Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

kızlar selam ates olcme ve yumurtlama testı ıle bu ay hamiş oldum :)) valla nasıl oldu bende bilmiorum ümidim yoktu ama allaha şükürler olsun darısı hepinizin başına sizlerede dua ediyorum rabbim hepimize bebişlerimizi kucagımıza almayı nasip etsin ayrıca yumurtlama testi öylesine adete 5 gun kaala yaptım pozitif cıktı cok sasırmıstım demek gosterıyormus cıdden gebeliği :) benım ıcın de dua edın daha cok yenı sıkı sıkı tutunsun annesine amin amin amin :)

Canım hayırlı olsun Allah hayırlıca kucağına almayı nasip etsin,çok sevindim darısı bebek isteyen herkesin başına:)

arkadaşım ne marka test kullandığını sorabilir miyim?

Elindeki testten CERTAIN marka oldugunu düşündüm doğru muyum? Ben aynı anda 2 test yapıyorum ve bu certain marka olan 2 koyu çizgi verirken predictor olanda 2. çizginin gölgesi bile yok! BU testler de sorun olmasın sakın

Eki Görüntüle 766237

surelab canım benim ki çok araştırdım bu markadan memnun kalan çoktu bende aldım bu ilk ayım zaten ama senin testlerden birinde sorun var belli.bak şimdi hangi marka daha iyi acaba

Canım cok cok sagol amın allahım hepimize saglıkla kucagımıza almayı nasip etsin inşallah
selam hamileymşsinz hayırlı olsun:) bişey sorcam testte koyu çift çizgiyi gördükten sonra ne kadar çalıştınz o günde çalıştınz mı ... bide belirtilerinz nelerdi...teşk.

selam hamileymşsinz hayırlı olsun:) bişey sorcam testte koyu çift çizgiyi gördükten sonra ne kadar çalıştınz o günde çalıştınz mı ... bide belirtilerinz nelerdi...teşk.

Merhaba canım cok tesekkur ederım :) aynı gun calıstım ve sonrakı gun dınlenme sonra bırdaha calıstık ama bnm sansıma cıft cızgıden oncede calısmıstım resimler var ordan bakabılırsın cnm
Belirtim yok denecek kdr az solda agrı oldu 2 gun sonra gectı hatta baska seye yordum doktora gıttım hersey normaldı adet zamanına yakın en ılgınc olan kacta yatsamda 6 da dınk uyanıyordum kı bn uyku delısıyım :)) baska belirtim olmadı akıntım yenı basladı su gıbı cok az bırde ıdrara bugun cok cıktım adetı 3 gun gectı bırazda kasık agrım var hala bu kadar oldu bnde :)

arkadaşım ne marka test kullandığını sorabilir miyim?

Elindeki testten CERTAIN marka oldugunu düşündüm doğru muyum? Ben aynı anda 2 test yapıyorum ve bu certain marka olan 2 koyu çizgi verirken predictor olanda 2. çizginin gölgesi bile yok! BU testler de sorun olmasın sakın

Eki Görüntüle 766237
selam ssnki alttaki test gebelik testi gibi geldi bana tamda okuyamıyorum ama pregnancy gebelk testi

arkadslar 2 senelik eviyim ilk evlendiğim ay gebe kaldım ama malesef 10 haftalık dusukle sonucta ve sonra hıc korunmadım nekadar doktora gıttıysem bırı problem yok dedı bırı pcos vardedı ve en son gectıgımız aralık ayında tam umıdımı kesmısken yumoslar hıc gelısmemısken ben o ay gebe oldugumu ogrendım ama malesef sevıncım 1 hafta surdu kımyasal gebelıkmıs ıy bı doktor buldum gıttım dusuk nedenlerını arastırttık temız cıktı ufak bı kan pıhtılasması varmıs ve ben 6 aydır korunmama ragmmen gebe kalamadım esım tek cocuk kardesı yok ve bebegımız olmasını cok ıstıyoruz bu ay ovulasyon testı aldım bıde bunu denıyım dıye adetımın 7 gunu basladım yapmaya sılık cıktı 8 gunude sılık cıktı kafam ole karısıkkkı doktora gıtsemmı gıtmesemmı bılmıyorum bana bı akıl verın artık hıc mantıklı dusunemıyorum her dk aklımda hamılelık ruyalarımda bıle ...

