Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Mrb kızlar on ikinci günden yirmi birinci güne kadar test yaptım ondokuzuncu güne kadar tam koyulasmadı cizgi ama silikte degildi hep aynıydı son üc gün siliklesmeye basladı bende yumurta tembelligi var sizce yumurtlama oldumu

Selam kizlar..gunaydin...
Benim adet sabhtan geldi...çok ta emin degildim kendmden zaten tam cift czgyi gorememsdim
Smdi adetin bitimine daha dikkat etcem..bu ayda yapiim..cok cok zor olmasi zaten ((
Sanki zor olani zorlamak benim ki
Dr larinzor vaka dedikleri bu istee :'(((
Ne benm ne esimin ayarları ayar (( Allahim daha cilemiz bitmedi mi affet Allahim..dayancak gucum kalmadi :'(((
5. Tupe ne can kaldi ne bise :'(

Son düzenleme:
tamam canım nerden alınıyo eczanelerde varmıdır

Slm canim sen kendini neden bukadar yipratiyosun kii???rabbim annene seni nasil gonderdi ise seni de mutlaka evlat sahibi edicektir.ve layik gorucektir..bak bende 7 ay oldu ugrasiyorum..ben senden daha kotu haldeydim diye bilirim..gecen ay ama.bu ay herseyi oluruna birakiyorum..en azindan..saglikliyiz..her ay adet goruyoruz..buda yumurtalarimiz calisiyor demek..benim bata son 11 gun kaldi..ama...bilmiyirumm ola bilirde olmaya bilirde..:)))))))tuta bilirde direkten done bilirde:)))sonucta yumurta bunlar..ne yapcaklari belli olmaz...)

Simdi ben buraya neden ciktim??ve nicin ciktim???cunku bende yumurtlama takibi yapiyorum o yuzden ciktim:))))slm kizlar bende bu ay ilk defa yumurtlama takibi yapiyorum..vee..batimi bekliyorumm..burdaki butun anne adaylarin kucaklarinin umutlarinin bos kalmamasini rabbimden temenni ederek..bizleri sevindirmesini dilerimm..

canım bozma moralini Allah herşeyin hayırlısını versin herşeyin bir zamanı vardır..sabret ve hiçbir zaman isyan etme ...imkansız gibi görünen hamilelikler bile mutlu sonla sonuçlanır.. sen birde dr. kontrolünde yumurtalık takibi yaptır..inşallah en kısa zamanda meleğini kucağınaa alırsın..dualarım bebek isteyen herkese gitsin..

neden yıpratıyorum ?? yerimde olsan yada kim olsa ne farkı kalırdı benim yaşadıklarımdan ..
evlilikte 16 yılımı bitirdim. 1yıl üstüne ne duyduysak aklımıza yatan onu yaptık..
bikaç sene sonrasında tüp bebekleri denedik ..
bir sürü iğne dozları en yükseğinden verildi..
sadece bir iğneden 13 kutu aldık. 2500 tl ödedik, ki şırıngaay çekerken yalnıslıkla elinde kırılsa gitti, bulunması zor iğneler birde..
onca ilaçlar, iğneler nereme gitti der durursun ..
olmadı.. olmadı.. olmadı..
esimde spoş sorunundan ilaç veremiyoz diyolar. en sonda asıl sebep spoş diyolar
benimse yıllarım geçe geçe benden de birseyler gitmeye basladı.
annemin ve babamın bu tür sorunları yoktu ki ..
zaten oldum olası yumurta rezervim az.. 3-5-8 daha fazla olmuyor.. üstelik kaliteleri bozuk dediler ..
yaşım gelmis 34 e.. ruh halim berbatın ötesinde..
birde işin içinde korku rüyaları var.. 1yıl olacak tam, tam oldu kendilğinden dediğim an, o rüya 1haftalık geçen adetimi, herseyimi aldı götürdü..
geçen suba-mart ayında 4. tüp' e basladık derken.. yine bir rüya..
çamasır makinesine çamasırları koyamadım düsün ??
demek istediler ki bana, sana bu tüp ü koydurtmuycaz..
ve öyle de oldu.. transfere giremedim, 2hücreliden öteye gidemedi yumoslar ..
neye çare bulacağımı sasırdım..
yıllarım gidiyor. canım gidiyor nasıl üzülmiyim.. çaresizlik bi anlamda bu iste.. para bile kar etmiyor..olmayınca da olmayan biseyin maaliyetinin geri dönüsümünü ödemek ne zordur bilir misin???

