Ovulasyon (Yumurtlama) Testleri Hakkında Merak Ettikleriniz

ya sen testin pozitifini mi bekliyorsun a kuzum...:KK52:

hem testi yap , hem yapman gerekeni yap...
dediğim gibi ben bu ay ilk defa test kullanacağım için biraz erken başladım yani aslında yarın başlamam gerekiyor test yapmaya ama ben 6. gün başladım, bakayım ne oluyor diye..
ilk günlerde oldukça silik olan 2. çizgi dün ve bugün ilk günlere nazaran daha koyulaştı... ama hala ilk kontrol çizgisinden daha açık... bu da testin kağıdında yazana göre idrarda yaklaşık 25 birim değerinde LH olduğunu gösteriyor ki dün ve bugün biraz daha artmış bence...
Hem ben karnımın alt bölgesinde başlayan ağrılardan da anlıyorum...akıntımda da artış var... şu an karnımın alt bölgesinde sancılar var muhtemelen yumurtalarım büyüyor...gariptir normalde tek taraflı olur ama bu ay iki taraflı var bu ağrı... yarın ve sonraki günler bakalım ne gösterecek test çubuğu...:KK51:

benim sat 5 nisan ve hesaplamalara göre 19 nisan en uygun gün... ama o zamana kadar vakit geçer mi bee kuzummm boş boş...:KK37:çalışmak iyidir her zamann:KK1:

yumurtlama gn nasl anlalr ovulasyonun gerekletii nasl anlalr kadnlarda

bak canım bir de burayı oku... faydalı olacağını düşünüyorum senin için...:KK49:

hem o günü bekleyip o zaman harekete geçeceğim diye beklersen , stres yaparsın elbette...:KK52:
ama o güne kadar normal hayatını devam ettirirsen sorun kalmaz... yani 1 gün bebek 1 gün sizin için:KK37::KK1:
selam canım seninle sat tarihlerimiz yakınmış.benim de 6 nisan ve en uygun günü 2o nisan gösteriyor.o zaman senin de de döngü 29 gün heralde:))
ovulasyon testini ilk defa kullanıyorum yazmışsın ya senin deneyimlerini takip edicem.aslında ben de almayı düşünüyorum ama bi yandan da kendimi strese sokmaktan korkuyorum..bide hergün çalışmak mı iyi yoksa gün aşırı mı.tavsiyen nedir canım.ister istemez aklımız karışıyor.

20.21.ve 22. gün çift çizgiyi yakalamıştım.
11 aydır olmuyodu bu ay ilk defa ovulasyon testi kullandım(laboguick).Allahıma şükürler olsun buay oldu.
41 MERYEM SURESİNİ OKUDUM daha çok onun saysinde olduğunu düşünüyorum.41 kere okudum 20 günde bazı günler günde 3-4 tane okuduğum oldu.
Kesinlikle dua diyorum Allahu teala yok mu bir duanız icabet edeyim diyor.bende istedim benim duama icabet etti.darısı başınıza.
birde ben reglimin hep ortasında çalışırdım 14-15-16 ..... 20 dedimmi reglime 1 hafta kala bırakırdım .ama ben 20 sinden sonra yumurtluyormuşum.
bu ay sonuna kadar günaşırı çalıştık bence sizde bırakmayın.
ikinci çocuğa hamileyim.

diğer topikte de görmiş ve yorum yapmıştım canım sana.burdan da tebrik ederim.
bence senin bu mesajın çok önemli bi deneyimi aktarıyor.çünkü adetine çok yakın yakalamışssın çift çizgiyi.
bu da bizim kulağımıza küpe olsun.durmak yok çalışmaya devam etmeliyiz:))

selam canım seninle sat tarihlerimiz yakınmış.benim de 6 nisan ve en uygun günü 2o nisan gösteriyor.o zaman senin de de döngü 29 gün heralde:))
ovulasyon testini ilk defa kullanıyorum yazmışsın ya senin deneyimlerini takip edicem.aslında ben de almayı düşünüyorum ama bi yandan da kendimi strese sokmaktan korkuyorum..bide hergün çalışmak mı iyi yoksa gün aşırı mı.tavsiyen nedir canım.ister istemez aklımız karışıyor.

