Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

tam net göremedim ama silik duruyor sanırım.
kaç gündür yapıyosun testi canım.yumurtlamanın diğer belirtileri de var mı.
belki bu ay döngün 1-2 gün kayacaktır yumurtlaman da gecikecektir.
yeterli testin varsa test yapmaya devam edersen ovulasyonunun olup olmadığını kesin anlayabilirsin.

evet yeterli testim var yapmayada devam edeceğim ama ne biliym 17.günüm ya
pazara kadar pozitif çıkması gerekli kesin kesin
bu arada testi 11 indne beri yapıyorum

Kizlar dun yazdigim gibi cylcoprogynova dilye ilaci 3 aydir kullaniyorum.allaha sukur son paketim ve bu ayinki ilacin bitmesine 4gun var.
Ve ben dun dr a gittim ultrasalda yumurtaliklarimin sanki diger aylarda ve yillara nazaran kuculduklerini gordum acaba yumurtaliklar yumirtlama disinda kucukmu oluyolar cunki yazdigim gibi diger ultrasallara nazaran sanki gozume kucuk gozuktuler acaba bu ilacmi yapti
Yada menepoz a hazirlikmi yapiyo yumurtaliklarim
Kizlar menepoz tahlili fsh disinda negibi tahlil var ve menepoz icin illaki adetli olamak gerekiyomu
Cevaplariniz icin sagolun

canım çok net değil bu yüzden anlayamadım ama, benim testlerimin ilk zamanlarına benziyor. yani henüz yumurtlama tam başlamamış.
adet olacağın güne kadar devam et.ya geç yumurtlayacaksın bu ay yada belki de olmayacak.kaç yaşındasın bilmiyorum ama belli bir yaştan sonra her ay yumurta üretimi pek olmuyor canım, tabii bir de rezerv durumuna bağlı.
bir de dediğim gibi testleri her zaman aynı fiziksel şartlarda ve zamanda yap.
günde 2 kere bile yapacaksan zamanlar aynı olsun.
ben çalıştığım ve iş yerinde test için uygun şartlarım olmadığı için sadece akşam 22.00 de yapıyorum...
sadece dün sabah 10 gibi yaptım, o da bir önceki gece geç yatmıştım o yüzden.

Kizlar dun yazdigim gibi cylcoprogynova dilye ilaci 3 aydir kullaniyorum.allaha sukur son paketim ve bu ayinki ilacin bitmesine 4gun var.
Ve ben dun dr a gittim ultrasalda yumurtaliklarimin sanki diger aylarda ve yillara nazaran kuculduklerini gordum acaba yumurtaliklar yumirtlama disinda kucukmu oluyolar cunki yazdigim gibi diger ultrasallara nazaran sanki gozume kucuk gozuktuler acaba bu ilacmi yapti
Kizlar menepoz tahlili fsh disinda negibi tahlil var ve menepoz icin illaki adetli olamak gerekiyomu

ilacı bilmiyorum , google sorarsan ne olduğunu anlarsın ama şunu söyleyeyim regl döneminde amh testi yaptır.
yumurta rezervin ve menopaza yakınlık anlamında en belirleyici bu testtir.
diğer hormon testlerine göre fiyatı biraz pahalıdır ama kendinle ilgili en kesin sonucu bu test ile alırsın.

canım çok net değil bu yüzden anlayamadım ama, benim testlerimin ilk zamanlarına benziyor. yani henüz yumurtlama tam başlamamış.
adet olacağın güne kadar devam et.ya geç yumurtlayacaksın bu ay yada belki de olmayacak.kaç yaşındasın bilmiyorum ama belli bir yaştan sonra her ay yumurta üretimi pek olmuyor canım, tabii bir de rezerv durumuna bağlı.
bir de dediğim gibi testleri her zaman aynı fiziksel şartlarda ve zamanda yap.
günde 2 kere bile yapacaksan zamanlar aynı olsun.
ben çalıştığım ve iş yerinde test için uygun şartlarım olmadığı için sadece akşam 22.00 de yapıyorum...
sadece dün sabah 10 gibi yaptım, o da bir önceki gece geç yatmıştım o yüzden.

32 yaşındayım canım,
birde evet aynı saatlerde yapamıyorum pek bilemiyorum
her ay yumurtlaMAdığımı düşünmek istemiyorum ya :KK43:

