Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

şşşşşştt bak bi de ne diyecemmm..:KK37:

şimdi benim yazdıklarımın altında evli olduğum süre yazıyor ya...:KK51:
bak bi oraya... 5 yıl 9 ay 10 gün diyoo...:44: at 5 yılı :KK52:
bu sence bir işaret miii:KK9::KK9::KK9:

9ay10guuuunnnnn....evet evet evet bu bi isareeetttt :nazar:
ay bi tuah oldum gorunce sevindirik gibim bisy oldum :KK19:

9ay10guuuunnnnn....evet evet evet bu bi isareeetttt :nazar:
ay bi tuah oldum gorunce sevindirik gibim bisy oldum :KK19:

eve geldimm , wc ye gittim bi de ne göriyimmm.. akıntı tam olmuşş yanii..:KK31:
muhtemeldir ki bu akşam yapacağım testte ben 2. çizgiyi yine silik göreceğim...:KK37:
bunun ne demek olduğunu da biliyoss de miii:KK52:

gelmeyin bizee tamam mı evde yokus bizz:KK50::KK9:

muhtemeldir ki bu akşam yapacağım testte ben 2. çizgiyi yine silik göreceğim...:KK37:

yoksunuz demek huh!! napalim bizde evde kendi cayimizi kendimiz demleriz yapcak bisey yok :KK51:

bende niye hic bisi yok hic bi belirti :KK25:

Kizlar bildigin testtende nasil yapacagimi sasirdim.ovulasyon testi ikinci cizgi koyu cikincami yumisler catlama yapiyo
Yoksa silik oldumu catliyo
Cunki bende tersi oldu kopkoyu cikti ertesi gun ayni sonraki gunker pembe cikti 5 gun boyunca pembe cikti
Acaba cylco pragyonova diye bi ilac kullaniyorum bu ilacta yaparmi
Pozitif ciktigi gunden bune 10.gun oldu hamilelik testi yaptim negatif
Bugun dr a gittim ultrasslda belli olurmu acaba cunki bunun hakkinda bisey soylemedi ve ben ovulasyon testnin pembede olsa 5 gun boyunca pozif nefen cikar diye sormayi unuttum cunki idrar yolu iltihabi icin gittim belki ultrasalda belli olur dedim ama galiba yine olmadki birsey demedi bende sormadim

bugün reglimin 17. günü ama hala tam koyu çift çizgiyi yakalayamadım LH testinde
üstelik en fazla 28 günde bir adet olurum bu işte bir gariplik var sanki :44::44::44::44:

şşşşşştt bak bi de ne diyecemmm..:KK37:

şimdi benim yazdıklarımın altında evli olduğum süre yazıyor ya...:KK51:
bak bi oraya... 5 yıl 9 ay 10 gün diyoo...:44: at 5 yılı :KK52:
bu sence bir işaret miii:KK9::KK9::KK9:

selam canım.
9 ay 10 gün çok manidarmış doğrusu:))inşallah bu ay sen güzel haberler veerek uğur getirirsin bizlere.
5 yıldır evliymişsin maşallah canım sen ne zamandır bebek istiyosun.
testlere gelince, koyu çizgileri görüp geçtin mi o aşamaları.ben kaçırdım heralde.
tekrar silik gördüm deyince anlayamadım canım.
bi de sen adet bitiminden beri yapıyosun sanırım testleri ilk yaptıklarında hiç mi çizgi çıkmadı.sonra yavaş yavaş silikler mi gözüktü.
silik çizgiler LH ın yavaş yavaş yükseldiğini ovulasyonun yaklaştığını mı gösteriyor.
çok sordum affet ama okuduklarımı da karıştırdım şmdi:))
ben dün ilk testimi yaptım.13. günüm ve silik çizgi çıktı doğal olarak.akıntı da yavaş yavaş artıyor.çalışmalara da devam:KK1:
testin kağıdında silik çizgiler de negatif diyor ya ondan aklıma takıldı.aslında hafif silik çizgiler LH ın yükseldiğini göstermez mi.
neyse 5 günü tamamlayınca benim de bir periyodluk ovulasyon testi tecrübem olacakkkkkkk:KK52:
hıımmm tavsiyelere gelince bişey tavsiye edicem de kibarca anlatmam lazımmmmmm:KK1:ilişki sonrası eşinizin de hemen toparlanmasına müsade etmeyin.birkaç dakika konumunu korursa iyi olur.sonrasında siz de yastığınızla bi 30 dk en az dinlenin:))kesinlikle fark ediyor bence.