selam canım ,:KK19:

evet benim sat tarihim 5 nisan ,2 siklus arası 29 gün ve en uygun gün 19 nisan diyor hesaplamalar.
hamile kalmayı istediğim için bu tarihlere önem veriyorum nicedir ( yaklaşık 6 ay ) ama bilgisayarın hesapladığı tarihlerle , benim dönemler arasında uyuşmazlık var gibi çünkü şimdiye kadar hiç hamile kalmayı beceremedim.
bir de geçtiğimiz ay yani 23 martta ilk tüp bebek denememi yaptım ve 5 nisanda negatif sonuçla onun da olmadığını gördüm...:44:

Amaaa ben bunların hiç birine takılmıyorum... şimdi senin sorduklarına gelirsem ki geleceğimmm ::KK37:

Hamile kalma şansının en fazla olduğunu bildiğin ilk tarihten başlayarak , adet olacağını bildiğin son tarihe kadar gün aşırı birliktelik daha iyidir ammaaa o ay yumurtladığına eminsen...
burada ovulasyon testleri devreye girmek zorunda , doktora gidip takip yaptırmak daha zor çünkü...:nazar:
bu testler ile kesin yumurtladığına emin olabilirsin. o zamanda çalışmalarını ona göre arttırabilir yada kafana göre takılabilirsin.

ve bana soracak olursan , çok da takılmadan ve kasılmadan değerlendir günlerini...görev olmaktan çıkar eşinle görüşmelerini...
eşine söylemeden de ovulasyon testleri yap...aynı koyulukta 2 çizgiyi de görürsennn:KK52::KK1: ve elbette sonrasını çooooook iyi değerlendir...:KK49:

selam canım ,:KK19:

evet benim sat tarihim 5 nisan ,2 siklus arası 29 gün ve en uygun gün 19 nisan diyor hesaplamalar.
hamile kalmayı istediğim için bu tarihlere önem veriyorum nicedir ( yaklaşık 6 ay ) ama bilgisayarın hesapladığı tarihlerle , benim dönemler arasında uyuşmazlık var gibi çünkü şimdiye kadar hiç hamile kalmayı beceremedim.
bir de geçtiğimiz ay yani 23 martta ilk tüp bebek denememi yaptım ve 5 nisanda negatif sonuçla onun da olmadığını gördüm...:44:

Amaaa ben bunların hiç birine takılmıyorum... şimdi senin sorduklarına gelirsem ki geleceğimmm ::KK37:

Hamile kalma şansının en fazla olduğunu bildiğin ilk tarihten başlayarak , adet olacağını bildiğin son tarihe kadar gün aşırı birliktelik daha iyidir ammaaa o ay yumurtladığına eminsen...
burada ovulasyon testleri devreye girmek zorunda , doktora gidip takip yaptırmak daha zor çünkü...:nazar:
bu testler ile kesin yumurtladığına emin olabilirsin. o zamanda çalışmalarını ona göre arttırabilir yada kafana göre takılabilirsin.

ve bana soracak olursan , çok da takılmadan ve kasılmadan değerlendir günlerini...görev olmaktan çıkar eşinle görüşmelerini...
eşine söylemeden de ovulasyon testleri yap...aynı koyulukta 2 çizgiyi de görürsennn:KK52::KK1: ve elbette sonrasını çooooook iyi değerlendir...:KK49:

cevabın için teşekkür ederim breezey cim.
ovulasyon testi yumurtlamayı tespit açısından önemli çok haklısın.bir eczanede sormuştum 5 li 29 tl. galenic marka.onu almayı düşünüyorum.
internette daha ucuz aslında sanırım.ancak işyerine sipariş vermek istemedim.
sanırım 13.gün filan başlamam lazım değil mi.buradan okuduklarıma göre yanılmıyosam ama içinde tarif ediyordur bakarım.
aynı koyulukta 2 çizgi yumurtanın çatlamaya hazır olduğunu mu gösteriyor.
bi sitede incelemiştim LH HORMONU pik yapıyor.sonra hafif düşme eğilimine geçtiğinde yumurta çatlıyor gibi bi grafikli anlatım vardı.
dedğin gibi çok takılmadan gün aşırı devam edelim en iyisi.
İnşallah en kısa zamanda hepimize hayırlı evlatlar nasip eder rabbimiz.

