Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

Merhaba phia sayende ovulasyon testini ucuza aldim tekrar teşekkür ederim bu ovulasyon testini adet bitiminden nekadar sonra yapmam lazım yardimci olurmusun dun adet oldum ve hangi sıklıkta yapmam lazım

Arkadaşlar merhaba..
Ben bu soruyu, bu topikte birkaç kere sordum. Ama nedense, kafam basmıyor sanırım, her test yapmaya niyetlendiğimde, yeniden yeniden soruyorum.. kusura bakmayın lütfen, heyecanıma verin :)

Bu ay, yeniden ov. testlerine başlamaya karar verdim. Eylülde, yumurtlama günümü belirleyebilmekle uğraşıcam sadece, ekim-kasımda çalışma yapmayı planlıyorum.

Şimdi benim hala daha anlayamadığım konu şu kızlar ;

Benim adet döngüm, ortalama 26 günde bir gibi.. 25 oluyor, 28 oluyor, 30 oluyor bazen. ortalama 26 diyebiliriz sanırım.

Bu ay, 3 eylülde regl oldum.
İleriki tarihleri beklemeden, keşif amaçlı olarak, erken başladım test yapmaya. Hem yapmayı öğreniyim bu sefer iyice dedim..
7 Eylülde ilk testimi, doğru şekilde yaptığımı düşünüyorum.
8 Eylül - dün, ikinci testimi yaptım.
ilk 2 gün, yani benim reglimin 5. ve 6. günlerinde, silik çizgi gördüm.
bugün, reglimin 7. günü, hafif belirdi çizgim.

Sorum şu :) Şimdi ben ne yakalamaya çalışıyorum tam olarak?
İki çizgiyi aynı renk veya ikinci çizgiyi daha koyu yakalamam lazım. Doğru muyum?

Peki o ikinci çizginin daha koyu olduğu gün, tam olarak ne oluyor demektir?

Ben ne zaman yumurtlayacağım demek olacak?

Tam yumurtlama zamanımı nasıl bilirim? Tam o zamanı bilebilir miyim?

bu benim ağustos ayında yaptığım ovlasyon testi c ile t aynı koyulukta bu şekilde olduğu zaman yumurta yumurtaıktan serbest bırakılıyormuş 1 veya 2 gün sonra silikleşiyor o zamanda çatladığı anlamına geliyormuş bu zamanı değerlendirip ilişki öneriliyor

kızlar bu benim ovulasyon testim 9. günden beri yapıyorum bugün 12. gün 2. çizgi 1. den koyu çıktı diğer ay olmadı inşallah bu ay bebşiim gelir...

Merhaba phia sayende ovulasyon testini ucuza aldim tekrar teşekkür ederim bu ovulasyon testini adet bitiminden nekadar sonra yapmam lazım yardimci olurmusun dun adet oldum ve hangi sıklıkta yapmam lazım

Rica ederim canım

İnşallah bebiş getirir bu testler sana tatlım
Canım, testleri yapmaya kullanım kılavuzunda siklusuna göre yazan günden birkaç gün önce başlamanı tavsiye ederim.
Hatta testlerin bol olduğundan reglin tamamen bittikten sonraki gün başlayabilirsin. Örneğin ben 6 veya 7. günümde başlıyorum genelde...

Testini sıvı alımına dikkat ederek uygulamalısın canım.
Yaklaşık 3-4 saatlik bir sıvı perhizinden sonra ve her gün aynı saatte uygulamalısın.
Saat 15.00 ya da 17.00 en uygun zamanlardır bu test için.
Testini asla ilk idrarınla uygulama...
Testini uygulayınca test kitinin üzerine reglinin kaçıncı günü olduğunu yaz asetat kalemi ile. (8. Gün, 9. Gün diye)
Testini uyguladıktan yaklaşık 8 dk. sonra fotoğraflamayı unutma.
Her bir testi aynı dakikada fotoğraflayıp sakla, bu kıyaslamalarımız için çok önemli, herbiri vakti geçmeden fotoğraflanmalı yani...
Birliktelik olan günleri de test kitinin üzerine işaretleyebilirsin, sağ tarafa büyükçe bir nokta koyabilirsin

