Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

bende deniycem bu yastik olayini kimsecikler biyerlere kacmasin :KK51:

aferimmmm:KK19:

Kızlar slm! başlığı aradım buldum forumda. Size bişey sorucam ama acil lütfen cevaplayın.

Ben yumurtlama haftamın bu hafta olacağını biliyordum. Ovulasyon testinin üstünde yazan hesaplamaya göre bugün, KK daki otomatik hesaplamaya göre cumartesi günü tam olması gerekiyor. Ben bugün yaptım ovülasyon testini çift çizgiyi çok belirgin gördüm. ilk defa yaptığım için ne anlama geldiğini tam bilemedim. Yani benim yumurtlama günüm bugün mü, yoksa çift çizgiyi gördükten sonraki gün mü? nedir bu işin tercümesi? beni aydınlatın lütfen.

Geçmiş sayfalarda yazıyodur illa ki ama okuyamadım iş yerindeyim şu anda kusura bakmayın.

çift çizgiyi görür görmez ilişki şart mı? bugün de misafir var yatılı:KK17::KK17::KK17::KK17:

misafiri yarın hemen evlerine yolluyorsunnn... :KK1:
çift çizgiyi gördükten 24 - 36 saat sonra yumurtan çatlayacak demektir yani kocanı yakalamak için o kadar zamanın var:KK4:
yada evde suları kes misafirler bugünden gitsin..:KK1:

istersen adresi ver ben gelmişken elektriği falan da keserim yanii:KK37::KK50:

Kızlar slm! başlığı aradım buldum forumda. Size bişey sorucam ama acil lütfen cevaplayın.

Ben yumurtlama haftamın bu hafta olacağını biliyordum. Ovulasyon testinin üstünde yazan hesaplamaya göre bugün, KK daki otomatik hesaplamaya göre cumartesi günü tam olması gerekiyor. Ben bugün yaptım ovülasyon testini çift çizgiyi çok belirgin gördüm. ilk defa yaptığım için ne anlama geldiğini tam bilemedim. Yani benim yumurtlama günüm bugün mü, yoksa çift çizgiyi gördükten sonraki gün mü? nedir bu işin tercümesi? beni aydınlatın lütfen.

Geçmiş sayfalarda yazıyodur illa ki ama okuyamadım iş yerindeyim şu anda kusura bakmayın.

çift çizgiyi görür görmez ilişki şart mı? bugün de misafir var yatılı:KK17::KK17::KK17::KK17:

çift çizgiyi gördükten 24 - 36 saat sonra yumurtan çatlayacak demektir yani kocanı yakalamak için o kadar zamanın var:KK4:

ben bu işin acemisiyim .ama yarın sabahı filan değerlendirme imkanınız olmaz mı acaba:))
çünkü yarın akşama-geceye kadar 24 saatten fazla zaman geçecek.tam ne zaman çatladığını bilemeyeceğimize göre önceden hazırlıklı bi konumda olmak daha iyidir diye sabahı öneriyorum ama uyarsa tabi.

Son düzenleme:
ben bu işin acemisiyim .ama yarın sabahı filan değerlendirme imkanınız olmaz mı acaba:))
çünkü yarın akşama-geceye kadar 24 saatten fazla zaman geçecek.tam ne zaman çatladığını bilemeyeceğimize göre önceden hazırlıklı bi konumda olmak daha iyidir diye sabahı öneriyorum ama uyarsa tabi.

OVULASYON (YUMURTLAMA) TESTİ

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php?topic=3235.270

okuyun bakimmm... sorularınıza daha sağlıklı yanıtlar bulacağınıza eminim...:KK37:

ama bu arada ben halaa elektriği ve suyu kesmeye talibimm bilesiniz:KK1::KK51:

Son düzenleme:
ama tatlım adetime 7 gün var çıkarmı ki ????

acaba kan testi ve evde yapılan testler döllenmeden ne kadar süre sonra algılıyolar ??

erken gebelik testi al sen de...:KK51:

ama bak sonucu ne olursa olsun razıysan al gebelik testini...
ben bu ovulasyon testleri konusunda çok tecrübeli değilim.
senin anlattıklarından ve az çok öğrendiklerimden yorum yapıyorum...
ya da bekle yarın da yap aynı testi sonra sonucuna göre ne yapacağına tam karar ver.:KK37:

yumurtlama tetsini kullanmayı beceremeyen beceriksiz olarak ben, 2 gün önce bbeiş için ilk adımı attık:KK17: bu gece 2. adımı da atacağız, inşallah olur, mayısı bekleyeceğiz artık:18::18:

acaba kan testi ve evde yapılan testler döllenmeden ne kadar süre sonra algılıyolar ??