cevabın için teşekkür ederim breezey cim.
ovulasyon testi yumurtlamayı tespit açısından önemli çok haklısın.bir eczanede sormuştum 5 li 29 tl. galenic marka.onu almayı düşünüyorum.
internette daha ucuz aslında sanırım.ancak işyerine sipariş vermek istemedim.
sanırım 13.gün filan başlamam lazım değil mi.buradan okuduklarıma göre yanılmıyosam ama içinde tarif ediyordur bakarım.
aynı koyulukta 2 çizgi yumurtanın çatlamaya hazır olduğunu mu gösteriyor.
bi sitede incelemiştim LH HORMONU pik yapıyor.sonra hafif düşme eğilimine geçtiğinde yumurta çatlıyor gibi bi grafikli anlatım vardı.
dedğin gibi çok takılmadan gün aşırı devam edelim en iyisi.
İnşallah en kısa zamanda hepimize hayırlı evlatlar nasip eder rabbimiz.

rica ederim canımm ,
:KK19:
ineternetten gelen siparişler , kapalı kutuda geliyor ve üzerinde ne olduğuna dair biz belirti yok. yanii sizin işyerinde " görülmüştür " olayı yoksa sorun yok..çünkü fiyatı çok hesaplı...20 adet ovulasyon + 6 adet gebelik 20 tl..:KK51:

aynı koyulukta 2 çizgiyi yakaladığın gün yumurtan olgunlaştı ve çatlamaya hazır demek , bu yüzden LH hormonu pik yapıyor. 2 koyu çizgi sonrası yaptığın günlerden muhtemelen ilkinde de 2. çizgiyi tekrar silik göreceksin. bu da kocanı yakala demekkk:KK4::KK1:

rica ederim canımm ,
:KK19:
ineternetten gelen siparişler , kapalı kutuda geliyor ve üzerinde ne olduğuna dair biz belirti yok. yanii sizin işyerinde " görülmüştür " olayı yoksa sorun yok..çünkü fiyatı çok hesaplı...20 adet ovulasyon + 6 adet gebelik 20 tl..:KK51:

aynı koyulukta 2 çizgiyi yakaladığın gün yumurtan olgunlaştı ve çatlamaya hazır demek , bu yüzden LH hormonu pik yapıyor. 2 koyu çizgi sonrası yaptığın günlerden muhtemelen ilkinde de 2. çizgiyi tekrar silik göreceksin. bu da kocanı yakala demekkk:KK4::KK1:

aslında kapalı geldiğini biliyorum birkaç kez alışveriş yaptım.ama geçen haftalarda burda bi bayana gelen siparişin üstünde şeffaf poşetliydi fatura.
görülüp kontrol zorunluluğu olmayan bi yerdeyim ama durduk yerde de milletin diline düşmekten çekindim.
neyse benimki saçma bi pimpiriklilik işte:))hayatta pek çok saçmalık ve abukluk yaşadım belki ondandır.
ben paşa paşa eczaneye bayılayım parayı alayım testlerimi:))
hakkımızda hayırlısı artık.
bazen çok şey bilmek mi yoksa bilmemek mi iyi diye çok düşünüyorum:))
sen ne dersin.
bu arada benim 2. olacak nasip olursa canım.senin ilk mi 2. mi...

