Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

teşekkürler canım ya kaçırmıycam inş bu fırsatı. ben önceki günlerde yapmamştım işte acemiyim. ilk bugün yaptım çok belirgin çıktı. normalde günü yaklaştıkça 2 çizgi çıkıyor ama tam o gün en koyu oluyor değil mi?

ya bir de bu kk deki hesaplama ile testteki hesabın tutmammasına ne diyorsunuz? kk ye göre daha cumartesi. anlamadım gitti:KK50:

benim 28 günde bir olur. kk 14 gün sonra demiş, benim test ise 11 gün sonra diyooooooooooo

havalardan , sulardan , güneşten,yağmurdan,rüzgardan her şeyden etkileniyoruz bunu unutma...:KK37:

benim şimdilik tutacak gibi duruyor... :KK51:
olabilir böyle ufak tefek farklılıklar sen fırsatını kaçırma yeter bence... :nazar:

2 çizgiyi de aynı koyulukta gördüğün günden sonra değerlendirmelere başlamalısın yada akşam yapıyorsan ve denk getirebilirsen , 2 çizgiyi koyu gördükten sonra , yumurtan çatlayınca , 2. çizgi tekrar silikleşiyor...
işte asıl kaçırmaman gereken an o ama riske etme derim ben:KK34:

$DSC_2715.jpg

öğlen yaptığım test bu. tabi ilk yaptığımda daha belirgindi çizgiler. olmuş mu sizce gelmiş mi zamanı?

ayy bugün de amma soru sordum dimi

Son düzenleme:
tamamm olmuş işteeee neredeyse benimkinin şimdiki hali.. az silik 2. çizgi bende...:KK51:

tamam kuzumm , aldın taktikleri, ne yapacağını biliyosunn artıkınn..:nazar:
kolay gelsinnnn, iyi çalışmalarrr:KK1:

ay sağol ya bi sevindirik oldum şimdi, demek ilk deneme de buldum zamanı :)

acaba sabaha bıraksam ben o işi, geç kalmış olur muyum ki? ya kaçarsa yumurtacıklar diye de korkuyorum.

ben ovulasyon testine 11. gün başladım orta koyulukta bir çizgi çıktı silik değildi yani ama tam koyu da değil.

sonraki günler silikleşti. bu gün 15. günüm yine orta koyulukta ama 11. gün kinden çok az,daha açık.

bu arada normal periyodum 28 gün ortalama.

bu süre içinde akıntım da olmadı, yani yumurtlama akıntısı yoktu.

sizce neden böyle çıkıyor daha zaman varmı yada çatlamış olabilir mi?

ben ovulasyon testine 11. gün başladım orta koyulukta bir çizgi çıktı silik değildi yani ama tam koyu da değil.

sonraki günler silikleşti. bu gün 15. günüm yine orta koyulukta ama 11. gün kinden çok az,daha açık.

bu arada normal periyodum 28 gün ortalama.

bu süre içinde akıntım da olmadı, yani yumurtlama akıntısı yoktu.

sizce neden böyle çıkıyor daha zaman varmı yada çatlamış olabilir mi?

çıkan çizgi tek mi çift mi? C tarafında silik te olsa bir çizgi beliriyorsa yumurtlamamışsın demek, T tarafındaysa o tek çizgi yumurtlamışsın demek oluyor, çizgin çiftse eğer zaten yumurtlamış oluyorsun

birde ben yumurtlama günlerimde hiç akıntı algılayamıyorum. sizce bu sorun olur mu. kist falan yokmuş şuan dr öyle dedi ama..

o zalim akıntı bende de bir türlü olmuyor malesef, göğüslerde hassasiyet başlıyormuş yumurtlama döneminde, belki ordan tahmin edebilirsin

ay sağol ya bi sevindirik oldum şimdi, demek ilk deneme de buldum zamanı :)

acaba sabaha bıraksam ben o işi, geç kalmış olur muyum ki? ya kaçarsa yumurtacıklar diye de korkuyorum.

bırak bırak sabaha bırak... daha iyi olur:KK37:

24-36 saat sınırındasın ya şu an...sabah daha bereketli olur:KK1:

hem şimdi uyu ki sabaha dinç kalasınnn:KK1::KK1::KK1:

