorum kebapçı olması değil zaten her zaman gittiğimiz yer olmasıydı mesele. Evde yemek hazırlasan deseydi böyle bir durum olmazdı zaten dimi
Neden evde her zaman yemek hazırlamıyor musunuz?

Erkek arkadaşımla bir şeyi kutluyorsak, özel bir gün geçirmek istiyorsak hep gittiğimiz restorana gideriz. Hep gidiliyor demekki seviliyor, demekki anısı var derdim ben.

Evliliğe hoşgeldin

Evet yazmışsınız "şöyle olabilirdi böyle olabilirdi" diye. Ama istekleriniz garip olduğu için anlam veremedim.
Ben "ben böyle kutluyorum, siz de öyle yapın" mı dedim size?
Ha çok merak ediyorsanız ben olsam "canım kebap istemiyor. Şuraya gidelim" diye mekan önerisi sunardım. Gidip yemeğimi yer, içkimi içer sohbetime bakardım.

Tutturmuşsunuz bir yeni gelin yeni gelin. Siz yeni gelinseniz adam da "yeni damat", siz özel bir şey hazırlasaydınız o zaman.
"Gösteriş meraklısı olsaydım eşimle evlenmezdim" diye gömmüşsünüz zaten adamı.
Onunla evlendiğiniz için size minnettar olup "yeni damatlığını" yaşayamadan sizi el üstünde tutmalıydı tabii ayıp etmiş.

"Sosyal medyaya bir fotoğraf koysa yeterdi" demenizden belli olayın amacının gösteriş olduğu.
Beyaz atlı prensle evlenip adamı saray soytarısı yapmaya çalışıyorsunuz. Doğruları söyleyince biz kıskanç oluyoruz. Hayret bir şey.

Ben gerçekten anlamadım ne istediğinizi. Bu kadar sayfada hiç somut bir cevap vermemişsiniz ki. Sevgi, ilgi, aşk.. E her insan istiyor bunları, ayrıca dünya barışı da istiyoruz ama sizin konunuzla alakası yok bu durumun. O özel günü eşinizin planladığı şekilde geçirmek yerine nasıl geçirmenin sizi mutlu edeceği hakkında sizin de bir fikriniz yok bence. Eğer varsa nelerden hoşlandığınız konusunda bu kadar ketum olmayın derim. Beklentilerinizi daha açık bir şekilde dile getirin. Hayattan daha çok tatmin alırsınız böylece.

Yeni gelini ben demedim buradakiler söyledi, ben yeni evliyim dedim.
Kime sinirlendiyseniz gidin kininizi ona kusun.
Sizinle muhattap değilim.
Hem aşağılayıcı konuşuyorsunuz hemde sinirleniyorsunuz.
Sonra cevap verince benden kötüsü yok, yazmayın ya siz fikirleriniz kendinize kalsın.

Emriniz olur, hayat sizin zaten sizin istediğiniz gibi yaşarım.

Ben özel günlere hiç önem vermem, sıfır beklenti içerisindeyim. Bana işteyken "bugün yemeği dışarda yeriz bir de üstüne kahve içeriz" dediği zaman dünyalar benim oluyor siz de bu şekilde olabilirseniz eğer çok mutlu olursunuz

Nasıl her özel gün için sürpriz hazırlayabiliyorsunuz ya ilk defa adamın Doğum gününü kutlayacağım far görmüş tavşan gibi kalsın bişey bulamıyorum.

Eşinizin de süprizleri tükenmiştir rutine binmiştir artık normal bence üzülmeyin. Yemeğe götürmeyi düşünmüş o da bir şey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…