Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

bu ay çok fazla test yaptım
bende koyu çizgiyi yakalayanana kadar 4 saatte bir test yapılacak sanıyordum
2 gece üst üste saati kurup 5 te test yaptım oldukça silik çıktı
lh hormonu gündüz salgılanıyor diye okumuştum
o halde bu pikin gece geç saatlerde olmayacağı anlamına mı geliyor

canım doktor takibindeysen Allah ın izniyle daha çabuk olur doktor hemen ordan ölçüyor yumoşu şu gün çatlar diyor testlede onaylarsın inşallah bu ay senden haber alırım çok istiyorummm

çok teşekkr ederm canm Allah isteyen herkese hayırlısıyla verir inşallah :))

Merhaba Kızlar, beni de alın aranıza. bizde mart 2013 ten beri deniyoruz olmuyor. çok üzülüyorum hep dua ediyorum ailemde çok istiyor babamın yaşı 60 'tan fazla sürekli anneme ben torunlarımı görebilecek miyim bana dede demelerini duyabilecekmiyim diyormuş inşallah Rabbim isteyen herkese en kısa zamanda sağlıklı hayırlı evlatlar verir gecen ay ovulasyon testınde cıft cızgıyı gorduk o gun çalışma oldu ertesi gun sabah oldu oğleden sonra test yaptım sılıkleşmeye başlamıştı T çizgisi çalışmaya ara verdik. yanlış mı yaptık acaba
bu ay henuz cıft cızgı gormedim sabah atesimi de olctum henuz artmamıstı gecen aya gore bu gece yada yarın cıft cızgıyı gormem lazım. bana bir fikir verin lutfen biz 9 eylul çalıştık, 10 eylul olmadı, bugun çalışma var inşallah çift çizgiyi gorunce ayın kaçına kadar hergun çalışmaya başlayalım?
bir de acaba çift çizgiyi gorunce bir doktora mı gitsem diyorum hani yumurtam çatlaması için lh hormon üretimi arttı çift çizgi çıktı da yumurtam çatlama boyutuna gelememiş olup da çatlayamıyor mu?
temmuzda hormon testleri yaptırmıstım reglimin 5. gunu öğleden sonra fsh 9 cıkmıstı lh da aynı cıvarlarda doktor sınırda ama sorun yok
dedi sizce sorun var mıdır 5. gunu yapılan testte değerlerin boyle cıkması ? 6. aydayız 12 ayı beklemek gerekir mi yoksa hemen aşılama tup bebek yoluna gitsek mi

canım daha 6 ay asılama tup bebek falan bunalr ıcın erken ama kontrl ıcın gıdebılrsın bende bı ay gıtmıstım yurmtam 18mm dı dr cok ıyı catlar bugun yarın 2 gun ıcınde dedı o aksam karın agrılrımdan catladıgnı dusunorum heray hıssedıorm ben o agrıyı neyse dr o ay şansın yuksek gebelk ıcın dedı ama malesf hersey yolunda gorunsede olmadı bızde ablamda sabırsızlandık senın gıbı gıttık dr a falan dr erken dedı 10 ay falan olunca klomen verdı o ay kıste donustu yumrta fazla buyudu ertesı ayda ablam ara verdı ve o ay hamıle oldgunu ogrendık bosuna stres yapma 1 yıl dıyor dr lar daha yarıdasın dr u ona 6 ay zaten normal surectesın bundan sonra bı 6 ay daha bekleme surecı demıstı bende beklıorum benmde olmustr belkı o kadr bılmıorm aralıkta bıraktm korunmayı ben fakat prolaktınm yuksekmıs aylr sonra ogrendm ılac kullandm bır ay korundm dustu dedık 3 ay sonra yenıden yukseldgını öğrendm yanı prolaktınsız kac ayım oldu bılmıorm ama beklıyorum allah en kısa zamanda ısteyen herkese verır ınsallah

buda benim ovu testlerim bugün yakaladım şükür koyu 2 çizgiyi de :)

Eklentiler

• $gülþah 681.jpg
    24,5 KB · Görüntüleme: 198
Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba arkadaşlar
bugün adetimin 13. günü
adetleri çok düzensiz geçen ay 8. gün çatladım
saat 20:00 de yaptığım test koyulaşmıştı fakat kopkoyu değil
sizce ne zaman çatlar yumurta ???
birde şu aklıma takılıyor gece lh sanki geri düşüyor