Regl düzenime göre , dün yapmaya başlamam gereken testi akşam 19.30 ve gece geç bir saatte yaptım...:KK51:

her iki testte de 2. çizgi ilk çizgiye yakın koyulukta çıktı... :44:
Dün akşam kaynımgillere :KK1: gittiğimiz için ve eve geç döndüğümüz için , bu sabah kalktığımda hadi lennn diyip , ilk idrarla testi tekrarladım... 2 çizgide dakkasında aynı koyulukta belirdi...:KK52:
tamam yani ilk idrarla yapmamak lazım da , o normal zamanda bir sürü saat uyuyanlar için geçerli bence, farzedinki ben dün gece gündüz gibi yaşadım...:KK37:bunu dikkate alınca da sabah ki test doğru oluyor bence ki şu an akıntım da oldukça arttı...:KK51:

neyse işte sevgili topikdaşlarım ve ovulasyon kardeşliği kuzularımm ,:KK49:
bugünden itibaren bize çaya ve çorbaya gelmeyi düşünüyorsanız zinhar kalkışmayın kalbinizi kırarım :KK30::KK1:

hepinize iyi çalışmalarrrr:KK33::KK1:

Regl düzenime göre , dün yapmaya başlamam gereken testi akşam 19.30 ve gece geç bir saatte yaptım...:KK51:

Dün akşam kaynımgillere :KK1: gittiğimiz için ve eve geç döndüğümüz için , bu sabah kalktığımda hadi lennn diyip , ilk idrarla testi tekrarladım... 2 çizgide dakkasında aynı koyulukta belirdi...:KK52:
tamam yani ilk idrarla yapmamak lazım da , o normal zamanda bir sürü saat uyuyanlar için geçerli bence, farzedinki ben dün gece gündüz gibi yaşadım...:KK37:bunu dikkate alınca da sabah ki test doğru oluyor bence ki şu an akıntım da oldukça arttı...:KK51:

bugünden itibaren bize çaya ve çorbaya gelmeyi düşünüyorsanız zinhar kalkışmayın kalbinizi kırarım :KK30::KK1:

tatlım senin ilk cocuk denemen mi ? bu arada ben ovulasyon testini bu gün de devam edecem bakalım ne cıkacak yine :)))

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

crazy breezy nolcek :KK52: alemsin sen canim ya valla..

:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: ben de neden işlemedi bu testler yaaaaa, elime yüzüme bulaştırdım resmen, beceriksiz ben:KK14:

tatlım senin ilk cocuk denemen mi ? bu arada ben ovulasyon testini bu gün de devam edecem bakalım ne cıkacak yine :)))

çocuk için ilk ovulasyon testi denemem canım... benim tutmayan bir tüp bebek denemem var geçtiğimiz ay. ondan öncesi de kafama göre takılıyordum ben... ama bu ay çok sıkı çalışıyoruz:KK30::KK1:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

crazy breezy nolcek :KK52: alemsin sen canim ya valla..

buyrun benimm:KK37:
napiim kuzummm , testi bekle , onu bekle , bunu bekle ... geçmiyorr zaman geçmiyorrr:KK53: böylesi daha eğlenceli ve dahaa :KK34::KK1:

:13: bir "tamam " da benden gelsin kızlar, hadi bakalım bekleyelim artık mayıs ayını, büyük büyük heyecanla:nazar:
:KK19::KK19::KK19::KK19::KK19: ben de neden işlemedi bu testler yaaaaa, elime yüzüme bulaştırdım resmen, beceriksiz ben:KK14:

sen de testsiz başarırsın kuzum sıkma canını paralama kendini ... hatta beki de biz testi başardık sanıyoruz belki de başaramıyoruz.
takılmaaaaaa...:KK20:
mesaiye devammm gerisi yalannn:KK1::KK37:

canim birtek sen degilsin beceremeyen bende gecen ay denedim bu ovulasyon testini aynen bende elime yuzume bulastirdim hic bisi anlamadim :KK50:

bak ben bunu kaçırmışımmm...:KK52:
eline yüzüne bulaştırırsan olmass tabiiiii:KK51:

çiş yapıcan , 4 damla damlatıcan 5 dakka bekliycennn...:KK37:

ayy bu da benden olsunn napimmm artıkkk:KK9:

bak ben bunu kaçırmışımmm...:KK52:
eline yüzüne bulaştırırsan olmass tabiiiii:KK51:

çiş yapıcan , 4 damla damlatıcan 5 dakka bekliycennn...:KK37:

ayy bu da benden olsunn napimmm artıkkk:KK9:

ana!! ben eline yuzune bulastirinca oluyo sandiydim..puuuuu bana cahilligin gozu kor olsun :KK53:

X