arkadslar 2 senelik eviyim ilk evlendiğim ay gebe kaldım ama malesef 10 haftalık dusukle sonucta ve sonra hıc korunmadım nekadar doktora gıttıysem bırı problem yok dedı bırı pcos vardedı ve en son gectıgımız aralık ayında tam umıdımı kesmısken yumoslar hıc gelısmemısken ben o ay gebe oldugumu ogrendım ama malesef sevıncım 1 hafta surdu kımyasal gebelıkmıs ıy bı doktor buldum gıttım dusuk nedenlerını arastırttık temız cıktı ufak bı kan pıhtılasması varmıs ve ben 6 aydır korunmama ragmmen gebe kalamadım esım tek cocuk kardesı yok ve bebegımız olmasını cok ıstıyoruz bu ay ovulasyon testı aldım bıde bunu denıyım dıye adetımın 7 gunu basladım yapmaya sılık cıktı 8 gunude sılık cıktı kafam ole karısıkkkı doktora gıtsemmı gıtmesemmı bılmıyorum bana bı akıl verın artık hıc mantıklı dusunemıyorum her dk aklımda hamılelık ruyalarımda bıle ...

slm kızlar bu ovulasyon testim reglinin 25. günü idi daha önce 19 da yumurtlama olmuştu değerlendirdik bi öle yapim dedim tekrar ve bu resim neyse tekrar yumurtladım heralde dedim dünde çalıştık ben artık bugün en azından bu resimden daha az koyu çıkar dedim bugün tekrar yaptım gene aynı böyle reglinin 26. günü Eki Görüntüle 766017 ben ne yapacağımı şaşırdım hergün halvet olur mu ki:KK9:
kızlar bazı arkadaşlar pko var sende yada pko olabilir dediler evet doktorum polikistik görünüm var ama sadece sağ overde dedi hormon sonuçlarımın( fsh:4,42 estradiol:23 tsh:1,42 lh:3,43 prolaktin:9,86 testesteron :0,8 ) çok normal değerler olduğunu söledi regli konusunda da her ay ilaçsız olurum ha bi kaç gün seker ama 30-35 gün arası mutlaka olurum yani sanırım pkonun en kolay aşamasındayım testler bu kadar yanıltırmı

arkadaşlar merhaba.adete 3 gün kala ovülasyon testim böyle çıktı.ayın 15 inde koyu çizgiyi yakaladım ertesi gün yine koyuydu ve 17 inde tamamen silikti ve maalesef sadece ogün ilişki olabildi çünkü yatıya misafirlerim vardı:)en azından çatladığı günü değerlendirebildik .sonrasında zaten silikti ikinci çizgi ama bugün bayağı belirgin.yorumlarınıza ihtiyacım var

Kızlar, adetinize çok az gün kala yapılmış olan ovülasyon testinin bu denli koyu yani pik olması, hamile olabileceğinizin bir göstergesi, demedi demeyin... (Kist oluşması bu denli koyu göstermez çünkü diye düşünüyorum)
Hormon tetkiklerinize bakarsanız LH referans değerlerine; foliküler fazda düşük LH değeri olur, ovülasyonda çok yüksek değerlere çıkar, luteal faz dediğimiz ovulasyondan sonra ise tekrar düşük değerlerdedir. Bir de LH gebelik değerlerine bakın, tıpkı ovülasyondaki gibi yüksek referans aralıklarındadır... Yani tıpkı ovülasyon gibi PİK yapmış değerlerdedir... Yani kısacası gebelikte de LH hormonu PİK yapar ve gebelikle direk bağlantılıdır. O yüzden bazı kişiler adetine yakın gebelik testi olan Beta HCG'den önce LH hormonu tespiti yapan ovülasyon testinde ya iki çizgiyi aynı koyulukta ya da PİK vaziyette görür... Gelip geçici kistler o denli PİK yapmış bir LH göstermez kanısındayım...

İnşallah gebelik haberinizi alacağız kızlar sizin
:KK16:

Kızlar, adetinize çok az gün kala yapılmış olan ovülasyon testinin bu denli koyu yani pik olması, hamile olabileceğinizin bir göstergesi, demedi demeyin... (Kist oluşması bu denli koyu göstermez çünkü diye düşünüyorum)
Hormon tetkiklerinize bakarsanız LH referans değerlerine; foliküler fazda düşük LH değeri olur, ovülasyonda çok yüksek değerlere çıkar, luteal faz dediğimiz ovulasyondan sonra ise tekrar düşük değerlerdedir. Bir de LH gebelik değerlerine bakın, tıpkı ovülasyondaki gibi yüksek referans aralıklarındadır... Yani tıpkı ovülasyon gibi PİK yapmış değerlerdedir... Yani kısacası gebelikte de LH hormonu PİK yapar ve gebelikle direk bağlantılıdır. O yüzden bazı kişiler adetine yakın gebelik testi olan Beta HCG'den önce LH hormonu tespiti yapan ovülasyon testinde ya iki çizgiyi aynı koyulukta ya da PİK vaziyette görür... Gelip geçici kistler o denli PİK yapmış bir LH göstermez kanısındayım...