32 yaşındayım canım,
birde evet aynı saatlerde yapamıyorum pek bilemiyorum
her ay yumurtlaMAdığımı düşünmek istemiyorum ya :KK43:

daha küçükmüşsün yahuu..:KK19:
test değerlerinde bir sorun yoksa yumurtluyorsundur o zaman... dediğim gibi reglin başlayana kadar devam et canım...bu ay olmasa bile önümüzdeki ay daha bilinçli olarak takip edersin... hem bakarsın gerek bile kalmaz.:KK16:

daha küçükmüşsün yahuu..:KK19:
test değerlerinde bir sorun yoksa yumurtluyorsundur o zaman... dediğim gibi reglin başlayana kadar devam et canım...bu ay olmasa bile önümüzdeki ay daha bilinçli olarak takip edersin... hem bakarsın gerek bile kalmaz.:KK16:

inş. hakkımızı hayırlısı olsun cümlemizin

gelecek ay ovu testi yapmayı düşünmüyorum bu arada, ben sadece kendimi kontrol etmek için almıştım yumurtlamamda bi sorun varmı diye eğer reglimi görürsem doktora gidip hormonlarıma baktırmayı düşünüyorum, kürtajdan sonra noldu merak ediyorum çünkü

cevapladığın için ayrıca teşekkür ederim :KK54:

gelecek ay ovu testi yapmayı düşünmüyorum bu arada, ben sadece kendimi kontrol etmek için almıştım yumurtlamamda bi sorun varmı diye eğer reglimi görürsem doktora gidip hormonlarıma baktırmayı düşünüyorum, kürtajdan sonra noldu merak ediyorum çünkü

bence reglini görmeyi iste be canım... baktır değerlerine, ne durumdasın tam öğren... sonra bebişlerinin gelmesini planla.

ben bile , negatif tüp bebek denememden hemen sonra gittim , o moral bozukluğu ve yoğun kanamaya rağmen baktırdım ki bir şey kalmış olmasın diye.

önce kendini tedavi et , her türlü sağlığından haberdar ol, sonra bebiş sahibi olmayı düşün ama yine de sen bilirsin.

bence reglini görmeyi iste be canım... baktır değerlerine, ne durumdasın tam öğren... sonra bebişlerinin gelmesini planla.

ben bile , negatif tüp bebek denememden hemen sonra gittim , o moral bozukluğu ve yoğun kanamaya rağmen baktırdım ki bir şey kalmış olmasın diye.

önce kendini tedavi et , her türlü sağlığından haberdar ol, sonra bebiş sahibi olmayı düşün ama yine de sen bilirsin.

yo kontrollerimi oldum fiziksel olarak
ama ben LH,prolaktin baktırmak istiyorum kanda onları baktırmadım

yo kontrollerimi oldum fiziksel olarak
ama ben LH,prolaktin baktırmak istiyorum kanda onları baktırmadım

hee tmm o zamann...
aslında LH reglinden sonraki zamanda da yapılıyor , özellikle ovulasyona yakın tarihlerde hatta muhtemel ovulasyon günüde yaptırırsan LH pikini yakalıyor testler.
progestereon testi var adetin 21. günü yapılan...
amh içinse bak burayı oku canım AMH testi nedir ?, Amh testi ne zaman yapılır ? Kadınlar için
prolaktin reglin 3. günü , aç karnına ve uyandıktan 2 saat sonra en doğru sonucu verir diye biliyorum.

yani bildiklerim böyle benim:KK37:

hee tmm o zamann...
aslında LH reglinden sonraki zamanda da yapılıyor , özellikle ovulasyona yakın tarihlerde hatta muhtemel ovulasyon günüde yaptırırsan LH pikini yakalıyor testler.
progestereon testi var adetin 21. günü yapılan...
amh içinse bak burayı oku canım AMH testi nedir ?, Amh testi ne zaman yapılır ? Kadınlar için
prolaktin reglin 3. günü , aç karnına ve uyandıktan 2 saat sonra en doğru sonucu verir diye biliyorum.

yani bildiklerim böyle benim:KK37:

zaten sanırım ben buayda koruncam ya üffffffffff :KK43:((((((( sinüzit için ilaç yazdı dün doktor bi antibiyotik C grubu
kullanırken korun dedi başka bir doktor üffff yaaaaaaaaaaa

zaten sanırım ben buayda koruncam ya üffffffffff :KK43:((((((( sinüzit için ilaç yazdı dün doktor bi antibiyotik C grubu

önce tedavini ol canım , en iyi ... bebiş sağlıklı vücuduna gelsin ki sağlıkla büyüsün.
bu arada herhangi bir idrar yolu iltihabı falan da varsa bu antibiyotik ona da iyi gelecektir.
sabır , lütfen sabır:KK16:

canım benim durumumda aynen senin ki gibi hatta benim de bu gün 17. günüm geçen ay çift çizgi yakalamıştım ancak bebiş olmadı.
bu ay da 11. günümden itibaren yaptım koyulaşıp açıldı sonra tekrar koyulaştı azcık ama hiç tam koyu olmadı onun dışında da hep silik hep silik...

bende hormon testi yaptırayım diyorum ama bakalım artık...

