Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

selamlar canım :)) testin sürekli negatif çıktığı durumlar çatlama hormonu eksik olan bireylerde olabilir. uzun süre pozitif cıkmasına bende anlam veremedim... ben 14 gün sabitliğe falan katılmıyorum tatlım...çünkü insanların bünyesi cok ama cok farklılıklar gösteriyor.

adetine kaç gün var canım.breezey in dediği gibi bir gebelik habercisi olabilir bu durum:))okumuştum daha önce de unutmuşum.
hayırlısı bakalım.erkenden umutlanıp hüsrane uğramak ta kötü oluyor.
geçen ay idrar testleri bana böyle bi oyun oynadı.üzücü oluyor gerçekten.
en iyisi mi sen beklemeye devam et bakalım.
aslında ben de senin gibi düşünüyoru.her kadının bünyesi farklı ve o kadının yumurtlama düzenini etkileyen bin tane filan faktör var.nasıl olsun da bu 14 gün sabit kalsın bu durumda değil mi.
o zaman bu ovulasyon testlerini bir kontrol aracı olarak kullanalım ama adet gelene kadar da çalışmalara devam edelim.
bazen okuyorum.testler silikleştikten sonra çalışmaları bırakalım gerek yok diye.bu da doğru değil gibi.
ben ilk geçen ay başladım diyim çalışmalara.ama bu hatayı da yaptım yani.17.günden sonra bişey olmaz artık deyip paydos ettim.zaten olup olası 2 gün olmuştu:))imkansızlıktan.bi de adetin 27. günü 2 farklı idrar testinde silik çizi gördüm.
sonra 29. gün aslında BAT yine farkıl 2 idrar testi yaptım ama hiçbi çizgi belirmedi.ama doğal olarak aklım karıştı.hiçbaşıma gelmeyen bidurum.7 yaşında oğlum var.ona hamile kalma sürecinde -ki oldukça uzundu-hiç görmedim silik çizgi.
kan testi yaparak emin oldum negatiflikten.ertesi gün de adet oldum zaten.kendimi heyecanlandırıp üzmekten başka bişey geçmedi elime.
kısacası bu testlere kendimizi kaptırmayalım.yan destek olarak kullanalım doğrusu bu sanırım...

adetine kaç gün var canım.breezey in dediği gibi bir gebelik habercisi olabilir bu durum:))okumuştum daha önce de unutmuşum.
hayırlısı bakalım.erkenden umutlanıp hüsrane uğramak ta kötü oluyor.
geçen ay idrar testleri bana böyle bi oyun oynadı.üzücü oluyor gerçekten.
en iyisi mi sen beklemeye devam et bakalım.
aslında ben de senin gibi düşünüyoru.her kadının bünyesi farklı ve o kadının yumurtlama düzenini etkileyen bin tane filan faktör var.nasıl olsun da bu 14 gün sabit kalsın bu durumda değil mi.
o zaman bu ovulasyon testlerini bir kontrol aracı olarak kullanalım ama adet gelene kadar da çalışmalara devam edelim.
bazen okuyorum.testler silikleştikten sonra çalışmaları bırakalım gerek yok diye.bu da doğru değil gibi.
ben ilk geçen ay başladım diyim çalışmalara.ama bu hatayı da yaptım yani.17.günden sonra bişey olmaz artık deyip paydos ettim.zaten olup olası 2 gün olmuştu:))imkansızlıktan.bi de adetin 27. günü 2 farklı idrar testinde silik çizi gördüm.
sonra 29. gün aslında BAT yine farkıl 2 idrar testi yaptım ama hiçbi çizgi belirmedi.ama doğal olarak aklım karıştı.hiçbaşıma gelmeyen bidurum.7 yaşında oğlum var.ona hamile kalma sürecinde -ki oldukça uzundu-hiç görmedim silik çizgi.
kan testi yaparak emin oldum negatiflikten.ertesi gün de adet oldum zaten.kendimi heyecanlandırıp üzmekten başka bişey geçmedi elime.
kısacası bu testlere kendimizi kaptırmayalım.yan destek olarak kullanalım doğrusu bu sanırım...

