Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aselece canım testim bugün de böyle en alttaki en yenisi dün daha koyuydu neden böyle oldu ki pik bekledikçe silik mi oluyor ne kızacaksın ama böyle olunca moralim bozuluyor işte kuzum
Yok canim niye kizayim. Sadece pik olmadi diye endiselenme stres yapma nasil olsa pik olacak. Sadece testler duzgun olsun yeter. Bugun kacinci gunun adet basindan

Şu sözlerine katılmıyorum canım testte iki çizgiyi görünce elbetteki insanlar git kan ver diyecekler. Kan kesin sonuç olduğu için yönlendirme yapıyorlar. Bu heves kırma olabilir ama bak böyle birşeyde var dikkat et ilk bi gör sonra sevinirsin diyorlar. rDemekki başından geçmiş onların hevesi kırılmışki onlarda onun başına gelmesin diye söylüyorlar. Sanmıyorum ki onun kötülüğü için desinler dimi. Canlı örneğiyim mesela kendimden örnek vereyim bende 2 çizgi gördüm tebrik mesajları fln aldım ama sonrasında git kan ver kesinleşsin denildi. Ve gittim kan verdim ve negatif. Benim başıma gelmediği için bilmiyordum. Sonrasında ise neden kan diye söylediklerini anladım. Bu herkesin başına gelecek diye birşey yok. Sadece onu söyleyenler bi kanı gör ve sonra sevin diyorlardır. Bence buda bir yaşayan için çok normal bir söylem. Çeken yaşayan bilir derler ya öyle bir durum. Çeken söylüyor ki benden sonrası görüpte eğer negatif görürse üzülmesin kendini bu duruma alıştırsın diye. Bilgisizlik bence bilmekten daha acı bir durum. Boş gebelik ne olduğunu hiç bilmez iken 9hafta hamileyim diye gezdim. Doktor dahi söylemedi ve sonradan öğrenmek bunu insanı daha bi üzüyor. Şuda var her okuduğunu şu da olabilir diye düşünebilirsin ama yok olabileceğinize düşünmen gerek. Sadece emin olana kadar akışına bırakmak gerek.

Yok canim niye kizayim. Sadece pik olmadi diye endiselenme stres yapma nasil olsa pik olacak. Sadece testler duzgun olsun yeter. Bugun kacinci gunun adet basindan
Canım pik olacak mı muhakkak ? Ya ben yumurtlamıyorsam bugün adet başlangıcından sonraki 15. Günüm canım. Su felan içmiyorum ben pek acaba oyüzden mi tam koyulaşmıyor diyorum kendi kendime C çizgisi bile tam kırmızı olmuyor

Kuzum burda bahsettigim mesele kan ver diyenlere direk kızmıyorum herkesin söylem tarzı cok farklı. Bu durumu yaşamış olabilirsin ki buna ben şahit oldum. Git kan ver diyenlerden biri de bendim hatirlarsan. Uzun süredir bu topikte çabalıyorum. Gerek insanlara moral vermek gerek calismalarinda dogruya yonlendirmek gerekse dogru bildiklerimle insanlara bilgi vermek acisindan. Ama cok kisiye sahit oldum. Testi pozitif çıkıyor diyor ki sen teste inanma git kan ver. Bu yanlış bir söylem moral bozmak sevinci yasa bogmak. Düşünsene o kisinin pisikolojik durumunu. Zaten beklemis o kadar sure bir umut. Ve stresten hastaneye nasil gittigini bilmiyor. Eminim sende yasamissindir.bunun yerine su sekilde soylese. Testin pozitif arakadasim vakit kaybetme git kan ver beta hcg degerine baktir ki zaten 2 gunde kan vereceksin 2 kayina cikip cikmadigini gormek icin dese bu sevincini yasa bogmaz o kisiye de stres vermez. Lutfen bizde bir tabir vardir bir baba diye seslenmek vardir bir de babaaaaa!!! diye seslenmek ikisi ayni kelimeyi barindirir ama duygusu bambaskadir. Hamilelige gelince hamile olabiliriz ben kac asamadan ve 4 ayin icinde bir kez ölümden döndüm kimse bilmez kimsenin ne yasadigini 39 hafyalikken bebegin kalbi duran da var kimse hamilelige cocuk dogana kadar kesin gozle bakamiyor. Ya ben elbise bile alamiyorum ne olacagi belli degil son ayda alacam. Saglikla gelsin tek diye. Bu yüzden bos gebelik dis gebelik kimyasal gebelik yasayanlari da cok iyi anliyor karsilastigim an motive edici dogrularla yaklasiyorum. Cok uzattim kusura bakma sadece yazdigin yaziyla beni yanlis anladığını gorunce uzuntumden kaynakli dokulen kelimeler. Neyse sorun degil herkesin dogrusu kendine. Beni yanlış anlayip degerlendirmen de saglik olsun diyor hayirli gunler diliyorum.