SA kızlar topiki sayfanın başından okumaa başladım 284 lerdeyim:)=)) bnde bu ay ovulasyon testi aldım merakımdan dün yaptım adetmin 23. günü ve ikinci çizgi ilkiyle aynı kyulukta şimd ben geçmi umurtlamış oluyorum yoksa sayfa başındaki arkadaşlar gibi bebiş mi var:)) inş. öyledir.... bazı arkadaşlar adet gününde bile koyu çizgi görmüş meğerse hamileleler miş ya:))

konu hakkında hiç bilgim yok malesef :KK43:

ne zaman kürtaj oldun ?

yanlış hatırlamıyorsam deneme yaptık demiştin, ya hamileysen peki?,o ilaçları kullanman şimdi doğru olur mu acaba?

canım benim durumumda aynen senin ki gibi hatta benim de bu gün 17. günüm geçen ay çift çizgi yakalamıştım ancak bebiş olmadı.
bu ay da 11. günümden itibaren yaptım koyulaşıp açıldı sonra tekrar koyulaştı azcık ama hiç tam koyu olmadı onun dışında da hep silik hep silik...

ben de göremedim o çizgileri, yani sabah gördüm akşamına kayboldu benim çzigiler,panik oldum şimdi yaaa, acaba benim e mi hormon sorunum var ki? mayıs ayında hayırlı haberi almaya alıştırdım kendimi, peki ya alamazsam:26: hiç bu ihtimali düşünmedim

Allah Allah:KK25: doktora gittin mi? belki gitsen yumurtlama takibine alır[/QUOTE]

canım eşinin kontrolleri yapıldımı ?

Yok kizlar doktora gitmedim bu arada eklemeyi unuttjm iki kizim var biri iki yasinda biride mayis ayinda bir yasina giriyor yani hamilel ik yasadim doktor bebeklerimin yasi kucuk diye pek beni takibe alicagini sanmam hatta bir sure korun bile diyebilir...sanirim ust uste dogum yapinca hovrmonlarim dengesizlesti +aldigim kilolarda vucudumu olumsuz etki yapti sanirim cunku28 gunde bir olan adetim 35 gune cikti....yinede bu ay doktora gidicem genel bir check up yaptiricam

Allah Allah:KK25: doktora gittin mi? belki gitsen yumurtlama takibine alır

canım eşinin kontrolleri yapıldımı ?

Yok kizlar doktora gitmedim bu arada eklemeyi unuttjm iki kizim var biri iki yasinda biride mayis ayinda bir yasina giriyor yani hamilel ik yasadim doktor bebeklerimin yasi kucuk diye pek beni takibe alicagini sanmam hatta bir sure korun bile diyebilir...sanirim ust uste dogum yapinca hovrmonlarim dengesizlesti +aldigim kilolarda vucudumu olumsuz etki yapti sanirim cunku28 gunde bir olan adetim 35 gune cikti....yinede bu ay doktora gidicem genel bir check up yaptiricam

canım evlatlarını allah bağışlasında, sen neden kendini yıpratıyorsun ki, çocukların daha çok küçük değilmi hani diceksin ki o aklı ben bilmiyormuyum evet haklısın ama vucuduna biraz zaman tanı bence, zaten iki tane doğumu üst üste yapmışsın nerdeyse, 3. senin için biraz yıpratıcı olmazmı, yaşını bilmiyorum ama önünde zamna vardır diye düşündüm

birde yinede bebek isticeksen FOLİC AASİDİ aman ihmal etme özellikle böyle üst üste doğumlarda vucudndaki stoklar diğer bebeklere gittiği için şuan kalmamış olaiblir
ayrıca calsiyumada kendin için dikkat etmeni öneririm canım

konu hakkında hiç bilgim yok malesef :KK43:

ne zaman kürtaj oldun ?

yanlış hatırlamıyorsam deneme yaptık demiştin, ya hamileysen peki?,o ilaçları kullanman şimdi doğru olur mu acaba?

ben de göremedim o çizgileri, yani sabah gördüm akşamına kayboldu benim çzigiler,panik oldum şimdi yaaa, acaba benim e mi hormon sorunum var ki? mayıs ayında hayırlı haberi almaya alıştırdım kendimi, peki ya alamazsam:26: hiç bu ihtimali düşünmedim

kürtajımı şubatta oldum doktor bir ay korun yeter demişti
evet denemede yaptık hatta dün akşam yaptığım testte çift çizgi aynı koyulukyatdı yani yumurtladım :KK16::KK16::KK16: çok sevindim tabi evet dünde çalıştık :KK1::KK1::KK1:
dün içim rahat etmedi zaten jinekologumu aradım, dedim durum böyle böyle günün geçmediğin sürece içtiğin ilaçlar bebeği etkilemez dedii zaten "ya hep ya hiç" kuralı geçerli dedi, eğer ilaç çok ağırsa ve bebeğe zarar verecek bişise gebelik zaten oluşmaz oluşsada adetle atılır dedi
kaan kocatepenin sitesindede öyle yazıyordu zaten

ayrıca ilginize çok teşekkürler kızlar:KK16:

canım ben dün akşam 21,30 gibi yaptığım testte çift koyu çizgiyi gördüm çok şükür,
bence biraz daha bekle buay da koyu çizgi görmessen ve adet olursan adetinin 2 veya 3. günü doktora gidip kan vermeni öneirirm hormonlar için

allah hakkımıza hayırlısını versin hepimizinde

ha bu arada az önce wcye gittim o meşhurrrrrrrrrrr yumurta kıvamında akıntım gelmiş hemde yoğun olarak, yani anladımki yumurtalama zamanımda bana doğru sinyal veriyormuş akıntılar:KK51:

X