Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Canım bende de adet düzensiliği vardı polistikover dediler doktorum kilo vermemi söyledi ama bnm zaten çok fazla kilo fazlalığım yoktu bende kilo verdim ve düzene girdi onun haricinde herhangi bir ilaç düzenleyici olarak kullanmadım. Sende kilo fazlalığı varmı

merhaba kızlar bende yeni üyeyim..benim iki düşüğüm oldu sonra sebebi olarak dr kanda pıhtılaşmam olduğunu söyledi corasprin başladı. bide diabetim ben... biraz sıkıntılı yani.. gecen ayda reglim atladı iice kafam karıştı..ablam internette yumurtlama kitlerini görünce hemen başladım yapmaya...reglim atlamamış gibi düşünüp yumurtlama tarihimde başladım. ilk gün hiç çizgi yoktu sonra gitgide koyulaştı ama hiç aynı koyulukta olmadı bakalım bugünde yapcam..inşallah çift çizgiyi görürüm...inşallah hepimiz gebelik testindede çift çizgiyi görürüz...

kaç gündür internet araştırması yapıyorumm...ordan anladığım kadarıyla 4. yumurtlama pozitif..sonra silikleşmeye başlıyormuş...eğer 4. günden sonra değerlendirme şansınız olduysa inşallah....gebelik testide çift çizgi olurr...

Kızlaaaar şu ovulasyon testleri içinden çıkan erken gebelik testleri ne kadar güvenilir sonuç veriyor. Ne zaman yapmak lazım. Hiç kullanan var mı? Bir de çift çizgiyi gördükten sonra gecikme olursa kesin gebelik denilebilir mi yoksa çift çizgiyi görmemize rağmen 14 günde sapma olabiliyor mu? Yani çift çizgiyi gördükten 14 gün sonra eğe gebelik yoksa mutlaka adet olunuyor mu yoksa gecikebiliyor mu?

Canım doktorlar adet geçtikten sonra yapın diyor. Ama benim kuzenim adetine 4 gün kala öğrenmişti idrar testinde. Çift çizgiyi gördükten sonra gecikme olabiliyor sonuçta metabolizma değişiyor. Bence şüphen varsa bekle biraz yada adetine 1 hafta falan varsa bi kan testi yaptır. :)

Adetime 3 gün var, ve hiç bir belirti yok bende 6-7 gündür devam eden göğüs hassasiyeti ve dolgunluk hissi o kadar. Normalde adetime 2-3 gün kala başlardı dolgunluk hissi ama bu sefer çok erken başladı. Ama öyle ucunda karıncalanma, ucunun acıması, damar çıkması felan yok. Ovu. testini bu ay ilk defa kullandım o nedenle merak ediyorum tuttu mu acaba diye. Tutmadıysa bir problem olduğundan şüphe etmeye başlayacağım artık.:18:

İyi akşamlar kızlar benim bat tarihim normalde yarın ve benim adetim sancılı olur ama dün kahverengi akıntım geldi bugünde devam ediyor fakat yoğun değil sadece tuvalete gittiğimde akıyor pedimde çok az kızlar ben adet mi oluyorum anlamadım sancımda yok lütfen başına böyle bişey gelen arkadaşlar varsa beni bilgilenndirir mi bu ay ovulasyon testikullanmadan denedik bu gebelikle alakası olabilir mi

Benim çift çizgiden 13 gün sonra geldi. Ama gecikenler de var. Burdan bilgili bir arkadaş 14 günün genel geçer bir süre olduğunu, sapmalar olabileceğini söyledi. Gecikirse kesin gebelik var denemez yani. Ovu testlerinin içinden çıkan gebelik testleri hakkında bilgim yok malesef benimkinden çıkmadı. Ama diğer gebelik testleri kadar güvenlidir bence.

Benim korunmayı bıraktığımdan beri iki aydır 2-3 gün aynı anlattığın gibi akıntı oluyor. Sonra adetim ve sancım başlıyor. İstersen bir gebelik testi yap. Adetin başlamazsa gebelikten de olabilir bu. Böyle anlayamayız neden olduğunu yani.

Kaçıncı ayın ki ?

Ben de 2 yıl d.k. hapı ile korunmuştum bıraktıktan sonra adetim aynı bu şekilde oluyor. 2-3 ün öncesi hafif bir göğüs hassasiyeti ilk 2-3 gün az miktarda ağrısız sancısız kahverengi akıntı sonra sancıyla beraber yoğun kanama. Ama ben o akıntıyı gördüğümde diyorum ki adet oldum. Adetimi de o akıntının geldiği ilk gün olarak hesaplıyorum, 6-7 gün sürüyor. Bu kadar uzun sürmesine eşim çok bozunluyor

o zaman bi kan testi yaptır çıkar kan testinde en azından kafan rahat olur :) İnşallah hamişsindir canım benim

Tşk ederim canım cvbın için ama bizde eşim korunuyordu bakalım yarında bekleyim olmazsam böyle devam.ederse test yapcam

bugun de henuz iki çizgiyi aynı koyulukta göremedım ben yaaa... sanırım bi problem var herhalde adetimi lekelerden itibaren sayarsam 21 ekimde olmuştum kırmızılar da 24 ekimde gelmişti bugün 16. günüm karnımda acayip bi ağrı var belim agrıyo canım sürekli tatlı istiyo sanki adet olucakmışım gibi offf... devam etsem mi hala ovulasyon testlerine ben yapışkan akıntıyı da 12, günümle 14, günüm de görmüştüm bugunde testim koyu cıktı bugun yıne yapışkan akıntı geldi ben kaç defa yumurtluyorum kı ...ya da yumurtlayamıyorum ama aynı koyulukta olmuyo bi türlü !!bir de öglende yaptıgım testlerim de bu koyu çizgiyi yakalayabiliyorum ama akşamkiler de çok silik oluyo
pff napıcam ben yaa dr.a gitmek istemiyorum bu sefer kendim başarmak istiyorum zaten ömrümün yarısı dr.larda geçiyo bırakayım mı artık test yapmayı sizce ??? dört bi yanım test oldu

Bak canım çok durma üstüne madem koyuydu bugünüde değerlendir artık test yapma zaten sipermler 2 yada 3 gün yaşıyor olmadı bir hafta sonra bir tane yap belkide tutmuştur bebişin:)

Canım yarın adet gününse muhtemelen adet olacaksın zamanla adet düzenimiz farklılaşıyor ama ne olur ne olmaz sen yinede dikkat et canım senin için dua edicem hatta ediyorum inş hamilesindir inş:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…