Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

çok nadir de olsa kimi kadınlar iki kez yumurtlayabiliyormuş ama seninde testin koyu .bu şekilde çıkanlar benim araştırdıklarım arasında hepsi hamileydi

canım inşallah tek senin dediğin gibi olsun ama ben bu konuya çok yabancıydım mart ayında kürtaj oldum pko görüntüsü olmasına rağmen doktor kendiliğinden bi kaç aya kalırsın dedi bekle biraz gelme hemen dedi 3 ay korunma vardı bu ay ilk bende elimden geleni yapim dedim bi markanın polen ürününü kullandım soğan suyu içtim karışık bi vitamin var yine takviye ürünler satan bi firmanın onu kullandım tefriciye yapıyorum inşallah birini Rabbim vesile eder

ben dün hemen değerlendirdim bugün daha koyu çıkınca pes ettim çok çalıştırdı yumoşum beni bu ay ama dediğim gibi bende hiçbir belirti yokkk gebelik testi için erken sanırım ben 6gün önce yumurtladım daha çıkar mıki

canım benim dünkü testim bugüne göre biraz daha açıktı .benim ovü.günüm 15 iydi ayın 14 bugünkü gibi koyuydu yani sanki yarın daha da koyu olacakmış gibi geliyor bana .muhakkak bu koyuluğun bir sebebi vardır çünkü diğer günler daha açıktı inşallah bir sorunumuz yoktur.

Canım, o sonunda hamile olmayanlar aslında testi yanlış olarak pozitif olarak algılayanlar. Onlar gebelik testindeki gibi hafif 2. çizgiyi de ne yazık ki pozitif sanıyorlar. -(Ki zaten adete yakın ve adette foliküller oluşmaya başlıyor ya, tabi ki 2. çizgi hafif hafif tekrar belirmeye başlıyor, ki zaten LH vücudumuzda her daim var, az miktarda da olsa...)- Halbuki bu LH testinin pozitif olması en az 1. çizgi kadar koyu olması demektir ve pik yapması ise 1. çizgiden daha koyu olması demektir... Sonuç olarak sizin şu anki testleriniz pozitif hatta ve hattaaa PİK. O yüzden ben kesin gözüyle bakıyorum sizin hamile oluşunuza

canım benim daha önce 19. günümde oldu yumurtlamam ben yanlış yorumlamadıysam 20.gün hafif silikleşti çünkü sonra dün esti bi yapim dedim hatta sıvı alımı ve idrar tutmaya da özen göstermedim ama genede çok çok koyu sorun ne olabilyomuş lh yükselince kist mi başka bi sebep varmıki acepyarınki ovu testlerimiz nasıl olacak bakalım

canım benim ya içimde kelebekler uçtu resmen öle olsun bak vtaminlerimi hemen sana göndercem

maalesef canım karı koca grip olduk imkansız artık bu :)yani bu gaz sancısı beni biraz tedirgin etti öyle böyle değil sanki böyle avuçların içinde sıkıyorlar beni birde benim göğsümde fibroadenom kistim var oda bu son 10gün içinde hissedilir derecede birden büyüdü zararsız olduğunu biliyorum ama bu denli bir büyüme nasıl olur anlamış değilim yani hızlı bir hormonal değişim sonucu olduğu kanısındayım bakalım eğer bebiş yoksa ciddi bir muayene beni bekliyor

ya sen ne güzel konuşuyorsun böyle:)ama çok umutlanmak istemiyorum ya sonu kötü biterse.olsun önümüzdeki ay olur inşallah hayırlı zamanda gelsin bebişim Allaın izni ile.sen bayağı bilgilisn bu konu da ne güzel

aynen hiç bu kadar açıklayan olmamıştı bana çok mutlu oldum arkadaşım bende deddiğin gibi herşeyin hayırlısı

canım benim ya içimde kelebekler uçtu resmen öle olsun bak vtaminlerimi hemen sana göndercem

Sağolasın canım, çok teşekkürler, dualarınız yeter zaten

Hayırlısı canım herşeyin

Canım, sen acaba 20. gün sıvı alımını mı artırdın da seyreldi idrarın acaba :44:
Şimdi önceki testlerine bakınca da tam pik olmamış gibi geldi, o eklediğin PİK olan kaçıncı gün idi? Acaba bu ay geç mi yumurtladın diyorum şimdi de :44:
Sen çalışmaları bırakma elden, yarınki testin bize daha iyi sonuç verecektir mutlaka

ben akşam 6 gibi yapıyorum yüklerim hemen bakalım ne çıkacak ben bu arada geçen ay soğan suyu içtim ama sadece günde bir kez ve 10 gün kadar adetim aşırı parçalı geldi her zamankine göre hatta böyle küçük top gibi yada ben benzettim bilmiyorum ama birşeyler gitti yani.benim kistim yoktu bildiğim kadarıyla ama varsada gitti sanırım

canım sıvı alımı yoktu niyetliydim çünkü hatta bende anlamadığğımdan bıraktım zaten testi evet hiç pik yapmadı bencede ben kesin geç yumurtladım 25.gün pik yapan ama 26.gün daha koyu bi pik yaptı 2 gün üstüste pik yapıyomu peki ben yumurtluyo olmama bile sevinirim çünkü kürtajdan sonra sorun olduysa die çok korkuyodum

aynen hiç bu kadar açıklayan olmamıştı bana çok mutlu oldum arkadaşım bende deddiğin gibi herşeyin hayırlısı

Valla kızlar Fahri Jinekolog oldum ben, bildiğiniz gibi değil
Ama bendeki bilgiler gebeliğe kadarkilerle sınırlı.

2,5 yıl oldu bebek planlayalı. 2 düşük yaşadım 5 haftalıkken hep
O yüzden, ateş takibi, ovu testi her bişey var bende

ne güzel canım anlıyon yorumluyon ben kaç gündür burda sora sora bi hal oldum 19.gün yumurtladığımıda burdan söledileonuda anlamadım ki yumurtladıysam gerçektennama teste bağlı kalmadım çok fazla gün aşırı denemeye çalıştım ama dediğin gibi sanırım geç oldu ovulasyon bu durumda 40.gün falan regli olmam gerekiyo sanırım ovulasyonu 26.gün sayarsam doğrumudur canım

zamanı geldiğinde bebeğin gelecek inşallah senin içinde dua edeceğim Rabbim dualarımızı kabul edecektir inşallah

Evet canım, 2 gün üst üste Pik oluyor. Benim bu ay öyleydi mesela. Sen çok sıkı çalış şu birkaç gün lütfen tatlım. Bak ben size tablomu ekleyeyim. Bir fikir olur size Ovu testlerim L,H,P şeklinde olanlar. Low, High, Peak olarak yani
Bana biraz müsade kızlar, sahur sonrası görüşürüz en geç

http://www.fertilityfriend.com/home/4012bb/
My Ovulation Chart

My Ovulation Chart

evet 14 sayıp adet olman gerek resimlerden çokda belli olmuyor gerçekten yani t nin böyle mor olması gerekiyor benim öyleydi o yüzden eminim ama sen devam et çalışmlara:)

canım senin testlerin nasıldı benimkiler çok anlamsız hepsi sanki aynı gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…