evettt bu testleri destek olarak kullanalım canım ama kendimizle ilgili öğrenmek istediklerimize destek olarak...
madem ki böyle bir imkan var , her seferinde doktora giderek harcayacağımız vakti ve nakti bu testlerle en az indiriyoruz.
eşlerimizin haberi olmasın test ne yapıyor diye... hatta bu işi görev olmaktan çıkarın yahuu... :KK49:
kendi içinizde plan yapın , bir gün bebek için bir gün bizim için diye... :KK17:
nasıl oluyor anlamadım , testin işi bittikten sonra niye bırakıyorsunuz... :KK50:
tamam asıl amaç bebek sahibi olabilmek ama evliliğin de gerekleri var ...:KK17::KK1:

evettt bu testleri destek olarak kullanalım canım ama kendimizle ilgili öğrenmek istediklerimize destek olarak...
madem ki böyle bir imkan var , her seferinde doktora giderek harcayacağımız vakti ve nakti bu testlerle en az indiriyoruz.
eşlerimizin haberi olmasın test ne yapıyor diye... hatta bu işi görev olmaktan çıkarın yahuu... :KK49:
kendi içinizde plan yapın , bir gün bebek için bir gün bizim için diye... :KK17:
nasıl oluyor anlamadım , testin işi bittikten sonra niye bırakıyorsunuz... :KK50:
tamam asıl amaç bebek sahibi olabilmek ama evliliğin de gerekleri var ...:KK17::KK1:

sana acayip bisekilde hak veriyorum arkadasim :KK37:
birde tecrubelerime dayanarak soyluyorum erkekler bebek icin birlikte olundugunu hissettikce kendilerini kasiyorlar pek hoslarina gitmiyor bence yani kanimca sanirsam :KK53:

bende bu arada soyleyim bende gecen yaptim bu testi hic beceremedim de anlamadim da. bidahaki ay tekrar yapmayi dusunuyorum bakalim bu sefer becerebilecekmiyim.

birde tecrubelerime dayanarak soyluyorum erkekler bebek icin birlikte olundugunu hissettikce kendilerini kasiyorlar pek hoslarina gitmiyor bence yani kanimca sanirsam :KK53:

bende bu arada soyleyim bende gecen yaptim bu testi hic beceremedim de anlamadim da. bidahaki ay tekrar yapmayi dusunuyorum bakalim bu sefer becerebilecekmiyim.

yaa selcanımmm şimdi bu iş , hadi yapalım deyince olmuyor biliyorsun herkeşte bilsin...:KK37:
Bu yüzden , birlikteliğimizin normal akışı gibi davranmak daha iyi... hem bu iş sadece onlara mı yaa bize de faydalı ...:KK30::KK17:

ayyyyyyyyyyyy gerisini de siz anlayın işte...:KK53:

testi yapın gizlidennn, adamların her şeyden haberi olmasın...:KK49: sonraaa... :KK52:usull usulll gel yavaş yavaşşş:KK24::KK1:

yaa selcanımmm şimdi bu iş , hadi yapalım deyince olmuyor biliyorsun herkeşte bilsin...:KK37:
Bu yüzden , birlikteliğimizin normal akışı gibi davranmak daha iyi... hem bu iş sadece onlara mı yaa bize de faydalı ...:KK30::KK17:

testi yapın gizlidennn, adamların her şeyden haberi olmasın...:KK49: sonraaa... :KK52:usull usulll gel yavaş yavaşşş:KK24::KK1:

bende gelecek ay yaparsam eger kocacigima hic bisi soylemiycem bu konuda da herzamanki gibi cok haklisin canim. en sagliklisi bu aslinda. seni sefiyom arkedesim iyi ki tanidim seni :KK16:

haklısın canım.ama ben burada bazı mesajlarda okumuştum.bu şekilde tavsiyede bulunuyorlar birbirlerine.sen de denk gelmişsindir mutlaka.yoksa ben bu mantıkta değilim elbet.ancak benim şartlarım farklıydı paydos için:)))
ben henüz ovulasyon testi kullanmadığım için bir fikrim yok çizgiler hakkında.deneyince görcez bakalım.

tamam gizli yapcazz eşlere duyurmayacağız stres panik yapmayacağızzzzzzzzz:KK1:
akışına bıracacağız yaniiii:KK1:

bende gelecek ay yaparsam eger kocacigima hic bisi soylemiycem bu konuda da herzamanki gibi cok haklisin canim. en sagliklisi bu aslinda. seni sefiyom arkedesim iyi ki tanidim seni :KK16:

canımmmm kuzummm , gevezee selcanımmm:KK19:

seviyommm ben de senii... kendime benzetiyorum akıllılıkta o yüzden:KK37:

haklısın canım.ama ben burada bazı mesajlarda okumuştum.bu şekilde tavsiyede bulunuyorlar birbirlerine.sen de denk gelmişsindir mutlaka.yoksa ben bu mantıkta değilim elbet.ancak benim şartlarım farklıydı paydos için:)))
ben henüz ovulasyon testi kullanmadığım için bir fikrim yok çizgiler hakkında.deneyince görcez bakalım.