önceki aylarda bir defa saat 10:30 da piki yakaladım
tahminime göre 16:30 civarında çatladı
şimdi ne olacak diye heyecanlıyım

arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:

en aşağıdaki koyu ama bir gün sonra daha koyulaşacakmış gibi duruyor bugünde test yap resim ekle bakalım bu günlerde çalışmaya devam test çizgisi koyulaşmış

selam kızlar .. bi cvp verin nolur. kafam şişti..
bu ovu testinden bu ay ilk defa bende yapmaya karar verdim ..yapıyorum da..
son ki adetle bir sayınca 12.gün yani eylülün 3 ünden beri yapıyorum her aksam 7 de..
ama bi türlü çift net çizgiyi yaklayamadım henüz..
yaptıklarımdan en fazla 4 kere fln ikinci silik çıktı o da arada bir, mesela bugün çıktıysa silik, 2yada 3gün hiçbirsey çıkmadı..
benim gibi olan var mı.. aranızda acaba.. ? :26:
silik çıktığı zaman, ha koyulastı, ha koyulasacak diye beklerken, 2-3gün arayla hiç çıkmıyo ikinci çizgi
benim birde yumurtalarım normalden küçükmüs, acaba bi çıkıp bi çıkmaması buna bi etken olur mu sizce?:26:
adet günüm geçen son ki 17.günümde olmusdum, normali 20.günümdü, yani son ki adet olduğuma göre hesaplarsak 20.günü bugün oluyo. bugün olcak gibi değilim. en geç cmartesi olurum diye tahmin ediyom.
yani adet günüm de geldi diyelim ama neden üst üste sizin ki göremiyom
şu testde bile göremiyom o çizginin tamamını :'(
yada adet olursam, simdi ki ay. yani bugünlere, adet bitiminden itibaren daha tedbirli olucam.belki durum değisir.
yada testin bozuk olduğunu nasıl anlıyabiliriz.?:44:
testin adı Laboquick

Son düzenleme:

Son düzenleme:

tsk ederim canim darisi senin ve isteyen herkesin basina.ben adetimden bi gun sonra yaptim ve cikti ayrica ben digital olandan kullanmistim adi clear blue ve gercekten memnun kaldim diger testlerden daha cabuk sonuc verdi . sen hangisiyle yaptin ?

Yaa kizlar..
Once ki aksam ikinci czgi epey vardi. Dun aksam hic yoktu. Bu aksam silik yine var.
3ten beri fazla su icmemeye gayret ettim normalde cok icerim.7de yaptim bi test ikinci hic yokfu birinci ise cok net degildi birdr egik dalgalanma gbi enlemesine görüldü. Sonra bu yaptgim icime sinmedi. Ayni idrarla hemen bida yaptim. Ikinci silik cikti.
Yani anlamadim ben. Testler mi bozuk acaba ??? Benm gbi byle cikan oldu mu . Adet dun uokdu. Bgun de yok. Cvplarnizi beklkyom :26::26:

Birde bu sabhtan beri ara ara sol kasigim da batma gibi kasılma gbi bse hissettm..gun boyu arada bir oldu bu. Yumurta catliyo mu oluyo :44:

Son düzenleme:

Henuz adet olmadim. Bgunde yok. Bana bu test konusunda denryimli arkdslar aksam 7gbi yap demislerdi o yuzden ole yapmistim. 3-4 saat gbi sivi almamaya dkkat ettim normalde cok su icerim. Bu yuzden kıstim ole uc yufdum icytim arada
Ben ilk kez yaptgim icin yimurtlama gunumu tam bilmiyodum sadece akintimin oldgu zmn diye adete yakin tahmin ediyom.
Ben normalde bu testi kendimi deneme amacli yapiyorum ki :) Dr larin beljrledgi yumurtam kcik olfgu icin igne dozlarinin yuksek tutulmasini istyolar tup bebkte. Zaten 4 tup yapmis biri olaraktan belki birseylrr denk gelir umidiyle. Kismet bakalim.

Son düzenleme:

canım sakın sen hamile olmayasın inşallah öylesindir ovu testlerinin desilik te olsa gebeliği gösterdiğini okumuştum bence hem ovu testiyle arkasından da varsa elinde gebelik testiyle tekrar test yap inşallah vardır. adetin ne kadar geçti ?

Rabbbimden hep bi mucize deuip duruyorum bu gunlrte..aklima geldikce gunde lac defa diyorum bilmiyorum
Ins dedigin gibidir. . Bugun 21.gunum ins gelmezler 9ay boyunca.
Dun bekliyordum. Yok bgunde yok.
Gebeliktesti var ama cok yeniyse cikmaz ki. Ay blmiyom bi umut bekliuom (

ayy inşallah vardır umutların boşa çıkmaz inşallah o zaman yarın sabah ilk idrarla yap bence derim yoksada üzülme kırmızılar gelene kadar umutlarını yitirme gelse bile yine de yitirme unutma her hayırda bir şer her şerde bi hayır vardır güzel haberlerini bekliyorum olumlu olumsuz muhakkak yaz RABBİM isteyen herkesin kucağını boş bırakmaz sadece zamanı vardır hayırlısı diyelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…