Topige can gelmiss valla ya kac aydir giriyorum cikiyorum kimsecikler yoktu hosgeldiniz hatunlar bir kac gunde bir kac sayfa ilerlemis gorunce pek sevindirik oldum valla ben hazal dokuz aya yakin bir ovulasyon testi kullaniyorum her ay da tam onikiden vuruyorum koskoyu cift cizgileri hep goruyorum ama yinede tik yok neyse veren rabbim vardir elbet bildigi...

Kizlar bildigin testtende nasil yapacagimi sasirdim.ovulasyon testi ikinci cizgi koyu cikincami yumisler catlama yapiyo
Cunki bende tersi oldu kopkoyu cikti ertesi gun ayni sonraki gunker pembe cikti 5 gun boyunca pembe cikti
Bugun dr a gittim ultrasslda belli olurmu acaba cunki bunun hakkinda bisey soylemedi ve ben ovulasyon testnin pembede olsa 5 gun boyunca pozif nefen cikar diye sormayi unuttum cunki idrar yolu iltihabi icin gittim belki ultrasalda belli olur dedim ama galiba yine olmadki birsey demedi bende sormadim

ovulasyon testinde T kısmı tek çizgi ise ve C ile T nin ikiside çizgi halinde belirdiyse ymurtluyorsun demek,çift çizgiyi gördüğün andan itibaren 24 ile 36 saat sonra ilişki öneriliyor, 36. saatin sonrasındaki ilişkide yumurtlan çatlamış olacağı için döllenme gerçekleşemiyor, o nedenle o saat dilimleri önem kazanıyor, bir de kan tetsini dene, en doğru sonucu kan testi verir.

bugün reglimin 17. günü ama hala tam koyu çift çizgiyi yakalayamadım LH testinde
üstelik en fazla 28 günde bir adet olurum bu işte bir gariplik var sanki :44::44::44::44:

o garipliği henüz ben de çözmüş değilim :111: ben baktım günler kaçıyor, ovlasyon testine göre değil, gün hesabına göre yaptım, bakalım tutacak mı? gün hesabı derken adetin 11 ila 14. günü döllenme için en uygun günlerdir diye bildiğim için,- kızım da böyle yapmıştık:KK9: -o 4 gün arasında deneme yaptım, bakalım mayısta belli olacak

Topige can gelmiss valla ya kac aydir giriyorum cikiyorum kimsecikler yoktu hosgeldiniz hatunlar bir kac gunde bir kac sayfa ilerlemis gorunce pek sevindirik oldum valla ben hazal dokuz aya yakin bir ovulasyon testi kullaniyorum her ay da tam onikiden vuruyorum koskoyu cift cizgileri hep goruyorum ama yinede tik yok neyse veren rabbim vardir elbet bildigi...

Allah Allah:KK25: doktora gittin mi? belki gitsen yumurtlama takibine alır

canım eşinin kontrolleri yapıldımı ?

ovulasyon testinde T kısmı tek çizgi ise ve C ile T nin ikiside çizgi halinde belirdiyse ymurtluyorsun demek,çift çizgiyi gördüğün andan itibaren 24 ile 36 saat sonra ilişki öneriliyor, 36. saatin sonrasındaki ilişkide yumurtlan çatlamış olacağı için döllenme gerçekleşemiyor, o nedenle o saat dilimleri önem kazanıyor, bir de kan tetsini dene, en doğru sonucu kan testi verir.

o garipliği henüz ben de çözmüş değilim :111: ben baktım günler kaçıyor, ovlasyon testine göre değil, gün hesabına göre yaptım, bakalım tutacak mı? gün hesabı derken adetin 11 ila 14. günü döllenme için en uygun günlerdir diye bildiğim için,- kızım da böyle yapmıştık:KK9: -o 4 gün arasında deneme yaptım, bakalım mayısta belli olacak