tamam gizli yapcazz eşlere duyurmayacağız stres panik yapmayacağızzzzzzzzz:KK1:
akışına bıracacağız yaniiii:KK1:

hahh şöyle be kuzummmm... :KK19:boş ver sen tavsiyeleri... :KK49:
zorunlu şartlar altında verilen aralar sayılmaz zaten ama ortada başkaca bir mani yokken , ayyy hadi yumurtlayım da görüşelim olmaz valla... :KK20:biz de can taşıyoruz yahuuuu:KK37::KK1:

ben de ilk defa kullanıyorum testleri ve her gün öğrendiklerimi paylaşıyorum...sen de öyle yap , öğrendiklerimizi paylaşalım ve çoğaltalım...:KK51:

canımmmm kuzummm , gevezee selcanımmm:KK19:

seviyommm ben de senii... kendime benzetiyorum akıllılıkta o yüzden:KK37:

hahh şöyle be kuzummmm... :KK19:boş ver sen tavsiyeleri... :KK49:
zorunlu şartlar altında verilen aralar sayılmaz zaten ama ortada başkaca bir mani yokken , ayyy hadi yumurtlayım da görüşelim olmaz valla... :KK20:biz de can taşıyoruz yahuuuu:KK37::KK1:

ben de ilk defa kullanıyorum testleri ve her gün öğrendiklerimi paylaşıyorum...sen de öyle yap , öğrendiklerimizi paylaşalım ve çoğaltalım...:KK51:

yarın başlayınca ben de yazacağım gün gün.
29 günlük döngü için 13. gün başlamak lazımmış.
hayırlısı artık hakkımızda.
ilişki sonrası yataktan kalkmamayı tavsiye ediyorum bu arada.ilkinde böyle denemiştim son zamanlarda ve yastık olayı da önemli.
atlamayın yapmıyorsanız halennnnnn:KK34:

ilişki sonrası yataktan kalkmamayı tavsiye ediyorum bu arada.ilkinde böyle denemiştim son zamanlarda ve yastık olayı da önemli.

aferimmmm:KK19:

yapıyoss yapıyosss merak etmee:KK34:
her türlü yeni bilgiyi birbirimize aktaralım...:KK49:
seni de aldım hormonsuz bebek merkezi kadrosuna:KK1:

yazarsan bende mutlu olurum. tecrubelerden fayadalanmak isterim.
ayrica ben bu yastik olayini atliyorum :KK50:
tavsiyene uymaya calisacagim bende sevgili umut.

buu bebişler uğrundaaaaa yapılması gereken ne varsa hakkıyla yapılsınn... :nazar:
hiç bir zahmetten kaçılmasınnnn:KK17::KK30::KK1:

herkes bildiğini diğerine aktarsınnn:KK49:
aktarmayanınnnnnn:KK37:
içinde şişsin kalsın patlasınnnnn:KK52::KK1:

aferimmmm:KK19:

yapıyoss yapıyosss merak etmee:KK34:
her türlü yeni bilgiyi birbirimize aktaralım...:KK49:
seni de aldım hormonsuz bebek merkezi kadrosuna:KK1:

tamam canım memnuniyetle.böyle bi grup mu oluşturmuştunuz:))
ben de pek yeni bilgi yok.eskileri de tazeliyorum sizlerin sayesinde.
ama bildikleirimi ve deneyimlerimi yazarım mutlaka.

şimdiiii az önce okuduklarımdan aklımda kalan bişey yazmalıyım hemen:KK37:

ovulasyon gerçekleşmeden hemen önce yapılan ilişkileler çok önemliymiş.çünkü yumurta çatladığında fallop tüpünde spermler hazır bulunursa herşey daha kolay olurmuş:))
bilmeyenler için yazayım dediim.tabiki hemen sonrası da çok önemli.yumurtanın ömrü kimi yerde 12-24 saaat-kimi yerde 24-36 saat diye geçiyor.
tabiki biz saatini vaktini tam olarak bilemeyiz bilmemiz de önemli değil tam saatini.ama günü yakalayabilirsek ve öncesi ve hemen sonrasını boş geçirmezsek şansımızı artırmış oluyoruz.%30 lara filan çıkıyo yani.nerde 100 % şans:))
Allah ol diyecek ki bir can oluşacak.herşey bi bütün.
elimizden geleni yapalım bizler.bir kişinin arzusunu dileğini yerine getirmek adına yaptığı her türlü çalışma fiili dua yerine geçermiş.
bunun yanı sıra sözlü duasını da etmeli ve gerisini Allah a havale etmeli insan.
duamızı da edelim elimizden geldiğince...

