Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon dönemi nedir? Ovulasyon testi nasıl yapilir?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Testine mutlaka devam et arafta kalma. Sorun yok koyulasir siliklesir birdenbire pik olur lutfen bu duzende devam

22 tam pik canim. 22. 23. 24. 25. Gun degerlendirilmeli mutlaka. Ara vermeyin bu gunlere.. verdiysen herhangi bir ara bir gun fazla degerlendirin mutlaka.

Merhaba oncelikle. Ovulasyon testi icin lapoquick marka ismini tam yazamadim onu kullanabilursin. Innovita testleri de kullanabilirsin daha hassas ama ilk olarak lapoquick marka kullanmani oneririm. Ovulasyon testine adet bitimi basliyorsun hergun duzenli devam ediyorsun gund3 bir tane yapman yeterli. Her test yapmadan 2 saat once yeme icmeyi birakmalisin. Normalde yiyebilirsin ama yemekler sulu olunca sivi almis gibi oldugun icin ikisine de yapma. 2 saat yeme icme sonra test yaparsin. Gunluk testi 12 ile 16 saatleri arasinda sana uygun olan saatte yapmalisin. Ornek saat 12. 30 hergun bu saatlerde yapmaya ozen goster. Testleri yaptikca atma adetin basindan itibaren kacinci gunde ve saat kacta yaptigini yaz. Ornek adetin 5 gun surdu 6. Gun teste basladin yaptin ustune 6.gun saat 12. 30 gibi yaz. Testelrri biriktir karsilastirmada sorun olmasin. Testlerde C ve T cizgisi daima cikar. Bizim icin onemli olan T cizgisinin C cizgisinden koyu olmasi buna pik diyoruz yani yumurtlama basliyor demek. Ertesi gun C koyulasip T silinmeye başlayınca yumurta catladi demek. Pik oldugu gun catladigi gun ve 2 gun daha toplamda 4 gun ara vermeden iliski yapmaniz lazim. Baska soracagin soru olursa burdayim cevaplarim

Aselece acaba gebelik olabilirmi 3 gundur koyudur bide adetime 5 gun var acaba olabilirmi
Canim senin yumurtan gec oldu catlmadi dimi adetine daha cok var olmasinlazim ben de smdi kendiminkinin hesaplamasini soracaktm seninkini gordum insallah vardr normal hcg mi yapsan ki kesinelsir ozaman

26 sinda cift cizgi gordum 27 temmuzda da silindi yani catladi kizlar yumurtlama yani ertesi gun catlasa bile yarin mi regl olmam gerekiyor idrar negatuf 2 gun once kan vermedim

22 tam pik canim. 22. 23. 24. 25. Gun degerlendirilmeli mutlaka. Ara vermeyin bu gunlere.. verdiysen herhangi bir ara bir gun fazla degerlendirin mutlaka.
Tabii sen benim kocayı bilmiyorsun 21-23 de oldu ilişki, bugün 25, bugün de olursa kısmet. Günaşırı ilişki bizde olsa da eşim boşalamıyor stres yapıyomuş zaten ben 23 ü akşamı çatladığını hissetim akşam 19 civarıydı, yani yumurta bence çoktaaan rahmetli

Yarin hamile kaldiginda bu sefer de hergun isterse şaşma.. genelde öyle oluyor canim.. hayirlisi ne diyelim

Kizlar bakarmisinoz az once test yaptim ve silik bi cizfi var olabilir mi acaba hamilemiyimdir cok gerildim ve heyecanlandim

Cok tesekkur ederım ne guzel bılgı verdınz ekran aldım. Iste ben onu anlamamıstm. Yanı t koyuyken yumurtluyor demek t sılıkken catladı demek. Bıde doktor bana hep 1 gun dur 1 gun ıloskıye gır dedı erkek sperm hucresı 48 saatte bır yenılenıyormus. Iste ondan korkuyorm ben catlayan gune denk getırsemde spoerm etkısızse dıye11 aylık evlıyım 2, 3 aydır denıyoruz. Sey sorucam esım alkol sogara asla kullanmaz kullanmadı. Ama süt urunlerıde asla tuketmıyor sofrada yogurt bıle varsa oturtamıyorum asırı tıksıntı duyuyor sut urunlerıne bunun spermlere bı etkısı varmı hanı ben kendıöde sorun goruyorm ama ya esmdeyse sorun dıye ona sanada baktırlamda dıyemıyorm gururu kırılır flan dıye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…