Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

rica ederim canim..
ovulasyon testinde koyu gordugum gun ve ertesi gun iliski olurdu ama hamile kalamadim.sonradan anladim ki yumurtlamadan 2 gun sonra fln koyu cizgi cikiyormus, yani biz hep 1-2 gun gec kaliyormusuz...bende durum boyleydi ama bunyeye gore farkli gosterebilir,4 ay boyunca ovulasyon testlerin ve erken gebelik testlerine cok fazla para harcadim! 5. ayda soyledigim hesaplamayi yaptim ve hamile kaldim 1 kerede...adetimden 3 gun once de "predictor early" testiyle de gebeligi ogrendik ( ikinci cizgi cok silikti)..umarim sen de bu ay hamile kalirsin

aynen canım bende senın gibiyim durumumuz hemen hemen aynı bana da sureklı derler ikinci çocuk ne zaman ya da dusunuyomusunuz hıc bısey demıyorum dusunuyoruz desem bu kez olmuyo mu bılmem ne sorular hiç bitmiyo artık kısmet olur da hamıle kalırsam gururla söylicem meraklı tayfasına

hadı ya ( desene o kadar uğraş boşu boşuna demek ki ben de daha henuz en koyulugu yakalayamadım her gun yapıyorum ama ıkıncı cızgıye yakın cıkıyo aynı renkte olmuyorlar. bebeğin hayırlı olsun canım bu arada Allah kucagınıza almayı nasip etsin darısı bizlere inşallah

bugun ovulasyon günün canım ovulasyon dan önceki ilk 3 ve sonraki 3 gün çok önemli çalışmalara devam edin hayırlı haberlerini alırız inşallah :109:

ay canım inş. olur bu ay bende polistik over vardı atlattım allaha şükür :) Rabbim hepimizin kucağını doldurur inşallah

kızlar merhaba. konuyu uzaktan takip ediyordum, artık ben de yazayım dedim :)

Ben yaklaşık 2 senedir doğum kontrol hapı kullanıyorum. Evlenmeden öncesinde, adet düzenleyici olarak vermişti doktorum. Sorunum şu ki, herhangi bir sebebi olmamasına rağmen, düzenli adet olamıyorum, haliyle yumurtlama döngümü de tahmin edemiyorum.

Bu ay, doğum kontrol haplarını bıraktım ve ovulasyon testlerini kullanmaya başladım. Adetimin üzerinden bugün 14. günüm ve hala silik de olsa bir çizgi göremedim. Sıvı alımını kesme olayını bi türlü beceremedim, onunla alakası olabilir mi? Belki de çok daha geç yumurtluyorumdur, bilmiyorum. Perşembe günü doktora gideceğim ama bu konuda bir bilgisi olan var mı diye size de sorayım dedim.

Canım hoşgeldin öncelikle. Yumurtlama günün birkaç gün sonra olabilir. Burdaki arkadaşlar sıvı alımını testin kullanımından 4 5 saat önce bırakıyorlar. Bu çok önemli bir etken buna dikkat etmeni tavsiye ederim. Kadın doğum haplarını yeni bıraktıgn için bu ay geç yumurtlayabilirsin. Tabiki sen takibi elden bırakma. Eğer düzenli adet görüyorsan, örneğin 30 günde bir ise muhtemelen 16. Veya 17. Gün yumutlama olur. Benim böyleydi geçen ay Malesef ovu testi geçen ay işe yaramadı. Bu ay tekrar deneyeceğim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

hoşbulduk canım, cevabın için teşekkürler.

günde 2-3 litre su içmeye öyle alışkanım ki, susuz duramıyorum resmen :)) ama deneyeceğim, bu kadar etkili olduğunu düşünmemiştim.
adetim en son 18 yaşımda falan düzenliydi galiba, hiçbir tahmin yürütemiyorum ilaç vs gibi müdahaleler olmayınca. Çok hastayım gerçi ama yine de ben bugünden çalışmaya başlayım bence, testler yanıltıyorsa kaçırmış olmayım. Gerçi öyle aman aman acelem yok bebek için, o ne zaman gelmek istiyorsa o zaman gelsin hayırlısıyla. Acele edip kendimi germek istemiyorum, bu süreç keyifli olsun istiyorum

sen ne kadar zamandır deniyosun canım?