tabiki yazarım canım.birbirimize yardımımızın dokunabilmesi ne güzel.
kk işte bu yüzden benim için çok değerli:))
yastık olayını ve ayakları yukarıya kaldırarak 30 dk-1 saat arası istirahati kesinlikle tavsiye ediyorum canım.işe yaradığını düşünüyorum ben

buu bebişler uğrundaaaaa yapılması gereken ne varsa hakkıyla yapılsınn... :nazar:
hiç bir zahmetten kaçılmasınnnn:KK17::KK30::KK1:

herkes bildiğini diğerine aktarsınnn:KK49:
aktarmayanınnnnnn:KK37:
içinde şişsin kalsın patlasınnnnn:KK52::KK1:

katılıyorum canım sana:KK53:
bazen bildiklerimizi de unutmuş oluyoruz .bazense hiçbilmiyo oluyoruz.burada birbirimize destek olmamız çok önemli.

tamam canım memnuniyetle.böyle bi grup mu oluşturmuştunuz:))
ben de pek yeni bilgi yok.eskileri de tazeliyorum sizlerin sayesinde.
ama bildikleirimi ve deneyimlerimi yazarım mutlaka.

şimdiiii az önce okuduklarımdan aklımda kalan bişey yazmalıyım hemen:KK37:

ovulasyon gerçekleşmeden hemen önce yapılan ilişkileler çok önemliymiş.çünkü yumurta çatladığında fallop tüpünde spermler hazır bulunursa herşey daha kolay olurmuş:))
bilmeyenler için yazayım dediim.tabiki hemen sonrası da çok önemli.yumurtanın ömrü kimi yerde 12-24 saaat-kimi yerde 24-36 saat diye geçiyor.
tabiki biz saatini vaktini tam olarak bilemeyiz bilmemiz de önemli değil tam saatini.ama günü yakalayabilirsek ve öncesi ve hemen sonrasını boş geçirmezsek şansımızı artırmış oluyoruz.%30 lara filan çıkıyo yani.nerde 100 % şans:))
Allah ol diyecek ki bir can oluşacak.herşey bi bütün.
elimizden geleni yapalım bizler.bir kişinin arzusunu dileğini yerine getirmek adına yaptığı her türlü çalışma fiili dua yerine geçermiş.
bunun yanı sıra sözlü duasını da etmeli ve gerisini Allah a havale etmeli insan.
duamızı da edelim elimizden geldiğince...

sen benim nickimin altın bak görersinn... :KK51:
" breezey hormonsuz bebek merkezi " yazıyoo.. ben kurdumm ben kurdummm:21:
önceleri tek ben vardım , merkez yetkilisi , sekreteri , hemşiresi , çaycısı ve temizlikçisi olarak... :KK52:

doktorlara kızdım ya ben , tıp ve tüp dünyasına kafa tutuyorum...
bana sen 42 yaşındasın dediler, ellerinde aslanlar gibi test sonuçlarım olduğu halde , tüp bebek tek şansın dediler diye çok kızdım onlara...
ilk tüp deneme de negatif oldu zaten ...:KK37:

bende önce Rabbimin izniyle sonra aklım yettiğince , sizlerle paylaştıklarımla becereceğim bu işi...:KK51:

dua kısmında ise , ben Arapça bilmiyorum... dolayısıyla kitabımızdan sure ve dua okuyamam...
Ama Rabbimden her şeyi konuştuğumuz dilde istemeyi hiç eksik etmem dilimden...Bir de bildiğim bir kaç dua var , onları ederim.

Sonrasııı görelim Mevlam neyler, neylerse elbette güzel eyler:KK16:

kızlar bu yastık olayı dediğiniz sırtınızın altına koyup uzanmak mı ?
bu arada ben birasdan yine yapcam ovulasyon testi bakalım 8. günü de çift verecek mi ?

bu arada ben birasdan yine yapcam ovulasyon testi bakalım 8. günü de çift verecek mi ?

