Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar beta hcg dusuk bi degermi 😞 forumda bilac yerde oyle okudum sevincimi yasayamadim😞

Drkdrk Drkdrk canım hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin inşallah

Çok fazla her şeyi okuyup kafano karıştırma olumlu düşün

Yarın bi daha kan verirsin değeri görünce rahatlarsın inşallah

Şimdi.kendini boşu boşuna strese sokma

Mutluluğunu yaşa 😍

Kizlar beta hcg dusuk bi degermi 😞 forumda bilac yerde oyle okudum sevincimi yasayamadim😞
Gelip bana neden sormuyorsun ki gidip bilgisiz insanlarla muhatap oluyorsun yazini yeni okudum. Herseyin sebebi stres moral bozukluğu biliyor musun? Yapma. Gel aklinda soru varsa sor cevap vereyim. Beta hcg düşük değil. Ilk kan degerine bakip da dusuk diyenlerin aklina şaşıyorum. Ya 0.10 ile ogrenip bir hafta sonra yükselen dahi var. 12 ile ogrenip 2 gune bir artip 29_100-230 diye giden de var.. simdi sana soruyorum ilk kan degerini neden bilmeyenlere sorup ikinci kan degerine bakilmadan moral bozuyorsun. Sana bu konuda tek bir şey soyleyecegim beta hcg degerinin 2 gune bir 2 kat artmasi gerekli ilk degerin isterse 5 olsun farketmez. Hamileliginin tadini cikar ve kendini bos yere de üzme. Gel bana sor benim dedigimi doktor söyleyecek zaten. Ben hamile oldugumda iki kez kan degeri baktirdim. Ilk degerim 50 cikti ikinci deger120 lerde cikti baktim iki kat artiyor dedim iyi kan vermicem keseyi gorene kadar. Hesap yaptim 1500 lerde kese gorunur. 120 yi 2 ye katlaya katlaya 1.5 hafta sonra katlanmis oluyor dedim ve 1.5 hafta sonra cok sukur kese göründü 2 hafta sonra kalp atisi goruldu cok sukur. Stres yapma dediklerime dikkat et. Bu arada ilk 3 ay agir kaldirma egilip kalkarken oturup kalkarken yavas otur. Karın kasik bolgeni cok bükme egilip de. Tekrardan hayirli olsun saglikla ilerlesin canim

Kızlar benim testlerimede bi bakarmısınız ilk kez kullanıyorum
2263429

Kızlar benim testlerimede bi bakarmısınız ilk kez kullanıyorumEki Görüntüle 2263429
29 nisan saat 8.00 de yapyigin test ilk idrarla mi yaptin? Ilk idrar ise yanlis sonuc bilmeni isterim. Ikinci idrar ise oglen 12 ile 16 arasinda bir saatte tekrar test yap pik olacak gibi duruyor. Bur de testlerini hergun ayni saatte yaparsan yanlislik olasiligini azaltmis olursun. Hergun 12 ile 16 saatleri arasinda bir saat secip hep o saatte yapmalisin. Bu arada 29 nisan adetin basindan itibaren kacinci gun

Kızlar benim testlerimede bi bakarmısınız ilk kez kullanıyorumEki Görüntüle 2263429
29 nisan saat 8.00 de yapyigin test ilk idrarla mi yaptin? Ilk idrar ise yanlis sonuc bilmeni isterim. Ikinci idrar ise oglen 12 ile 16 arasinda bir saatte tekrar test yap pik olacak gibi duruyor. Bur de testlerini hergun ayni saatte yaparsan yanlislik olasiligini azaltmis olursun. Hergun 12 ile 16 saatleri arasinda bir saat secip hep o saatte yapmalisin. Bu arada 29 nisan adetin basindan itibaren kacinci gun
Yok canım ikinci idrar sabah 5te yapmıştım ilkini🙈

Eklentiler

• FEB006B6-F1E2-48C7-A784-D22D8A1242B2.jpeg
    FEB006B6-F1E2-48C7-A784-D22D8A1242B2.jpeg
    23,5 KB · Görüntüleme: 62
Ahhhh aselecemmm ahhh senin hakkini nasil odicem bn cok sordum sana yormak istemedim diye sormadim gece yarisi birsuru okudum moralim bozuldu sukur namazi kilip saglikli ollasini istedim ins bnmde senin gbi sorunsuz olur🙏

Ahhhh aselecemmm ahhh senin hakkini nasil odicem bn cok sordum sana yormak istemedim diye sormadim gece yarisi birsuru okudum moralim bozuldu sukur namazi kilip saglikli ollasini istedim ins bnmde senin gbi sorunsuz olur🙏
Hic bir sekilde baskalarina sorma. Bilgi kirliligi cok fazla. Bir hamile kalan cocuk düşüren hamile kalmak isteyenler de cok fazla bilgi bakimindan ahkâm kesiyorlar. Bazen denk geliyorum birisi digerine diyor ki test yaptim ikinci cizgi cikti. Digeri diyor ki testler yaniltir bazen sen git kan ver. Ikinci cizgi cikan kisi demiyor ki ya 2 yildir test yapiyorum hep negatifi gosterirken yaniltmiyordu da pozitifi gosterirken mi yaniltiyor. Tabi ki kan verecek ama burdaki asil mesele bir sevinci olmadik yerde yasa boğmak. Günahtır ya cok üzülüyorum. Sevince ortak olun köstek degil diyorum o kisilere. Ben ikinci cizgiyi gördüğümde gözlerime inanamamistim iki saat teste baktigimi hatirliyorum hâlâ bunu yazarken bile Allah biliyor ya gözlerimden yaş akıyor yeminle. Bu işler basit bir iş değil ki. Sen gözünün önüne bak kuzum. Kimsede bir hakkim yok varsa bu dünyada herkese hakkim helaldir. Bir can taşıyorum tek isteğim evladimi sag salim kucagima almak onunla saglikli hayirli yaşamak. Bir sorunun bir sorun olursa farketmez gece gündüz yaz mümkün oldugunca dogru bilgileri sunup yardimci olurum. Sevgiyle ve dua ile kal

Aselece Aselece canım testim bugün de böyle en alttaki en yenisi dün daha koyuydu neden böyle oldu ki pik bekledikçe silik mi oluyor ne 🙄 kızacaksın ama böyle olunca moralim bozuluyor işte kuzum

Eklentiler

• E3132176-5500-48D3-9CB8-1CD3A102B354.jpeg
    E3132176-5500-48D3-9CB8-1CD3A102B354.jpeg
    132,6 KB · Görüntüleme: 55
Aselece Aselece canım testim bugün de böyle en alttaki en yenisi dün daha koyuydu neden böyle oldu ki pik bekledikçe silik mi oluyor ne 🙄 kızacaksın ama böyle olunca moralim bozuluyor işte kuzum
Canm sanırım sende innovita kullanıyorsun sarı papatyali olandan bu testlerde bi sıkıntı var sanırım çok koyulasmiyor gibi bi kac kişinin de boyle

Canm sanırım sende innovita kullanıyorsun sarı papatyali olandan bu testlerde bi sıkıntı var sanırım çok koyulasmiyor gibi bi kac kişinin de boyle
Canım innovita kullanıyorum ama dışında kadın resmi var papatya olandan değil bende ki. Neden böyle oluyor anlamıyorum. Ben hiç su tüketmem 1 bardak bile içmem hep böyleydim acaba oyüzden mi diyorum cunku C çizgisi bile normalden silik çıkıyor

X