aslında kapalı geldiğini biliyorum birkaç kez alışveriş yaptım.ama geçen haftalarda burda bi bayana gelen siparişin üstünde şeffaf poşetliydi fatura.
görülüp kontrol zorunluluğu olmayan bi yerdeyim ama durduk yerde de milletin diline düşmekten çekindim.
neyse benimki saçma bi pimpiriklilik işte:))hayatta pek çok saçmalık ve abukluk yaşadım belki ondandır.
ben paşa paşa eczaneye bayılayım parayı alayım testlerimi:))
hakkımızda hayırlısı artık.
bazen çok şey bilmek mi yoksa bilmemek mi iyi diye çok düşünüyorum:))
sen ne dersin.
bu arada benim 2. olacak nasip olursa canım.senin ilk mi 2. mi...

kendini her konuda nasıl rahat hissediyorsan öyle davran ve hayatını da öyle yaşa canım:KK19:
bilmemek kimi durumlara göre en iyisi gibi görünse de kendi adıma bilmeyi ve bunu paylaşmayı daha çok severim.:KK51:
benim ilk çocuğum olacak kısmetse, kocamla ortak üretimimiz olan:13: ama kocamcımın ilk evliliğinden ikiz kızlarımız var , 25 yaşında... hatta okudun mu bilmiyorum benim 1 torunum bile var , diğeri de yolda... annelikten önce nene olmayı tattım ben...:KK37:

aslında etrafında bir bebek olmadan , çocuk kokusu duymadan anne olmaya çalışmak daha kolay sanki ...:44:
o minik sıpam geliyor , evimize sıcaklığını,bebekliğini , o misss kokusunu bırakıyor , sonra o gidince kalakalıyoruz biz.:KK53:

sonra ne ovulasyon günü geliyor , ne regl günü geliyor...her şey yavaşlıyor:KK50::KK53:

kendini her konuda nasıl rahat hissediyorsan öyle davran ve hayatını da öyle yaşa canım:KK19:
bilmemek kimi durumlara göre en iyisi gibi görünse de kendi adıma bilmeyi ve bunu paylaşmayı daha çok severim.:KK51:
benim ilk çocuğum olacak kısmetse, kocamla ortak üretimimiz olan:13: ama kocamcımın ilk evliliğinden ikiz kızlarımız var , 25 yaşında... hatta okudun mu bilmiyorum benim 1 torunum bile var , diğeri de yolda... annelikten önce nene olmayı tattım ben...:KK37:

aslında etrafında bir bebek olmadan , çocuk kokusu duymadan anne olmaya çalışmak daha kolay sanki ...:44:
o minik sıpam geliyor , evimize sıcaklığını,bebekliğini , o misss kokusunu bırakıyor , sonra o gidince kalakalıyoruz biz.:KK53:

sonra ne ovulasyon günü geliyor , ne regl günü geliyor...her şey yavaşlıyor:KK50::KK53:

aaa ne güzel.okumamıştım canım yaaa.değişik duygular yaşıyosun.
senin de olunca bıcır bıcır kalabalık, neşeli ve gürültülü bi aile olacaksınız:)):nazar:maşallah diyorum şimdiden.
ben de çok bilince çok stres yapanlardanım biraz.kızkardeşim de öyledir.kendi aramızda yakınırız bazen.
sanki bilmeyenler daha gamsız rahat bi hayat sürüyorlar gibi.:))
neyse konuyu dağıtmayayım işin özüne ovulasyon testlerimize hızlı bir dönüş yapayım ki bu testlerin işe yaradığını düşünüyorum daha kendim denemeden.
önemli bir yol gösterici.alıcam ve stres gerilim yapmadan kullanmaya çalışacağım.
tavsiyelerin için tekrar teşekkürler..

aaa ne güzel.okumamıştım canım yaaa.değişik duygular yaşıyosun.
senin de olunca bıcır bıcır kalabalık, neşeli ve gürültülü bi aile olacaksınız:)):nazar:maşallah diyorum şimdiden.
ben de çok bilince çok stres yapanlardanım biraz.kızkardeşim de öyledir.kendi aramızda yakınırız bazen.
sanki bilmeyenler daha gamsız rahat bi hayat sürüyorlar gibi.:))
neyse konuyu dağıtmayayım işin özüne ovulasyon testlerimize hızlı bir dönüş yapayım ki bu testlerin işe yaradığını düşünüyorum daha kendim denemeden.
önemli bir yol gösterici.alıcam ve stres gerilim yapmadan kullanmaya çalışacağım.
tavsiyelerin için tekrar teşekkürler..