Allah Allah:KK25: doktora gittin mi? belki gitsen yumurtlama takibine alır

evet bende boş durmuyorum zaten neredeyse gün aşırı çalışıyoruzda
ama ben yumurtlayıp yumurtlamadığımı görmek istiyordum o yüzden almıştım testi
şimdi koyu çizgileri göremeyincede tuhaflık var bende diye düşünmeye başladım

bu arada inş. tez zamanda ama hayırlısıyla gebelik verir rabbim bize

kızlaar benim ovulasyon testlerinin neden sürekli koyu cıktıgı belli oldu....çatlatma iğnesi !!!!!!!!!!!
ben onun etkileyebileceğini hiç düşünememiştim. bu gün bhcg baktırdım 8 çıktı....o da çatlatma iğnesi etkisi.
zaten dollenme olsaydı 8 gibi küçük bi deger cıkmazdı heralde :KK43:((((( :KK43:((((

kullandığın ilaç testi etkileyebilir diye biliyorum cnaım

evet görmüş olman lazımdı ama belki bugünkü testinde yakalarsın daha yapmadıysan

bayadır yapıyomuşsun canım.inş en kısa zamanda gelir bebeğin:))

kızlaar benim ovulasyon testlerinin neden sürekli koyu cıktıgı belli oldu....çatlatma iğnesi !!!!!!!!!!!
ben onun etkileyebileceğini hiç düşünememiştim. bu gün bhcg baktırdım 8 çıktı....o da çatlatma iğnesi etkisi.
zaten dollenme olsaydı 8 gibi küçük bi deger cıkmazdı heralde :KK43:((((( :KK43:((((

evet canım yaaa pek çok yerde yazıyo zaten.çatlatma iğnesi zaten LH hormonu.
iğne bahsi geçmeyince biz de farklı yorumlar yaptık.sağlık olsun canım.devam durmak yok.her ay yeni bir umut:))

breezey cim sana acil bi soru daha:))
çift çizgileri gördüğünü farz ederek soruyorum.akıntı artışın-uzaması vs-yumurtlama ağrın ve çizgiler arasında bir uyum yakalayabildin mi canım.
ben bugün yumurtlama ağrısı hissediyorum sol tarafımda.acaba bu ağrı kısa süre içinde yumurtlayacağımı mı işaret ediyor.daha önce süresine hiç dikkat etmemiştim.mesela bi gün boyu sürüyordu sanırım.
sen de nedir drum.
ayrıca kızlar bi sitede okudum.LH HORMONU en yüksek seviyesine ulaştıktan 16 saat sonra yumurta çatlar diyor.hep 24-36 diye okuyoruz ya.saate tabiki takılmamamız lazım ancak .bu 24 saat-36 saate güvenip te en kritik ilişkisinin gününü erteleyenler olabilir diye yazmadan edemedim.çünkü yumurtanın canlılık süresi de değişir.12- 24 saat diyor çoğu yerde.bu açılardan düşününce seyrek çalışma yapanlar-yani sadece çizgilere bakıp plan yapanlar azıcık daha dikkatli olsu derim ben:))

yoksunuz demek huh!! napalim bizde evde kendi cayimizi kendimiz demleriz yapcak bisey yok :KK51:
bende niye hic bisi yok hic bi belirti :KK25:

kuzummm sen sessiz ve derinden yapacaksın bu bebişi , çaktırmadan yani... takılma şimdi belirtilere , hem bu ayı olsa da olmasa da ayı yap... önümüzdeki ay testlere başla...fikirleşe fikirleşe gidelim kuzum tamam mı:KK19:

selam canım.
9 ay 10 gün çok manidarmış doğrusu:))inşallah bu ay sen güzel haberler veerek uğur getirirsin bizlere.
5 yıldır evliymişsin maşallah canım sen ne zamandır bebek istiyosun.
testlere gelince, koyu çizgileri görüp geçtin mi o aşamaları.ben kaçırdım heralde.
hıımmm tavsiyelere gelince bişey tavsiye edicem de kibarca anlatmam lazımmmmmm:KK1:ilişki sonrası eşinizin de hemen toparlanmasına müsade etmeyin.birkaç dakika konumunu korursa iyi olur.sonrasında siz de yastığınızla bi 30 dk en az dinlenin:))kesinlikle fark ediyor bence.

kabakız - bbilim - umuts canlarım şimdi bir bakın hele , bildiğim ve öğrendiğim kadarı ile anlatayım bu ovulasyon testlerini...

testte bulunan C çizgisi her zaman çabucak ve koyu renk çıkıyor,çünkü bu testin çalıştığını gösteriyor ( C ingilizce Control yazılan türkçede de aynı anlama gelen kontrol demek , testin kullanılabilir olduğunu gösteriyor.)

