Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

koyu cızgıyı gordugun ılk gun bil ki 24 - 36 saat ıcerısınde yumurtlayacaksın yanı koyu cızgının ertesı gunu ılıskı sanırım en ıyısı

ayrıca hergün ılıskı sperm kalıtesı acısından ıyı degıl gunasırı tavsıye edıyor uzmanlar ama denemek sıze kalmıs ben 2 gun ust uste denedım kacırmamak ıcın ıcım rahat etmedı

Selam kizlar adetimin bittigi 1.günü ovulasyon testi aptim cift cizgiy gördüm ama 3 gündürde yapiorum bi tek dieri hafif silik netten hesaplama yaptim 23 ü yüksek ovulasyon günü yarina denk gelio yarinda cift czgiyi göremzsem acaba yumurtlama zamanim m gecawmi oluo yoksa testtemi sikinti var. Sag kasigimda sislik bide agri var gögüslerde hassasiyet; yok bu konwuda bana yardim edecek ilan varmi acaba??????

bizim sperm sayısı 40 milyon ama hızımız çok az o yüzden ameliyat olmamız gerekiyordu canım eşimin hormonlarına bakıldı onda bi sorun yoktu...inş yakın zamanda bizde çift çizgi gçrürüz...hayırlı olsun bu arada...

ovu testı yapan arkadaslar mrk ettıgım bırsey var t cızgısı c cızgısıyle aynımı olmak zorunda ben adet bıttıgınden berı test yapıyorum 14.gun en koyu cızgıyı yakaladım ama c kadar koyu degıldı aynısı degıldı yanı ama koyuydu sonrada silikleşmeye basladı zaten.. koyu olan gunlerı degerlendırdım ancak c kadar koyu cıkmamıs olması yumurtlamadıgım anlamına gelebılırmı kafama takıldı?

Aynı dediğin gibi yapıyorum hergün 5te ve 4 saat sıvı almayarak 20 ve 21. Günde C kadar koyuydu T dün yaptım yani 22.gün silik düzensiz olduğum için karar veremiyorum gerçi çalıştık o günlerde ama yine devam etmem gerek sanırım

arkadasım cok sevındım Allah hepımıze nasıp eder ınsallahh..ovu testı yapmısmıydın kacıncı ayda hamıle kaldım ??

inşallah canım.. geçen sene kasımdan beri uğraşıyoruz, ilk kez bu ay ovul. denedik.. oldu çok şükür...

Himm kendine ilk uc ay cok dikat et canim..insallah insallah..saglikli bir sekilde annesini babasini karsilar:))rabbim tum istiyenlerin basina insallah..bol bol meyva yee.ilk uc ay..cay kahve tuketmemeye ozen goster derim..

teşekkür ederim canım tavsiyelerin için, her türlü tavsiyeye açığım :) çay ı kahveyi kestim, süt yopurt peynir, balık et, ekmaği azalttım.
meyveyle pek aram yok ama bebeğim için katlanacam :)

teşekkür ederim canım, darısı başınıza inşallah.. Rabbim isteyen herkese nasip etsin..

Son düzenleme:
kızlar merhaba ben bu ay yine çelişkiye düştüm ben bu ay 10 eylülde regl oldum adetimin 8. günü 10. günü 12. günü ve 13. günün sabahını değerlendirdik 13 günü ovu yaptığımda çift çizgiyi gördüm birde bu akşam yani 14. günün akşamını değrlendirmiş olucam 13. günün sabahı ile bu akşam arasında 36 saat var çok pişman oldum dün akşamı değrlendirmediğime bugün büyük ihtimal yumoşum çatladı sol kasığım fena ağrıo..bide ben bu ay incir ve havuç kürü yaptım yorumlarınızı alabilirmiyim teşekkür ederim

yumurta bugun catladysa aksamı degerlendırmen iyi canım yumrtanın 24 saat sureıs var sonucta sıkma canını çok sık ilişkide sprem kalıtesnı bozuyor dıyorlar vardır her işte bır hayır benımde sat 10 eylul ben akıntmdan anlyıp test yapıodum son bı kac aydır henuz akıntm ovulasyn oluo gıbı degıl ama bugn yarın bı test yapar bakarım belli olmuo benm bazen 17.gun falanda oluo cunku catlama bend ekaısk agrımdan anlayabılıorm şanslıyız aslında, sat zamanalarmız yakın hakkımzda hayırlısı:)

evet cnm ikimizinde yüzünü güldürsün Rabbim...çok fazla ağrım var incir kürü fazlamı büyüttü acaba yumurtaları diyorum

13. günü değerlendirdiysen üzülme spermler kadın rahminde 72 saat canlı kalabiliyorlar..ama sen yinede riske atma bugünüde değerlendir.

13. günü değerlendirdiysen üzülme spermler kadın rahminde 72 saat canlı kalabiliyorlar..ama sen yinede riske atma bugünüde değerlendir.

saol cnm evet bu akşamıda değerlendireyim akşam eşim kuaföre gidicem dedi..hayır dedim iş çıkışı hemen eve

Rica ederim ederim canim benim..yap yap..hatta yogurdunu evde yap..hazir yeme iyiki kaynanan olmamisim haa:))))))cekincegin vardi...gelin:)))))benimde meyva ile aram yok..hatta 365 gunde bir yersem ne alaa:))ama.sen almaya calis..saglikligina dikat et hem senin hemde bebesin icin:)

lovliyy ne yaptın canım, hiç ovu yaptınmı bu aralar?

ben hala gidemedim doktora. bugün gittiğim hastanede dr izne ayrılmış. sevk aldım, yarın gideceğim, dün de evde yaptığım test pozitif çıktı, gecikmem 4. günde.

Ayyy gercektenmi??? Gebelik testimi pozitf cikti????yaaa aslinda kafam karisti emel..bugun sabah gebelik yaptim yine nagatf..ovu yaptim.hep.gozle gorulecek kadar cikiyoo..yani ne cok koyu nede silik nedene cek kadar.silik..carsanba.adet olmam lazim..goguslerime.ara ara sizi girip cikiyoo..birde adet olcakmisim gibi kasik agrisi girip cikiyoo..ayaklarim cok sizlardi batima yakin mesala gecen ay.ayaklarim ilacin etkisiyle iki kat daha cok agrimisti..sizilti yok suan ayaklarimda..yani bu ay..kiz nasil oldu anlat..??gebelikse ager benimkide mi bat geciktikten sonra cikar acaba..senin belirtiler nasil emel??

canim reglime 2 gun kala falan ovu testi pozitif gebelik testi negatif cikiyordu. Yani negatif diye ben yorumladim cunku 2.cizgiyi gormek icin cok dikkatli bakman gerekiyordu. Regl gunumde ise gebelik testinde 2. Cizgi belirmeye basladi net olarak. Sol kasigimdaki batma ve bel agrisi ayrica goguslerde sislik. Hala bu belirtiler devam ediyor. Bu ay ovu yaptigim icin dollenme zamanini az cok tahmin ediyorum. Ve reglime 4 gun kala bile ovu testi pozitifti. Hala pozitif dun meraktan yine yaptim yine pozitif.

Bu arada yeni mujde alanlar olmus hayirli olsun. Bende yarin insallah doktordan guzel bilgiler alirim. Suanda cok korkuyorum. Onemli olan hamile kalmakmi yoksa devamini getirebilmekmi bilemiyorum. Sanirim ikiside esit olcude onemli. Lovliyy inan sana dua ediyorum. Yarin ovu testi yapip fotografini koysana.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…