bayramlarda gör sen bizi ... bizim evin her köşesinden birileri çıkıyor... :KK52::KK1:
kızlarım, kocaları , kardeşlerim , eşleri , torunlar , yiğenler...:21:
eeee bir de gelirse benimkiler , oy oy oyyy kurban olurum ben onlaraaaa:KK16:

Rabbim sonuna kadar yanında , yar ve yardımcın olsun canım arkadaşım...:KK16:

Dua okumak , dua etmek , Rabbimden temiz kalp ile bir şeyler istemek elbette cevapsız kalmayacaktır...:KK49:

Siz böyle yazıyorsunuz ya , Meryem suresini okuyoruz diye... Ben Arapça bilmiyorum ve bu yüzden okuyamıyorum...Günümüz alfabesi ile yazılanları okumak da , senin de bildiğin gibi yanlışlıklara neden oluyor.hüzün kaplıyor bu yüzden içimi...

Benim dilimden düşürmediğim ve hayrına hikmetine inandığım dua Ayet-el Kürsi ... Ne zaman ihtiyacım olsa bir şeye , onu okurum...
Negatif sonuçlanan tüp bebek tedavimde de onu okudum hala da okurum...

Rabbim günü ve saati geldiğinde , dilediklerimi hep verdi ... bundan sonrası için de verecektir eminim...:KK16:

benim yengeminde olmuyor du 8 yıldır.meryem suresini okudu. tüp bebek tuttu.sende ozaman arapça bilmiyosan dinle dinlemekte okumak gibi.türkçesinden takip et.hatta ben senin için ilkini okuyaayım istersen neolcak zaten okumaktan neredeyse ezberledim.

benim yengeminde olmuyor du 8 yıldır.meryem suresini okudu. tüp bebek tuttu.sende ozaman arapça bilmiyosan dinle dinlemekte okumak gibi.türkçesinden takip et.hatta ben senin için ilkini okuyaayım istersen neolcak zaten okumaktan neredeyse ezberledim.

canımmm çok sağ ol , teşekkür ederim...

dinlemek de okumak yerine geçiyorsa elbette yaparım... ben öyle dinleye dinleye Yasin suresini neredeyse düzgün okumaya başladım ama tabii yine bizim alfabeyle yazılanını...:KK37:

elimde öyle bir sürü cd var...surelerin okunduğu , onlarda varsa bir daha bakayım eğer varsa dediğini yaparım yoksa da alırım yada netten bulurum... çok sağ ol :KK19:

canımmm çok sağ ol , teşekkür ederim...

dinlemek de okumak yerine geçiyorsa elbette yaparım... ben öyle dinleye dinleye Yasin suresini neredeyse düzgün okumaya başladım ama tabii yine bizim alfabeyle yazılanını...:KK37:

elimde öyle bir sürü cd var...surelerin okunduğu , onlarda varsa bir daha bakayım eğer varsa dediğini yaparım yoksa da alırım yada netten bulurum... çok sağ ol :KK19:

peki böyle yaptığında da secde ayetlerini yapmak gerekecek mi ? bir yerde okumuştum çünkü... genelde iş yerinde yapabilirim diye düşünüyorum,eve gelince yemekti , mutfaktı derken neredeyse vakit kalmıyor...:KK50:

Adetin 16. Gününden beri yani toplam 7 gündür ovulasyon testi sürekli koyu iki çizgi çıkıyo kızlar
ne anlama geliyo ki bu ?? Bu gün tekrar yapıcam.... Acil yardımmm !!