evde yapılan tetsi bilmiyorum ama kan testinden eminimi kan testi döllenmeden 10 gün sonra sonucu veriyor, dayanamıyorsan bir kan testine uğra istersen:KK53:

yumurtlama tetsini kullanmayı beceremeyen beceriksiz olarak ben, 2 gün önce bbeiş için ilk adımı attık:KK17: bu gece 2. adımı da atacağız, inşallah olur, mayısı bekleyeceğiz artık:18::18:

deme kendine öyleeee:KK20:
bak en azından adım atmayı biliyorsunuz :KK1:
hadi adım adım gelecek bebişin takılma fazla testlere:KK49:

bir kaç yazı paylaştım testlerde ilgili bu sürede onu oku , topiğe takıl rahatla biraz hadiiii:nazar:

gündüz pozitif çıkan test, gece negatif çıkıyor, ya ben beceremiyorum ya da benim yumurtalıklar mesaili çalışıyor:KK60: :KK60:

OVULASYON (YUMURTLAMA) TESTİ

Ovülasyon(Yumurtlama) Testi Kullananların Sayfası

okuyun bakimmm... sorularınıza daha sağlıklı yanıtlar bulacağınıza eminim...:KK37:

ama bu arada ben halaa elektriği ve suyu kesmeye talibimm bilesiniz:KK1::KK51:
okudum canım.
yani bu geceyi mutlaka değerlendirmeliler mi diyosun.:))
aptalca bi soru sorduysam kusura bakma .daha tam konuya hakim olamadım

adetine de baya varmış canım.
şimdi test yapsan negatif görünce üzüleceksin.
böyle de merakla beklemek te zor.
sonucunu çok önemsemem üzülmem diyosan gebelik testleri çok ucuk ve pratik zaten.
ben yaparmıydım dersem yapardım heralde:KK37:
kaç günde adet oluyodun canım.bi de muhtemel ovulasyon gününden kaç gün geçti.

okudum canım.
yani bu geceyi mutlaka değerlendirmeliler mi diyosun.:))
aptalca bi soru sorduysam kusura bakma .daha tam konuya hakim olamadım

valla kuzum bebek odaklı olmasa eylem bence hiç bir geceyi boş geçmesinler deee:KK1:

işte mevzuu malumm... o yüzden evet pozitifi yani aynı koyulukta 2 çizgiyi de gördükten sonraki 24 - 36 saat içerisindeki zaman diliminde , geceyse gece - sabahsa sabah - öğlense öğlen neyse ne işte boş geçmesinler...:KK30:
misafir gelirse kovalasınlar , eve almasınlar:KK37:

adetine de baya varmış canım.
şimdi test yapsan negatif görünce üzüleceksin.
böyle de merakla beklemek te zor.
sonucunu çok önemsemem üzülmem diyosan gebelik testleri çok ucuk ve pratik zaten.
ben yaparmıydım dersem yapardım heralde:KK37:
kaç günde adet oluyodun canım.bi de muhtemel ovulasyon gününden kaç gün geçti.

amaa o ucuz ve pratik olan gebelik testleri reglden sonraki zamanlarda gebelik gösteriyor yani gecikme olması lazım... :KK49:
yani sonucu gerçekten önemsemeyecekse erken gebelik testlerinden alacak ki biraz pahalı diğerlerine göre , yapacak ve çıkan sonuca razı olacakk... ama pozitif ama negatif... :nazar:
yada gidecek doktora bir prob alabilir miyim ben bi bakıcam diyecek :KK1:

ovulayon testini kullanma olayında beceriksizim ama bilgiliyim:KK9: çift çizgiyi gördüğünde 24 saat-ila 36 saat sonra ilişki diyorlar, ama bu saatleri kaçırmaman lazım, kaçırısan yumurtan çatlayacğı için döllenme olmaz:KK20:

ovulayon testini kullanma olayında beceriksizim ama bilgiliyim:KK9: çift çizgiyi gördüğünde 24 saat-ila 36 saat sonra ilişki diyorlar, ama bu saatleri kaçırmaman lazım, kaçırısan yumurtan çatlayacğı için döllenme olmaz:KK20:

ben de diyorummm...evde misafir var yatılı diyor...:KK37:
kov misafirleri dedim , elektriği suyu keselim dedim ama ya hala ses yok yada olağanüstü gelişmeler oldu:KK31::KK30:

ben de diyorummm...evde misafir var yatılı diyor...:KK37:
kov misafirleri dedim , elektriği suyu keselim dedim ama ya hala ses yok yada olağanüstü gelişmeler oldu:KK31::KK30:

kızlar hızlı cevaplar için sağolun, süpersiniz:KK16:

şimdi anladığım kadarıyla yumurta henüz çatlamadı, 24-36 saat içinde çatlayacak değil mi? yanlışsam lütfen düzeltin.

