Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

canım sen normalde kaç günde bir oluyorsun? benim 28 gün de bir di ortalama. bugün de yaptım az önce tam koyu değil ama koyuya yakın benimde şuan akıntım yeni başladı ama yumurta akı kıvamında değil...

vallahi cnm o akıntıyı bende hiç yakalayamadım benim normalde 28 günde bir oluyodu fakat bu ay adetim gecikmişti o yüzden aslında doktorum takibe aldı yumurta dönemini kaçırmayalım diye normalde yumurta problemim yok ama hamileliği çok istediğim için doktor kabul etti yumurta takibine başladı yumurtam olgunlaşınca iğne verdi perşembe günü çatlatma iğnemi oldum 36 saat sonra ilşki dedi neyse benim elimdede ovulasyon testi vardı merakımdan denedim 1.testi dün akşam yaptım o kadar koyu çıktı acaba diyorum 36 saat öncemi çatladı perşembe ilişki olmuştu cuma olmadı bide bugün oldu şimdi devam edeyim mi? yani bugün akşamda olmalı mı? yoksa yrna mı bırakayım çok soru sordum sanırım :) kusura bakma cnm bu bebişler bizi ne hale getirdiler.

valla yazılanlara göre çatlama iğnesi olunca ovulasyon testi pozitif çıkıyormuş. doktor dediyse 36 saat sonra bi çalışma yapsaydın.

hatta perşembe iğne olmuşsun bence salıya kadar aralıksız çalış sen sonrada adet gününe kadar 1 gün arayla çalış işini garantiye al..

valla yazılanlara göre çatlama iğnesi olunca ovulasyon testi pozitif çıkıyormuş. doktor dediyse 36 saat sonra bi çalışma yapsaydın.

hatta perşembe iğne olmuşsun bence salıya kadar aralıksız çalış sen sonrada adet gününe kadar 1 gün arayla çalış işini garantiye al..

anladım cnm saol hakkımızda hayırlısı olsun inşallah rabbim tez zamanda aratmadan buldurur hepimize..

şimdi ben bu ay iki kez bebiş için deneme yaptım, ve bitirdim, mayısı bekliyorum sonuç için, normalde bat ım 1 Mayıs,yani 9-10 günüm var reglime, bugün akşama kadar sağ yumurtalığımda batmalar oldu, rahmime bir ağırlık çöktü, kısa süreli kramp girer gibi ağrılar yaşadım, acaba ben regle mi hazırlık yapıyorum yaaaaaaaaa:KK37: bir fikir verseniz ya bana:18:

Eki Görüntüle 690314 kızlar meraba benim ovulasyon testim bu şekilde 1. testi dün saat 15.45 te yaptım 2. testi bugün sabah 8.30 da yaptım 3. testi az önce saat 13.00 da yaptım şimdi bu koyu olanlar yumurtladığınımı gösteriyo en son testte T çzigisi daha silik bu nedir bana yardımcı olabilrmisiniz hangi sıklıkta çalışmak lazım bu durumda? daha önce deneyen arkadaşlarım yardım bekliyorum

test saatlerini aynıya denk getisen daha net bir sonuç alınırdı, ama ilk 2 testte durum pozitif görünüyor, 3. testte negatif, bu aralar çalışma olmalı

kızlar bende yeni başladım denemeye..3.günümdeyim.2.çizgi bu akşam silik bir şekilde belirdi.bakalım ne zaman 2.çizgi netleşicek.yaklaşık 7-8 aydır doğru güne bir türlü denk getiremedik:KK43:inşallah bu testle bakalım hayırlsı artık..

kızlar bende yeni başladım denemeye..3.günümdeyim.2.çizgi bu akşam silik bir şekilde belirdi.bakalım ne zaman 2.çizgi netleşicek.yaklaşık 7-8 aydır doğru güne bir türlü denk getiremedik:KK43:inşallah bu testle bakalım hayırlsı artık..

canım eğer internetten ovulasyon tarihi hesaplama sitelerine girip , muhtemel ovulasyon tarihini de bilebilirsen testlerle birlikte çalışman daha kolay oluyor.

ben de bu ay ilk defa kullandım bilgisayar hesaplamasına göre ovulasyon tarihim 19 nisan ve bir kaç gün öncesi olacak şekilde testleri yaptım.18 nisan akşamı ve 19 nisanda 2. çizgi koyulaştı ve dün yaptığım testte silikleşti...
ben ilk defa kullandığım için reglim biter bitmez başlamıştım , neler olduğunu anlayayım diye... bu ay için bilgisayar doğru tahmin etti... biz de bu tarihleri değerlendirdik elbette... bakalım neler olacak... bu ay herhangi bir olumlu haber alamazsam da üzülmeyeceğim.geçen ay ilk tüp bebek denemem negatifle sonuçlandı... bu ay vücudum kendini bulmamış bile olabilir ama şimdiye kadar ki durumda her şeyin yolunda olduğunu gördüm.

aynı koyulukta 2 çizgiyi görene kadar değerlendir günlerini , regl gününe kadar sürse bile...