Testlerini çizgiler koyuca olup 2. çizgi pik (ikinci çizginin birinci çizgiden koyu olması demek bu PİK) yaptıktan sonraki günlerde de uygulamaya devam ediyorsun, taa ki pik sonrasında silikleşmeyi görene kadar.
Silikleşmeyi görünce bil ki yumurtan çatladı ve son birliktelik için son 24 saat

Bir gün sonra da silikleşmeyi tekrar görüp emin olduktan sonra teste devam etmene gerek yok canım

canım hoşgeldin ne zaman geldinn sennn

Canım, ikinci çizginin birincisi ile yaklaşık aynı koyulukta olması demek, LH hormonunun yükseldiği anlamına geliyor, yani yumurtalarının büyüdüğünü gösteriyor... Beraberlikler artmalı bu koyulaşan 2. çizgi olduğunda...
Hele ki ikinci çizgi ilkinden koyu ise, ki biz buna testin PİK yapması diyoruz, çatlamanın gerçekleşmesi an meselesi, bünyeye göre değişmekle birlikte 24-36 saat olabiliyor bu pik sonrası çatlama. (Bu pik olanı 2 gün bile görebilirsin testinde bu çok normal). Bu arada çalışmalar hızlanmalı tam gaz

Pik sonrasında gördüğün ilk silik testte ise işlem tamamdır, yumoşlar artık çatlamış oluyor ve döllenebilme için son 24 saati kalıyor, bu 24 saati beklemeden son kez beraber olun (spermler ancak ulaşabileceği için 24 saat bekleme sakın) ve sonra rutin ilişkinize dönün canımcım

Hadi bakalım canım, şu 3-4 günü daha sıkı çalış bakalım, inşallah gelir bebişin bu ay

Bir de naçizane tavsiyem testlerinin her birini ilk 10 dk. içinde fotoğrafla, hepsini sonradan aynı anda çekme, daha doğru kıyas yapabilmen için

yorumun için teşekkrüler canım hepsini ayrı ayrı fotoğrafladım size toplu halde göstereym dye en sonuncuyuda ekledm çektm :))))

Kızlar merhaba..
geçen seneki denemelerim sonuçsuz kalmıştı.. 1 saenedir de deneme yapmadık hiç, ama artık yeniden bi başlıyım diyorum bebek çalışmalarına.
Ve fakat, ben unutmuşum bu test mest işlerini 1 sene içinde.
Geriye dönük epeyce okudum ama, tam anlamadım mevzuyu.
Biraz aydınlatabilir misiniz beni lütfen?

Ben şimdi regl tarihimden itibaren 8. günümdeyim, ortalama 26 günde bir regl oluyormuşum.
birkaç gündür sabahları ikinci idrarla, su falan içmeden bekleyerek, test yapıyorum.
bugün, 8. günümde ikinci çizgim koyulaşmaya başladı.
Yanlış hatırlamıyorsam, koyu çizgiye yaklaştıkça, günde 2 kere falan yapıyorduk bu testleri?? di mi?

Şimdi ben, 10. günden itibaren, birkaç gün sabah ve akşama doğru olacak şekilde, 2 kez test yapıyım diyorum..
İkinci çizgi, ilk çizgiden daha koyu olunca.. ne oluyor tam olarak?
Tam yumurtlama zamanım ne zamandır benim?
Koyu çizgiyi yakaladığımda mı yumurtluyorum? Çizgi silikleşince mi yumurtluyorum?
Nasıl okumalıyım ben bu test kasetini yani?

Yardımcı olur musunuz bana da lütfen azıcık bu konuda?