Fikirler süper aslında elektrik, su olayı :KK1::KK1: ama aslında misafir yabancı değil kendi ailem, ama yine de çekiniyorum işte, eşimde aynı şekilde, nasıl yapıcaz o işi diyor:KK9::KK9: kırk yılın başında geliyorlar o da bizim işe denk geldi yaw:KK37:

ama ben kaçırmak istemiyorum, bi şekilde ayarlıycaz artık. Ya en zor kısmı banyo, saçlarımı falan kurutmam çok uzun sürer benim,,annem de sinek uçsa uyanır. kurutmazsam hasta olurum, aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık:44::44:

eskiden insanlar bi evde 2-3 aile yaşarken nasıl hallediyorlarmış ya aklım almıyor kızlar. Zamanla alışıyorlardı herhalde :KK52:

Kızlar bu arada ben öğlen yapmıştım testi, çok belirgin çıktı çizgiler. tekrar yapmama gerek var mı akşam falan? güvenilirdir herhalde dimi?

yani baya sıkıntıya katlancam çünkü boşa gitmez inşl. Allahım(amin)

ya olacağı varsa da bu stresle olur mu kızlar bilemedim , bi rahat bi insan olmadım gitti:KK50:

kızlar hızlı cevaplar için sağolun, süpersiniz:KK16:

şimdi anladığım kadarıyla yumurta henüz çatlamadı, 24-36 saat içinde çatlayacak değil mi? yanlışsam lütfen düzeltin.

Fikirler süper aslında elektrik, su olayı :KK1::KK1: ama aslında misafir yabancı değil kendi ailem, ama yine de çekiniyorum işte, eşimde aynı şekilde, nasıl yapıcaz o işi diyor:KK9::KK9: kırk yılın başında geliyorlar o da bizim işe denk geldi yaw:KK37:

ama ben kaçırmak istemiyorum, bi şekilde ayarlıycaz artık. Ya en zor kısmı banyo, saçlarımı falan kurutmam çok uzun sürer benim,,annem de sinek uçsa uyanır. kurutmazsam hasta olurum, aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık:44::44:

eskiden insanlar bi evde 2-3 aile yaşarken nasıl hallediyorlarmış ya aklım almıyor kızlar. Zamanla alışıyorlardı herhalde :KK52:

Kızlar bu arada ben öğlen yapmıştım testi, çok belirgin çıktı çizgiler. tekrar yapmama gerek var mı akşam falan? güvenilirdir herhalde dimi?

yani baya sıkıntıya katlancam çünkü boşa gitmez inşl. Allahım(amin)

ya olacağı varsa da bu stresle olur mu kızlar bilemedim , bi rahat bi insan olmadım gitti:KK50:

hepisini doğru anlamışsın evet... akşam test için uygun vakitse bir daha yap, emin olmak için ... böylelikle yarın yaptığında fark olursa anlayıverirsin hemen...

diğer konular senin bileceğin işler amaa kaçırma bu fırsatı derim , belki de bu gece yani daha sabah olmadan çatlayacak yumurtan...:18:

banyoyu da 1 seferlik sabaha ertele...olamaz mı yanii gece çok terlemişsindir meselaaa:KK1:

bende 22.00 de yapacağım testi az önce yaptım ...zamanım yaklaşıyor benim dee 2. çizgi daha koyu..:KK51:

ama daha önceden de yazdığım gibi zamana pek takılmıyorum...:KK34:

hepisini doğru anlamışsın evet... akşam test için uygun vakitse bir daha yap, emin olmak için ... böylelikle yarın yaptığında fark olursa anlayıverirsin hemen...

diğer konular senin bileceğin işler amaa kaçırma bu fırsatı derim , belki de bu gece yani daha sabah olmadan çatlayacak yumurtan...:18:

banyoyu da 1 seferlik sabaha ertele...olamaz mı yanii gece çok terlemişsindir meselaaa:KK1:

bende 22.00 de yapacağım testi az önce yaptım ...zamanım yaklaşıyor benim dee 2. çizgi daha koyu..:KK51:

ama daha önceden de yazdığım gibi zamana pek takılmıyorum...:KK34:

teşekkürler canım ya kaçırmıycam inş bu fırsatı. ben önceki günlerde yapmamştım işte acemiyim. ilk bugün yaptım çok belirgin çıktı. normalde günü yaklaştıkça 2 çizgi çıkıyor ama tam o gün en koyu oluyor değil mi?

ya bir de bu kk deki hesaplama ile testteki hesabın tutmammasına ne diyorsunuz? kk ye göre daha cumartesi. anlamadım gitti:KK50:

benim 28 günde bir olur. kk 14 gün sonra demiş, benim test ise 11 gün sonra diyooooooooooo

X