poponun altına koymak canım... ayaklarını yukarı kaldırdığında yastıkta poponun altında olacak...
pelvik pozisyonunu ayarlamaya yarıyormuş , okuduğum bir yerde öyle yazıyordu... yani türkçesi şu ki:
rahim ağzından rahme doğru yokuş aşağı bir durum yaratıyorsun ki , spermler kaçmasın, gideceği yere gitsinnn...:KK51:

hadi yap da yaz bakalım sonuç ne çıkacak...:KK37:

poponun altına koymak canım... ayaklarını yukarı kaldırdığında yastıkta poponun altında olacak...
pelvik pozisyonunu ayarlamaya yarıyormuş , okuduğum bir yerde öyle yazıyordu... yani türkçesi şu ki:
rahim ağzından rahme doğru yokuş aşağı bir durum yaratıyorsun ki , spermler kaçmasın, gideceği yere gitsinnn...:KK51:

hadi yap da yaz bakalım sonuç ne çıkacak...:KK37:

bende deniycem bu yastik olayini kimsecikler biyerlere kacmasin :KK51:

Kızlar slm! başlığı aradım buldum forumda. Size bişey sorucam ama acil lütfen cevaplayın.

Ben yumurtlama haftamın bu hafta olacağını biliyordum. Ovulasyon testinin üstünde yazan hesaplamaya göre bugün, KK daki otomatik hesaplamaya göre cumartesi günü tam olması gerekiyor. Ben bugün yaptım ovülasyon testini çift çizgiyi çok belirgin gördüm. ilk defa yaptığım için ne anlama geldiğini tam bilemedim. Yani benim yumurtlama günüm bugün mü, yoksa çift çizgiyi gördükten sonraki gün mü? nedir bu işin tercümesi? beni aydınlatın lütfen.

Geçmiş sayfalarda yazıyodur illa ki ama okuyamadım iş yerindeyim şu anda kusura bakmayın.

çift çizgiyi görür görmez ilişki şart mı? bugün de misafir var yatılı:KK17::KK17::KK17::KK17:

Son düzenleme:
sen benim nickimin altın bak görersinn... :KK51:
" breezey hormonsuz bebek merkezi " yazıyoo.. ben kurdumm ben kurdummm:21:
önceleri tek ben vardım , merkez yetkilisi , sekreteri , hemşiresi , çaycısı ve temizlikçisi olarak... :KK52:

doktorlara kızdım ya ben , tıp ve tüp dünyasına kafa tutuyorum...
bana sen 42 yaşındasın dediler, ellerinde aslanlar gibi test sonuçlarım olduğu halde , tüp bebek tek şansın dediler diye çok kızdım onlara...
ilk tüp deneme de negatif oldu zaten ...:KK37:

bende önce Rabbimin izniyle sonra aklım yettiğince , sizlerle paylaştıklarımla becereceğim bu işi...:KK51:

dua kısmında ise , ben Arapça bilmiyorum... dolayısıyla kitabımızdan sure ve dua okuyamam...
Ama Rabbimden her şeyi konuştuğumuz dilde istemeyi hiç eksik etmem dilimden...Bir de bildiğim bir kaç dua var , onları ederim.

Sonrasııı görelim Mevlam neyler, neylerse elbette güzel eyler:KK16:
gördüm gördüm canım.ben de memnuniyetle katılıyorum merkezine.her işi yaparım:KK53:
Arapça ben de bilmiyorum zaten.buna takılma.önemli olan temiz kalple dua edebilmemiz.İnşallah Allah kabul eder hepimizin dualarını.
Muhakkkak en hayırlısını o biliyor hakkımızda.
Test sonuçlarının iyi olması büyük avantaj :nazar::nazar::nazar:
Kafa tutmaya devam et canım sen.inanmak çok önemli bence.
ben de uzun zamandır olumsuz düşüncelere sahiptim yaşımla ilgili.şimdi diyeceksin ki benim yaşım da var baya.ancak sen de biliyosun 35+ heryerde ileri yaş olarak geçiyor ve yaştan dolayı belirli bir dezavantajımız var.
ama son 1 aydır filan böyle olumsuz düşünmüyorum artık.ben bi de daha test mest yaptırmadım.önümüzdeki ay düşünüyorum.daha adaptasyon süreci geçiriyo gibiyim. yaşımı da önemsemiyorum artık.önemli olan eşlik eden bir sağlık probleminin olmaması.eğerki sağlıklı bir kadınsak sırf yaşımızdan dolayı bebiş olmayacak diye bişey yok.bu çok basma kalıp bir fikir.yumurtalıklar açısından yaşın önemi var tabi ki ama imkansız değil sonuçta düzenli det oluyoruz.
neyse neyse yaşları geçiyorum hızlııcaaaaaaa.
testlere dönelim biz demi breezey cim.:KK34:

hadi bakalım merak ettim ben de canım

X