PHİA çok sağol.
Şimdi ben, sabah, su içmeden, ikinci idrarla yapıyorum testlerimi.. Bugün 9. günümdeyim, devam edicem.
Anladığım kadarıyla, ikinci çizgiyi koyu gördğümde (PİK), yumurtam tamamdır, yeterince olgun ve çatlamaya hazır. Silinmeye başladığında, çatladı ve atıldı, aktiviteye hazır demek oluyor.
Bu durumda, o çatlama anını kaçırmak istemediğim için, günde 2 veya 3 kere de test yaparak, o vakti belirleyebilirim kendi kendime..

Çok açıklayıcı yazmışsın gerçekten, teşekkürler arkadaşım. Allah razı olsun, bebişin göbüşüne dolsun.

inşallah... inşallah....

PHİA teşekkürler, gayet açıklayıcı anlatmışsın zaten bi önceki mesajında... ben gözden kaçırmışım.
Allah razı olsun canım.

merhaba arkadaşlar bende ağustos ayında ilk kez ovülasyon testi kullandm ve su an hamileym dün öğrendm :) kullandgm test laboquick ve predictordı. hatta gebeliğimide ilk ovülasyon testiyle öğrendm böle bişeyn olduğunu burada okumustm ve dün normalde adet günmdü gebelik testi olmadığı için ovülasyon testi yaptm ve iki çizgide kıpkırmızı çıktı sonrasında tabi hemen gebelik testi yaptım ondan da ince bir çizgi çıktı akşmda kan verdm ve gebeliğim kesinleşti:)) Allah isteyen herkese nasip etsn

bebiş iyi şimdilik çok şükür canım kalp atışlarını dinledik Rabbim en kısa zamanda sana da nasip etsin inşallahhh sen ne yaptın beklemede misin şuann

Evet canım, yeni ayımdayım ben de.
Bu ay doktorum yapıyor ovulasyon takibimi, tabi ben de test yapmaya başladım bugün yine de, alışkanlık işte, bırakamıyorum şu testçiklerimi

Bugün 6. günümdeyim, BAT 1 Ekim

Hayırlı olsun, sağlıklı bir gebeliğin ardından bebeğini kucağına alırsın inşallah güzelim

Ben hep söyledim LH tavan yapmışsa gebelik olduğu anlaşılıyor diye (ovu testinden), bak sen de o şekilde öğrenmişsin gebeliğini

ne büyük insansın sen phia
başka bir topikte silikleşme olunca çatlıyor ilişki o zaman olmalı yazmışlardı
benimde kafam karışmıştı açıklamaların çok güzel olmuş
teşekkürler arkadaşım

Her iki çizgi de koyu olunca çalışmalar yoğunlaşmalı, kaçırılmamalı asla...
Pik yaptığında da öyle....
Canım, asıl çatlama da PİK sonrasında gördüğün ilk silikleşmede oluyor...
O zaman da 24 saat yaşıyor yumoşlar, beraberlik olmalı kesinlikle o zaman da, ama tabi spermlerin yol alma süresini de göz önünde bulundurarak çok 24 saati beklememek lazım

Şöyle bi kabaca hesaplarsak koyuluklardan taa silikleşmeye kadar bi 5-6 gün kadar yoğun çalışma oluyor öyle düşün sen, diğer zamanlarda da rutin olsun, gün aşırı falan yani, çünkü daha yavaş gelişip büyüyen yumurta kalabiliyor, onlar da daha sonra çatlayabiliyor kimi zaman, onun için de gün aşırı yaparak garantilemek lazım canımcım

Bu arada, sana tavsiyem günde 2 test olayına 2. çizgin pik yaptığında başla canım ve her iki test arasında 8 saat süre ver, kılavuzunda da yazar zaten.
Testin üzerine tarih değil, reglinin kaçıncı günü olduğunu yaz; 9. Gün , 10. Gün diye mesela...
İlk idrarınla sakın yapma...
Akşam 22.00 dan sonra da yapma...
En uygun zamanlar sabah 11.00 , öğlen 15.00 , akşam üzeri 17.00

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…