Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

yok canım ben henuz ovu testı yapıyorum 6 ekım benım bat daha cokk ınsallhh hamılesındır az kalmıs senın ogrenmene

Himm anladim canim..ama resimlerdeki ovu testin koyu o gunleri degerlendirseydin..benim bata 4 gun ama..kismet yasadigim belirtilere bile inanasim gelmiyor..uzulmeyeyim diee.ama buna sukur gelsede sagligimiz yerinde..

canım adet düzenın 40 gunse yumurtlaman 26. Gun falan olur muhtemelen. Sabırla testlerine devam et.

Canim benim. Inanki ayni belirtileri yasadim ben de birebir. Dedigin gibi bos yere umitlendirmek istemem ama inan ayni belirtiler. Reglimden 4 gun once bendede ovu testinde ikinci cizgi acik renkti. Sonraki gunler koyulasti. Goguslerime dokunamadim bile. Sol kasik ve sol bacak agrisi beni hala bitiriyor. Hadi insallahhh. Sali gunune kadar birsey dusunme. Ama ovu testi de yap. Sali gunu hayirli haberi ver bize. Pazartesi de olur ama acele etme ok.

Resmi yükleyemiyorum hep hata veriyor mecbur tarif edicem . Adetimin 22. günü bitiyor bu akşam ve ovulasyon testi yaptım "t" çizgisi yaklaşık 10-15 dk sonra neredeyse "c" çizgisi kadar koyulaştı. onun kadar değil ama baya yakım koyulukta. Hiç bu kadar erken yapmamıştım bu normalmi yani adetin 22. günü herkeste böylemi çıkıyor yoksa hamilelik belirtisi olabilirmi.
Ben ilk ve kaybettiğim bebeğimin haberini de ovulasyon testiyle öğrenmiştim adetimin 26. günü akşam bi yaptım kopkoyu çıkmıştı arkasından gebelik testi yaptım silik ikinci çizgi çıkmıştı. 6 haftalıkken öldü yaşatamadım mart ayında aldırmak zorunda kaldım şimdi ise ümitle acımı hafifletmeyi bekliyorum.
lütfen bi yorum yapın normalse hiç ümitlenmiyim boşuna...

arkadaşım testin doğru çıkması için aşağıda yazdıklarım uygulama şekillerine uyman gerek. bu testler çok hassas yanlış uygularsan doğru sonuç vermez
Testini sıvı alımına dikkat ederek uygulamalısın canım.
Yaklaşık 3-4 saatlik bir sıvı perhizinden sonra ve her gün aynı saatte uygulamalısın.
Saat 15.00 ya da 17.00 en uygun zamanlardır bu test için.
Testini asla ilk idrarınla uygulama...
Testini uygulayınca test kitinin üzerine reglinin kaçıncı günü olduğunu yaz asetat kalemi ile. (8. Gün, 9. Gün diye
Testlerini çizgiler koyuca olup 2. çizgi pik (ikinci çizginin birinci çizgiden koyu olması demek bu PİK) yaptıktan sonraki günlerde de uygulamaya devam ediyorsun, taa ki pik sonrasında silikleşmeyi görene kadar.
Silikleşmeyi görünce bil ki yumurtan çatladı ve son birliktelik için son 24 saat
Bir gün sonra da silikleşmeyi tekrar görüp emin olduktan sonra teste devam etmene gerek yok canım

kızlar mrb yeni katıldm aranıza uzun zamandır forumda gebeliğe dair ne varsa defalarca okudum...şimdi size bişey danışmak istiyorm ben 25 ağustosda adet oldum 10.gün ovulasyon testinde çok koyu olmasada silik olmayan çizgiyi yakaladım nese boş geçmedim tabi 11.gün test yapamadım 12.gün daha silikti ben herhalde 11.gün yumurtladım die düşündüm...sonra 21.gün ben öylesine test yaptım koyu ikinci çizgi çıktı ben ne olur olmaz die çalıştım tabi ama şimdi sorum şu ben geç mi yumurtladım acaba çünkü 25 günde bir olurum genelde ve bu arada adetim 1 gün gecikti ve ne adet ne hamilelik belirtisi var çok konuştum ama 6 aydır uğraşıyorum ben yaaaa :18:

Canim bende 25 gunde bir olurum..ve ben bu ay hergun ovu testi yaptigim icin..hic 21 ci gun koyu cizgi gormedim.ama.silik cizgi cikiyor.hep..ve gunun gecmis.neden gebelik testiyle.bir kontrol etmiyosun.kendini..ve hic gecikmelerin olmuyorsa.normal degil bu..ve her kadin gebelik belirtisini 4 dortluk yasamaz...kiz icimden bir his var sende biseyler diyor.ama.insallah.oyledir..haber kiz bana:)merak ederim..ben:)

canımmm inanki o içindeki his çok umutlu olmasam da beni çokkk mutlu etti :) adet olmam gereken gün sabah yaptım baktım negatif amannn dedim olcaksam olucam zaten pazartesi-salı kan testine bıraktm kendimi zaten 11.gün fln yumurtlasaydım şimdiye çıkardı herhalde ben ümidimi geç yumurtlamaya bağladım bakalım (inşAllah)...kendimi gözlemliyorum kasık ağrısı,kirpiklerim,baş ağrısı,uyku,mide bulantısı gebeliğe dair tek bişey yok hiç olmadığım kadar sağlıklıyım inşAllah isteyen dileyen herkesin sağlıklı,hayırlı bebekleri olsun senin için de dua edicem tatlım :)
neyse umudum kırılmaz ve kan testi yaptırırsam sonucu bildiririm :)

Son düzenleme:

canım geç yumyum olabilir 2.yumyum gelio olabilir...sen istersen yarın sabah bi gebelik testi yap...

merhaba arkadaşlar, benim sizlere bir sorum olacak bilgisi olan varsa cevap verirse çok sevinirim. Bu ay ovulasyon testi aldım 28 günde bir adet oluyorum, bugün 8.günüm. Kaçıncı günümden sonra test yapmaya başlamam gerekiyor,10.gün ile 20.gün arası yap diyorlar, peki diyelim 14.gün 2.çizgiyi koyu gördüm gördüğüm gün çalışma oldu diyelim ertesi gün tekrar çalışma olacak mı yoksa bir gün geçecek ondan sonra mı çalışma olacak en çok merak ettiğim bu aslında...2 yıldır çocuğumuz olmuyor artık ne yapacağımı şaşırmış durumdayım...

adetim 4 gün gecikti kızlar test yaptım, kopkoyu çift çizgi

gittim kan verdim,ve sonuç pozitifff :)

852 çıkmış değerim :)

adetim 4 gün gecikti kızlar test yaptım, kopkoyu çift çizgi

gittim kan verdim,ve sonuç pozitifff :)

852 çıkmış değerim :)

ne güzel canım hayırlı olsun...ovulasyon mu yaptın bu ay?bende bu ay denemeyi düşünüyorum ama ilişkiler ne sıklıkta olacak kararsız kaldım...sizin çalışmalar nasıl oldu canım

ne güzel canım hayırlı olsun...ovulasyon mu yaptın bu ay?bende bu ay denemeyi düşünüyorum ama ilişkiler ne sıklıkta olacak kararsız kaldım...sizin çalışmalar nasıl oldu canım

evet canım ovülasyon uyguladık ilk defa. tam 14. gün yakaladık.

12 - 13 -14 - 15 de yaptık sonra normal devam ettik canım

evet canım ovülasyon uyguladık ilk defa. tam 14. gün yakaladık.

12 - 13 -14 - 15 de yaptık sonra normal devam ettik canım

anladım canım ne güzel inş bizde faydasını görürüz gerçi bizim sorunumuz var eşim varikosel ameliyatı oldu doktor 6 ay bekleyin dedi,2.ayımız belki değerler düzelmiştir ümidi ile bekliyoruz işte...

Dogru soyluyosun canim..insallah.istiyen dileyen herkesin her annelik ozlemi cekenin rabbim kucagini bos birakmasin.insallah..yaa hep sini yasiman gerekmiyor belirti olarak gebelige dair..ama..supede dusmese duser..bak mesala..ben dun aksam.ovu testi yaptim.ikinci cizgi baya gozle gorulirdu..koyuydu yani..bugun yaptim gunduz..bu defada silik...anlamadim.gitti arkadas:))dalga gecer gibi:))))benim bat carsanba.gelmesi lazim canim..ama..umitlenemiyorum..bugun grip oldum..ve basim cok agriyor...once saglik huzur.insallah...pazartesi gidersen yaz..saliyami alirsin sonuclari??canim.insallah.insallah..yuregin kadar.yuzunde guler..canim..rabbim yar ve yardimcin olsun insallah..

Canim ben bence adetin biter bitmez hergun yap..cunku ben bu ay oyle yaptim..tahmini yumurtlama trihinden erken yumurtladim.10 gun.biraz koyuydu.11 ci tam di..cunku belli olmaz..bak mesala.ben gelecek aya terarlarsam.yine 11 ci gun yumurtlamaya bilir her ay.farkli yumurtalar.farkli sekilde.zamansiz catliyor..eger elinde fazla varsa.ovu testin.hergun yap derim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…