ben ilk günden yani reglim bittikten itibaren kullanmaya başladım çünkü ilk defa böyle bir deneyimim olacaktı arada olası farkları anlayabilmek için böyle yaptım.yoksa testi kullanmam gereken dönem bir siklusta 5 gün.
ama böyle kullanmamın faydasını da gördüm.benim kullandığım test 25 birim ve üzeri LH seviyesini gösteriyordu testte.ilk gün ve sonrası 2. çizgi yani T çizgisi silikti hatta 5 dakika süreyi biraz geçince belli oluyordu... 16 nisan ve sonrasında yaptığım testlerde ise 2. çizgi olan T çizgisi yavaş yavaş koyulaştı. Bu da bu ay yumurtamın oluşmaya başladığını gösteriyordu.Dün sabah yaptığım testte 2. çizgi T çizgisi oldukça koyu idi... akşam yaptığımda ise 2.çizgi sabaha göre silikti... bunların anlamı ise şu...
aynı koyulukta 2 çizgi yumurtamın olgunlaştığını ve 24-36 saat içinde çatlamanın gerçekleşeceğini gösteriyordu. akşam gördüğüm çizgi ise çatladığını gösteriyordu... bebek sahibi olmayı istediğimiz için dün ve öncesini değerlendirmemiz gerekiyordu , e bizde yaptıkk :KK17:
testi yaparken , 2 saat önce sıvı alımını ama normal rutininizden fazla olan sıvı alımını bırakmanız gerekiyor ve yaklaşık 4 saatlik bir idrar yapmamayı da sağlamanız gerekiyor.kağıdında yazan saatleri de uygularsanız , bu ay ki deneyimleme göre bu test sorunsuz ovulasyon döngümüzü anlamamızı sağlıyor.ama dediğim gibi eğer bu ay hamileliğim gerçekleşmezse bunu önümüzdeki ay da denemeye devam edeceğim, o zaman daha net konuşabilirim ama şimdilik durum bu.

bir de testte hiç bir zaman 2 çizgiyi de aynı koyulukta yakalayamama durumu ise bence o ay yumurtlama olmadığının göstergesidir
çünkü LH seviyesi yumurtlama durumunda çok yükseliyor.

umuts biz o dediklerini yapıyss yapıyoss meral etme senn:KK17:

ee ama kuzummm biz bunu bilmiyorduk yani en azından ben çatlatma iğnesi olduğunu yazdıysan da daha önce kaçırmışım.
çatlatma iğnesi hcg içerir evet.gebelik olsaydı 8 bile bir değerdi ama kullandığın iğne yüzünden bunu gebelikle eşleştiremeyiz bence... gebelik testini çatlatma iğnesinden 14 gün sonra yapılması isteniyor.

breezey cim sana acil bi soru daha:))
çift çizgileri gördüğünü farz ederek soruyorum.akıntı artışın-uzaması vs-yumurtlama ağrın ve çizgiler arasında bir uyum yakalayabildin mi canım.
ben bugün yumurtlama ağrısı hissediyorum sol tarafımda.acaba bu ağrı kısa süre içinde yumurtlayacağımı mı işaret ediyor.daha önce süresine hiç dikkat etmemiştim.mesela bi gün boyu sürüyordu sanırım.
sen de nedir drum.
ayrıca kızlar bi sitede okudum.LH HORMONU en yüksek seviyesine ulaştıktan 16 saat sonra yumurta çatlar diyor.hep 24-36 diye okuyoruz ya.saate tabiki takılmamamız lazım ancak .bu 24 saat-36 saate güvenip te en kritik ilişkisinin gününü erteleyenler olabilir diye yazmadan edemedim.çünkü yumurtanın canlılık süresi de değişir.12- 24 saat diyor çoğu yerde.bu açılardan düşününce seyrek çalışma yapanlar-yani sadece çizgilere bakıp plan yapanlar azıcık daha dikkatli olsu derim ben:))

canımm ben de testler ve akıntılarımın durumu paralel gitti yani senin anlatımınla uyumluydu.
ağrıyı hissediyorsan yumurtluyorsundur.bu aydan başlayarak alt karın bölgende ovulasyonayakın oluşan ağrıları ve buna bağlı akıntılarını kontrol et sen de kolaylıkla anlayacaksın kuzum.
bütün testlerde yazan ve doktorların da söylediği 24 - 36 saat arasıdır. ama bunun böyle sıkıntısını çekmektense , eşinle birlikteliğini olması gereken de devam ettirmek daha iyi... böylece kimse kasılmadan bu dönemleri yaşarsınız.hee şu da var , yumurtlama döneminin önemini bildiğiniz için bu ara daha çok çalışırsınız o ayrı:KK17:

ahanda benim saat 11 de yaptığım test, bir bakıverin hele

$yımırta.jpg

X