----------
" bak bende 7 ay oldu ugrasiyorum..ben senden daha kotu haldeydim .... " demişsin..
hangimiz daha kötü acaba

Son düzenleme:
Umudum nolur üzülme elbet bir gün olacak hediyen gelicek ve bu yaşadıklarını unutacaksın inşallah...yıpratma kendini nolur herkese cevap verme boş ver biliyorum kafana takma diycem ama sana hepsi boş gelecek seni sadece anlamaya çalışıyorum ama bunu ne ben ne de başka biri asla beceremez sadece yaşadıklarını sen bilebilirsin boş ver takma yine de seni tanımasam da seviyorum 😊uzulmenide istemem hiç bir zaman çünkü gerçekten çok zor

Canim oncelikle sunlari soylemek isterim.sana.bukadar yil bebek icin onca caba sarf ettiginizi bilmiyordum..simdi anlatinca.herseyi daha iyi anladim..uzulme.desem.elde degil kii..rabbim seni bununla imtihan ettigi kesin..sen rabbime yonel..namazini kil..bunlari bebek icin degil..rabbime yoneldigin zaman..ve namazlarini kildigin zaman.yuregin hafifler.ve rabbimin adini her cagirdiginda..o mutlaka..gorecek duyacak tir.seni..ben.senden kotuydum derken..soyle canim benim..ben gecen ay ilk defa klomen ilacinialdim ve..inanirmisin..kafayi yedim..ilacin yan etkilerine aldandim ve kesin hamile yim dedim..ve artik beyni bedeni buna inandirdim..ve bir gun sabah kalktigimda..yatak dosek kalmamisti..ve..cok kanamayla adetim gelmisti.ama.inanmak istemiyordum..ve disariya ciktim..denize kadar yurudumm.orda.aksama.kadar.tek basima oturdum..ve cok dusundum.agladim..sonra.sunu anladim..bebegim 7 ay degil 7 yilda olmasa..bu senin imtihanlarindan bitanesi ve gunahsiz gecirmeye ozen ve dikkat et dedim..sonra namazima basladimm.simdi bilmiyorum..inanirmisin..aklima geliyor ama.yuregimde bir ferahlik var..ve cok sukur..suan okadar.sitresli degilim..hatta.bu ay adeti bekliyorum.artik.okadar.kalmadi icimde..ama.buna sukur..ve sanada cok dua.edicem.dilerim rabbimden guzel kardesim..senin bu imtihaninin sonu aydinlikla.biter..rabbim kalbindeki butun guzellikleri eline verir.insallah.kendini yipratma..bak yuvan esin yakin sevdiklerinde onemli..mansallah..nazarim degmesin..16 yillik bir evliligi mutlu bir sekilde surduruyorsun..bak..bundan guzel ne ola bilir..su zamanda.su nesillerle.yuvayi ayakta.tutmak cok zor..ve ben de 4 yillik evliyim..bu ikinci evliligim.cok sukur bu gunlerimize guzel kardesim..