Canim sabret bak burda bir arkadas 19. Gunde yumurtladi boyle düşünme stres yapip yorma kendini suyu normalde bol ic ama test yapmadan iki saat oncesinden birak icmeyi. Test ten sonra yine icersin

Yok canm ondan değil iyi kadın li ola çok güzel çok kaliteli yumurtlaman daha var demekki canm sabret

Canim sabret bak burda bir arkadas 19. Gunde yumurtladi boyle düşünme stres yapip yorma kendini suyu normalde bol ic ama test yapmadan iki saat oncesinden birak icmeyi. Test ten sonra yine icersin
İçemiyorum su ben zaten kuzum midem bulanıyor susuz yaşıyorum yani bilmiyorum canım cok stres oldum 1 yıldır mucizemizi bekliyoruz allah nasip etsin artık inşallah dua et hamilelerin duası kabul olur

Yok canm ondan değil iyi kadın li ola çok güzel çok kaliteli yumurtlaman daha var demekki canm sabret
İnşallah canım benim allah razı olsun ilk kez yumurtlama takibi yapıyorum yumurtlamamaktan korkuyorum işte rabbim bizlere de hamilelik mutluluğu yaşatsın

Canm üzme kendini benim bugün 18 gün hala pik yok olur er yada geç merak etme
Seninde inşallah pik olur ve değerlendirir karşılığında mucizen seninle olur canım benim rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin

İçemiyorum su ben zaten kuzum midem bulanıyor susuz yaşıyorum yani bilmiyorum canım cok stres oldum 1 yıldır mucizemizi bekliyoruz allah nasip etsin artık inşallah dua et hamilelerin duası kabul olur
Inan o kadar cok istiyorum ki beklemenin ne oldugunu cok iyi bilirim canim 10 mu 15 sene mi ne once ameliyat oldum doktorun ameliyattan sonra dedigi tek sey hamile kalmak zorundasin. Doktorlarim cok iyiydi yumurtaliklarima zarar vermeden ameliyat ettiler. O zamandan beri hamilelik bekliyorum bu sene ancak nasip etti rabbim sukurler olsun. Sabredin inanin olacak ben yaninizda olucam her konuda emin olun ama lutfen inancinizi kaybetmeyin dualarim sizinle her zaman. Nolur nolur yudum olsun ara ara su icmeye calis. Gunluk bir sise olsun sade maden suyu ic. Mineral bakimindan cok zengin.

cnm bnm de 19.gün yumurtlamam oldu sakin ol bnm olduysa herkesin olur bnm hiiiç umudum yoktu
Kiz senin neyin eksik benim olduysa diyorsun tabi olacak maşallah sağlıklısin ne guzel bir pik gördük sende Rabbim gebeligini de nasip etsin

aselecem sen ilk duydugunda 50 di dimi şirkette bi arkadas bnm 400 du dedi korktum ama seni dinledım hic yorum yapmadım hyrlısı dedım

aselecem sen ilk duydugunda 50 di dimi şirkette bi arkadas bnm 400 du dedi korktum ama seni dinledım hic yorum yapmadım hyrlısı dedım
Onun ki adetten hemen dollenmistir seninki adetten sonra dollenmistir tek fark bu canim. Dollenme zamanlari farkli oldugu icin. Ben adete 5 gun kala ogrendim benim arkadasim adetten bir gun sonra ogrendi benim degerim ona gore yuksekti o da bende ayni ay hamileyiz onemli olan 2 gune bir 2 kat artmasi canim. Keygine bak beta hcg guzel cikti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…