ayyy canım ağzın balyesin tüm dileklerin kabul olsun inşallah bugün dünkünden de koyu çıktı benim 26. günüm ama konduramıyorum nedense

inşallah canım hakkımızda hayırlısı olsun bakalım bekleyip göreceğiz ama sol kasığımda feci bir batma hissi var ve son hafta acayip bir gaz sancısı çekiyorum bu sıcak havada üşüttüm de diyemiyorum ve bugün afedersiniz ama çok az bir sarı renk akıntım oldu:)ama psikoloji bunları da yaşatıyor olabilir dediğim gibi hakkımızda hayırlısı olur inşallah

arkadaşlar merhaba.adete 3 gün kala ovülasyon testim böyle çıktı.ayın 15 inde koyu çizgiyi yakaladım ertesi gün yine koyuydu ve 17 inde tamamen silikti ve maalesef sadece ogün ilişki olabildi çünkü yatıya misafirlerim vardı:)en azından çatladığı günü değerlendirebildik .sonrasında zaten silikti ikinci çizgi ama bugün bayağı belirgin.yorumlarınıza ihtiyacım var

canım bene senin durumundayım ama benim 5-6 gün var regliye senin daha yakın bi idrar testi yapsana :KK53:

inşallah canım hakkımızda hayırlısı olsun bakalım bekleyip göreceğiz ama sol kasığımda feci bir batma hissi var ve son hafta acayip bir gaz sancısı çekiyorum bu sıcak havada üşüttüm de diyemiyorum ve bugün afedersiniz ama çok az bir sarı renk akıntım oldu:)ama psikoloji bunları da yaşatıyor olabilir dediğim gibi hakkımızda hayırlısı olur inşallah

sen yine belirti hissedebiliyosun umutlanmak için sebebin var bende oda yok ama kist olduğunu bende sanmıyorum çünkü ağrısının nasıl olduğunu çok iyi biliyorum:KK14:ben tekrar yumurtlamış olabileceğimi düşündüm sadece

canım bene senin durumundayım ama benim 5-6 gün var regliye senin daha yakın bi idrar testi yapsana :KK53:

2 gün önce yaptım ama çıkmadı zaten tuttuysa bile 17 sinden bu yana daha idrarda çıkmaz diye düşünüyorum hele bi adet günüm gelsin çok fazla umutlanmak istemiyorum dediğim gibi sadece çatladığı günü değerlendirebildik olmamıştır diye düşünüyorum ama inşallah bir sürpriz olur:)

sen yine belirti hissedebiliyosun umutlanmak için sebebin var bende oda yok ama kist olduğunu bende sanmıyorum çünkü ağrısının nasıl olduğunu çok iyi biliyorum:KK14:ben tekrar yumurtlamış olabileceğimi düşündüm sadece

çok nadir de olsa kimi kadınlar iki kez yumurtlayabiliyormuş ama seninde testin koyu .bu şekilde çıkanlar benim araştırdıklarım arasında hepsi hamileydi

2 gün önce yaptım ama çıkmadı zaten tuttuysa bile 17 sinden bu yana daha idrarda çıkmaz diye düşünüyorum hele bi adet günüm gelsin çok fazla umutlanmak istemiyorum dediğim gibi sadece çatladığı günü değerlendirebildik olmamıştır diye düşünüyorum ama inşallah bir sürpriz olur:)

canım hamile değilsek ki inşallah öyledirde sanırım sorunumuz aynı ben bu ay ilk defa kullandım bu pik şeklinde ne kadar devam ediyor benim t çizgisi dün c den baya koyuydu bugün daha koyu şimdi kurumuş haline baktım morumsu kalan şey resmen t de siyaha dönmüş koyuluktan bana da durumundan haber et emi sürekli araştırıyorum bu şekilde olup hamile olanda var olmayan da ama değilsek neden testler böyle anlamadım:KK1::KK1::KK1:

ayyy canım ağzın balyesin tüm dileklerin kabul olsun inşallah bugün dünkünden de koyu çıktı benim 26. günüm ama konduramıyorum nedense

Hadi bakalım hayırlısı, o zaman sizden yarın sabah için bir gebelik testi istiyoruz :KK8:
Kasıkta batma ve büyük bir kuru gaz sancısı ve sırt ağrısı gebelik belirtileridir zaten, bir de kremsi kıvamdaki bir akıntı, adetinizin gelmiş olma hissi ile tuvalete gitmek gibi...
Ama kızlar siz yine de ikinci ihtimali de göz ardı etmeksizin, belki tekrar bir ovülasyondur diye şu 1-2 gün çalışma yapın yine de, nolur nolmaz, ama kendinizi çok kasmayın, hareket etmeyin
:KK17: :KK9:

X