Canim ben 1.5 yıllık evliyim . Bu 4. Ayimiz olacak demede ben gecen ay ilişkiye cok erken başladim. Bu yüzden sanırım yumurtlama döneminde kalitelu sperm yoktu bende bilemiyorum tabiki ama böyle tahmin yürütyorum. Su an reglim devam ediyor yarın biter. Üzerine 12 gün sayiyorum yumurtlama günüm tam o gün çıkıyor. Gecen ay öyle hesap ettim ve ovu testiyle tam da yakaladim. Bu ay adaçayı içiçem ve soğan kuru yapicam. Bakalım hayırlısı olsun. Nasibiyle gelsin bebegimmmm

hayırlı zamanda, sağlıklı sıhhatli gelsin bebeğin inşallah. ben de adet düzenlemeyle ilgili civanperçemi çayı içme olayını yapacağım eğer bu ay bebiş olmazsa. Adeti ve yumurtlama döngüsünü çok güzel düzenliyomuş, o topikte hatunlar baya memnundu sonuçlardan. belki sen de denemek istersin. Adet tarihinden 3 gün önce, sabah akşam demleyip içiyosun, ta ki adetin bitene kadar. Ben ilk defa bu ay deneyeceğim, bakalım işe yarayacak mı.. Soğan kürü de baya iyiymiş ama ben tadına dayanamayacağımı düşündüğüm için önce bi civanperçemini deneyeceğim.

öncelikle hoşgeldin canım bende bu ay ilk defa ovulasyon testını denıyorum ve henuz iki çizgiyi aynı koyulukta ben de göremedım bugun 15.günüm koyulaşıyo ama C deki gibi koyu olmuyo sıvı konusuna bende başlarda pek dikkat etmedim şimdi öğle saatlerınde yapmaya başladım o sıra bıraz sıvı almayı azaltıyorum ama henuz bi gelişme göremedım ben de soğan kuru ve adaçayını denıyorum bakalım hayırlısı

kızlar benim iki üç gündür kasıklarım da inanılmaz ağrı oluyor bu yumurtlamadan sonra mı olur yoksa önce mı bi de adaçayından da olabılır mı ya geçmiş topiklerde diyodu adaçayı yumurtaları büyütüyor diye acaba büyüdü de daha çatlamadı mı yumurtalarım :26:

hoşbulduk canım. ben de bu sıvı almama olayına adapte olamayacağımdan endişe ediyorum, şimdi bile yazarken elimde suyla yakaladım kendimi deli gibi su içip, saat başı çişe giden bi insanım, çok zorlanıcam belli ki :) sabah kalktığımızda olmuyo galiba di mi, okuduğum kadarıyla ilk tuvalete çıkışınızda yapmayın diyodu kızlar?

canım adet düzensiliğinin polistikover ile alakası varmı?

evet canım idrarı seyreltiyormuş demek ki çizgiyi de koyulaştırmıyo belkı bende sen de kaçırmış olabılırız artık bi daha kı aya daha dikkatli olucam .ilk idrarla da olmuyo ben ikincisiyle yapıyorum

canım adet düzensiliğinin polistikover ile alakası varmı?

selam canım. hayır pko yok, sadece adet gecikmeleriyle alakalı kistler oluşup kayboluyodu zaman zaman. doğum kontrol hapıyla tedavi olduğum süreçte sağ yumurtalığım düzeldi ama solda hala kistik yapı eğilimi varmış. doktorum hamile kalmana engel bir şey değil, sadece yumurtlama zamanını yakalamak zor olabilir demişti. Aslında o bana yumurtlama düzenleyici ama koruma etkisi olmayan bir ilaç vermek istiyor ama ben artık öyle sıkıldım ki ilaçtan falan.. önce bi doğal yollarla deneyeceğim :)

bugün 14.gün, ben yine de deneyim :) belki çok su içtiğim için görememişimdir. gün aşırı denerim bu dönemde, olmazsa önümüzdeki maçlara bakarız

Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım :) tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim... Galenik ovülasyon testi kullandım bu öğlen T çizgidi daha koyuydu ve bu akşam merak edip tekrar yaptığımda daha açık renkti.. Uygun gün yarın mıdır? Yoksa bugün mü birliktelik gerek yardım lütfen (

yarın büyük bir ihtimalle silik çıkacaktır.bugün ve 6.gün değerlendirebilirsin.benim 15.gün t resmen mor olmuştu ve ertesi gün silikleşti ama ben sadece 2 gün sonrayı yani 17.günü değerlendirmiştim ve gebe kalmıştım gerçi kötü sonuçlanmıştı ama demek istediğim silikleştiği ikinci günde tutabiliyor.en güzeli günaşırı tek bir hafta çalışmak ben artık ovu testi kullanmıyorum çok strese sokuyor .nasılsa yumurtladığım günü öğrendim dediğim gibi o haftayı gün aşırı değerlendirirsek Allah ın izni ile olur inşallah.

Yardımların için çok teşekkürler :) allah gönlümüze göre versin.. Umarım bir daha kötü sonuçlanmayan bir gebelik yaşarsın

Son düzenleme:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…