çalışmalarınızda başarılar dilerimmmmm:KK1:

Kızlar hangi marka almalıyım bi öneriniz var mı? İnternette baktım birsürü marka var kafam karıştı:KK43:

ben laboquick aldım canım...
eczanelerde satılanlara göre çok hesaplı ve şimdilik doğru çalışıyor.

Teşekkür ederim canım bende laboquick i gördüm ama çok hesaplı olunca kafama takıldı iyi mi acaba diye bakalım bu ay da böyle deneyeyim :)

günaydınlar
testler nasıl gidiyor bakalım
benim hala tık yok:))
son adetim biraz geçikmişti.normalde 28-29 günde adet olurken son adet 31. gün gelmişti.sanırım bu ay da byine böyle geç gelecek.çünkü akıntıda da belirgin bi işaret olmadı daha.
şöyle söyleyeyim servikal mukusu özelliklerinde diyor ki kremsi losyon gibi bir akıntı yumurtlamaya yakın anlamına geliyormuş.
ben daha dün gördüm bu akıntıyı.bu akıntının şeffaflaşıp yumurta akı gibi olması lazım.daha önceden de biliyorum bu akıntıyı.hemen hemen bilinçli şekilde takip etmesem de bu akıntı çeşitlerini hep yakaladım.
buna göre teste erken başladım malesef:KK43:(testler sadece 5 taneydi.hep silik.sonuncusunu bugün yapmam lazım ama yapmayacağım.taki o yumurta akın kıvamındaki akıntıyı görene kadar.tabi ben gün aşırı çalışmaya devam ediyorum ama yumurtladığımdan da emin olmak en güzeli.:))
bugün ,akşam ,gece veya sabah bu türlü bir akıntıyı görme ihtimalim var bakalım ne zaman gelecek...

günaydınlar
testler nasıl gidiyor bakalım
benim hala tık yok:))
son adetim biraz geçikmişti.normalde 28-29 günde adet olurken son adet 31. gün gelmişti.sanırım bu ay da byine böyle geç gelecek.çünkü akıntıda da belirgin bi işaret olmadı daha.
şöyle söyleyeyim servikal mukusu özelliklerinde diyor ki kremsi losyon gibi bir akıntı yumurtlamaya yakın anlamına geliyormuş.
ben daha dün gördüm bu akıntıyı.bu akıntının şeffaflaşıp yumurta akı gibi olması lazım.daha önceden de biliyorum bu akıntıyı.hemen hemen bilinçli şekilde takip etmesem de bu akıntı çeşitlerini hep yakaladım.
buna göre teste erken başladım malesef:KK43:(testler sadece 5 taneydi.hep silik.sonuncusunu bugün yapmam lazım ama yapmayacağım.taki o yumurta akın kıvamındaki akıntıyı görene kadar.tabi ben gün aşırı çalışmaya devam ediyorum ama yumurtladığımdan da emin olmak en güzeli.:))
bugün ,akşam ,gece veya sabah bu türlü bir akıntıyı görme ihtimalim var bakalım ne zaman gelecek...

kızlar ya bu yumurtlama dönemini doktorunuzlamı belirliyorsunuz, hani ben internetten yumurtlama hesaplama dönemleri var ona göre yapıyorum ancak sonuç olumlu olmuyor. bir de yumurtlama döneminde ne gibi değişiklikler ortaya çıkıyor, hani nasıl anlayabilirim o evreyi. cevabınız için şimdiden teşekkürler...

canım eğer internetten ovulasyon tarihi hesaplama sitelerine girip , muhtemel ovulasyon tarihini de bilebilirsen testlerle birlikte çalışman daha kolay oluyor.

ben de bu ay ilk defa kullandım bilgisayar hesaplamasına göre ovulasyon tarihim 19 nisan ve bir kaç gün öncesi olacak şekilde testleri yaptım.18 nisan akşamı ve 19 nisanda 2. çizgi koyulaştı ve dün yaptığım testte silikleşti...
ben ilk defa kullandığım için reglim biter bitmez başlamıştım , neler olduğunu anlayayım diye... bu ay için bilgisayar doğru tahmin etti... biz de bu tarihleri değerlendirdik elbette... bakalım neler olacak... bu ay herhangi bir olumlu haber alamazsam da üzülmeyeceğim.geçen ay ilk tüp bebek denemem negatifle sonuçlandı... bu ay vücudum kendini bulmamış bile olabilir ama şimdiye kadar ki durumda her şeyin yolunda olduğunu gördüm.

aynı koyulukta 2 çizgiyi görene kadar değerlendir günlerini , regl gününe kadar sürse bile...