Adetin 16. Gününden beri yani toplam 7 gündür ovulasyon testi sürekli koyu iki çizgi çıkıyo kızlar
ne anlama geliyo ki bu ?? Bu gün tekrar yapıcam.... Acil yardımmm !!

regline kaç gün var ?
daha önce ovulasyon testi kullandın mı ?
kullandıysan neler deneyimledin ?
testi hep aynı zamanda mı yapıyorsun ve aynı şartlarda mı ?

doktorum sanki , teşhis koyacağım , sorularıma bak hele:KK37:
eğer testin doğruluğuna güveniyorsan muhtemelen yumurtan geç çatlayacak.:KK49:
yani size mesai görünüyor:KK1:

regline kaç gün var ?
daha önce ovulasyon testi kullandın mı ?
kullandıysan neler deneyimledin ?
testi hep aynı zamanda mı yapıyorsun ve aynı şartlarda mı ?

doktorum sanki , teşhis koyacağım , sorularıma bak hele:KK37:
eğer testin doğruluğuna güveniyorsan muhtemelen yumurtan geç çatlayacak.:KK49:
yani size mesai görünüyor:KK1:
bende tek tek cevaplayayım canım :)) evet daha once kendimi tanımak amacıyla ovulasyon testi kullandım. 2 gün koyu çıktı sonra silikleşti. testi hep aynı zamanda ve aynı şartlarda sıkışık idrarla ve sıvı almadan yapıyorum. testin doğruluğuna inanıyorum çünkü 12 ve 13. günlerde tek çizgiyi gördüm. ama geç çatlıyor olsa dahi en fazla 3 gün koyu cıkar sonra da silikleşmez mi ??

bende tek tek cevaplayayım canım :)) evet daha once kendimi tanımak amacıyla ovulasyon testi kullandım. 2 gün koyu çıktı sonra silikleşti. testi hep aynı zamanda ve aynı şartlarda sıkışık idrarla ve sıvı almadan yapıyorum. testin doğruluğuna inanıyorum çünkü 12 ve 13. günlerde tek çizgiyi gördüm. ama geç çatlıyor olsa dahi en fazla 3 gün koyu cıkar sonra da silikleşmez mi ??

tamam bu konuda tecrübelisin güzell:KK49:

ama ya yumurta çatlayamıyorsa bu ay... çünkü ben , kendimden örnek vereyim... yumurtanın çatlayamadığı durumlarda , reglden 1 hafta önce lekelenmeye başlıyorum ve anlıyorum. kabuk biraz kalın olmuş...:KK1:

heee bak bir de başka ihtimal var... bilmem hiç duydun mu ?:44:

ovulasyon testleri erken gebelik tanısı için de kullanılabiliyor ki bu durumu dikkate alırsak bu kadar uzun süreli aynı kalınlıkta çizgi senin hamile olduğuna işaret eder...:KK52:
amaaa tabii bunun için de gerekli şartların sağlanıp sağlanmadığını sen biliyorsun.:KK34:

selam lilian cım.ben ovulasyon testi kulluanmadım henüz.yarın başlayacağım.ancak okuduğum kadarı ile aynen senin daha önce deneyimlediğin gibi koyu çizgilerin silikleşmesi gerekiyormuş.
bir sitede de incelemiştim hatta dün de yazdım bi mesajda.LH hormonu hızla yükseliyor pik yapıyor ve sonra tekrar keskin bi düşüş yapıyor.pik noktasını geçip hafif düşme eğilimine girdiği dönemde ise yumurta çatlıyormuş.yani LH hormonu uzun süre yüksek seviyelerde kalmıyor sonuç olarak.
ben de merak ettim şimdi bunun sebebi nedir.

ovulasyon testleri ile ilgili en merak ettiklerim ise;
1. testin sürekli negatif çıktığı durumlar- test sağlam ise ve uygulamada hata yok ise kesinlikle yumurtlama olmadığını mı gösteriyor.
2.testin uzun süre pozitif çıkması-yani C deki gibi koyulukta çıkması
3.testin aynı koyulukta üstütste 2 gün gibi bi süre pozitif çıkmasından sonra tam olarak 14 gün mü geçiyor bi sonraki adetin başlamasına.-bunu çok merak ediyorum çünkü yumurtlamadan sonraki 14 gün sabittir diyor pek çok okuduğum site.

