Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

şu anda okuldayım yapamam da eve gider gitmez yapayım bakalım. pazartesi günü yaptım çok silik ikinci çizgi vardı hep olur silik bir şekilde ikinci çizgi dendi o yüzden dün bir daha yapmadım artık . ama öyle kasık batması göğüs acıması yok gerçi benim adet öncesi hiç bir zaman göğüsümde acı olmaz ama gayet herşey normal şu anda sürekli dinlememe rağmen kendimi

Son düzenleme:
Bak simdi daha da heyecanlandim. Bende oyleyim 5 ya da on dakikada bir batmalar tekrarliyo. Ozelliklede saga sola hareket edince. Bide karnim cok gurulduyo bu ara yemekten herhalde . Bugun bi daha test yap bakim koyulasma olmus mu

Yapıcam canım :) Her gün saat 4 civarı yapıyorum.İnşaAllah koyulaşır.Sabah gebelik testi yaptım ama negatif çıktı daha çok erken tabii :)

o zaman burayada giris yapmamam lazim girinxe okuyunca kendimi dinlememek munkun degil :'(

Sogan suyunun olumlu etkilemesi lazim. Gec yumurtluyo olabilirsin. Adetin duzenli mi

canım evlendikten sonra adetim çok düzenli olmuştu.çcouk için uğraşmaya başladık gitti benim düzen.bi ay tam beş gün sonra adet oldum.bu ayda 5 gün önce adet oldum ama yine soğan suyu içmiştim erken olmasını ona bağlıyorum..çocuk düşünmezken çok iyi anlıyordum yumurtladığım zamanları ve genelde 14,15 günlere denk geliyordu..şimdi 19. gün oldu.bakalım bugün nasıl olacak test ...yoruldum artık yaa.bu aydan sonra bırakacam artık herşeyii

UOTE=klbk85]canım sen ne yaptın umarım hamilesindir. 2 gündür bakıyorum ama bir şey yazmayınca merak ettim dedim herhalde çift çizgiyi gördü[/QUOTE]

Yok daha gormedim.Hasta olmayi bekliyorum karnim ağrıyor. Reglim gecti ama bilmiyorum. Yarin da olmazsa test yapacağım :) bilmiyorum artik Kendimi dinlememeye karar verdim :)

Son düzenleme:

Hmm anladigim kadariyla stresten gecikme oluyor. Sen yinede devam et yapmaya umudunu kesme

Kızlar ne zamanki forumları okumaya başladım,nasıl bir stres yaptıysam artık çok zorlu bir adet dönemi geçirdim.Kasık ağrılarım hala geçmek bilmedi.Hem gecikmeli oldu, hemde 7 gün adetim sürdü.Allahtan hormon testlerim,ultrasound falan temiz çıktı.Bunlar hep psikolojik bana göre.Meğer ne hassas vücudumuz varmış.1-2 ay da ovülasyon testi,folik asit,incir kürü vs ile deneyip,sonra tıp fakültesine giderim artık diyorum.

UOTE=klbk85]canım sen ne yaptın umarım hamilesindir. 2 gündür bakıyorum ama bir şey yazmayınca merak ettim dedim herhalde çift çizgiyi gördü

Yok daha gormedim.Hasta olmayi bekliyorum karnim ağrıyor. Reglim gecti ama bilmiyorum. Yarin da olmazsa test yapacağım :) bilmiyorum artik Kendimi dinlememeye karar verdim :)[/QUOTE]

inş. hamilesindir canım yaaa .artık birileri yazsın şuraya da çift çizgi gördük kan testi verdik hamileyim diye biraz olsun yüzümüz gülsün
mutlu olalım inanın birileri hamileyim dediğinde kendimi daha iyi hissediyorum

:)))) soz konusu bebek arzusu olunca her duydugumuzu denememek mumkun mu :))

canım folik asitin bildiğim kadarıyla gebe kalmaya bir etkisi yok sadece bebeğin gelişimi ile alakalı o omirilik zeka falan ben 4 aydır içiyorum doktorum gebelikten 3 ay önce başla demişti ancak incir kürü ne onu merak ettim. bu ay olmazsa ben de deniyim onu bari.inş. hayırlısıysa hamile kalırız da biran önce gerek kalmaz böyle şeylere.

Son düzenleme:

evt canım folik asitle ilgili çok söylenti var,hamileliğe etki ediyor yada etmiyor, ben döllenen yumurtanın rahime tutunmasını kolaylaştırıyor diye biliyorum,kemik gelişiminin yanında.Sen 4 aydır içtiğin halde olmadımı?Doktora hiç gittinizmi peki cnım?Dr.İbrahim Saraçoğlu şu tarifi veriyor:
İncir ve Havuç Kürü Hazırlanış: Tencere içerisinde yarım litre kadar su kaynatın ve içerisine 2 adet taze ve gevrek havuçu 4-5 parçaya bölerek atın ve ağzını kapatarak 20 dakika kadar kısık ateşte pişirin.
Başka bir kap içerisinde yine yarım litre kadar su kaynatın ve içerisine bıçakla ikiye keserek 20 tane incir atın ve ağzını kapatarak kısık ateşte 15 dakika kaynatın.

İşlemler tamamlandıktan sonra iki ayrı kap içerisinde bekleyen havuç ve incirler çok fazla ılımadan karıştırın ve daha sonra süzerek elde ettiğiniz karışımı cam kavanozda buzdolabında muhafaza edin.

20 gün boyunca her gün sabah kahvaltısından ortalama 20 dakika kadar önce aç karna 1 su bardağı için.

20 günlük karışımı tek seferde hazırlamayın. Karışım bittikçe yeniden hazırlamalısınız.

20 gün boyuncak kürü uyguladıktan sonra 1 hafta kadar ara verin ve tekrar 20 gün uygulayın

anladım canım teşekkürler deneyelim bakalım yarın adet olursam. 4 aydır içiyorum ama korunmayı geçen ay bıraktık. doktor önce 3 ay iç depoların dolsun folik asitle ondan sonra korunmayı bırak demişti. o yüzden bir daha gitmedim doktora şimdi gitsem daha bir kere denedim olmadı dicem doktor e biraz daha uğraş diyecek çünkü hamile kalmadan önce testler istemişti bende hepsi normal çıkmıştı alttan da baktı muayene etti. bakalım bekliyoruz artık eğer dediğin gibi tutunmayı kolaylaştırıyorsa iyi bir şey o zaman.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…