Ben bugune kadar gecmiste yasadiklarimi kimseye anlatmadim..ama.sana anlatmak istiyorumm.cunku bak her imtihan farklidir..ben ilk evliligimde..ve evliligimin ilk 3 cu ayinda kazarak hamile kaldim.ve bu esimin tabi ozamanlar cok iyi taniyamiyorum.cunku gorucu usulu evlendim..ve ben 17 esim 36 yasinda idi..eski esimi evlenmeden once sadece iki defa yuzunu gordum..telefon felan yasakti bizlerin orf adetinde.ve dugunum oldu..ayiptir soylemesi.gerdek gecesi.iliskiden sonra.bir koseye kivrandim agladim.kendimi tecavuze ugramis gibi hissettim..ve esimi evlendikten sonra 6 ayda ancak isina bildim..ve 3 ayda hamile kaldim..esim.bebek istemedigi soyledi..bu arada..gurbette yim yurt disina gelin gittim..ve ben ingilizce yok hic bisey yok..bende esime sasirdim ve nasil yani dedim..sonra uzerine pek durmadi..sonra dilim yok.doktor.bana ne diyorsa onu tercume ediyor esim..meger esim doktora bebek istemiyoruz kurtaj istiyoruz demis..ve kan tahlilimden sonra.bana esim bebek dusme durumundaymis.ve almak zorundalarmis.diye..kurtaja kadar hem doktor hem beni idare ede bilmis o terbiyesiz insan..ve kurtaj oldum..ben saniyorum..dusuk olmadan bebegimi aldilar..bu arada kurtaj gunu gelene kadar bebegim 9 haftalikti.ve onu hissede biliyordum..beni okula dil icin gondermezdi tek basima evin icinde otururdum ve humar hastaligi vardi..ama.kitaplardan ingilizcemi biraz olsun gelistirdim..ve 1 yil sonra.tekrar..korunmali hamile kaldim.kisa anlatiyorum.canim..neyse doktora.gittik..doktor esime tercume ederken .demesinmi.bu bebegidemi aldirmayi dusunuyorsunuz die..ve anladigimi esim anlayinca..beni aldi eve goturdu..ve bebeklere yani cocuklari sevmezmis..ve aldircagimizi soyledi.ben evden kactim..bir turk aile dostumda.2 ay kaldim..ve iki ay sonra geldi aldi beni.eve geldik..ve bebegi istedigini soyledi.ve artik bebegim 5 aylik ve herseyini hissediyorum.geceleri beni uyutmuyordu aymaktan karnimda..ve birgun.esim pizza aldim dedi..ve o pizzayi yemez olsaydim(((((((((((icine.dna testinde bile cikmayan bir zehirkattirmis..ve kanima.karisti..ben hissetim.beni hastaneye goturmedi..bilerek..sadece bende kotuyum diyerekten.hasta hareketi yapti..ambulans cagiriyorum diyen adam telefonda..meger telefon acmamis..numara yapmis.oyle tam 5 saat gecti..sadece sunu hissettim.bebegim..yukariya toplandi ve bir kac defa.siddetli tepik atti..iste orda.oldum ben(((((((ve polise sigindim.bebegimkarnimda oldumustu..ve zehirledigini cok sukur kanitladim.pizzanin kutusunda.cikti..sicramis zehri uzerine serperken meger..((((canim kardesim..oyle imtihanlar varki..uzulme..rabbim guc kuvvet ve kalp temizligi versin..bu ikinci evliligim.ve esim cok iyi merhametli bir insan cok sukur....hersey olucagina varir..sen yuregini temiz tut.hersey iyi olcak insallah..

arkadaşım ya neler yaşamışsın kanım dondu resmen okurken, tam bir travma atlatmışsın.. Allah o adamıda bildiği gibi yapsın 5 aylık bebeğin günahsız bir yavrunun canına nasıl kıyar bu nasıl bir vahşettirinşallah bu kötü günlerin sonu selamete varır..Allah birgün mükafatını verir sana...peki iki kere hamilelik geçirmiş biri olarak neden şimdi hamile kalamıyorsun sorun nedir cnm.

canım benim kötü günler geçirmişsin, daha öncede söyledim sana umudunu yitirme, o kadar çok hikayeler duydumki 22 sene sonra hamile kalanlar duydum..tabi inşallah seninki bu kadar uzun sürmez.. en kısa zamanda bebeğini kucağına alırsın.. Rabbim o kadar büyük ki, o ol dese olur.. doktorların imkansız dedikleri hastalar bile çocuk sahibi oluyor..sadece herşeyin bir zamanı var.. sen sadece dua et ve bekle..Rabbim çocuk hasretiyle yanıp tutuşan yüreklerin kucağını boş koymasın..