daha testi hiç kullanmadan aklıma takılanlar bunlar:))
bi de kullansam ohoooo :KK53:

tamam bu konuda tecrübelisin güzell:KK49:

ama ya yumurta çatlayamıyorsa bu ay... çünkü ben , kendimden örnek vereyim... yumurtanın çatlayamadığı durumlarda , reglden 1 hafta önce lekelenmeye başlıyorum ve anlıyorum. kabuk biraz kalın olmuş...:KK1:

heee bak bir de başka ihtimal var... bilmem hiç duydun mu ?:44:

ovulasyon testleri erken gebelik tanısı için de kullanılabiliyor ki bu durumu dikkate alırsak bu kadar uzun süreli aynı kalınlıkta çizgi senin hamile olduğuna işaret eder...:KK52:
amaaa tabii bunun için de gerekli şartların sağlanıp sağlanmadığını sen biliyorsun.:KK34:
bende hiç önceden lekelenme falan olmadı tatlım ya... evet bende oyle biliyorum bu kadar uzun süre olunca hamile de olunabiliyormuş ama umutlanmak istemediğimden su an bunu dusunmek istemiyorum :) ya biz çift çizgi gördugumuz zamandan itibaren tüm gerekli şartları sağlıyoruz :)))) yani sürekli çalıştık da çalıştık :)))) adetime bir hafta var...birde bu gün 3 de tekrar yapıcam testi

bende hiç önceden lekelenme falan olmadı tatlım ya... evet bende oyle biliyorum bu kadar uzun süre olunca hamile de olunabiliyormuş ama umutlanmak istemediğimden su an bunu dusunmek istemiyorum :) ya biz çift çizgi gördugumuz zamandan itibaren tüm gerekli şartları sağlıyoruz :)))) yani sürekli çalıştık da çalıştık :)))) adetime bir hafta var...birde bu gün 3 de tekrar yapıcam testi

ee iyi o zaman ...:KK37:

sabırla bekleyelim ve görelim canım...:KK19:

bakalım Mevlam neyler , neylerse güzel eyler:KK16:

selam lilian cım.ben ovulasyon testi kulluanmadım henüz.yarın başlayacağım.ancak okuduğum kadarı ile aynen senin daha önce deneyimlediğin gibi koyu çizgilerin silikleşmesi gerekiyormuş.
bir sitede de incelemiştim hatta dün de yazdım bi mesajda.LH hormonu hızla yükseliyor pik yapıyor ve sonra tekrar keskin bi düşüş yapıyor.pik noktasını geçip hafif düşme eğilimine girdiği dönemde ise yumurta çatlıyormuş.yani LH hormonu uzun süre yüksek seviyelerde kalmıyor sonuç olarak.
ben de merak ettim şimdi bunun sebebi nedir.

ovulasyon testleri ile ilgili en merak ettiklerim ise;
1. testin sürekli negatif çıktığı durumlar- test sağlam ise ve uygulamada hata yok ise kesinlikle yumurtlama olmadığını mı gösteriyor.
2.testin uzun süre pozitif çıkması-yani C deki gibi koyulukta çıkması
3.testin aynı koyulukta üstütste 2 gün gibi bi süre pozitif çıkmasından sonra tam olarak 14 gün mü geçiyor bi sonraki adetin başlamasına.-bunu çok merak ediyorum çünkü yumurtlamadan sonraki 14 gün sabittir diyor pek çok okuduğum site.

daha testi hiç kullanmadan aklıma takılanlar bunlar:))
bi de kullansam ohoooo :KK53:
selamlar canım :)) testin sürekli negatif çıktığı durumlar çatlama hormonu eksik olan bireylerde olabilir. uzun süre pozitif cıkmasına bende anlam veremedim... ben 14 gün sabitliğe falan katılmıyorum tatlım...çünkü insanların bünyesi cok ama cok farklılıklar gösteriyor.

X