çalışmalarınızda başarılar dilerimmmmm:KK1:

bilgisayara göre bugün çift çizgi olmalı...bakalım inşalahh..

kızlar ya bu yumurtlama dönemini doktorunuzlamı belirliyorsunuz, hani ben internetten yumurtlama hesaplama dönemleri var ona göre yapıyorum ancak sonuç olumlu olmuyor. bir de yumurtlama döneminde ne gibi değişiklikler ortaya çıkıyor, hani nasıl anlayabilirim o evreyi. cevabınız için şimdiden teşekkürler...

aynen ben de öyle yapıyorum cnaım.tabi aramızda yumurtlama takibi yaptıran vardır ama dr. ları öyle uygun görmüştür de öyle.
yumurtlama dönemi belirtilerine çeşitli sitelerden kolaylıkla ulaşabilirsin kk da da bulursun.
akıntı takibi-ateş çlçme yöntemi-yumurtlama dönemi hissedilen ağrı gibi kadının kendi kendine takip edebileceği ipuçları var.
ateş ölçmeyi denemedim.ovulasyon testine ilk kez bu ay kullanıyorum.
akıntımı da takip ediyorum.
bende böyle canım.

Kizlar size tavsiyem olsun eger 30-50 adet kader ovulasyon testi alliyorsaniz yabanci site varya eby'da alin strip test deniliyor cubuk testler hani onlarda test sonucu daha anlasilir oluyor hemde cok daha ekonomik bu yuzden baya ucuza denk geliyor az oncede biri acik artirmayla clearbluenun dijital 20 adet ovulasyon testini acik artirmaya koymus benim disimda kimse teklif koymadigi icin ben aldim 25 dolara cok ucuza geldi sizinde aklinizda olsun arada goz atin cok dusuk fiyatlara alabilirsiniz bu testleri....

Kizlar size tavsiyem olsun eger 30-50 adet kader ovulasyon testi alliyorsaniz yabanci site varya eby'da alin strip test deniliyor cubuk testler hani onlarda test sonucu daha anlasilir oluyor hemde cok daha ekonomik bu yuzden baya ucuza denk geliyor az oncede biri acik artirmayla clearbluenun dijital 20 adet ovulasyon testini acik artirmaya koymus benim disimda kimse teklif koymadigi icin ben aldim 25 dolara cok ucuza geldi sizinde aklinizda olsun arada goz atin cok dusuk fiyatlara alabilirsiniz bu testleri....

yabancı siteden alışveriş mi? kargo masrafı vs. düşününce daha pahalıya gelmez mi?

benim doktorum falan yok... tıp dünyasına ve tüp dünyasına gıcığım , bilenler bilir.:KK37:
eğer kendini iyi tanıyorsan , akıntı gibi , regl öncesi yaşadıkların gibi konularda , ovulasyon dönemini anlaman kolay canım... olmadı , regl periyodun düzenli ise 2 ayda çözersin zaten.
ovulasyon yaklaştıkça akıntın artar , beyaz az kıvamlıdır, yumurtlama gerçekleşince kıvam artar ve nihayet çatlama olduğunda bu sıvı 2 parmağınının arasında çektikçe uzayan bir hal alır.

ben bunların hepsini internetten okudum , denemedim doğru mu diye... ama gördüğüm kadarı ile ovulasyon dönemi akıntıda ciddi farklılıklar oluyor.
testlerin kullanımını da , fiyatlarını da dr. google sorarsan sana anlatır.:KK49:

kızlar 28 günde bir adet oluyorum düzenlidir adetim nisanın basında artık korunmayı bıraktık ama yumurtlama tarihlerine pek uyamadan birlikte olduk eşimle bu yüzden zannetmiyorum ama bugunde muhakkak adet olmam lazımdı olmadım üstelik adet olmadan agrım oluyordu hafif bi agrı oldu sol kasıgımda ve belimde onun dısında olmadım olmadan önce kahve leke görürdm oda yok acaba diyorum hamile olma ihtimalim varmı mesela yarında addet olmasam idrar testi alsam denesem miki dedim ama belki havalardanda olmamıs olabiliirm ama cok halsizim netleşsin artık yaaa

kızlar 28 günde bir adet oluyorum düzenlidir adetim nisanın basında artık korunmayı bıraktık ama yumurtlama tarihlerine pek uyamadan birlikte olduk eşimle bu yüzden zannetmiyorum ama bugunde muhakkak adet olmam lazımdı olmadım üstelik adet olmadan agrım oluyordu hafif bi agrı oldu sol kasıgımda ve belimde onun dısında olmadım olmadan önce kahve leke görürdm oda yok acaba diyorum hamile olma ihtimalim varmı mesela yarında addet olmasam idrar testi alsam denesem miki dedim ama belki havalardanda olmamıs olabiliirm ama cok halsizim netleşsin artık yaaa

hamile kalmış olasan bile idrar testlerinde çıkma ihtimali çok zayıf... varsa ovulasyon testi ile anlayabilirsin...:KK51:

ama regl günün bugün iken , gebelik ihtimali için henüz erken... mevsimler değişti , havalar düzensiz... bir kaç gün daha bekle derim canım ben.:KK49:

X