kızlar slm.siteye yeni üye oldum.bende sizlerle aynı şeyleri yaşıyorum.1 buçuk seneden beri korunmuyoruz fakat bebişimiz olmadı.o dönemden bu döneme kadar doktor kontrollerimi hiç aksatmadım.nisan ayında kistten ameliyat oldum.ama tüpümün teki kapalı çıktı.geçtiğimiz ay rahim filmi çektirdim.çok şükür Allahıma tüpüm açıldı bu seferde yumurtalıklarım tembel çıktı.şimdi canlanması için ilaç kullandım.ve canlandı.sonra ilişki günleri verdi.ve şuan beklemedeeyiz. Allah büyk kızlar inşallah kucaklarımız boş kalmaz...

Canim sorunsuz.benimki..esimde hic bir proplem yok..bendede.bu ay ikinci klomeni aldim ama..pekumudum yok..batima.son 9 gun kaldi..ama.suan belirti olarak gebelikteki belirtileri yasiyorum..ama.ilacin yan etkisi..cunku gecen ayda boyledi
Gecen ay kendimi kaptirmistim.kesin hamileyim.die.ama.bu ay
Yemezler:)bu ayda olmassa..rahim filmi cekinicem..ama
Artik klomen ilacini almak istemiyorum..sogan kuru yapmayi dusunuyorum.bu ay..bakalim.hakkimizdan hayirlisi.canim.rabbim..gorsun bizleri insallah..ve evet yasadiklarimi ben atlatamazdim.ama.herseyi.esimin sayasinde ve onun yardimi ile atlattim.cok sukur.ama.birde soyle dusunun..bebek sahibi olupta.sonradan kaybedenler.var.rabbim evlat acisi vermesin.ben yuzunu gormedigim bebegimin bile acisini hergun yeniymis gibi yasiyorum.aklima.gelmesse geliyor..gecen yil sene 2012 yilinda.cok sevdigim bir arkadasim turkiyeye tatile gitti ..ogluyla.oglu 2 yasinda idi..ve ingiltireye ellleri bos dondu.oglunu turkiyede kayp etti.nedensiz.yere..grip die doktora.goturuyorlar..ve cocuk cikamiyor..topraga verdi.geldi..ve arkadasim.cok kez intihar etti.aciyi tasiyamadi..o yuzden.herseyin hayirlisi..insallah..rabbim evlat acisiyla.imtihan eylemesin bizleri..insallah((

adetin kaç gün geçti, veya daha ne kadar var, teste göre hamilesin...ayyy hadi inşallah bir kaç gün sonra bir daha yap veya kan testide yaptırabilirsin orda kesin sonucu öğrenirsin..hayırlı haberlerini bekliyoruz cnm.

Nasipten öte gidilmiyor. Bizde bu ay ovu. testi kullandık fakat bir gün öncesinde çok silik olduğu için ara 2 gün sonra yapalım testi dedik. Yapmadığımız günmüş şimdi adet olunca anladım. Test kullansan bile tutturamayınca tutmuyor. Nasip... diğer ay ara vermeyiz inşallah:)

23 günde bir olurdum genelde, 17 ağustosta olmuştum en son tam bir ay oldu bugün.
yani 7 gün gecikti.. akıntım falanda yok, kan tahlili yaptırdım bakalım öğleden sonra alıcam. canım dua et nolur inşallah güzel haberler alırım..

Benimde döngüm 25 günde bir olduğu için 8. gün yapmaya başlıyorum 10.gün gibi koyulaşıyor. 12-24 saat sonra yumurtlama olduğu içinde 3 gün çalıştım ama olmayınca olmuyor maalesef inşallah bu ay olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…